Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicatartók segítsetek! fórum

Cicatartók segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. ápr. 8. 14:12

Köszönöm,kedvesek vagytok:)

Akkor ha jól értem,az ivartalanított cicusoknak másfajta kaja kell,mint amelyik nincs ivartalanitva?

mert valószinű,h ivartalanitott cicát kapok...

egyébként ahogyígy elmondjátok,tényleg nem lehet belehalni a költésgekbe,de még ha kicsit többe kerülne,akkor is megérné,mert nagyon hálásak és nagyon tudnak szeretni...

31. Fille
2012. ápr. 8. 14:09
én cicám teljesen kiborult, hogy mindketten kaptunk állást, és csak este vagyunk otthon. de ő nagyon ragaszkodó, szinte gyerekként viselkedik. az más ha alapból megszokja h nem vagy vele otthon.
30. andi6020 (válaszként erre: 27. - 171925f409)
2012. ápr. 8. 14:09
Tessék?
29. Miss Angel (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2012. ápr. 8. 14:07
Értem,köszi.)
2012. ápr. 8. 14:06
Ja, én reggel adok nekik tasakosat vagy alutálcás kaját, ennek darabja 80-200 ft között van, de a mieink nem tesznek különbséget a drágább és az olcsóbb között, mindet szeretik. Este kapnak száraz eledelt, abból másnap napközben még tudnak ropogtatni. És víz. ennyi.
27. 171925f409 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2012. ápr. 8. 14:06

:)

A mi cicáink úgy eszik a 200.- os tápot, hogy csak na:)

Ha nem ennének 2 napig úgy enni minden cica:D

26. andi6020 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2012. ápr. 8. 14:04
Whiscas, bocs
2012. ápr. 8. 14:03

Nálunk két cica van, anya és a fia. Mindkettő kinti-benti cica, tehát muszáj oltatni, cseppezni őket a bolhák ellen. Féregtelenítő pasztát is kapnak, de ha csak benti macsekod lesz, ezek nem kellenek. Akkor elég az oltás.

Pont mostanában számolgattam, a két macsek havi 6-7000 ft-ban van, plusz az évi 1 oltás kb. 3000 ft-ért. Szerintem nem sok ahhoz képest, hogy mit adnak cserébe.

A pici macsek születése akkora élmény volt a lányomnak, hogy azt leírni nem lehet. igaz, hogy az ágyunk tetején, a saját paplanomból rakott fészket, ahova befiallt, így az a paplan kuka, de nem bántam, én még ilyet sosem láttam és talán nem is fogok.

Szóval, vállald be, nincs sok gond, jól elvan egyedül egy cica, jobban, mint ketten, ezt naponta tapasztalom:)) Hatalmas harcok vannak, ha elmegyünk itthonról, nem merem a két macskát bent hagyni, mert isten tudja, mit rombolnak le... de ha az egyik kint van, a másik nagyon jól érzi magát egyedül.

24. andi6020 (válaszként erre: 22. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 8. 14:02
A Wiscas meg a Kitekat nem bóvli?
2012. ápr. 8. 13:51

Kedves Miss Angel!


Ne félj a cicatartástól! Nekünk perzsánk van, amelyik elég igényes cica, de nyugodtan magára lehet hagyni napokig, ha van kajája és megszokott WC-ző helye. tanácsolom, hogy kiskorában szoktasd rá hogy hová kell pisilni, kakilni, ezt ugy teheted meg, hogy megfigyeled hogy mikor kell neki pisilni(igaz hogy ez időigényes, de megéri)aztán odaviszed az alomhoz és belenyomod az otrrocskáját és utánna oda fog pisilni és kakilni.

A kaja pedig, amire először rászoktatod, az fog neki izleni, utánna nem árt a váltás, mert mint az emberek ők is megunják az állandó kaját!

2012. ápr. 8. 13:50

Szia!

Nyugodtan vállalj cicát, de minél kisebb annál jobb. Nekem kettő van, bent a lakásba a nagy pórázon megy ki kicsit. Nálunk rengeteg sok pénzbe vannak, mert nagyon finnyásak és nem eszik meg a bóvli dolgokat. Csak a wiscas, kitekat alutasakos kaját eszik, a kozerves nem kell. Szárazból a is ilyen márkásakat esznek, sterilcat-et mert nekem mind a kettő ivartalanított. A kicsire most toltunk el 15E ft-ot, ivartalanítás, állatorvoshoz járkálás. A nagyot megint oltani kell, mert letelt az egy év, a kicsinek is kellenének az oltások, de ez mind rengeteg pénzbe kerül. Viszont annál több szeretetet kapunk vissza tőlük. Szóval a pénz nincs rájuk sajnálva.

Reggel és este kapnak alutasakost, napközben szárazat esznek. Mindig legyen előtte friss víz is. A nagy cicán jól el volt egyedül is, ő kicsit önfejű, de mióta megvan a pici elválaszthatatlan barátok. Szóval szerintem érdemesebb lenne kettőt egyszerre bevállalnod. De ez a Te döntésed!

Ha a cica mellett döntesz, imádni fogod. A férjem soha nem szerette a macskákat, de mióta meghoztam az elsőt, azóta az a mindene. Imádják egymást.

Na nem ragozom tovább!!!! Vállald be, jót tesz a léleknek! :D

21. andi6020 (válaszként erre: 19. - Miss Angel)
2012. ápr. 8. 13:50
Az alomban össze csomósodik a cucc, azt csak ki kell lapátolni, és ahogy fogy, pótolni.
20. Miss Angel (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2012. ápr. 8. 13:46
nemtudom,csak kérdeztem:)
19. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Bogrács52)
2012. ápr. 8. 13:46

Köszi szépen a tannácsot:)

Az a zárt vécé amugy milyen,úgy értem azt cserélni mennyi időközönként kell kb?

18. andi6020 (válaszként erre: 13. - Miss Angel)
2012. ápr. 8. 13:45
Miért lenne káros?
17. bogrács52 (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2012. ápr. 8. 13:28

Szia!

Szerintem nyugottan vállald a cicát,mert nagyon cukik és nem kell sétáltatni sem!

A lakásban is jobban elvan mint a kutyus!

Klasz cica vécét lehet kapni ami fedet és nem engedi ki a szagot.

Ha dolgozol akkor is jól el van,csak víz meg kaja legyen elötte.(pl.záraz bogyo)

16. 171925f409 (válaszként erre: 13. - Miss Angel)
2012. ápr. 8. 13:25
Hát azért jó ha van egy kis változatosság van, hogy adunk neki csirkét is amit a kutyánk kap csirke/kacsa farhátot arról leszedjük neki a húst és azt is eszik:))
15. 171925f409 (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2012. ápr. 8. 13:24
Igen a szobai más de nálunk ezek már nagy macsekok:)Szerintem fontos, hogy vize legyen és ennyi jó olyanról is hallottam aki kirak a cicának egy kis tápot és akkor eszik belőle amikor akar.Nem tudom nálunk ez nem így van azért
2012. ápr. 8. 13:20

Oltatni muszáj pedig,rengeteg nyavalyát összeszedhet,pláne amelyik még kicsi és gyöngécske.

Bár a kinti macskák biztos edzettebbek,de amelyik szobához van szokva,annyira nem....

13. Miss Angel (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2012. ápr. 8. 13:19
Ha csak szárazat adsz az nem káros neki????
12. 171925f409 (válaszként erre: 11. - 171925f409)
2012. ápr. 8. 13:13
Bocsi" kintiek a cicák" akar lenni
2012. ápr. 8. 13:12

Nálunk igaz ingiek a cicák de mi 1 nap egyszer adunk neki enni jó néha napközben kapnak még egy kis szárazat de nem mindig.Este vagy macska szalámit vagy konzervet vagy kaja maradékot kapnak és kész.Oltani nem visszük sosem voltak ezek csak úgy szoktak oda hozzánk ahhoz képest vadak, hogy elvigyem dokihoz vagy bármi.

Nem sokba van egy cicó:))1 cica egy kis konzerv kaját nálunk több napig ette néha adok még nekik ilyen fogtisztitó juti falatot

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
2012. ápr. 8. 13:12

Köszi.


Én csak szárazat adok :)

9. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2012. ápr. 8. 13:02

de gondolomkonzervet is esznek és szárazat is,nem?

mert anyukámnak nagyon rég több cicája is volt,ő konzervet vett mindig meg azt a pörkölt száraz macskaeledelt.....

Amúgy nagyon édesek a cicáid és a kutyus is,megnéztem:)

8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2012. ápr. 8. 13:00
Kirakod a száraz kaját, és kész. :)
2012. ápr. 8. 12:59

A másik:egycica tartás csak ugy körülbelül,mennyibe van egy hónapban?ha beleszámolunk mindent,cicakaja,alom,stb stb,minden ami kell neki

oltási költségek kb?hány oltást kell kapnia egy évben körülbelül?

uristen annyi kérdés jutott most hirtelen eszembe:)

ja igen,és a szilikonos cicavécé kb mennyibe kerül,és milyen időközönként kell cserélni?

6. Miss Angel (válaszként erre: 4. - 9eb725cf01)
2012. ápr. 8. 12:56
Köszönöm,aranyosak nagyon:)
2012. ápr. 8. 12:56

Igen,lakásban lakom,elég nagyban.

Az etetést ti hogy oldjátok meg?napközben?

mert mondjuk reggel este megeteted,de napközben,ha nem vagy otthon?

bocsi ha butákat kérdezek,de sose volt még cicám

4. 9eb725cf01 (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2012. ápr. 8. 12:52
Ó egy cica nagyon édes.Csak nyugodtan!Nem lesz gond.Sok sikert!:)
3. inkábbíjász (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2012. ápr. 8. 12:49

Lakásban laksz ugye?


A macsekok jól elvannak a lakásban egész napő, még örülnek is neki, ha békénhagyjuk.


Csak legyen mindig vize.

Meg persze cicavécé, ajánlom a szilikonosat. Drágább ugyan de a szagokat jól magában tartja és sokáig jó.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook