Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bütyökműtét előtt...ortopéd szakorvos keresés közben fórum

Bütyökműtét előtt...ortopéd szakorvos keresés közben (beszélgetős fórum)


11. Pici69
2011. jan. 3. 13:31

Sziasztok!


Ajánlanék egy nagyon jó szakorvost.

Dr.Bodó László (Uzsoki kórház)

2010. szept. 29. 16:14

Köszi Annamari, köszi Costarika, a cipőrőől már nagyon sokat olvastam, és igen pont ezt, hogy mintha valamiért csak az Ortopédiai Klinikán használnák/ajánlanák, máshol sehol...

Érdekes..., de én "nyomatni" fogom a használatát akkor is, ha nem ott műtenének...


Sziasztok!

9. costarika (válaszként erre: 8. - Annamari0825)
2010. szept. 29. 15:59
Engem 10 éve műtöttek és ilyenről nem is hallottam. Sőt egy pécsi tanárom sem ajánlott semmit, pedig kérdeztem. Mondjuk nekem nem volt gond menni külső talpélen, mert csak egyik lábam műtötték, de anyunak egyszerre a kettőt. Neki azért nehezebben ment. De neki 11 éve tökéletes a lába.
8. annamari0825 (válaszként erre: 3. - Zsuzska69)
2010. szept. 29. 15:56

Mivel csontot érintő műtétről van szó,ráadásul az egyik végtagon,van fájdalom.Főleg addig,amig rá nem jössz,hogy tudsz úgy menni,hogy ne fájjon a lábad.

Akkoriban,mikor ott dolgoztam /több,mint 10 éve/ volt egy speciális cipő,amit direkt ez után a műtét után ajánlottak a betegeknek.

Olyan a talp és a lábfej kiképzése,ami segiti a gyógyulást és a járást.Nem tudom,hogy most meg van e még.De bármelyik gyógyászati segédeszköz boltban meg tudod kérdezni.

7. annamari0825 (válaszként erre: 5. - E2d3bb2ec0)
2010. szept. 29. 15:51

Az nem most volt:)

1996-99-ig dolgoztam a Klinikán

2010. szept. 29. 15:27

Köszönöm Costarika a gyors választ, az egy külön topicot érne, hogy arról regéljek, hogy mennyire iszonyatosan hihetetlenül félek magától a műtéttől, de nem akarok senkit ezzel fárasztani! Az biztos, hogy nem tett jót a mostani lelkiállapotomnak, hogy puszta érdeklődésből és kíváncsiságból az elmúlt egy hét alatt mindent, de igazán mindent elolvastam, ami bütyök témában fellelhető, és ijesztő beszámolókat, elcseszett műtéteket és a sok, nehezen szűnő 'utóhatást' (lábduzzadás hetekig, a csavarok fájdalma, lilulás, trombózis...) olvastam, úgyhogy ha ma kéne mennem, szerintem úgy kéne belőni engem valamivel a kórházba! :-) Úgyhogy döntöttem: mától semmi élménybeszámoló (persze a POZITÍV tapasztalatok jöhetnek)!

Ja, meg hát én erősen "negyvenkedem", így tuti más a rehab rész is sajna, de hát mostantól kezdenek csak jönni a tüneteim...


Köszi még egyszer!

2010. szept. 29. 15:12
Annamari, mikor voltál ott nővér ?
4. costarika (válaszként erre: 3. - Zsuzska69)
2010. szept. 29. 15:07
Nem brutális a fájdalom! 18 évesen műtöttek, 3 hét múlva a saját lábamon mentem kontrollra. Ha a helyettes doki nem szúrja el a varratszedést, 6 hét alatt tökéletes lett volna a lábam. Ja és 2 héttel műtét után sportcipőt is tudtam húzni. 6 hétre meg azért van szükség,mert ez csontműtét és az nagyjából ennyi idő alatt gyógyul. Kímélni kell és gyakran felpolcolni, mert különben begyulladhat és rosszabbul gyógyul. Persze hamarabb is visszamehetsz dolgozni, ha nem túl megerőltető a lábadnak.
3. Zsuzska69 (válaszként erre: 2. - Annamari0825)
2010. szept. 29. 14:58

Köszönöm, én "vevő vagyok a jótanácsra, és meg is fogadom általában. A Szerb dokinál is csak azért láttam fontosnak leírni, mert hogy ő a másik orvos, akiről nagyon sok nagyon jót olvastam, az esetek zömében azt, hogy fantasztikus keze van és nagyon gyorsan gyógyultak azok a betegek, akiket ő műtött (az Uzsokiban) és még cme (=tudományos fokozata) is van, de szerintem sem ez a lényeg...


Kérdés: tegnap, amikor telefonon bejelentkeztem a Klinikán, és elhűlve írtam fel a jövő januári időpontot, átfutott az agyamon, hogy rákérdezek a központban, de azonnal el is nyomtam ezt magamban, mondván, hogy hogy néz az ki, hogy a Klinikán (!!)kérdezek rá a magánrendelésére. Azt hiszem túl naiv vagyok erre a világra, de nekem abban a pillanatban nagyon 'visszásnak' tűnt...


Köszönöm a gyors választ, és engedj meg, ha lehet, még egy kérdést, hogy nővérként hogy láttad a betegeken, nagyon 'brutális' a műtétet követő napokban a fájdalom illetve tényleg ilyen lassú a felépülés? Gőzöm sincs, hogy egy alsó hangon 6 hetet hogyan fog tolerálni a munkahelyem és a műtét előtt mennyivel kezdjem el beadagolni a cégemnek...:-(

2010. szept. 29. 14:48

Szia!

Ismerem Mády doktort,dolgoztam vele pár évig,amig az Orthoped Klinikán voltam nővér.

Jó doktor,kedves a betegekkel.

De azt sajnos nem tudom,hogy most hol van a magánredelése.

A klinikán elméletileg meg tudják mondani.

Szeretnék neked egy tanácsot adni,nem baj,ha nem fogadod meg.Ne az alapján válassz doktort,hogy mennyi és milyen tudományos fokozata van.Az semmit nem jelent.Mert lehet elméletben nagyon jó,ha nincs kézügyessége hozzá.

2010. szept. 29. 14:39

Sziasztok!


Tudom, nagyon sok fórum van már e témában különböző oldalakon, mégis kérek Mindenkit, hogy ne hajtsatok el azzal, hogy olvasd el, itt is itt már írtak erről! Két kérdésem lenne igazából a tárgyban: Dr. Mády Ferencről hihetetlenül sok pozitív visszajelzést olvastam/hallottam, így lélekben már mellette le is raktam a voksomat, DE égen - földön keresve sem találok hozzá MAGÁNRENDELÉSI elérhetőséget, a SOTE Ortopédiai Klinikáján pedig, ahol 'hivatalosan' rendel, 2010. janúár 14-re kaptam még csak olyan időpontot, hogy vet egy pillantást a sajgó lábaimra, de ezek alapján el sem tudom képzelni, hogy műtétre mikor kerülne sor! Nem járt nála bárki magánban és nem adnátok meg akkor a rendelőjének a címét és telefonszámát?! Másik kérdésem az lenne, hogy nagyon hezitálok még dr. SZerb Imre "kése" alá fekvésen is, nála legalább már jártam, ő is nagyon profinak tűnik, róla is jókat olvastam, de Mády prof felé húz a szívem! Véleményeket, tapasztalatokat várok, akinek van Szerb doktor úrról is (ő is PhD, egyetemi tanár, minden ami kell :-))! Köszönöm, ha végigolvastátok és bocsánat, hogy ilyen hosszú lett!


Zsuzsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook