Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büdös a kollegám. Kinek a feladata szólni neki? fórum

Büdös a kollegám. Kinek a feladata szólni neki? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
32. massalhangzo (válaszként erre: 31. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 15:20

az a fonok dolga, hogy egy piast figyelmeztessen, vagy kirugjon. ha engem az zavarna, hogy a kollegam budos, akkor szolnek neki. nyilvan magan nem erzi vagy nem zavarja. mivel irta a forumindito, mindenki szereti, segiti, valoszinuleg nem egy taho paraszt, akit nem erdekel, ha a tobbieket zavarja a szaga, es probalna valtoztatni


az mas dolog, hogy ha valaki rendszeresen ittasan megy dolgozni vagy piaszaguan, azt miert toleralja egy fonok

31. bc681dac13 (válaszként erre: 29. - Massalhangzo)
2017. máj. 8. 15:17

Ha jóban vagytok, én nem a te hatásköröd, és nem is szeertnéd, hogy repüljön, nehéz.


"X napja piás vagy, ha nem fejezed be, szólnom kell a főnöknek.

30. bc681dac13 (válaszként erre: 16. - 471a3ef191)
2017. máj. 8. 15:15

Tök igazad van, de nem kell neurológia meg a többi sem, csak "most menj haza". Én is láttam ilyet, más meg engem látott úgy (a régi munkahelyemen). Nem kérdezék, hogy aznap vagy másnap, csak takarodj haza, és holnap a szokottban.



Kicsit hazudtam.: nem egyszer volt ilyen, de én munkaidőben dolgoztam meg két idenen nyelven kiszolgáltam. Más meg a 24-et sem bökte ki svábul. Az élet épp fájt, és oltári részegen beestem, és szerencsérem kibasztak a próbaidőm legutolsó napján.


Most sokkal job melóm van, normálisan keresek, megbecsülnek a mumnkahelyemen, itt nem esnék be részegen.

Nekem nagyon kaka melóm volt, aminél nin mit veszteni.


Ha egy kicsit szereted emberként, akkor mond f2f. ŰHa még egyszer, küldd, haza, de több sansz nincsl.


Valéamit helyre kell tennie az életébe, de az nem ti gyagyok.


1. elbasztam.

2. legutolsó

és tányleg nincs tobább. Összeszedi garát, de máshol

29. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 14:48

en nem ertem, hol itt a problema, es azon kene agyalni, hogy kinek a feladata szolni. joban is vagy vele, de ha rosszban lennel, akkor is meg lehet mondani neki siman, hogy ne haragudj, de irto piaszagot arasztasz folyton, es ez nagyon zavaro, tegyel ellene


most komolyan, ez olyan baromi nehez?

28. babyapocakban (válaszként erre: 16. - 471a3ef191)
2017. máj. 8. 14:39
Én is így gondolom.
2017. máj. 8. 13:02
Én is csináltam iyet, mert szétesett a világ körülöttem, ami nem mentség, de másnara kialudtym magam, és értelmews sejt voltam.
2017. máj. 8. 12:58
F2F, ez volt az utolsó, és ha használhatatlan, haza, aludj!
25. bc681dac13 (válaszként erre: 9. - 471a3ef191)
2017. máj. 8. 12:57
Mert vmelyiokél elnézető? Vagyugyanúgy vagy srm.
24. bc681dac13 (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 12:54

Van ilyen mukakör, ahol nem lhet csak úgym kirúgni./ elnézőek. Tartsd magad távol! És egyszer, 1, EGYSZER.... mondd meg a kollégádnak, hogy így nem lehet vele dolgozni, és menjen haza aludnui.

Amúgy meg a főnök dolga lenne.

23. Lonna4 (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2017. máj. 8. 12:49
Egy munkahelyen nem lehet ittasan megjelenni! Ez nem emberség kérdése ez a törvény! Elég sokáig toleraltak a viselkedését, de ami sok az sok! Mindenkinek vannak gondjai, és van olyan munkahely ahol már rég megroptettek volna.
22. bc681dac13 (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 12:49

Ez nem a te dolgod.


A főnök elmondja, hogy ......másként.

Vagy tartja magát, vagy nem. Engem is kirúgtak, mert leszrtam.mióta nem culáger vagyok, jól érzem magam.

21. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 12:48

Már bocsánat, de hol dolgoztok ti, hogy a főnök szemet huny a munkahelyi piálás/italos állapot felett? A mai világban?! Azt gondoltam, már mindenhol páros lábbal rúgják ki az ilyeneket, akármilyen jó fej, és nem a szag miatt.

Csak kíváncsiságból kérdezem, priviben is válaszolhatsz. Nem vagyok ellenőr:-)

20. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2017. máj. 8. 12:46

Ó, rengeteget beszéltem már vele, személyesen, telefonon, mindenhogy.

N

19. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - 471a3ef191)
2017. máj. 8. 12:45
Férfi
18. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2017. máj. 8. 12:44
Tényleg nem bántja senki. Mindenben segítjük, anyagilag is pl.
2017. máj. 8. 12:43

Nah.... leültettem.

Azt mondta, ne foglalkozzak vele, és otthagyott.

16. 471a3ef191 (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2017. máj. 8. 12:38
Nem, nem szeretném Bözsi néni, de ittasan nem gondolom, hogy bármilyen munkakör betölthető lenne. Ha annyira ki van borulva, akkor menjen neurológiára, vagy pszichológushoz és betegszabadságra. Nem vagyok antialkoholista, de munkahelyen ivásnak helye nincs. Előtte nap is annyit igyon mindenki, hogy másnap munkaképes állapotban jelenjen meg. Ez nem belerúgás, hanem felelős emberi magatartás kérdése. Ha emberekkel dolgozik, azért, ha gépekkel azért.
15. syria (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 12:30

Én jóban vagyok hasonló kollégával a mai napig is, többször megmondtam neki a magamét. Eredmény: falra hányt borsó.

Ablaknyitáson kívül nem sokat tehetsz, tapasztalatból mondom.

Átfedőleg azonos témán dolgoztunk, rendszeresen sík részegen jötte be 8 helyett 10-12-re. Sokszor hétfőre szabadságot kért, mert mindig akkorra lett beteg.

Bűzlött a cigitől, a piától. Kis ideig úgy tett, mint aki dolgozik, aztán rábukott az asztalra. Minden főnök látta, tudta. A fejmosásra mindig az volt a válasza: ja, ja, ja, igazatok van. Minden ment tovább. S még ő csodálkozott, hogy nem foglalkoztatták tovább, amikor eljött a nyugdíjaztatása. Meg hogy nem tudok neki segíteni álláskeresésben.

2017. máj. 8. 12:29
Valóban nem neked kell felvállalni. Ez a főnök dolga lenne, ja így nem őrá haragudna meg az illető, hanem rád. Mert utána tüske lennél a szemében az biztos.
13. maila
2017. máj. 8. 12:27
Nehéz helyzet,többen menjetek oda hozzá és kérjétek meg szépen, hogy fordítson nagyobb figyelmet a személyes higiéniára és a ruhái állapotára.Ha mindenki szereti, biztos változtatni fog a dolgon.Nem kell ezt elviselni egy munkahelyen a végtelenségig.Nekem sajnos volt ezzel kapcsolatos tapasztalatom,ráadásul rokonnal,aki elutasító volt, ha vettünk neki tisztálkodószereket, akkor sem használta...
12. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - 471a3ef191)
2017. máj. 8. 12:26

Te szeretnéd, ha valami miatt nagyon padlóra kerülnél és így bánnának veled? Függetlenül attól, hogy addig esetleg jó munkaerő, jó kolléga voltál?


Nem biztos, hogy belerúgni kell, lehet, hogy elég a segítő beszélgetés.

11. 471a3ef191 (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 12:25
És, ha hullarészegen más vagy a saját testi épségét veszélyezteti?
10. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 12:24

Ha jó viszonyban vagytok, szerintem négyszemközt beszélj vele.


Kérdezz rá, hogyan birkózik meg az édesanyja halálával és innen vezesd át a beszélgetést abba, hogy aggódsz érte, mert érzékelhető, hogy iszik, már más is érzi a szagát, stb, stb.


Megalázni nem kell, de azért ezt mielőbb jó tisztázni vele.

9. 471a3ef191 (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 12:24
Nő vagy férfi?
8. 471a3ef191 (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 12:23
Szonda - fegyelmi - kirúgás. Munkaidőben mindenki érdekében legyen józan és nem büdös
7. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2017. máj. 8. 12:15

Jö viszonyban vagyunk.

Ha rosszban lennék, könnyebben tudnek szólni. :)

6. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 5. - Lonna4)
2017. máj. 8. 12:14

Jól emlékszel.

Nagyon zavar. Mindjárt felfújom magam, és szólok neki. Bár tartok tőle, hogy olyasmit fog mondani, hogy pl. az anyák napja miatt volt rosszkedvű, és azért ivott.

De minden hétvégén piál.

5. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 12:10
Ha jól emlékszem te a szociális segítői részben dolgozol. Nem a te feladatod szólni a főnököd dolga. Ha nagyon zavar egy normális hangú beszélgetés keretében említsd meg hogy nagyon zavaró és már beszédtéma az irodában az állapota. Ne fenyegetozz mert ha nincs mögötte hatalom a szankcionálásra csak üres duma.Hatha hallgat a jozan(sicc ) észre!
2017. máj. 8. 12:08
Szerintem a főnök dolga lenne. Ha vagy vele olyan viszonyban, szólhatsz neki, de szerintem nem dolgod, főleg, hogy nem is érzel késztetést rá.
2017. máj. 8. 11:59

Ha hullarészegen jönne be, akkor sem baxnák ki, mert szereti mindenki ettől függetlenül.

Én nem bírom, nem őt, hanem a szagot.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook