Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bulgária- Napospart! Vélemények, beszámolók :) fórum

Bulgária- Napospart! Vélemények, beszámolók :) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
298. szimoniszhely (válaszként erre: 295. - Nemmo)
2016. ápr. 20. 12:56

köszi nemmo!

s szemetesség?

Erről a szállodáról nem hallottam.

Igen, úgy tűnik drágák, ha nem olyan a színvonal...ezért bizonytalanodtam el..

297. fehér idegen (válaszként erre: 296. - Nemmo)
2016. ápr. 16. 18:44

Szia!


Én a helyedben bebiztosítanám magam! Kedvezményt most is kaphatsz tőlük - először próbáld az oldalukon, ott is lehet kihalászni 10-20-30 %-os kedvezményt, persze ez függ attól, hogy hányan és mikor mentek, de ha ott már nem ad semmiféle kedvezményt, akkor próbálj e-mailben a vezetőtől kedvezményt kérni!

296. nemmo
2016. ápr. 15. 19:16
Sziasztok! Az Eurolines buszjegyeket mikor érdemes megvenni? mennyivel indulás előtt?
295. nemmo (válaszként erre: 294. - Nemmo)
2016. ápr. 15. 13:27
bocs, mármint a Sunny Beachen a Nessebar szállodában voltunk, nem Nessebar városban.
294. nemmo (válaszként erre: 293. - Szimoniszhely)
2016. ápr. 15. 13:26

Szia!

Mi pár éve voltunk Bulgáriába, júliusba. Volt két nap az egy hét alatt mikor valóban algás volt a víz, nem is mentünk bele. Viszont mi is all incl.ba voltunk az 5éves kislányunkkal, és addig teljesen jól elvoltunk a szálloda medencéjébe. Így ez annyira nem volt gáz, de pont emiatt érdemes olyan szállodát választani ahol van medence is (szerintem). Anno akkor a Nessebarban voltunk, nafgyon szuper hely, de azt olvastam azóta majdnem duplájára drágult a szállás náluk :-(

2016. ápr. 15. 12:36

Sziasztok!

Másfél éves kisfiammal indulnék Bulgáriába egy all inclusive-os szállodába július elején.

Érdeklődnék, milyen meleg a víz addigra?

Melyik részt ajánlanátok?

Tegnap éjszaka fórumokon nagyon sok rosszat olvastam (utazási irodás fotókból fele sem igaz, sok a szemét, moszatos, algás víz stb.). Vélemények?

Köszönöm, ha segítetek!

292. fehér idegen (válaszként erre: 288. - Nemmo)
2016. ápr. 13. 20:54

Szia!


Mi is a Golden Rainbowba megyünk, csak mi aug.26-tól, mivel ez a nyár utolsó hete, és itt már kaptunk olyan kedvezményt, hogy 6-ot fizet - hetet kap a szállás árából, de az Ali-ból nem, azt rendesen a 7 éjre fizettük. Érdemes oda menni, olvass bele pár véleménybe, elég jókat írnak róla, a tapasztalatunk is ezt mondja. Nem fogod megbánni!

291. nemmo (válaszként erre: 289. - Utazó idegen)
2016. ápr. 13. 13:50
köszi a hozzászólást :-)
290. utazó idegen (válaszként erre: 283. - Nemmo)
2016. ápr. 13. 13:46
Én kocsival szoktam közlekedni Szozopolba és környéke és egyáltalán nem komásodik be az ember pedig igen csak 12-13 órát vezet.A buszban meg csak nézelődik az ember meg alszik de lehet,hogy az alvásban ennyire elfárad.
289. utazó idegen (válaszként erre: 288. - Nemmo)
2016. ápr. 13. 13:42
Bocs,hogy beleszólok de szerintem ha nyugodtan szeretnétek pihenni akkor Szozopolt választanám . Csak azért mert mindent elétek tesznek és egy zsufolt helyenszerintem meggondolnám de ez az én véleményem.
288. nemmo (válaszként erre: 287. - Fehér idegen)
2016. ápr. 12. 18:16

Szia!

Köszi a tapasztalatokat. Közben máshol is utána kérdeztem és a vélemény ugyanaz volt amit Te is írtál :-).


Aug 5től mennénk. Már csak azt nem tudom, hogy a felkapottad, Golden Rainbow-ba allincl. -ba lenne jobb vagy Szozopolba csak reggelis ellátással. Azt hallottam Szozopol kicsit nyugisabb, viszont A Goldenben mindent elénk tesznek úgymond csak választani kell. Evvel kapcsolatban van tapasztalatod?

287. fehér idegen (válaszként erre: 283. - Nemmo)
2016. ápr. 12. 13:39
A gyerekek sokkal jobban bírják, mint mi, felnőttek. Minden buszos úton vannak gyerekek, de úgy még egyszer sem utaztunk, hogy hisztiztek volna. Nem mondom, hogy olyat nem hallottunk, hogy a szülő erélyesebben rá szolt a gyerekre, de ki nem? Te is, én is, a másik szülő is. Szerintem nyugodtan próbáljátok ki, ráadásul ahogy írtad, nem is olyan pici már, 10 éves, biztos, hogy semmi gond nem lesz vele, arról meg nem is beszélve, hogy mennyi pénzt spórolsz, ha nem repülővel mentek. Az sem igaz, hogy kómás lenne az ember. Nem mondom, hogy a legfrissebbek vagyunk, amikor 20 órás buszozás után leszállunk a csomagokkal a buszról, de ilyenkor csak arra tudunk gondolni: közel a tenger, évente 1x lejutunk, kit érdekel, hogy fáradtak vagyunk! Amúgy mikor is mennétek?
286. reac (válaszként erre: 280. - Fehér idegen)
2016. ápr. 10. 20:09
Köszönöm a válaszokat :)
285. nemmo (válaszként erre: 283. - Nemmo)
2016. ápr. 10. 13:08
bocsánat, most látom, csak ugyanazt kérdeztem ugyanattól. :-) ne haragudj...
284. nemmo (válaszként erre: 269. - Fehér idegen)
2016. ápr. 10. 10:24

Szia!

2. két kérdésem lenne:

1. Én gyerkőccel mennék, és nem is magam miatt aggódom, hanem ő miatta. Nektek van tapasztalatok evvel kapcsolatban, hogy egy ilyen hosszú buszos utazást a gyerkőcök (10 év körül) hogy viselik? vagy ha esetleg nektek nincs gyerkőc akkor a buszon voltak gyerkőcök mikor korábban utaztaok? hogy viselték? (biológiai szükségletek pl wc..stb..) Mennyire kimerítő? Vkitől az hallottam, bár ő Görögbe ment és sok évvel ezelőtt, hogy utána két napig tiszta kóma az ember.

2. Nesebarba az Eurolines járata visszafele az esti órákban indul. 20:50kor, a szállodákból pedig pedig 10től vagy 12től van. Mit csináltok estig a csomagjaitokkal??

283. nemmo (válaszként erre: 280. - Fehér idegen)
2016. ápr. 10. 10:22

Szia!

Én is gondolkozok a buszos utazáson repülő helyett. Gyerkőcökkel mentek? Mert én gyerkőccel mennék, és nem is magam miatt aggódom, hanem ő miatta. Nektek van tapasztalatok evvel kapcsolatban, hogy egy ilyen hosszú buszos utazást a gyerkőcök (10 év körül) hogy viselik? (biológiai szükségletek pl wc..stb..) Mennyire kimerítő? Vkitől az hallottam, bár ő Görögbe ment és sok évvel ezelőtt, hogy utána két napig tiszta kóma az ember.

2016. ápr. 9. 13:17
Most a rendőrök inkább a Török vendégmunkásokkal foglalkoznak jobban Magyarokat inkább hanyagolják. Csak Szozopolban vagy Primorszkóban van ,hogy ha rossz helyen parkolsz akkor viszik az autót.
281. utazó idegen (válaszként erre: 279. - Reac)
2016. ápr. 9. 13:14
Étterem meg az élelmiszer árak nem sokat változtak most is elfogadhatók az árak.
280. fehér idegen (válaszként erre: 279. - Reac)
2016. ápr. 5. 18:46

Szia!

Mi nem kocsival megyünk idén, hanem busszal, és nem is Szozopolba, hanem Napospartra, azonban már többször voltunk kocsival Bulgáriában, így Szozopolban is. Amikor autóval voltunk, nem volt semmi probléma az úton, hajnalban indultunk és még este világosba meg is érkeztünk Szozopolba. Mi a párommal ketten vezettük le a kb. 1200 km-t több alkalommal is, gyerekeinkkel mögöttünk a kocsiban. Nem mondom, hogy néha nem szorult össze a gyomrom, de ez inkább attól volt, hogy ha jeleztek a szembe jövő autók, hogy figyeljünk, mert rendőrök ellenőriznek. Persze a magyarokat hamarabb kiszúrják (lásd: rendszámtábla), így aztán ha meg is ússzuk az első rendőrt ellenőrzés nélkül, a következőbe már biztos beleesünk. Gond azonban nem volt, ha a papírok rendben vannak, a szabályok betartva, akkor Ők sem büntetnek. Nekünk nagyon tetszett Szozopol, már többször voltunk, oda pl. minden alkalommal csak apartmanban mentünk - sőt oda csak úgy mentünk, hogy előre nem foglaltunk szállást, hanem amikor megérkeztünk, több apartmant megnéztünk, és azután foglaltunk. Az éttermek szerintem olcsóbb árkategóriába tartoznak kint, mint nálunk, sok étterem van Szozopol új részén is, vagy inkább ezek kifőzde szerűek, de mi nagyon szerettünk oda járni. Ezek tényleg megfizethető árban vannak. Élelmiszerüzletekbe bármelyikbe bemehetsz, nem vészesek az árak, hasonló, mint nálunk, a pékségben is elérhető áron lehet vásárolni, nagyon finom a pékárújuk édes és sós kivitelben is. Legközelebb ismét Szozopolba fogunk menni nyaralni, mert gyönyörűnek tartjuk az egész települést, különösen az un.régi városrészt, de az egész üdülőterület felejthetetlen élményt fog nyújtani számotokra. Érezzétek nagyon jól magatokat, és ne aggódjatok, ha még sem fogtok tudni konvojba utazni.

279. reac
2016. ápr. 3. 13:53
Sziasztok. Mi június 17-én pènteken az esti órákban tervezünk menni autóval Sozopolba. Van esetleg màs is aki akkor utazik? Mivel mi most megyünk elősször kocsival, jó lenne vkihez csatlakotni a könnyebb odatalálás érdekében (főleg hogy gyerekkel megyünk és vele jobb lenne nem eltévedni ;) ). Vmint tudtok friss étterem és élelmiszer árakat a bolgároknál? Mert kb 2012-ben voltunk utoljára és akkor minden viszonylag olcsó volt és nem szeretnénk most meglepetèst magunknak, hogy ez màr nem így van :) Köszönöm a segítséget!
278. fehér idegen (válaszként erre: 277. - Utazó idegen)
2016. márc. 6. 14:44
Szerbián keresztül, és 4 db 15 perces megállással.
277. utazó idegen (válaszként erre: 276. - Fehér idegen)
2016. márc. 5. 15:43
Szerbián vagy Románián keresztül.
276. fehér idegen (válaszként erre: 275. - Utazó idegen)
2016. márc. 4. 16:34
A volán nemzetközi buszjárat weboldalán, ha megnézed, fel is tüntették: Budapest - Napospart: indulás péntek délután 14 óra - érkezés szombat délelőtt 9 óra. De ha esetlegesen még rá is tesznek 1-2 órát, akkor sem gond, a tenger adott!
275. utazó idegen (válaszként erre: 274. - Fehér idegen)
2016. márc. 4. 09:42
Itta pontos idők : Busz : Bp- Napospart 20 óra Napospart- Aranyhomok 2-2,5 őra Aranyhomok - Szozopol 1, 1,5 óra.
274. fehér idegen (válaszként erre: 273. - Utazó idegen)
2016. febr. 29. 17:19
Tavaly is-, és előtte is 17 óra alatt tette meg a busz az utat. 2014-ben június közepén a volánbusz 30 fővel indult Budapestről - Napospartra, majd június végén 20 fővel vissza. Minden utasnak dupla ülés jutott. Reméljük idén sem lesz ez másként. Nagyon akartuk a vonatot, de 10 óra különbség oda- vissza, az elég sok. Arról nem is beszélve, hogy szinte háztól - háztól visz, míg a vonat Burgaszig, és onnét még 30 km helyközi busszal és a bőröndökkel.
273. utazó idegen (válaszként erre: 272. - Fehér idegen)
2016. febr. 29. 11:28
A busz sose fog leérni 17 óra alatt leérni Min 20 óra .
272. fehér idegen (válaszként erre: 270. - Utazó idegen)
2016. febr. 28. 12:42

Szia!

Én azt írtam, hogy a busz kb. 17 óra alatt a Napospartra ér, míg a vonat átlag 24-27 óra alatt Burgaszba. Autóval nem szeretnénk idén menni, több éven keresztül így mentünk nyaralni, most viszont az egész úton együtt szeretnénk lenni, ezért választottuk a tömegközlekedést.

2016. febr. 28. 08:12
Mig személy autóval tudsz haladni 120-130 km addig a busz esetleg 80-100 km rel. Meg a határon való várakozás stb.
270. utazó idegen (válaszként erre: 269. - Fehér idegen)
2016. febr. 28. 08:10
Szia! Bocs,hogy bele szólok de a busz is lent van Burgaszban 20-22 óra alatt.
269. fehér idegen (válaszként erre: 268. - Ancsapancsa35)
2016. febr. 25. 20:02

Szia!

Elég nagy volt a kísértés, hogy próbáljuk ki, és vonattal menjünk Bulgáriába, kedvező árat is adott a MÁV, azonban az autóbusz mellett döntöttünk, mivel az kb. 500 m-re tesz le bennünket a szállodától, és 17 óra alatt le is érünk, míg a vonat sajnos 24-27 óra alatt ér Burgaszba, és még onnét helyközi járattal a Napospartra.

Tehát, hogy a kérdésedre válaszoljak: A Volán Eurolines járatával mentünk, és idén is erre szavaztunk. Ha egyéb kérdésed van, jelezd!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook