Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Büdös cipőt mivel lehet tartósan szagtalanítani? fórum

Büdös cipőt mivel lehet tartósan szagtalanítani? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
98. Lávli* (válaszként erre: 97. - Channa*)
2020. szept. 6. 09:49

Én soha nem vennék aldis cipőt, bár múltkor egy velúr bőrnek látszó bakancson vacilláltam, de letettem róla.

Viszont könnyen lehet, hogy ha valakinek állandóan bármiben büdös a lába, akkor ott gomba van, és azt is ki kell írtani cipőcsere mellett.

97. Channa* (válaszként erre: 96. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 6. 09:39

Könnyen meglehet, de egy bőr cipőben azért közel sem annyira izzad meg a láb, mint egy olcsó, műanyag edző cipőben.


Mondjuk azt érdekesnek találom, hogy aldis cipő és nem jó a minőség.


Biztos ismered azt az ammóniás izzadságszagot, amire azt mondjuk, hogy stresszes az illető, azért van ilyen szaga.

Én megfigyeltem, hogy ez is a póló anyagától függ.

Én akármennyiért veszek egy pólót/felsőt, ha ezt tapasztalom a fiúkon vagy magamon, akkor szemrebbenés nélkül kidobom, mert az anyag rossz.


Ebből és tapasztalatból kiindulva mondom azt, hogy egy amúgy nem büdös lábú embernek, ha büdös lesz a lába egy cipőbe, akkor az kuka.



Ja, ekcémára nagyon jó, ha kúra szerűen kb. 1 hónapig, minden nap megiszik az ember 1 csésze kamillateát.

96. 71ddaa07fa (válaszként erre: 93. - Channa*)
2020. szept. 6. 09:14

Most Fat Black Pussycat hozzászólásával tudok egyetérteni. Aki olyan alkat az valószínű mindegy mit hord megizzad a lába és büdös lesz neki. Vannak olyanok, akiknél ez papucsban és szandálban is jelentkezik.

Illetve vannak olyanok, akik bármit magukra húzhatnak nem fogják kiírtani a hozzátartozójukat, szobatársukat 12 órás munka után sem.


Nekem pl ha bejön az első hűvösebb idő, az arcom és a fejem bőre ekcémás lesz. Míg másoknak meg sem kottyan a hűvösebb idő. Sokáig küzdöttem, én is ezzel a problémával, mert az orrom körül nagyon hámlott a bőröm és égett, viszketett. Majd elkezdem head and shoulders samponnal mosni. Minden problémám megszűnt.

2020. szept. 6. 09:11

Minek ebből viccet csinálni? A szódabikarbóna rengeteg dologra jó: mosás, hűtőtakarítás, a mosógépbe is jó a drága Calgon helyett...

Gyomorégésre a Salvus víz való inkább!

94. 71ddaa07fa (válaszként erre: 92. - Flóra76)
2020. szept. 6. 09:07

Gondolom megülte a cseresznye a gyomrodat. az elég kutya dolgokat tud odabent művelni. Én ezért is nem igazán eszem ezt a gyümölcsöt.

Mikor nagyapám készítette magának mindig megkóstoltam én is. Ma már nem értem miért tettem, hiszen nagyon rossz íze volt, az ecet, víz szódabikarbóna elegynek. Emlékszem jól felhabzott és gyorsan kellett inni, mert a pohárból is kifutott volna.

2020. szept. 6. 09:07

Az apám asztalos volt és mindig sima bőr cipőben dolgozott.


A fiam rendezvényszervező. Alkalmanként 12-16 órát van rajta a cipője, és ugye sokat járkál. Csak bőr cipőt vesz munkába, és nem sajnálja rá a pénzt, mert a saját lába a tét, és nem csak a szag szempontjából.

Ő elegáns cipőt hord jellemzően, de vett humanicban nagyon jó bőr edző cipőt, ami kényelmes is és szaga sincs a lábának 16 óra után sem.


Esetleg egy jó munkavédelmi cipőre is érdemes beruházni, ha már műhely munka. Azok légáteresztősek, stb. Kb. 10 eFt-ért lehet kapni...

92. Flóra76 (válaszként erre: 91. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 6. 09:00
Én 1 esetre emlékszem mikor egész nap a cseresznyefán ültünk páran és lelegeltük a termést, annak az lett a vége h szódabikarbónás vizet itattak velem😂
91. 71ddaa07fa (válaszként erre: 90. - Flóra76)
2020. szept. 6. 08:53
Csak azért gondoltam erre, mert nagyapám, mindig akkor itta az ecetes vízbe elkevert szódabikarbónát, mikor rossz volt a gyomra.
90. Flóra76 (válaszként erre: 88. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 6. 08:50
Tudtam én, hogy az emésztés lesz az!
2020. szept. 6. 08:50

Nagyon kedvesek vagytok, remek tippeket kaptam. Már benne a szódabikarbóna zokni a töltve csak reggel ne felejtsem el kivenni.

Amúgy sokat jövök megyek a munkába.

88. 71ddaa07fa (válaszként erre: 87. - 05ce195f6f)
2020. szept. 6. 08:42
Lehet ég a cipő gyomra azért büdös? :)
87. 05ce195f6f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 6. 06:52
Egy ismerősöm mondta, hogy ő mit tesz bűz ellen: este szódabikarbónát tesz bele, reggel kiönti belőle. Ha nem akarod így csinálni, szerintem úgy is jó, ha feloldod meleg vízben és azzal súrolod ki, talán megér egy próbát!
86. 71ddaa07fa (válaszként erre: 85. - Flóra76)
2020. szept. 5. 22:58
Azt azért nem írtam, mert úgy gondoltam kikapcsolódás. Bár némely anonim fórum esetében lehet ez is egy kihívás a sok közül.
85. Flóra76 (válaszként erre: 82. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 5. 22:54
Kiegészíteném, hogy még néha arra is van idő, hogy itt olvasgassak.:))
84. Guruljka (válaszként erre: 82. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 5. 22:53

Néha erős kísértést érzek, hogy itt a faluban a kedvenc lyukas melegítőgatyámban menjek el a boltba.

De éppen ma láttam, valami új őrület érkezett ide, egy időben három pasi is volt a boltban abban a világos terepszínű cuccban. Az egyik pláne elegáncsos volt, neki felső is volt, meg bermuda gatya is ilyen. Szépen kivasalva ám!!! Úgyhogy felvett hozzá egy hetyke fehér pamut kalapot is. Hát ahol ennyire dúl az elegancia, oda már én is felveszem a farmeromat...

83. 71ddaa07fa (válaszként erre: 81. - New(l))
2020. szept. 5. 22:50
Igen, ez így van ahogy írod. Én nagyon sokat önállósodtam az alatt az egy év alatt. Először voltam huzamosabb ideig távol az otthontól, meg kellett tanulni a saját lábadon állni.
82. 71ddaa07fa (válaszként erre: 79. - Flóra76)
2020. szept. 5. 22:47
Hidd el én sem tudok sok mindent elképzelni, amit Ti hölgyek csináltok. Mikor fáradtan hazaértek melóból és otthon jön a második műszak. Vagy, hogy odafigyeltek arra, hogy mindig igényesek legyetek. Én elszaladhatok egy foltos, lyukas munkásruhában is a boltba, senki nem szól meg. Ti ha strandpapucsot vesztek fel már akkor ujjal mutogatnak rátok. Vagy mikor eljönnek a piros betűs napok és ugyanúgy csináltok mindent a görcsök közepette, mintha semmi bajotok sem lenne. A szülésről és a várandósság 9 hónapjáról nem is beszélve. Szóval ez az egy év ehhez képest gyerekjáték volt. :)
81. New(l) (válaszként erre: 78. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 5. 22:46
Az én korosztályom ifjai -már aki nem tudott valami felmentő tényezőt összecsiholni- röhögve meséltek arról a magas színvonalú kiképzésről, ami akkoriban folyt. Egyszerűen szánalmas, de már szivatni sem nagyon volt kedve őket senkinek. Az akkori barátomat úgy ismertem meg, hogy ahol én szakmai gyakorlaton voltam, ott töltötte a polgári szolgálatát. Kiskaput jelentett a sorkatonaság helyett, de volt aki alaposan megjárta, mert mehetett kórházba halottakat tologatni. Inkább bohóckodott volna az 5 db lőszerével...
80. Guruljka (válaszként erre: 72. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 5. 22:44
Igen, ő a 70-es években volt katona. Elég későn hívták be egyébként, még csak nem is igazán a saját korosztályával volt.
79. Flóra76 (válaszként erre: 67. - New(l))
2020. szept. 5. 22:40
Én is. El nem tudom képzelni magam bakaként...:)))
78. 71ddaa07fa (válaszként erre: 67. - New(l))
2020. szept. 5. 22:37

Így belegondolva utólag jó buli volt. Persze akkor és ott bosszankodtál, de az idő megszépít mindent.

De nektek nőknek, ezzel együtt is sokkal nehezebb dolgotok van. Szóval én meg annak örülök, hogy nem nőnek születtem. :)

77. 0c4eeadbce (válaszként erre: 72. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 5. 22:36
A kórházban is hasonló a menü.
76. New(l) (válaszként erre: 73. - Lávli*)
2020. szept. 5. 22:35
A nyulat? :))) és úgy be a cipőbe.
75. 71ddaa07fa (válaszként erre: 71. - 0c4eeadbce)
2020. szept. 5. 22:34

Éjjelenként esetleg majomcsapda. :))

De arra is vigyázni kellett, hogy óvatos legyél, mert ha erősen csináltad felébredt rá az emeletes ágyon a feletted alvó. :)

74. 0c4eeadbce (válaszként erre: 70. - Lávli*)
2020. szept. 5. 22:34
Ok :)
73. Lávli* (válaszként erre: 69. - New(l))
2020. szept. 5. 22:34
Zokniba kell tölteni 😀
72. 71ddaa07fa (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2020. szept. 5. 22:33

Mert akkor kapták az alapkiképzést gondolom. Olyankor csúsznak másznak a redvában a bakák. Egy másik fórumban én is elmeséltem az ezzel kapcsolatos élményeimet. Ráadásul szerintem a férjed idősebb korosztály, őket még jobban szívatták, mint minket.

Emlékszem minden nap mikor mentünk az alapkiképzésre gyalogosan, két embernek egy kb 30 kg-os vasládát cipelni kellett. El nem tudtuk először képzelni mi van benne. Azt hittük kincs. Majd kiderült, hogy a tízóraink. Ami egy darab kockasajt volt fejenként vagy egy joghurt. Ezért vittük kilométereken keresztül azt a dögnehéz vasládát. :)))

71. 0c4eeadbce (válaszként erre: 65. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 5. 22:32
Nem mondod, hogy mèg guminő sem volt !
70. Lávli* (válaszként erre: 68. - 0c4eeadbce)
2020. szept. 5. 22:32

De tényleg?

Akkor majd írd meg légyszi, mire jutottál vele 😀

Hátha megúszós lesz a fórumindítónak 😀

69. New(l) (válaszként erre: 63. - Lávli*)
2020. szept. 5. 22:30
Pellet is jó? Kiszedem a nyúl alól. :D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook