Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol találok Budapesten különleges lépcsőházakat, ahol lehet fotózni? fórum

Hol találok Budapesten különleges lépcsőházakat, ahol lehet fotózni? (tudásbázis kérdés)


2022. okt. 2. 05:44
Belvárosban.
2022. okt. 2. 02:44
Ha valaki a zsokavar iranyabs megy ki, kirbajo fotokat lehet csinalni.
15. Soufflet (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2022. okt. 2. 02:41

Sokan bizalmatlanok. Jogosan.


Hozzam kulcssal jon be "az ember", most mar eltettem azt a 200£ kpt, ami ossze-vissza van.

A szomszedom Tv-ja biztos tobbet er, mint az en 2037364 eves laptopom mobilintertettel.

2022. okt. 2. 02:30
En a helyzetben megnezem, a 15. Keruleti lebobtott -e
2022. okt. 2. 02:29
Egy Jo resze lebobtott.
12. Soufflet (válaszként erre: 1. - Asztalravissza)
2022. okt. 2. 02:26

A 15. Keruletben nagypn jo falfirkak voltak.


Unatkozo alpinistak otthagyat a kezjegyuket.



Amugy meg csinalj 5 kicsit az egy kajabol, es lesz 30 perces fotozni.

11. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 9. - Horex)
2022. okt. 2. 00:38

Én ezt az oldalt is nagyon szeretem.

Gyermekként Ybl Miklós munkássága volt a mintaképem.

Rendszeres olvasójuk vagyok, isteni fotóik vannak az épületek történeteivel.

Budapest a legszebb város, annyi mindent tud róla az ember.-))


[link]

10. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 9. - Horex)
2022. okt. 1. 22:41

Én is nagy Fortepan rajongó vagyok a kezdetek óta, amikor megalakult.

A Király utcában meg laktam,nekem mindig Király maradt

9. horex (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2022. okt. 1. 19:26

Hányszor "kijavitottam" anyámat amikor Király utcát vagy Andrássy utat mondott

Ha megélhette volna...

Szinte könnybe facsarodik a talpam amikor a Fortepán képeit nézegetem

[link]

8. Kacsahercegno (válaszként erre: 7. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 1. 18:46
Az Átrium sem emlékezetből volt meg, csak környékbeli vagyok. Amúgy kb. max. 2 éves lehettem amikor átnevezték. 😅
7. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2022. okt. 1. 18:20

régi mozikra emlékszel még?


Broadway mozi (volt Barlang majd a Filmmúzeum)


Apolló mozi állt a mai Blaha Lujza téren,1926-ban a ma is létező Corvin Áruház nyílt a helyén.

Az Apolló a Royal szálloda épületébe költözött, itt kapta a Royal Apolló nevet, ez lett később a Vörös Csillag.

2022. okt. 1. 18:09

Kossuth Lajos téren szinte bármelyik, de a legszebb azt hiszem, a 15. sz. És a Szalay u. 5.-ben, szintén 5. kerületn.

Markó u. 1, a Biarritz ház a világ egyik legszebb lépcsőháza. És nem is egy van, hanem ha jól emlékszem 4 vagy 6.

2022. okt. 1. 18:02
Felmész a Face-ra és a Gangvégek csoportban tömkelegével találsz, a fotóstól meg is kérdezheted akár, hogyan jutott be a házba?
4. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Apeeng)
2022. okt. 1. 17:25

Ezek az ősi elnevezések wow 😅 A Mártírok útja az kb. 30 éve Margit körút, a Május 1. mozi meg kb. ugyanazóta Átrium. Nem mintha én nem Moszkva térnek hívnám a Széll Kálmán teret, de na. :D


Amúgy FI, szerintem jobb ha csak megpróbálsz csengetés nélkül bejutni, esetleg ha valaki megy befelé akkor gyorsan elmondod hogy csak fotózni szeretnél. Szerintem sokan elég bizalmatlanok idegeneket beengedni, ha még be is csengetsz random lakásokba, lehet valaki elküld melegebb éghajlatra. 😅 Amúgy ha google-be ezt beírod így, hogy szép lépcsőházak budapest, kidob egy rakással.

3. apeeng (válaszként erre: 1. - Asztalravissza)
2022. okt. 1. 16:52
Váci utca néhány hivatali épülete, II.ker Mártírok útján, a Május 1 mozi után a Mammut felé jobbra az első utca sarok, meg még számtalan...
2022. okt. 1. 16:51
Szerintem a belvárosi részeken van egy csomó régi szép épület, ott érdemes keresgélni. Általában mindegyik zárva van szóval csak úgy tudsz bejutni ha épp egy lakó kinyitja a kaput vagy becsöngyetsz valakihez, hogy engedjenek be. Ritka esetekben egyéb ok miatt épp nyitva lehet a kapu szóval szerintem sétafikálj, menj városnézésre és ahol látsz nyitott kaput oda menj be, ahol meg nem, less be a kapun és ha tetszik amit látsz, csengess be valakihez. Más opció nem nagyon van szerintem.
2022. okt. 1. 16:12
Hol találok Budapesten szépséges, különleges lépcsőházakat, ahova be is lehet menni fotózni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook