Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ciki, ha nincs nálad cigi?! fórum

Ciki, ha nincs nálad cigi?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ciki, ha nincs nálad cigi?!

1 2 3 4 5 6 7
123. Tomi9046 (válaszként erre: 117. - Pocokfarok)
2011. febr. 24. 20:41
Hogyne érteném! :D
122. a0c1361e44 (válaszként erre: 121. - Pocokfarok)
2011. febr. 24. 20:32
Én az elsőt 19 évesen szivtam el:(
121. pocokfarok (válaszként erre: 120. - A0c1361e44)
2011. febr. 24. 20:31

Akkor en mar 5 eves korom ota fuggo vagyok. :DDDD

Vendegsegben voltunk valahol, pici voltam, 5 eves, es valamiert kimentek a felnottek a szobabol, en meg ott maradt a hamutalban maradt cigivel. A szamba kaptam, de abban a pillanatban jott apa es kicsapta a kezembol, meg utana kaptam rendesen agymosast, meg popsiveregetest. :DDD

120. a0c1361e44 (válaszként erre: 117. - Pocokfarok)
2011. febr. 24. 20:27
Pedig a szakértők azt mondják, hogy annál az első ciginél kialakul a függés...
119. Huldra (válaszként erre: 116. - Tomi9046)
2011. febr. 24. 20:26
Igen, ez mindig is így volt/van/lesz, a kamaszokra könnyebb hatni. Ez a portál viszont elsősorban nem ezt a korosztályt célozza meg.
118. kneseva
2011. febr. 24. 20:25

Fogadjátok a véleményemet úgy, hogy messze a legidősebb vagyok köztetek ( ez magában még nem érdem,de tapasztalatot mindenképp jelent )18 éves koromtó 62 ig dohányoztam, 10 éve nem gyújtok rá. Úgy gondolom, végleg letettem.

Ez az egész nem úgy működik, ahogy egy nem dohányzó elképzeli--tudni, nem tudhatja. Soha nem mernék tanácsot adni, hogyan süssünk palacsintát, mert még ilyet nem csináltam.Tulajdonképpen egyet szívsz, majd kettőt, többet és már rá is szoktál. Ilyen egyszerű ez a része. A tedd le, ennél sokkal bonyolultabb.Magam is megpróbáltam többször, sikertelenül,

117. pocokfarok (válaszként erre: 112. - Tomi9046)
2011. febr. 24. 20:22

"Egyszer kipróbáltam, tehát azt nem mondhatjuk, hogy sosem dohányzó. :)"

Vicces ez a mondat. Nem igaz, hogy nem erted! :) Attol, hogy 1 szal cigibe beleszivtal haromszor meg nem vagy/voltal dohanyos! :PPP

116. Tomi9046 (válaszként erre: 115. - Huldra)
2011. febr. 24. 20:21
Szerencsére a tizenévesek egy bizonyos rétegére könnyebb hatni. :)
115. Huldra
2011. febr. 24. 20:17

Mindenesetre kicsit komikus a hozzáállás, hogy egyetlen elszívott cigarettányi tapasztalattal szeretnéd leszoktatni a tizen,- huszon éve dohányzókat, akik az olvasott hozzászólások szerint nagyon is tisztában vannak a kockázatokkal, esetleges következményekkel.

De tény: szép a cél, hogy a fiatalságot szeretnéd megcélozni írásoddal, talán akkor ezen írásodat a tizenévesek által látogatott helyeken kéne népszerűsítened.

114. Tomi9046 (válaszként erre: 111. - Dragon29)
2011. febr. 24. 20:09
Persze, hogy nem tudom átélni a leszokással járó dolgokat, de nem is szeretném. Egyébként ott van a cikkben, édesanyám dohányos volt, mégis mára már nem érdekli.
113. Tomi9046 (válaszként erre: 103. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 24. 20:06

Kedves Savarin!


Vannak dolgok, amik néha kikívánkoznak az emberből. Ezek szerint te még soha senkit nem becsméreltél. :)

112. Tomi9046 (válaszként erre: 111. - Dragon29)
2011. febr. 24. 20:04
Egyszer kipróbáltam, tehát azt nem mondhatjuk, hogy sosem dohányzó. :)
2011. febr. 24. 19:49
Őszinte leszek, mikor elolvastam a cikket, azt hittem ez valami vicc. Egy sosem dohányzó próbál tanácsot adni a leszokáshoz?! Bátor vagy, hogy annak ellenére, hogy gondolhattad mennyi támadást fogsz ezért kapni, leírtad az aggodalmad és próbálod segíteni az embereket a leszokásban. Mégis azt gondolom nem tudod átélni a leszokás okozta nehézségeket, én tudom milyen is valójában a cigi utáni vágy. Bár én jó okkal tettem le a cigit (kisfiam érdekében) lassan két éve, mégis van olyan nap, hogy újra rágyújtanék. És mielőtt arra gondolnál nem vagyok ideges..stb, csak hiányzik az érzés, az íze. A jó okot azért írtam, mert a betegségekre való figyelmeztetés minket dohányosokat sosem fog elrettenteni. S miért írtam, hogy én is dohányos vagyok, mert én úgy hiszem aki egyszer dohányos volt, az mindig az is marad. A leszokással csak letesszük egy időre, amíg akaraterővel bírjuk. De ez csak az én szerény véleményem. :)
110. pocokfarok (válaszként erre: 109. - Pocokfarok)
2011. febr. 24. 18:44
Ugy latszik, hogy annyi indulat van bennem, hogy a betuket is felrenyomom. :D Elnezest, remelem azert ertitik. :) Most le is vezetem ezt a feszultseget, mert nem birom tovabb ezt a marcangolast :DDD
109. pocokfarok (válaszként erre: 108. - Cippora)
2011. febr. 24. 18:43

Igy van ...

En, dohanyoskent, elitelem azokat a noket, akik gyermeket vallanak es mellette cigiznek. Elitelem azt is, ha az ember kozteruleten eldobja a csikket, jatszoteren meg plane. Elitelem azt, aki a budos pofajabol a masik ember arcaba engedi a sutot, es azt, aki kohog beteg szamar modjara a fulembe. Tessek ezekrol az emberekrol cikkezni, ne rolunk!

Tomika, kedves cikk iro, elobb tapasztalni kellett volna valamit ebbol az eletformabol es utana okoskodni. Anyukadbol nem tudsz tapasztalatot gyujteni a sajat szamladra.

108. Cippora
2011. febr. 24. 18:32

"Szerintem egy bizonyos dohanyos retegrol kellene cikkezni"


Na igen...köszönöm,de engem se vegyenek már egy kalap alá azokkal akik elszórják a csikket,más arcába fújják a füstöt,és nem vesznek tudomást azokról akiket zavarhat a cigi.Nem kell minden (ex) dohányost,bunkó parasztnak beállítani!

2011. febr. 24. 18:26

Szerintem egy bizonyos dohanyos retegrol kellene cikkezni, nem pedig azokrol, akik kulturalt keretek kozott roncsoljak a SAJAT egeszseguket.

En szeretek cigizni, plane kave melle, vagy jo kaja utan elszivni egyet. Sokszor azt mondtam, hogy azert eszek, hogy utana cigizhessek. :D Na jo, ez amugy hulyeseg, de olyan jol tud esni kaja utan.


Es nem egy ilyen cikk olvasasa utan fogom letenni, amit egy olyan ember irt, aki soha nem dohanyzott.

106. winny (válaszként erre: 105. - 4b138bec0c)
2011. febr. 24. 18:16

Vita?

Hol van itt a vita? -:D

Miért támadsz?

105. 4b138bec0c (válaszként erre: 104. - Winny)
2011. febr. 24. 18:10

Ezen nem kéne vitázni: szívjad még vagy 40 évig, ha az jó neked.

Benneteket úgysem lehet már meggyőzni. Én régen feladtam erre irányuló terveimet.

Mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja, elvégre az övé...

104. winny
2011. febr. 24. 18:08

Nem foglak bírálni.

Azért mert háromszor annyi idős vagyok.Ez nem hátrány és nem előny.VAN.

Közel 50 !!! éve dohányzom.

Kihaltak mellőlem a nemdohányosok.Sajnos!

Hogy is van ez?

Tudod én már társammá fogadtam.

A cigire ráírták,hogy halált okozhat!Na és?

A gyógyszerek??

103. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 102. - Tomi9046)
2011. febr. 24. 17:53
Mert az a megvéded magad, hogy becsmérelgeted a másikat. Nem inkább alátámasztanod kellett volna az érveidet, vagy azt mondani, sorry tévedtem?
102. Tomi9046 (válaszként erre: 100. - Cippora)
2011. febr. 24. 17:48

Nem sértődtem meg. :) Csak megvédem magam. :D

Igen tudom, hogy jóval nehezebb dolog ez ennél.

101. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 99. - Tomi9046)
2011. febr. 24. 17:48

Több mint egy éve jelennek meg cikkeim, és köszi, jók a visszajelzések. Ja, hát előny, hogy olyan témáról írok, amihez értek.

Meg ugye az sem hátrány, ha az ember bírja a kritikát. Feltűnt, hogy csak arra reagáltál, amiben dícsértek. Akár lehetett volna a címe Tomi-simi is, nem? Tudod, mikor nekem a szerkesztő visszadobta a cikkem, hogy nem tetszik neki, és nem közli le, akkor nem kezdtem el az agyi szintjét osztani. Ehhez is kell egy kis ész, ami mint mondottad volt, nálam van.

100. Cippora (válaszként erre: 99. - Tomi9046)
2011. febr. 24. 17:40

Ne sértődj meg,de azért jogos egyik-másik észrevétel.Mert ha az lenne a cikkben,hogy láncdohányos voltam,de leszoktam,így meg úgy,és ezt meg ezt nyertem vele,akkor hidd el senki nem kritizálna,csak ez most picit hiteltelen így.

Valaki írta,hogy a "menj inkább biciklizz egyet cigi helyett" az olyan rózsaszín cukormázas elképzelés,és azért ennél tényleg jóval bonyolultabb a dolog,ám hozzáteszem,hogy az mindenképpen becsülendő,hogy nem cigizel,és ahogy írtad,alkoholt sem fogyasztasz,ritkaság az ilyen,és jó hogy pozitív példaként ezt mutatod.

99. Tomi9046 (válaszként erre: 96. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 24. 17:17

Óh, de kedves valaki! :)

Nyugodtan lehet ennél jobb cikket írni, hajrá! :D

Óriási kritikákat fogalmaztál meg... van ám ott ész! :))

98. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 15. - B397af9e44)
2011. febr. 24. 16:34

Az édességfüggőknek is nehéz a leszokás, csak abba nem illik beleszólni, mert ugye mindenkinek maga dolga, hogy mit eszik, és ha a függőségének látható eredménye van, azt nem ildomos szóvátenni.


A nagyhangú édességfüggőknek ajánlom Az édes, vészes cukor című könyvet, hogy tisztában legyenek az "ártalmatlan" függőségük veszéleivel. Szív- és érrendszeri megmetegedések kiváló segítsége a cukor zabálás.

97. 06718ca650 (válaszként erre: 94. - Bettike2007)
2011. febr. 24. 16:22
Igen, pont ma néztem ki a nővéreméknél a játszótéren csikkek, az erkélyük alatt a fűben csikkek. Hogy lehet valaki annyira primitív hogy egy konzervdobozt vagy egy hamust kitegyen az erkélyre.... Én képes vagyok a fél városon keresztül "cipelni magammal" ha nincs kuka.
2011. febr. 24. 16:18

„Most ha azt hiszitek, hogy egy olyan ember mondatait olvassátok, aki még soha életében nem cigizett, akkor tévedtek. Bevallom egyetlen egyszer kipróbáltam ezt a káros dolgot, amit cigarettának hívnak és bőven elég volt egyetlen egy szívás arra, hogy rájöjjek, nekem ez az érzés soha többé nem fog kelleni!”

Ez így önmagában ellentmondásos. Egy cigi nem cigi, nem voltál dohányos, úgyhogy nem tudod miről beszélsz.


„Amikor már nem bírod és „elvonási” tüneteid vannak, próbálj meg egyből másra gondolni,”

Tökéletesen kapcsolódik az előző megjegyzésemhez.

„…menj ki a szabadba fuss egy jót, kerékpározz vagy menj el a haverokkal kikapcsolódni.”

Munkaidőben felpattanhatok ilyen indokkal?



„És akkor válsz igazán erőssé, ha egy szép napon soha többé nem akarsz a cigi után nyúlni, mivel leszoktál! Akkor még jobban fognak kedvelni az ismerőseid.”

Baromi felszínesek („menők”) az ismerőseid, és ugye embert barátjáról…


„ne próbálj meg másoknak megfelelni”

Rendben, ez menni fog. Leszarom, hogy cigi nélkül állítólag jobban szeretnének.


„Viszont, ha még mindig csak nevetsz ezen az íráson, akkor kapsz egy kis adalékot a kis agyacskádba.”

Nem a tényeken nevetek, hanem a röhejes cikkeden.

95. Tomi9046 (válaszként erre: 89. - 4b138bec0c)
2011. febr. 24. 14:50
Kissé irónikus címként értendő.
94. bettike2007 (válaszként erre: 92. - Fel a fejjel)
2011. febr. 24. 14:48
te nagyon rendes vagy miért nem dobsz el csikket,de mások sajnos igen,nem tudtunk a lánnyal olyan helyre menni mikor még mászott(pad,homokozó)stb hogy lépten nyomon ne kellett azt néznem mikor veszi a szájába a csikkeket,mert mindenütt voltak,még a hideg is kirázott mikor felvett egyet:(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook