Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicatartók segítsetek! fórum

Cicatartók segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2015. okt. 20. 11:58

sziasztok,ismét írnék ide,hátha valaki aki rutinos cicatartó,végre reagálna rá és segítene,mert van egy számomra hatalmas gond!!!!

új lakásba költöztem,ahol mindenütt tapéta van,a cicának a szobánkba és az előszobába van bejárása,mindkettő tapétázott.sajnos a cicának hiába van kaparófája,amit rendszeresen használ is,mellette frankón szedi a tapétát és túráztatja a körmét a műbőrbevonatú székeken is.Ez egyenesen szörnyű,adjatok valami tanácsot,hogyan lehetne róla leszoktatni:(

olvastam egy olyat,hogy ha rajta kapjuk a cicánkat valamit,amit nem csinálhat,akkor okozzunk neki valami kellemetlen élményt,amit nem felejt el,pl spricceljük le vízzel....ez nem működik,hiába utálja a vizet,ugyanúgy csinálja mint azelőtt.

Akkor olvastam olyat hogy macska távol tartó spray,a neten árulják is,de ez se megoldás,mit csináljak,talán fújjam le az egész falat meg a bútorokat vele???? .D

na szóval tanácstalan vagyok,vagytok hasonló helyzetben?

annyit már kitaláltunk a párommal,h faburkolatot rakunk az előszobában,de a szobát így nem tudjuk megvédeni,sok a szabad falfelület,de a bútorokról is simán eléri a falat.a SZÉKEIMET SE SZERETNÉM ELDOBNI....ELŐRE IS KÖSZI A SEGÍTSÉGET

2015. júl. 15. 22:30
sziasztok,kérdeznék egy olyat,hogy nőstény cica ivartalanítása kb mennyibe kerül,a cicám kéthetente tüzel,aki mostanában ivartalanitatta a cicáját,írjon már légyszi,sokat segitene,köszi előre is.
2015. jan. 5. 11:51
ja még mielőtt kérdeznétek:a cica sziámi,száraztápot és aszpikos tasakos húst eszik,a tápot sűrűn váltogatom,mivel mindent szeret aztán gondoltam váltogatnám inkább,hogy ne unja meg,hol márkásabbat kap,hol kevésbé.kb ennyi,várom a véleményeket....
2015. jan. 5. 11:46

sziasztok,lenne egy olyan kérdésem hozzátok,cicatartókhoz,hogy cicátoknak kb mikor hullik legjobban a szőre,illetve ha egy cicának fokozottan hullik,akkor az mitöl lehet?mert ha jol tudom,akkor a tavaszi és ősz végi ifőszakban hulik elvileg legjobban,mikor leveti a vastagabb-vékonyabb szőrréteget,vagy nem így van?ezt sem tudom biztosan,mindenesetre az én cicám szőre nagyon hullik és kiv lennék véleményekre,vitaminhiány is okozhatja gondolom,de mi más még?

megköszönném a segítséget....

118. Csigusz 79 (válaszként erre: 117. - Miss Angel)
2014. máj. 24. 20:50
Köszi :-)
117. Miss Angel (válaszként erre: 116. - Csigusz 79)
2014. máj. 24. 18:26
A te cicáid is de édesek:)
116. Csigusz 79 (válaszként erre: 112. - Miss Angel)
2014. máj. 24. 14:42
Nekem tetszik a név :-)
2014. máj. 24. 13:50

:)


egyébként magáról a sziámiról mit tudtok,van vkinek sziámija? jó,tudom hogy van google,de az azért csak más,ha valaki saját tapasztalatát irja :)

114. andi6020 (válaszként erre: 112. - Miss Angel)
2014. máj. 24. 13:10
Nekem nagyon tetszik ez a név. :)
113. bed66fd1d9 (válaszként erre: 112. - Miss Angel)
2014. máj. 24. 13:06

Szia!:)


Én nagyon rossz vagyok névválasztásban :( ,de amit te találtál ki az tetszik. :)

2014. máj. 24. 13:02

sziasztok.

azért vagyok ismét itt,mert volt ugye egy cicám,aki elpusztult macskaaidsben 5 hét után,utána pedig volt 1 kutyusom,akit 7 hetesen vettem magamhoz és közel másfél éven keresztül neveltem,csak aztán olyan szerencsétlenül jártam,hogy kórházba kerültem több hónapra és közben ahhoz kezdett ragaszkodni,aki addig vigyázott rá,egy kedves barát,aztán "elengedtem",ha ott érzi magát jol,akkor legyen ott boldog,nem volt könnyű,de ez így helyes,na de ez annyira nem is ide tartozik....

ami ide tartozik,mindezek után megfogadtam,bármennyire imádom a kutyát,nekem jó ideig nem lesz,vagy soha.majd meglátom,tanultam sok mindent az átélt másfél év alatt....mindenesetre a cicát bevállalhatom,mivel az örökbefogadott kandúrommal sem volt semmi gond,ezért merem magamhoz venni,ha az a cica nem lett volna beteg,a mai napig boldogok lennénk együtt,na de erről nem szeretnék beszélni többet:(nem lehet összehasonlítani a két állat természetét,vagyis a kutyusét és a cicáét...viszont azért örülnék,ha egy-két "cicanevelési"tanácsot kapnék tőletek,a cica most 6 hetes,majd 1 vagy 2 hét múlva kerül hozzám,sziámi,csodálatosan szép és aranyos,egy tünemény <3 tegnap néztük meg,még ketten vannak,és most valahogy úgy érzem, most nem én választottam őt,hanem elsősorban ő engem,és ennek külön örülök.egyből odajött,amikor felvettem bújt,játszott az ujjaimmal,majd szundizott egy nagyot a karomban:),stb....

Ja és gondolkodtam a névválasztáson is,lány a cica,én a Missy/Misszi/ nevet adnám neki szívem szerint,de sztném,ha leírnátok a véleményeteket,szerintetek ez milyen???vagy ha nem találjátok jónak,akkor milyen nevet adnátok egy csodaszép nőstény sziámi cicának???

előre is köszi mindenkitől a segitséget!

2013. febr. 23. 14:11

Sziasztok,nagyon régen írtam már ebbe a fórumba.

Úgy érzem végzetes hibát követtem el azzal,hogy magamhoz vettem az én szépségemet/mert imádtam/,de hatalmas fájdalmat okozott az egész,és igazábol csak most tudtam magam rávenni,hogy leirjam.

HIbásnak érzem magam....elhoztam olyan emberektől,akik hazudoztak nekem össze vissza hogy cicámat látta orvos,kivizsgálta,holott tuti semmi ilyen nem történt,mert 5 héttel az örökbefogadás után elveszítettem Őt:(

akkor megfogadta,soha többé nem veszek magamhoz háziállatot mivel nagyon lelkis vagyok,pláne ha róluk vagy gyerekekről van szó.

Hamar megállapították hogy súlyos vesebeteg/bár addig 2 orvos nyúlt le vagyonokkal és kuruzsolta a cicát/,a harmadik volt hajlandó laborvizsgálatot csinálni,ami kimutatta a vesebetegséget is meg még mellé egy halálos betegséget.Azt hittem,megszakad a szívem...

most megint bennem van,hogy ismét meg kellene próbálni,bár még nem vagyok benne teljesen biztos,hogy képes vagyok rá...

ha mégis úgy döntenék h szeretném,mit tanácsoltok,kitől,mitöl,honnan fogadjak örökbe cicát???

nem igazán van olyan ismerősöm aki cicatartó vagy ezügyben tudna tanácsot adni

köszönöm előre is

110. Miss Angel (válaszként erre: 109. - B-zs)
2012. jún. 13. 13:07
Köszönöm szépen a tanácsot,eddig nem vettem észre rajta semmit,meg ha lenne bolhája már engem csípne az tuti,volt már ilyen régen mikor anyukám cicákat tartott:)))
109. b-zs (válaszként erre: 106. - Miss Angel)
2012. jún. 13. 08:53

Szia!


Örülök a cicádnak! Én rendszeresen fürdetem a macskámat, bár kiskora óta hozzá van szoktatva, most ivartalanítattuk, így várok még, de havonta fürdik:) Szebb a bundája, jó, ő hosszú szőrű.. Ha szegény cicád a 7 év során nem fürdött, akkor ne is fürdesd meg, mert nem fogja hagyni, és összekarmol.. Az a vélemény, mint rutinos fürdető, hogy nem is lehet normálisan megmosni, mert a bőréig nem ázik át a bundája, csak a szőre vége. Az állatpatikában, vagy kisállatkereskedésben lehet kapni cseppeket, bolhairtásra nagyon jó, tuti van benne, 100%-osan talán ki se lehet írtani. Ha néha beleharap idegesen a farkába, akkor biztosan bolhás..

2012. jún. 13. 08:28

Sziasztok.

Megérkezett hozzám a drága tegnap késő este.

Tényleg nyugodt,csendes,kedves cica.Egyelőre minden figyelmét a lakással a környezetével való ismerkedés köti le,sokat mászkál,nézelődik:)

Amúgy gyönyörű cica egészségesnek látszik,de azért holnap viszem az orvoshoz kivizsgálásra,megkapja a szükséges oltásokat meg mindent amit kell.-belátom nagyon butát kérdeztem ezzel a fürdetéssel,mentségemre szolgáljon hogy sose volt még cicám:nagyon tiszta,tegnap óta állandóan mosdik,mivel a cicaboxba bepiszkolt a hosszú úton.De már szépen tisztára takarította magát:)

Abban adjatok nekem tanácsot,hogy mit kell csinálnom azzal kapcsolatban,hogy a szőr,ami bekerül a szervezetébe kiürüljön.Mit kell adni neki?

előre is köszi.....

107. 65298a0518 (válaszként erre: 104. - B-zs)
2012. jún. 11. 05:48

Szia! Enyém is szokott, de ez most más volt, egész egyszerűen a szemében is lehetett látni a félelmet.

Reggel még játékos futások voltak, majd lement bozótosba, aztán ez a rohanok a legsötétebb helyig, akár hirtelen, a kaját is otthagyva. Elbújt, és órákra nem jött elő.

Megoldottuk azóta, sokkot kaphatott valamitől, erre jutottunk a dokival. Köszi.

2012. jún. 9. 17:42

Sziasztok,szia b-zs:)

Igen,kedden érkezik hozzám az a gyönyörűség,Akit a képen láttok,Garfield,egy szépséges vörös,ivartalanított kandúr.

Már megvettem neki a legszükségesebb dolgokat:alom,alomtálca lapáttal,cicabox,edénykék,alakitottam ki neki külön helyet a közelemben ahol aludni fog.

Ő már nem túl fiatal cica,7 évre saccolják a korát,de állítolag szinte mindent megeszik,száraz koszt ,cicakonzerv,házikoszt...ennek örülök,és ráadásul nagyon nyugodt,szelíd cicusnak mondják.

Gondolkodtam rajta,hogy merjem e örökbefogadni őt,hisz már nem túl fiatal,de mertem,remélem,jól döntöttem.Szegénykét jó darabig lépcsőházban tartották és etették az ott lakók,most ideiglenes gazdinál van,aki szeretné ugyan,de nem tarthatja meg.

Már nagyon várom Öt:)

Már csak ennivalót kell neki venni,meg majd meglátom mire lesz szüksége menetközben+állatorvostól kell időpontot kérnem.

Most egy kérdésem lenne,ami így hirtelen eszembe jutott,lehet kicsit butácska lesz:szerintetek ha megérkezik a cica,fürdessem meg vagy hagyjam békén csórikámat egy ideig?bolhátlanítva ugyanis nincsen és félek,esetleg vannak neki,az meg ugye elszaporodhat a lakásban.Meg egyáltalán,hogyan és milyen időközönként szoktátok cicátokat fürdetni?A cica nem fog kijárni egyáltalán.....

Bár józan ésszel belegondolva,biztosan félni fog a drága,meg én is félek a dologtól,egy ilyen nagy kandúrral hogy bírok el,ha ellenkezik,össze vssza karmol és nyilván nem fogja hagyni magát.)

bocsi még egyszer,hogy ilyet kérdezek,de nagyon tapasztalatlan vagyok cicatartás terén:)

105. b-zs (válaszként erre: 102. - Miss Angel)
2012. jún. 8. 11:48
lett cica?
104. b-zs (válaszként erre: 103. - 65298a0518)
2012. jún. 8. 11:47
Nálunk szokott fel-alá rohangálni, pusztán játékból, a füleit hátra csapja és mint egy félörült:) No meg, ha a legyeket kergeti..Ilyenkor tavasszal meggajdulnak, ivartalanítva van? A mienké a napokban lett ivartalanítva és ugyanúgy szökik, mint korábban..
2012. jún. 4. 09:14

Sziasztok!



Azt mondta valaki szellemet láthat a macskám (2-en is mondták) vagy betegséget érez, kezdek parázni;-)

Segítsetek légyszi, hátha nem nagy a baj!



Fel-alá futkos tegnap reggel óta, szokott ilyet, ha pisilni kell neki, vagy ha játszik, most viszont gyakoribb az, hogy furcsán csinálja ezt, és nem tudom, mi az oka.

Pl. kikéredzkedett, mintha menekülne, kinyitom az ajtót, már majdnem szalad kifelé, amikor meggondolja magát, mint aki látott kint valakit, és befelé rohan inkább, kint semmi macska, tényleg senki sehol.

Kérdem fiam, nem láttad hová futott? Ágy alá. Nézem, de nincs ott. Kinyitottam a hátsó erkélyajtót, ha fut, arra fusson, ne fent az autók alá (egyébként tud magára vigyázni, fél az autóktól, de most félek, elütnék)

Vagy pl. hajnalban mellém ül kanapéra, mintha csuklana 1-2-t, majd mint aki megőrült, leugrik és menekül önmaga elől vagy valami elől, ami a gyomrában van nekem így tűnik. Közben furcsa, féloldali rágómozdulatai vannak, de ritkán.

Kedvenc sonkáját adtam neki, hátha azzal lemegy egy esetlges torkán akadt, szőrszálon vagy hajszálon lógó akármi. Étvágy rendben, de evés közben is zavarja az a valami. Kérdem párom, adott -e neki tegnap a halból, igen, adott, de afrikai harcsa volt, nem szálkás, ilyen kis zsíros részt, keveset. Esetleg pedig mégis az lehetett. Nem tudom mit tegyek, aggódom érte azért.


Volt cicáiddal valaha hasonló? Mintha hányni is próbálna, ami gyakori nála, ő a hosszúszőrű, és gyakran öklendez ki szőrcsomókat. Tegnap még jókat nevettünk rajta, amíg azt hittük játszik, illetve játszott is, de most már nem vicces annyira.


Köszi előre is!

Csajok, valaki? Tőlem menekülne? Vagy a szőrcsomót nem tudja felöklendezni? Nem értem.

102. Miss Angel (válaszként erre: 100. - B-zs)
2012. ápr. 16. 14:08
Most néztem a cicusotokat,gyönyörű és aranyos nagyon:*
101. Miss Angel (válaszként erre: 100. - B-zs)
2012. ápr. 16. 13:55
természetesen:)
100. b-zs (válaszként erre: 99. - Miss Angel)
2012. ápr. 15. 11:52
Feltétlen írj, ha lesz cicád!
99. Miss Angel (válaszként erre: 98. - B-zs)
2012. ápr. 14. 15:10
Egyemmeg,örülök hogy jó helyre került....remélem a többiekkel is így lesz....nem neveznlm embernek az ilyet,aki erre képes,kiteszi szegénykéket,istenem:(
98. b-zs (válaszként erre: 97. - Miss Angel)
2012. ápr. 13. 12:40

3 tesójával dobták ki egy karton dobozban szilveszter napján 4 hetesen. A tesói rajzos németjuhászok, ő viszont korom fekete, a mellén van egy fehér folt, nagyon mutatós kutyus, nem nevezném korcsnak, sokkal inkább két fajkutya keveréke lehet, én labrador-németjuhász párosításra tippelek. Zeusz lett a neve, a név pedig kötelez, ugye:) Egyébként a menhelyi állatok lelkileg igencsak sérültek, 6 hetesen hoztuk el, csupán 2 hetet töltött bent a menhelyen az oltások miatt, de így is hónapokba telt, mire a bizalma kialakult felénk. Egyértelműen látszott rajta, hogy nem háztól hoztuk, hanem menhelyről, és talán még embert se nagyon látott. Előző kutyusunkat is úgy fogadtuk be, őt az utcán találtuk fél évesen, de lelkileg ő abszolút nem volt sérült, a menhely jobban megviseli őket, szerintem.

Tény, hogy a befogadott kutyusokkal több a macera, de talán sokkal hálásabbak is.

97. Miss Angel (válaszként erre: 96. - B-zs)
2012. ápr. 12. 10:59

Ez komoly????

Ilyet se sokat hallottam még...

akkor egyenesen szerencse,hogy nem foglalkoztam ezekkel...ha a helyébe lennék,akkor az állatok sorsát tartanám elsőként szem előtt,szerintem az igazi állatvédők így gondolkodnak...

Amúgy örülök,hogy vannak ilyen emberek ,mint Te,hogy menhelyről hoznak el állatot.Azt tapasztalom sajna,kevesen merik megtenni,mert többet kell velük "bajlódni",meg félnek,hogy vmilyen betegséget hordoz.ez akkora butaság....

milyen fajta a kutyus?:)

én néhány hónappal ezelőtt törpetacsit szerettem volna magamhoz venni,de ugye a meló miatt le kellett mondanom róla:(

96. b-zs (válaszként erre: 95. - Miss Angel)
2012. ápr. 11. 10:59

Pár hónapja fogadtunk örökbe menhelyről a kutyusunkat, oltva kaptuk meg, ott a helyszínen ellátták bolhaírtó cseppekkel és a kezünkbe adták a féreghajtót, amit három este kellett neki beadni.. és még vissza is kellett vinni egy hét múlva újra oltásra. Egy Ft-ot sem kértek, pedig 3 oltást + bolhaírtó+ féregtelenítőt is kapott. És nagyon hálásak voltak, hogy örökbe fogadtuk, mert rengeteg a kidobott kutya- macska.

A tavaszi cicusok most születnek, vagy már meg is születtek:)

95. Miss Angel (válaszként erre: 94. - Memimemi)
2012. ápr. 10. 13:16

Én értelek,és hozzá is normálisan viszonyultam,de szerintem nem volt szép dolog ez.Ha én valakihez normális hangnemben intézek egy két kérdést,ráadásul azért,hogy a lehető legjobbat adhassam annak a kis állatnak,akkor miért kell ilyen bunkón viszonyulni?

Nemhogy örülne,hogy ennyire érdeklődő vagyok....mindezt,amit te is írtál,ő is leírhatta volna nekem,NORMÁLISAN.

A másik,ne ígérjen olyat,amiröl tudja,hogy nem képes teljesíteni,ezalatt most elsősorban a szállítást értem.

De sebaj,semmi nincs veszve,ahogy mondtad,lesz máshonnan cicám.Keresgéle,nézelődök,végül is időm most van elég sok.Szóval mindez nem vette el a kedvem és a lelkesedésemet.

És ha én egyszer valamit a fejembe veszek......

:)))))))))))))

2012. ápr. 10. 12:18

Nem akarom megvédeni a nőt, akivel sikerült összevitatkozni, de egyrészt nagyon nagy rajtuk a nyomás. Rengeteg kidobott, megkínzott állat van és nem tudnak mindenhol ott lenni. Másrészt, ha rendszeresen látja orvos, akkor biztosan féregtelenítve vannak, meg szerintem bolha írtót is kapnak a menhelyen, de az új gazdi első dolga amúgy is orvoshoz vinni a kis jövevényt.

Egyébként a neten is van rengeteg kiscica, akiket el lehet ingyen vinni, ráadásul a legtöbb kölyök még, ők könnyebben alkalmazkodnak, megszokják hamar az új helyet és a szabályokat.

2012. ápr. 10. 11:17

Köszönöm a tanácsokat.

Egyébként én is a purina tápokról hallottam a legtöbbb jót.


Ám most kicsit el vagyok keseredve,mert egy biztos:onnan már nem lesz cicám,ugyanis sikerült összekapni a hölggyel aki ugymond "kiközvetíti" a cicákat.

Váltottunk néhány levelet,ő azt írta a cicákat rendszeresen látja orvos,oltva,ivartalanítva vannak.Még ő ajánlja fel nekem,hogy lehozzák nekem a cicust oda,ahová lakom,nekem az oltási költségeket kell fizetnem,meg még ezt azt.....rákérdezek,hogy van e a cica féregtelenítve és bolhátlanítva,ha nincs,tegye már meg,hogy az orvossal féregtelenítteti,nem szeretném,ha tele lennénk élősködőkkel,természetesen ezt sem ingyen kívánom.

Erre mi volt a válasz,??

Ha mi ennyire kényesek vagyunk,akkor hozzánk nem való nemhogy macska,más állat se,vegyünk inkább HALAT!Meg amúgy is ,marha messze vagyunk,aztán ha rájövünk,hogy mégse kell nekünk a macska,jöhetnek érte.Csak annyit írtam vissza,mit képzel rólam,hogy magamhoz veszek egy élőlényt,utána meg visszadobom mert nincs kedvem vele bajlódni?meg mindek ajánlotta fel,hogy eljuttatja hozzám a kiscicát,ha tudta hogy nekik én messze vagyok?????

+dühömben azt is megírtam,gratulálok ahhoz,hogy minden állat a saját piszkában fekve van lefotózva,látszanak az "állatbarát"körülmények.

Á,én nem értem,az ilyen ember hogy foglalkozhat ilyennel,meg állatvédő,EZ???

Nem is ragozom tovább,mindenesetre irtó szerencsétlen vagyok:(((((((((((

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook