Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ciki a munkám? fórum

Ciki a munkám? (beszélgetős fórum)


1 2
47. Szotyi87 (válaszként erre: 46. - New(l))
2021. ápr. 10. 16:36
Mi akik temetkezésnél dolgozunk, mi is érző lények vagyunk. Ha egy öreget kell temetni, ott nincs gond, viszont ha gyereket, akor azt tudjuk sajnálni. Tény hogy sajnos akadnak olyan temetkezések, ahol csapnivaló emberek dolgoznak például: alkoholisták, ápolatlanok, munkájukra nem igényesek. Minket egy halott ember látványa nem ilyeszt meg, viszont egy gyerek halálát szomorúan vesszük, viszont erösnek kell lenni. Tény hogy nem egy hétköznapi munka viszont sok embernek fogalma sincs arról hogy mi lenne ha mi nem lennénk! Fizikailag is erősnek kell lenni! Sok nő fél az olyan emberektöl mint mi vagyunk, mert ügye a média tömi az emberek fejét, de én is egy hétköznapi ember vagyok, mint bárki más!
46. New(l)
2021. ápr. 10. 08:25

Semmi ciki nincs a munkádban, de ahogy valaki már előttem írta, eléggé tabusítva van a halál témája társadalmunkban.

Megengedsz ezzel kapcsolatban egy kérdést?

Akik ilyesmivel foglalkoznak, mint te, változik a halálhoz, halottakhoz stb.való hozzáállásuk? Úgy értem, lehet olyat mondani, hogy kicsit megedződtök? Vagy netán sokkal természetesebbnek fogadjátok el az elmúlást?

45. Szotyi87 (válaszként erre: 41. - Törpilla)
2021. ápr. 10. 05:42
Szia! Egy ideig nem voltam, most olvastam a válaszod! Ha társat keresnék itt, akor nem írnék ilyen dolgokat! Elhiszem hogy szeretsz kekeckedni, jókat nevetni, viszont tényleg elnevettem magam rajtad. 😄😄 Képet azért tettem fel magamról, mert legalább saját képpel merek itt írni, a másik hogy kicsit személyesebb. Viszont látom hogy tényleg fennakadtál ezen a dolgon, örülök hogy bejövök neked! 🙂🙃😉
44. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Szotyi87)
2021. márc. 31. 21:22
A hétköznapi megközelítés szerint van egy munkád, amit el kell végezned, hisz azért vagy ott! Gondolom egy kicsit is érdekel, azért vagy ott! Különben mi értelme lenne? Van egy párod, aki ezt nemhogy tolerálja, de teljességgel elfogadja! De mindenekelőtt téged fogad el, hiszen a te boldogságod az ő boldogsága is! Szerintem ez lenne a normális!
43. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Szotyi87)
2021. márc. 31. 21:17

Nem ciki a munkád, de a társadalomban két nagy tabu létezik, amit a lehetőségek szerint évtizedek, évszázadok óta lefojtunk az egyéni és a kollektív tudattalanba: a SZEX és a HALÁL!


1. Mert félünk tőle!

2. Mert nem "illik" róla beszélni!


Annyira naturális témák, hogy őszintén beszélve róluk egy csomó ember kihátrál!


Régen arra felvértezett főpapok, főpapnők készítették fel az embereket a magas szintű szexualitás és halál művészetére!


Magasabb dimenziókba emel(hetne) és jól bevett szokás szerint hárítjuk, mert komoly szellemi tapasztalatokat szerezhetnénk általa! Az egó fél ettől, mert ehhez fel kell adnia saját magát!


Rokon fogalmak, mert mindkettőhöz erőteljes "önfeladás" (egó feladása) szükséges!


Ez volt a spirituális megközelítés!

42. Guruljka (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
2021. márc. 31. 20:33

Bocsáss meg, igazán sajnálom Apukád halálát és együtt érzek a családdal, és igazán nem akarok poénkodni, de


"Anyukám ott azonnal elájult, pedig ref. temetés volt."


Tudtommal a reformátusok is elájulhatnak.

41. Törpilla (válaszként erre: 40. - Szotyi87)
2021. márc. 31. 20:22

Úgy látszik mégis kevés, kellett még egy kis fórum hozzá valami maszlag dumával.. Értelek én persze. Biztosan lesz aki horogra akad nem csak nevetni fog rajtad mint én.


Jah és nekem is van képem, de nem profilon, talán mert nem társkeresőnek használom az oldalt mint te! 😄😉

40. Szotyi87 (válaszként erre: 39. - Törpilla)
2021. márc. 31. 08:45
Köszönöm a képeimröl a véleményt! Én legalább merek magamról képet feltenni! További szép napot! 😘
2021. márc. 31. 05:25

Nem ciki a munkád habár szerintem ide te csak csajozni regeltél be. Elég nyálasak a fotóid ezekkel a direkt pózolós fotókkal.😄 Nyugi ez csak egy vélemény mint azért megjegyzem, hogy erős 40-nek is simán ki nézel a fotók alapján. Nem ciki a munkád, de hogy öregít amennyiben 87 a születési éved az is biztos.


Hátha itt majd valaki nem talál cikinek!😄 Sok sikert a csajozáshoz!

2021. márc. 31. 05:01
Mindenkinek köszönöm a választ! Sokan a munkám alapján itélnek meg engem, és nem pedig mint emberként. Sok ember fel sem fogja hogy mi lenne ha ez a szakma nem létezne, sokan fel sem fogják hogy milyen jól jön a segítségem amikor beüt a baj! Kolegáim, és én nagyon precizek vagyunk, van nevünk a szakmában, a hozzátartozók is elismernek! Viszont nem csak én, hanem a kolegák is észre veszik hogy egyre inkább kinéznek minket az emberek, a legalja embernek néznek. Volt olyan hozzátartozó, aki velem balhézott, annyira nagy embernek érezte magát mert ő a valaki, mégsem éreztettem sem az elhunyttal, sem a hozzátartozóval hogy a bunkósága miatt belül mit érzek! Mégis a legnagyobb odafigyeléssel végeztem a munkám! Sok nő azt gondolja hogy ez a munka azzal jár hogy büdösek vagyunk, alkoholisták, toprongyosak! Eleinte büszke voltam a munkámra, viszont hogy a nők ennyire elítélnek engem, és eséjt sem adnak nekem, kezdem szégyelni. Van saját házam, saját autóm, megélek belőle, nem értem miért kell tőlem félni. Sok ember hajlamos a rosszat felfújni, a jót meg háttérbe szoritani. 😔
37. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Szotyi87)
2021. márc. 28. 13:45

ennyire érdekel mit mondanak mások?

normálisan fizet,elégedett vagy,normálisan meg tudsz élni?

ezek kicsit fontosabbak...

mondjuk én alapból nem értem,hogy miért kell ettől viszolyogni,a halál természetes dolog,mindenki meghal egyszer,ehhez kapcsolodnak intézkedések,tennivalók,amiket ugyanúgy el kell végezni,mint minden mást.

36. papája (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
2021. márc. 28. 10:43
Hogy merészelték ezt megcsinálni. Ez felfoghatatlanul kegyeletsértő. Hogy lehet ezt helyrehozni egy temetés előtt fizikailag, mert a lelki sérülést soha, az biztos.
2021. márc. 28. 10:16

Egyszer már más kapcsán leirtam, hogy édesapám temetésén derült ki, amikor felemelték a koporsó fedelét, hogy nem az az öltöny volt rajta, amit bevittünk a pro---ra, hanem egy rossz rongyos rózsaszínű kórházi pizsama. Gondolom, hogy a tolvajok erre nem voltak felkészülve. Anyukám ott azonnal elájult, pedig ref. temetés volt.

Ez nem is volt olyan nagyon régen.

2021. márc. 28. 10:12

Általában az emberek nagyvonalúbbak, ha nem az ő kis életükről van szó.

Minden munka fontos, minden munkának becsülete van, stb.

Amikor valaki érintetté válik, azért máshogy hangzik minden.

-Mi a férjed?

-Sírásó.

-Mi az apád?

-Sírásó.

33. spatifillum (válaszként erre: 23. - Pteri)
2021. márc. 28. 10:01
Egyetértek veled, jó ideje már így van.
2021. márc. 28. 07:58

mondjuk a társkeresőben a bemutatkozást nem ezzel kezdeném ...

szerintem aki tényleg beléd van esve, nem érdekli, ha meg nem, lehetnél akár a miniszterelnök is, akkor is kitalálna valami kifogást

véleményem szerint inkább a boncolást végzőktől viszolyognak

31. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Szotyi87)
2021. márc. 28. 06:16
Láttam a profilod.Jóképű vagy,ha valaki igazán közeledni szeretne,azt hidd el nem érdekelné,hogy mi a szakmád.
30. timycat (válaszként erre: 1. - Szotyi87)
2021. márc. 27. 23:05
Szerintem nem ciki, engem pl nem zavarna. Ismeretségi körben van egy srác, aki temetkezésen volt mindenes. Mikor először vitt haza a "céges" autóval akkor összeszaladt az utca 😂 de ez is inkább vicces volt.
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Papája)
2021. márc. 27. 22:48

A boncolóorvos patológus szakorvos,tehát orvosi egyetemet végzett.


Vannak a boncmesterek, ők nem végeztek orvosit.

[link]

2021. márc. 27. 22:33
A boncolóorvos sem jobb, mégis gondolom könnyebben talál magának társat. Te nem foglalkozol közel sem annyit a testtel, mi hát itt a probléma ? Településünkön mellesleg a temetkezési vállalkozó Xarrá keresi magát. Szeretik őket, mert szépen és jól végzik a munkájukat és ez számít.
2021. márc. 27. 22:18
Még a (szippantó) gépkezelő, az ciki valamennyire, de azok az emberek is jól el vannak látva védőhacukával.
26. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Szotyi87)
2021. márc. 27. 20:28

Igen csak bajban lenne a világ,ha nem lennének olyanok akik ezt a munkát végzik.

Gondoljon csak bele az a sok lány aki ezért visszalép. Semmi ciki,vagy, szégyellni való nincs abban amit csinálsz.

25. andi6020 (válaszként erre: 1. - Szotyi87)
2021. márc. 27. 20:28

Nem ciki, de nem szokványos.

És elhiszem, hogy van akinek visszataszító, vagy morbid.

24. Guruljka (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2021. márc. 27. 20:13

Visszatérve asszisztensi munkámra:

A boncolást követően először a gumikesztyűs kezünket kellett megmosni, (szükség esetén a kötényt is), utána a kesztyűt lehúzva, szárítóra tenni. (Vastag gumikesztyűk voltak használatban.)

Ezután lehetett kezet mosni, másik mosdónál. A csap minden esetben könyökkel volt nyitható/zárható.

Mire hazamehettünk, már zuhanyoztunk is.

Szóval semmit és senkit nem "olyan" kézzel simogattam.

23. pteri (válaszként erre: 1. - Szotyi87)
2021. márc. 27. 20:04
Én nagyon örülök neki, hogy a mi városunkban is jókinézetű, udvarias emberek dolgoznak a temetkezésnél. Régen hajléktalan, alkoholista kinézetű alakok dolgoztak itt. Mióta ez is vállalkozásba került és nem vesznek fel bárkit, jobban bízom benne, hogy kegyelettel bánnak a halottakkal. Ezért sem nézem le, vagy furcsállom ezt a munkát és azt, aki végzi. Nekem se mondta még a férjem, hogy más emberek pisijével dolgozom, pfuj.
2021. márc. 27. 20:03
Na! Azért nem tartom magam egy elvetni való férfinak. Nem vagyok modell kinézetü, de nem is vagyok ronda. Amugy ez a HR-es duma elég jó. 🙂
21. michelle.r (válaszként erre: 5. - Spatifillum)
2021. márc. 27. 20:00

Ő sírásó volt.


A fórumkérdésre: nem, egyáltalán nem ciki. De érthető, hogy van akinek nem elfogadható, hogy ugyanaz a kéz simogat, aki előttem egy holttestet. Azt hiszem, én sem tudnám elfogadni. De biztos vagyok benne, hogy egyszer megtalálod azt, akit nem zavar, ne add fel!

😉

20. Basset
2021. márc. 27. 19:58
Mindenki jóképű valakinek... ;)
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2021. márc. 27. 19:56

Jóképűnek én se feltétlenül mondanám, de nem ronda, na.

Ne keserítsd el végképp.

2021. márc. 27. 19:44

Szerintem ez csak egy ok, kifogás, mert nem merik a szemedbe mondani, hogy nem tetszel nekik.

Nem vagy "jóképű" pasi, mint ahogyan azt hiszed magadról.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook