Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Célt érni nem javallott -(tiltott)- módszerrel fórum

Célt érni nem javallott -(tiltott)- módszerrel (beszélgetős fórum)


1 2
12. 4ef8f0aaca (válaszként erre: 7. - Tóth Ádám)
2012. júl. 29. 22:45
Mint azt írtam az életem igen fontos része a tánc. Latin táncolok, és a (tánc)párom már eléggé türelmetlen. Ez az 5 hónap számára nagyon nehéz volt, ahogyan nekem is. Tartotta bennem a lelket a sérülésemből való felépülésem alatt. Ezt szeretném azzal "viszonozni" -bár ez nem a megfelelő szó- hogy szeptembertől újra visszatérhessünk a szenvedélyünkhöz.
11. 8e9170fe09 (válaszként erre: 4. - Tóth Ádám)
2012. júl. 29. 22:43
A drasztikusság általában nem helyénvaló.
10. Tóth Ádám (válaszként erre: 9. - 4ef8f0aaca)
2012. júl. 29. 22:40
Mi a terv, hány kilótól szabadulsz így meg? Pontosabban a 30 nap végére?
9. 4ef8f0aaca (válaszként erre: 3. - 9d7907a17a)
2012. júl. 29. 22:39
Az orvos, és a laborvizsgálat szerint alkalmas vagyok rá, hogy véghez vigyem. Mindenképp végig akarom csinálni.
8. 4ef8f0aaca (válaszként erre: 4. - Tóth Ádám)
2012. júl. 29. 22:37
Még a végén kiderül, hogy mazohista vagyok :)
2012. júl. 29. 22:37

Csak kérdem, hogy miért nem jó egy kímélőbb, bár lasabb megoldás?

A diétádat utána követi egy étkezésbeli életmódváltás?

6. 4ef8f0aaca (válaszként erre: 5. - 328aadd89f)
2012. júl. 29. 22:36
Köszönöm szépen! :)
5. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - 4ef8f0aaca)
2012. júl. 29. 22:36
Nagyon sok sikert kívánok! Olvasni foglak...
4. Tóth Ádám (válaszként erre: 2. - 8e9170fe09)
2012. júl. 29. 22:36
Szebbnek szebb, de talán itt a drasztikus a helyénvaló. :)
3. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - 4ef8f0aaca)
2012. júl. 29. 22:23

A második szakasz szinte teljesen megegyezik az első magyar orvosnő (dr. Hugonnai Vilma) étrendjével. Ő nemsokkal azután, hogy kikerült a svájci egyetemre áttért a nyers kosztra, azaz csak zöldséget és gyümölcsöt fogyasztott nyersen. Ezt 90 napig csinálta, majd az étrendbe még beillesztette a kenyeret, az egyetlen dolgot ami bevallása szerint hiányzott neki.


Én igazán az első tíz napot tartom drasztikusnak, de ha orvos szerint rendben van, akkor hajrá és sok sikert!

2012. júl. 29. 22:11
A drasztikusságnál szebb szó a következetesség.
2012. júl. 29. 22:09

Sokan sokféle módszerrel próbáltunk már lefogyni. Rengeteg fajta diéta létezik. Ezen a honlapon is sok típus megtalálható. A legtöbb nő ismer, és ki is próbált már valamennyit. Van köztünk aki már hónapok vagy évek óta próbálkozik a fogyással, van aki alkalmanként.

A rengeteg diétát különféle kategóriákba lehet osztani. Kategorizálhatjuk őket időtartamuk, leadott kilók, hatékonyságuk, drasztikusság szerint. Ezek közül most azt fogom tesztelni, amit a legtöbben vagy idő előtt feladnak, vagy el sem kezdik - a drasztikusságot.

Kicsi korom óta sokféle sportot űztem. Közülük kiemelkedett a tánc, amit a mai napig rajongásig szeretek és űzök is, vagyis csak űztem. Öt hónapja egy tűzben megégtem, így az edzések is kiestek. Felszedtem magamra 10kg-ot. Szörnyű érzés belenézni a tükörbe és látni mit tettem magammal. A heg és a sok felesleg látványa borzasztóan zavar. Egy hete úgy döntöttem ezen változtatni kell. Elmentem az orvosomhoz vért vettek, vérnyomást mértek. A labor szerint minden értékem a normál tartományban van. A vérnyomásom kicsi korom óta alacsony, és ez most sem volt másként, így ez is normálisnak mondható. Így ma éjféltől elindítok egy kerek 30 napos drasztikus kúrát orvos felügyelete mellett.

A 30 napot felosztottam 3 részre:

- 1-10 nap: nem eszek szilárd ételt, nem fogyasztok cukros italokat.

- 11-20 nap: nyers gyümölcsök és zöldségek. Egyéb szilárd étel és a cukor tiltott.

- 21-30 nap: főzelékek természetesen lisztes habarás nélkül. Bármely termék amiben liszt vagy cukor található tiltott.


Minden napot le fogok írni külön, mit ittam, mit ettem, hogyan viselem fizikailag, és pszichikailag a diétát. A kontrollvizsgálatokra megadott, előre lefixált időpontokban kerül sor, amit szintén le fogok vezetni. Minden szakasz végén a leadott kiló lesz a lényeg. Így kiderül valóban annyira drasztikus e amennyire azt állítják.

Akit érdekel tartsa szemmel az eseményeket. Természetesen kérdésekre is szívesen válaszolok.

Holnap este 10-re fent lesz az első komment.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook