Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büdös a kollegám. Kinek a feladata szólni neki? fórum

Büdös a kollegám. Kinek a feladata szólni neki? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2017. máj. 18. 21:28
Szagértői szaktanfolyamon voltál, hogy ilyen hosszú ideig nem jártál erre?
2017. máj. 18. 21:21
Nekem egy kolléganőm volt nagyon rossz szagú-a szakmai vezető beszélt vele, persze nem esett jól eki, de utána már nem lehetett érezni.
90. globus (válaszként erre: 86. - Domimami)
2017. máj. 12. 09:13
Műszálas kínairuha szag?
89. syria (válaszként erre: 88. - Babyapocakban)
2017. máj. 12. 09:11
Ezek szerint idáig nem. :(
88. babyapocakban (válaszként erre: 81. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 11. 10:39
Sikerült?
87. syria (válaszként erre: 81. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 11. 09:40
Mire jutottál?
86. Domimami (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 11. 05:58

Én anno egy nagyáruházban dolgoztam.A diákok,akik gyakszin voltak olyannyira büdösek voltak,hogy még a vásárlók is szóltak érte.Nem is tudom mihez hasonlítani azt a szagot.De,miután ezt a problémát felvetettük egy osztályozón,ott kiderült,hogy ez a HRes dolga,hogy elbeszélgessen velük erről.

Persze az más kérdés,hogy foganatja nem volt.Pedig az öltözőben lett volna lehetőség a fürdésre.

85. survivor3 (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 11. 00:27

Segítsenek neki!

Meg kell mondani neki.


Rohadt fogszaguakat rágóval kínálom.

84. syria (válaszként erre: 29. - Massalhangzo)
2017. máj. 10. 19:18

Se baromira, se egyáltalán nem nehéz. Konkrétan: tökéletesen hatástalan. A szép, a csúnya, a telefonos, az élőszavas szólás.

Még a főnöktől is, aki bevonul a bársonyszékes irodájába (odáig nem hatol el semmilyen szag), nem tesz semmit, mert tudja, hogy a kollégák dolgoznak az alkoholista helyett is. Evvan.

2017. máj. 10. 17:55
Nekem évekig a hátam mögött ült egy ilyen kolléganő. Szúrós izzadságszaga volt állandóan, Nem bírtam szólni neki... képtelen voltam rá.
2017. máj. 9. 23:03

Csak akkor mosdom, ha senki se lássa,

A gatyámba folyt a kukoricakása

Hé! Ne légy kényes, mondd nekem, hogy:

Büdös vagy Dénes.

Az új kölnim az, ami olyan, mint a pálpusztai.

2017. máj. 9. 22:43
Mindenkinek nagyon köszönöm, amiért írtatok, érdeklődtetek, ötleteket adtatok. Holnap talán lesz eredménye, jövök majd, és megírom!
80. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 78. - PöttyösPanka)
2017. máj. 9. 22:41

Én eddig azt hittem, hogy kedvesen is ki tudom vívni, amit akarok. Hát nem :)

Kíváncsian várom a holnapot.

Szorítsatok. :)

79. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 76. - Syria)
2017. máj. 9. 22:39

Nos, elmenekülni valószínűleg nem fogok. Ma hosszasan beszélgettem a főnökasszonnyal, és ez holnap hármasban fog fojtatódni. Elmondtam kerek perec, hogy nem vagyok hajlandó ilyen légkörben dolgozni. Tegyenek át egy másik munkakörbe. Vagy a srácot. Én nem bánom, de valakit tegyenek máshova.

És látta, hogy komolyan beszélek.

Holnap valami lesz...

78. PöttyösPanka (válaszként erre: 68. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 9. 11:51
Nekem amiatt volt összetűzésem két kollégával, mert mindig hangoskodtak az irodában. Általában hangosan olyan "zenét" hallgattak, ami szinte csak trágár szavakból állt, és még énekelték is. A főnökömnek megemlítettem, de amikor ő bent volt az irodában, akkor persze csend volt, és mindenki dolgozott, mint a kisangyal. Egy ideig tűrtem. Aztán szóltam párszor finoman. Tettem megjegyzéseket. Majd konkrétan kértem, hogy kicsit halkabban. Mintha a falnak beszéltem volna. Egyszer végül egy konkrét esettel fordultam a főnökhöz, hogy micsoda bulit rendeztek, amíg ő szabadságon volt. Elbeszélgetett velük, hogy ez megengedhetetlen. Kb. egy hétig csönd volt, és azt találgatták, ki köphette be őket. Mondjuk bárki lehetett volna, mert más részlegeknek is feltűnt már, hogy nálunk senki sem dolgozik, csak a buli megy. És ezzel sajnos rám is általánosítottak. Végül besokalltam, és azt találtam mondani nekik, hogy most már "a szájukra lépek", ha nem fejezik be. Ennél durvább szavakat nem használtam. Erre nagyon kiborultak, hogy "miért kell >>egyből<< ilyen hangnemben" jeleznem a nemtetszésem. Onnantól kezdve utáltak, de csend volt. Ebből csak az a tanulság, hogy vagy kedves vagy, és mindent eltűrsz, vagy te leszel a bunkó, de kivívod magadnak a normális munkakörülményeket.
77. Lonna4 (válaszként erre: 76. - Syria)
2017. máj. 9. 11:13
Nálunk óriási botrányt kavart egy eset. Nem velem dolgozott a nő, de nem tudott kimászni az alkohol rabsagabol. A közvetlen kollégája felmondott, na utána egy fiatal hölgy jött aki nem volt hajlandó mondvacsinált okokból lojális lenni egy neki idegen kollégának. Betelefonalt a nagyfonoknek. Szonda elbocsátás fegyelmi...
76. syria (válaszként erre: 72. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 9. 09:44

Számomra teljesen érthetően írtad le. Talán azért is értem, mert velem szinte szóról-szóra ez történt.


S az még „hagyján”, hogy szagolnom kellett, az ő munkáját is nekem kellett végeznem. Pl. a tervezett szabadságot mindig vele beszéltem meg először, mert nem egy főnőknek kérése volt, hogy egyeztessünk, s utána írjuk ki. Hányszor, de hányszor megcsinálta, hogy reggel jelezte: nem tud bemenni, mert „nagyon szarul van”. Mit tehettem? Szabadság helyett dolgoztam. Akkor is, amikor a mákonyosságát az asztalra borulva pihengette.

Ha mégis eljutottam szabadságra, olyan feladathegyekre mentem vissza, hogy a fal adta a másikat. Tehát nemhogy helyettem nem dolgozott, a saját munkáját se végezte el, vagy ha hozzányúlt valamihez, abban ritkán volt köszönet.


Ebben a helyzetben egy dolgot tudsz tenni: elmenekülsz. Mert ha megcsavarodsz, se tudsz(tudtok) ezen változtatni, mert a vezetés – el nem tudom képzelni milyen oknál fogva – nem tesz semmit. Pontosabban nálunk tett: egy-két alkalommal levontak a fizetéséből. Még az sem hatott!

(Gondolom, nem privát szféráról van szó.)

75. massalhangzo (válaszként erre: 72. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 20:27

azt irtad le, hogy probaltad megertoen vagy viccesen a tudtara hozni, azert gondoltam, hogy hatha egyenesen nem mondtad meg, hogy mi a problemad vele


ha megmondtad, akkor a fonokodnek szoljal, hogy te igy nem tudsz dolgozni, nem varhatja el toled, hogy folyton a piat szagold, tegyen valamit

2017. máj. 8. 20:25

HR-es. Én nem vacilálnék. Veled is kicseszik, mert azon túl hogy büdös gondolom a munkája sem 100%os és dolgozhatsz helyette vagy javítgathatod a hibáit.

Ez az ügy tipikusan hr feladat. (Már ha akad nálatok)

73. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2017. máj. 8. 20:20

Mindig ígéri, hogy beszél vele.

Persze, mindenki tudja, mi a helyzet, csak lexarják.

72. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 60. - Massalhangzo)
2017. máj. 8. 20:18

Lehet, hogy nem írtam le értelmesen.

Szóval :) a srácnak is szóltam már, aztán amikor nem értem célt, a főnökcsajjal is. Feljebb nem megyek, inkább keresek másik munkahelyet.

Nagyon sokszor előfordult már, hogy alkoholgőzösen jött be dolgozni, sőt az is, hogy hétfőn be sem jött, mert nem józanodott ki. A munkája nem jó. Ennek ellenére én vagyok abban a kellemetlen helyzetben, hogy el kell viselnem. Ha szólok, akkor sem történik semmi. Ahhoz a közvetlen vezetőnknek nagyon erélyesen kellene fellépni, és ha akkor is fennáll a probléma, jelezni a nagyfőnök felé, de ezt sosem fogja felvállalni.

71. spinneli (válaszként erre: 67. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 20:08

Szerintem nagyonis van közötök az alkoholizmusához, hiszen ellehetetleníti a szakmai munkát.

alán ez az érv hatna a vezetőre, vagy ez sem?

Csak ötletelek...

70. spinneli (válaszként erre: 69. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 20:06

Ezt nagyon sajnálom, a többi kollégádnak mi a véleménye?

Mit mondott a közvetlen vezetőd, hogy ne foglalkozzatok vele, vagy..?

69. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 61. - Spinneli)
2017. máj. 8. 20:05
A közvetlen vezetővel? Beszéltünk már sokszor. Nem ül le vele. Nem történik semmi.
68. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 66. - Massalhangzo)
2017. máj. 8. 19:57
Dehát szóltam. Írtam lentebb, ma szóltam neki.
67. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 63. - Paxmir)
2017. máj. 8. 19:56

Végül is, ja. Bár az alkoholizmusához nem lenne közöm, annyiban érint, hogy zavar a szaga.

Na és nem csak piaszaga szokott lenni.

66. massalhangzo (válaszként erre: 64. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 19:55
akkor te miert nem szolsz a kollegadnak egyertelmuen, nem mellebeszelve vagy celozgatva, elviccelve?
65. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 64. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 19:55
igen jobb ha megmondják őszintén, hogy figyelj általában finomak a parfümjeid de ez most borzalmas, inkább dobd ki. Kár hogy nem őszinték az emberek.
64. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 62. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 8. 19:54

:) ugyanezt gondolom.

Én sem sértődnék meg, ha szólnának a parfümöm miatt, sőt... de inkább dicsérni szokták. :)

63. paxmir (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. máj. 8. 19:53

Helytelen a kiírás, meg kellene változtatni.

"Alkoholista a kollegám. Kinek, mit lehetne tenni ellene?"


Valóban nem lehet(ne) így bejárni dolgozni, mégis rengetegen megteszik. Miért is tehetik meg?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook