Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Carpalis alagút-szindróma fórum

Carpalis alagút-szindróma (beszélgetős fórum)


2017. jan. 5. 21:40

Két és fél hete operálták a jobb kezemet, az volt a "rosszabb".

Helyi érzéstelenítésben, nem volt kellemes a műtét, főleg a kar elszorítása - hogy ne kerülhessen sok vér a műtéti helyre. Kb. fél óra alatt megvolt az egész, utána hamar fájni kezdett, de csak gyenge gyógyszert adtak. Két óra múlva levették a szorító kötést, és újabb 2 óra múlva távozhattam. 5 napig nagyon fájt, gyulladásban is volt a vágás, de Bioptron gyógylámpa zöld színével kezeltem naponta többször, mire rohamosan elkezdett gyógyulni.

Újabb kemény attrakció volt a 7 varrat kiszedése, sajnos egy rossz csipesz miatt kiszenvedtem ettől is. Azóta nyugi van. Popsit törülni kiválóan tudok már, de szoros nadrág, melltartó, redőnyhúzás egyelőre likvidálva. Marad a melegítő, a lötyögős pulcsi és külső segítség kérése.

A fakanál néha hozzáér, azzal meg a késekkel vigyázni kell, de már tudok ajtót nyitni, levessel teli fazekat odébb tenni, igaz, karácsony előtt kissé megerőltettem, talán az inhüvelyem is fájt, nem laca-facáztam, vettem egy csuklószorítót (3000Ft) és azzal rásegítek, ha dolgozom.

Sajnos kell majd a balt is, főleg, hogy most szinte mindent csak azzal tudtam csinálni. Nehéz döntés lesz, hogy mikor ugorjak neki, a drnő azt mondta, ha már kifogástalanul működik (regenerálódott) a jobb. Na igen, mert a bal műtétje után a jobbra hárul majd minden, és azt bírnia kell, úgyhogy szerintem várok tavaszig. Jó lenne a nyakba érzéstelenítés, mert a tenyérbe adott négy szuri borzasztóan fáj...

9. gyöngyszemü (válaszként erre: 7. - Sly7105)
2016. jan. 6. 21:28

Nekem is mindkét kezem zsibbadt főleg éjszakánként ahogy lefeküdtem és égett mindkét tenyerem ujaim mintha parazsat tettek volna bele, annyira fájt és már nem múlt el lerázogatással sem, legszívesebben ha lett volna nálam egy balta levágtam volna.... de szerencsére volt egy doki aki rájött mi a baj mert majd 20 évig nyaki sérvre gyanakodtak ő pedig az MR képek láttán kért két csukló röntgent és egyből látta.. amit aztán az EMG is megerősített.


NE félj a műtéttől nem fáj, és ha jól csinálják meg akkor szuper lesz!!!

8. 074562ab48 (válaszként erre: 7. - Sly7105)
2016. jan. 4. 12:30

Ő nem félt, sőt már várta, hogy vége legyen a szenvedésnek.

Erre más megoldás nincs, csak a műtét.


Még néha, ha nagyon megerőlteti a bal keze zsibbad, de elmúlik, ha pihenteti.

Annyi a negatívuma, hogy neki gyengébb lett a keze.

7. Sly7105 (válaszként erre: 6. - 074562ab48)
2016. jan. 4. 12:27
Értem és köszi az infót. Igazából nekem egy éve megvan ez a zsibbadás, voltam már orvosnál vele korábban, de nem igazán foglalkoztak vele. Most végre eljutottam egy megfelelő szakemberhez, aki szerint egyértelműen ez a baj, de ENG vizsgálatra kell várnom, áprilisig :) Tulajdonképpen nekem csak a zsibbadás van egyelőre, de elég kellemetlen minden éjjel és reggel. Azt olvasom, hogy van, akinek égő fájdalom is jelentkezik. Nálam ez még nincs. Szóval a műtét után minden oké volt a férjednél.... Hát, eléggé félek a műtétektől, de ha muszáj lesz, akkor nem tudok mást tenni...
6. 074562ab48 (válaszként erre: 3. - Sly7105)
2016. jan. 4. 12:23

Mindkét kezét érintette, műtötték is.

Neki is éjjeli zsibbadásokkal kezdődött, ez súlyosbodott, 2-3 órákat tudott csak aludni miatta.

ENG igazolta, de tb alapon még egy egy éves gyógytornára elküldték volna.

Azonnal megkerestünk magán úton egy kézsebészt és a tüneteire tekintettel egy hónap múlva megműtötte a jobb kezét, rá két hétre a balt is.

A doktornő elmondása szerint, ha elment volna a gyógytornára egy év után lebénulhatott volna a hüvelyk ujja, de akár az egész kézfejét is érinthette volna.

Egy pici vágás van a tenyerén. Az elsőnél érzéstelenítették, a másodiknál altatták.

Minimális fájdalma volt.

Azóta nincs panasza.

5. Sly7105 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2016. jan. 4. 12:21
Így van! Carpalis alagút (kéztőalagút) szindróma, de használják a köznapi értelemben Kárpát szindrómának is. De nem is ez a lényeg :) Azért köszi a helyreigazítást!
2016. jan. 4. 12:18

Nem Kárpát :))


hanem Carpal tunnel, azaz Carpal alagút szindróma, magyarul kéztőalagút szindróma


Jobbulást!


Kéztőalagút szindróma

3. Sly7105 (válaszként erre: 2. - 074562ab48)
2016. jan. 4. 12:15

Szia!

Egyik, esetleg mindkét kezén? Mik voltak a tapasztalatok? Milyen maga a beavatkozás, és a gyógyulás és utána rendbe is jött maradéktalanul? Nekem egyelőre "csak" az éjszakai zsibbadás van a kezemben, de az mindennapos. Nappal még ugyanúgy működik, viszont állítólag nem szabad megvárni, míg súlyosbodik a dolog. Csak pár hónap múlva kaptam időpontot ENG- vizsgálatra.

2016. jan. 4. 12:11
Szia, férjemnek volt már ilyen műtétje.
2016. jan. 4. 12:10

Sziasztok!

Volt már valakinek ilyen műtéte?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook