Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Chorionboholy-mintavétel Bajcsyban- Tapasztalatok? fórum

Chorionboholy-mintavétel Bajcsyban- Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. dia_1
2012. júl. 31. 09:42

Szia! Az első terhességemnél találkoztam az említett doktor úrral. Rossz volt az AFP-m, ezért küldött hozzá az orvosom, mert az ő véleménye szerint a legjobb szakember. Sokan várakoztunk az uh-nál és akivel beszélgettem, mindenkit beutalt dr Ferenczy a mintavételre valamilyen indokkal. Vagy azért, mert 30 fölött volt, vagy a lepény elhelyezkedése, vagy előző vetélés... mindig talált valami okot. Nekem az volt az érzésem, hogy jó üzlet az egész. Ő bérli ilyenkor a műtőt a Bajcsyban és futószalagon műtik az embereket. Maga a beavatkozás kb. 2 perc, és tényleg profi szakemberek, rengeteg tapasztalatuk lehet.

Tény, hogy megnyugtató, amikor kiderül, hogy nincs semmi baj, de én annyira stresszeltem a szúrás előtt, hogy elkezdtem vérezni is.

Utána vigyázni kell, nem szabad emelni, fekvés is javasolt, szóval nem tudom, hogy mennyire bolygatja ez meg a babát.

Még annyit mondtak, hogy a beavatkozás miatt előbb születhet a baba, nekem 3,5 héttel a kiírt dátum előtt jött.

Még milyen tapasztalat érdekel? Olyan régen volt, de ha van valami kérdésed, akkor megpróbálok még válaszolni.

2012. júl. 30. 16:23
Sikerült valamit megtudnod?
2012. júl. 27. 18:08
Azt hiszem ott 30.000, ott csináltattuk a kombináltat és az UHkat mostani babavárásnál és készültem rá:S
2012. júl. 27. 18:04
Kérdezd meg a Istenhegyin, BIZTOS, hogy hamarabb fogadnak és három nap alatt eredmény. Fizetni kell érte, kérdezd meg, megmondják mennyi. Egy telefont megér, hogy ne kelljen annyit várnod. Ha mégis baj van, akkor kicsúszol az időből...
12. malkata (válaszként erre: 11. - Malkata)
2012. júl. 27. 14:56
2 hetet:)
2012. júl. 27. 12:54
nagy volt a Down kockázata, azt hiszem 1:210-hez. " hetet ki lehet bírni, nekem egy hónap volt az eredményig, bár azt pletykálták, ha baj van az az első héten kiderül, így a végén már nem aggódtam csöppet se, de az elején annyira ráparáztam, hogy nem tudtam másra gondolni se:( Remélem te okosabb leszel:)
10. pompom1980 (válaszként erre: 9. - Malkata)
2012. júl. 27. 10:04

Hát csak 14-én végzik el, így kb aug. végére:(((

nagyon nehéz a várakozás, de próbálok pozitív lenni és a 90%-os jó esélyre koncentrálni!

neked mi volt a gond a kombinált teszttel?

9. malkata (válaszként erre: 8. - Pompom1980)
2012. júl. 27. 10:02

Szorítok Nektek! Mikorra lesz eredmény?

(bocsi néha eltűnök, játszani kell:)))

8. pompom1980 (válaszként erre: 6. - Malkata)
2012. júl. 27. 10:01

de jó:-)) gratulálok!!

Nekem a tarkóredő a gond, bár határértéken belül van, de én sem vagyok már 20 éves..ezért javasolta a doki. Azt mondta a saját lányának is javolná!

remélem minden rendben lesz!

2012. júl. 27. 10:00
Nálad is ez lehet, valószínű minden rendben, de nem tudnak 100%ig megnyugtatni, így a mintavételt ajánlják.
2012. júl. 27. 09:57
Igen, itt van mellettem egy csodálatos 2,5 éves kiscsaj:))) AFP eredmény után csinálták meg, ami jó lett, de nekem se tudtak mást mondani, minden eredmény jó, de már nem vagyok tini...
5. pompom1980 (válaszként erre: 4. - Malkata)
2012. júl. 27. 09:53
Szia! hány hetesen csinálták? remélem jó eredményt kaptál!!
2012. júl. 27. 09:50
Szia, nekem előző terhességemnél, 3 éve volt amniocentézisem, mert nem jó lett a kombinált teszt eredménye. Kibírható, nem fájdalmas, csak kellemetlen beavatkozás, a rossz az egy hónap várakozás az eredményre:( SOTE I.-en csinálták. Ja 33 éves voltam.
2012. júl. 27. 09:47
:-(( senki nem jár erre?
2012. júl. 27. 09:32
Persze annak a tapasztalata is érdekelne, akinek máshol végezték a mintavételt!
2012. júl. 27. 09:31

ziasztok!

32 éves vagyok, és ez az első terhességem. A múlt pénteki 12. hetes UH-n 2,9-es tarkóredőt mértek, és bár láttak orrcsontot, sőt a kombinált teszt összeredménye is negatív lett, nem tudtak teljesen megnyugtatni...

Tegnap elmentem a Bajcsy genetikai tanácsadására, ami a hosszú várakozás ellenére nagyon pozitív csalódás volt. Csupa kedves, felkészült szakember volt ott. A genetikus hölgy és dr Ferenczi is javasolták a mintavételt, amire augusztus 14-én kerül majd sor (mert sajna hátul tapad a lepényem..)


Esetleg van olyan közületek, aki már átesett ezen? Megosztanátok a tapasztalataitokat?


Előre is köszönöm!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook