Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapesti anyukákkal ismerkednék! fórum

Budapesti anyukákkal ismerkednék! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
223. Snido (válaszként erre: 222. - Babuccika)
2011. júl. 3. 11:41
Rajtam hál' Isten nem maradt sok a szülés után, de a mozgás nekem sem ártana. Néztem már, hogy a Bókayban van többféle torna. Te néztél már valamit?
222. BUBU060227 (válaszként erre: 222. - Babuccika)
2011. júl. 3. 11:22

Én most az lapfokú németkönyvet veszem át újra,anyukám német-orosz-magyar tanár ő kezdett el tanítani pár éve, csak abbahagytam.Most megígérte, hogy felkészít középfokig.+ aztán az oroszt kéne tanulni, mert ahogy láttam az álláshirdetéseket azt eléggé keresik.

Bankban szeretnék dolgozni vagy vmi állami hivatalban, mert aránylag normális a fizu és rendesen be van jelentve az ember.


Bubu tegnap megfordult hátáról a hasára, szerintem nagyon ügyi dolog ez 4 hónaposan.

Szeretnék tornázni én is,de a 18.ker nagyon messze van a 3.tól:(Szeretnék fogyni 4-5 kg-t, főleg a hasamon van.

Bubunak sincs vmi jó étvágya, napközben nem nagyon eszik, a tápszert meg ugy-ahogy de a gyümiket nem akarja mostanában:(

221. Snido (válaszként erre: 220. - Évili84)
2011. jún. 30. 21:25
Ugyan bankban dolgozom, de szerintem nem ez számított amikor felvettek. Persze az nagyszerű volt, hogy értettem már rögtön a banki nyelvet. Véleményem szerint te is jobban jársz, ha a mérlegképessel kiegészíted. Azzal szerintem több eséllyel indul az ember.
220. Évili84 (válaszként erre: 219. - Snido)
2011. jún. 30. 09:14
És tudtad hasznát venni a tanfolyamnak? Sikerült vele elhelyezkedni? Én még egy mérlegképest tervezek.
219. Snido (válaszként erre: 218. - Évili84)
2011. jún. 30. 09:01

Így valóban nem lehet könnyű!

Én egy banki szakügyintézőit végeztem. Csak pár tantárgyunk tért el a pü/szvt szakügyintézői szakon tanulókétól.

218. Évili84 (válaszként erre: 216. - Ennész)
2011. jún. 29. 22:11
Nem könnyű összehozni, én is csak az alvás rovására tudom megoldani, pedig világ lustája vagyok. :) Sajna segítségem nem sok van, mert a férjem főiskolára jár, neki is szoktam segíteni, az egyetlen nagymama 120 km-re lakik, aki rengeteget dolgozik. Szegény mama jön amikor mindkettőnknek suli van, de pénteken meló után és vasárnap már megy is haza.
217. Évili84 (válaszként erre: 217. - Snido)
2011. jún. 29. 22:08
Én csak egy egyszerű pénzügyi-számviteli ügyintézőt csinálok.
216. Ennész
2011. jún. 29. 17:36

Bizony csodálom azokat, akik babázás mellett képesek valamirevaló tanulásra is! 3 hónapos lehetett a lányom, amikor egy egyszerű alapfokú angol vizsgát kellett letennem. Csak éjszakánként volt időm tanulni, amikor már a kicsi elaludt. De nem vihettem túlzásba, mert reggel kelnem kellett Vele együtt ugyebár. A szerencsém az volt, hogy hetekre szétoszthattam magamnak a tanulnivalót. Ez a vizsga így könnyedén meglett. Egy egész vizsgaidőszakot nem tudom hogyan oldanék meg. (Történész a végzettségem, vizsgaidőszakban köpni-nyelni nem volt időm.)

Ez nem azt jelenti, hogy Nekünk, kisgyermekes anyukáknak a tanulásról le kell mondanunk. Sőt! Csak nagyon nehéz, sok-sok segítséget igényel a környezetünktől is, az biztos!

Kitartást mindannyiunknak, akik tanulnak vagy csak tervezik azt! :)

215. Évili84 (válaszként erre: 214. - BUBU060227)
2011. jún. 28. 10:15
Én is járok suliba, nekem októberben lesznek a vizsgáim. Szeptembertől mi is tanulunk apával közösen angolt.
214. BUBU060227 (válaszként erre: 203. - Snido)
2011. jún. 28. 01:29

Nálunk a párom szokott főzni, mivel nagyon jól tud, sajnos én kevésbé!Így jobban jár mindenki ha ő főz:)))anyósék meg anyámék is adnak kaját, ilyen téren szerencsém van.

Most hogy itthon vagyok elkezdtem újra németet tanulni, fél év múlva megpróbálom az alapfokút.

213. BUBU060227 (válaszként erre: 194. - Babuccika)
2011. jún. 28. 01:26

Védőnő nekünk se sokat mond, sosem ér rá.

Szerencsére Bubuval nincs semmi gond, szinte mindent megeszik.Őszibarack és az alma a kedvence.

A kutyus biztos nagyon cuki!

212. BUBU060227 (válaszként erre: 193. - Évili84)
2011. jún. 28. 01:23

Nálunk nagyon meleg szokott lenni a lakásban,panelban lakunk a 9.-en.Fel lett 2 éve újítva az egész épület ( szigetelés, új ablakok) de ugyanolyan meleg van, mint azelőtt.

Most hál istennek ki lehet bírni.Kiegyeznék 25 fokkal egész nyáron!

211. BUBU060227 (válaszként erre: 208. - Ennész)
2011. jún. 28. 01:21

Szegényke...

Bubunak még nincs foga, úgyhogy alszik mint a bunda, csak ő is egy éjjeli bagoly, mint a szülei-éjfélkor alszik el, 8-9-ig akkor egy gyors reggeli, aztán alszik is vissza kb.12-ig.Napközben 2-szer 1 órát szokott.

Patinak meg sajnos lukas a hátsó foga, ami maradandó, előre félek milyen hiszti lesz a fogorvosnál...

210. BUBU060227 (válaszként erre: 204. - Ennész)
2011. jún. 28. 01:16

Szia Ennész!


Nekem 2 kislányom van, Patrícia aki 5 éves, Olívia ( ahogy mi nevezzük Bubu) pont ma 4 hónapos.

2011. jún. 27. 19:35

Szia Ennész!:)

Hát a fogzás az nem semmi...úgy sajnálom én is a kisfiamat.9hónapos múlt és 6fogacskája van.Fent 4 és alul még 2.Rettentő hamar bújogattak elő,és volt hogy 2 egyszerre:(

Most van egy pici pihi,de látom már fent megint törnek lassan elő.

Vettünk neki valami gélt a gyógyszertárban,ami picit könnyíti ezt az időszakot,nagyon ritkán bekenem a kis ínyét.

Már úgy nézz ki lassan megindulunk,az első lépések már megvannak,csak a harmadiknál általában popóra huppan,vagy lerakja a kis kezeit:)

Már nem adok sokat és szaladni fog a kis rosszcsontom.Remélem minden csöppség kisebb nagyobb nyűgösséggel,de jól veszik a nagy meleget!:)Megyünk vacsorázni.Egyre jobb az étvágyunk,csak idő kell úgy látszik.

208. Ennész
2011. jún. 27. 16:41
Szegénykém! Drukkolok, hogy ne szenvedjen soká/többet, és minél hamarabb bújjanak ki azok a drága kis fogak! :) Én sem aludtam túl sokat a vasárnap előtti két éjszakán. Óránként, 2 óránként ébresztett, hogy baj van. Kis cicizéssel aztán gyorsan visszaaludt szegénykém... Nem értettem, hogy mi van, aztán kiderült, hogy itt van hirtelen a második fogunk is. :)
207. Évili84 (válaszként erre: 205. - Ennész)
2011. jún. 27. 14:32

Nálunk is gyorsan meglett a kettő. Aztán most küzdünk a felső néggyel. Még nincsenek kint csak kínozza szegényt.

Ma a drágám kihagyta a délelőtti alvást, és a délutáni alvást is letudta 20 percben. Tiszta hiszti reggel óta. Az arca tök piros, vagy beteg lesz vagy a foga fáj, most kapott nurofent. Ez most úgy tűnik segített.

206. Évili84 (válaszként erre: 203. - Snido)
2011. jún. 27. 14:30

Én kénytelen vagyok szinte mindennap főzni, mert megesszük, hiába főzök többet.

A kalandpark jó volt, nézelődött, felfedezte a dolgokat. Apa szerint annyira nem tetszett neki, mert nem kacagott nagyokat, mint itthon. Szerintem azért nem kacagott nagyokat, mert még nem érezte magát annyira biztonságban, meg sok volt az inger.

205. Ennész
2011. jún. 27. 14:23

Most bújt ki a második fogunk. Érdekes, hogy egy hét telt az első és a második megjelenése között. Egyáltalán nem számítottam ilyen gyorsan egy következőre...

A Ti gyerkőcötökkel ez hogy volt?

204. Ennész (válaszként erre: 202. - Snido)
2011. jún. 27. 14:18
Köszi! Már írtam, hogy 7 hónapos. Kis huncut a Drága... :)
203. Snido (válaszként erre: 201. - Évili84)
2011. jún. 26. 22:10

Én igyekszem olyanokat főzni, ami 2-3 napig is eláll, így ez a része nem okoz gondot. A takarítással sokszor el vagyok maradva.

Kalandpark? Tetszett a lányodnak?

202. Snido (válaszként erre: 200. - Ennész)
2011. jún. 26. 22:04

Üdv a hozzászólók között!

Mennyi idős a lányod?

201. Évili84 (válaszként erre: 199. - Babuccika)
2011. jún. 25. 21:51

Mi is sokat vagyunk egyedül, mert apa vagy dolgozik, vagy tanul. Én most elkezdtem bevezetni, hogy együtt csináljuk a házimunkát. Egyenlőre több kevesebb sikerrel.

Ma voltunk itt a XVII. ker.-be a Kalandparkba. Egész jó volt és ingyenes.

200. Ennész
2011. jún. 25. 16:40

Sziasztok! A XXII. kerületből én is csatlakoznék, ha nem gond... :)

Van más is erről a részről

?

Mi két hete voltunk nyaralni. A szezon elején még minden drága, így mi is 4 ezer fölött tudtunk csak a picinek (7 hónapos) naptejet vásárolni. Ahogy látom, most már vannak akciók...


Jó, hogy lehűlt kicsit, bár ez a szél borzalmas. nem is nagyon viszem ki a lányomat emiatt sajnos. :(

2011. jún. 25. 16:17

Igen én is így gondoltam.Hétvégén is dolgozik sajnos:S

Olyan borzalmas"egyedül"...De nem lesz ez mindig így.Hétvégén tudtam mindig nagytakarítást tartani ugye addig vigyázott a kicsire,de most egyedül kell megoldjam.2x 1 órát alszik kb a fiam egy nap abban az időben kell villámgyorsan,odarakni a kaját és takarítani.

Hogy oldjátok meg a takarítást főzést napközben?

198. Snido (válaszként erre: 197. - Babuccika)
2011. jún. 25. 09:49

Biztosan jó lesz! 50esnél alacsonyabbat nem is szabad venni ezeknek a piciknek!

Hétvégén is dolgozik a párod? Vagy akkor legalább többet vagytok együtt?

2011. jún. 25. 09:21

Én most teszveszen találtam áron alul naptejet,jó hogy nem vettem meg 4.5ezerért:)

50faktoros ráadásul és 1000ft-ért.

Remélem jó lesz.Mostanában párom rengeteget dolgozik,új munkája van,és sajnos van hogy csak este látom.Szokatlan ez a helyzet,meg kell még szokni...:(

196. Lexike
2011. jún. 24. 16:41

Sziasztok!

Én is vagyok, csak nagyon ritkán, mert elromlott a gépem és csak akkor jutok géphez ha az öcsém nincs itthon. Jaj, mi nagyon nehezen viseltük a hőséget. Most élvezem , hogy lehült:). Naptejet mi is drágát kaptunk:(, dehát ez nagyon fontos, szóval meg kellett venni. Ez van.

195. Snido
2011. jún. 24. 08:17

Sziasztok!

Mi picit nehezebben bírtuk a tegnapi nagy hőséget, de ma már sokkal elviselhetőbb a hőmérséklet.

Én dm-es naptejet vettem, 50+-os, Kids, de úgy emlékszem nem volt olyan drága.

2011. jún. 23. 17:49

Sziasztok!

Mi sajnos kicsit betegesen voltunk mostanság.Ráadásul ez a kegyetlen meleg...főleg tetőtérben.Alig bírjuk.Akartam venni a kicsimnek valami naptejet vagy akármit amit használhat,de mind 4ezer forintól kezdődik.Még körülnézek...A héten voltunk védőnőnél is.Nem sokat mond...Több mint 9 és fél kilók vagyunk már:)Jövőhéten új családtag érkezik.Visszaköltözik a kiskutyánk,egy édibédi kicsi Bolognese.Persze egy jó kis rács lesz a térelválasztó,de jó helye lesz.Míg pici volt a fiam,elvitte anyósom magához,nem lett volna sok időm meg türelmem a kutyához,úgy éreztem,de most már csöppet könnyebb:)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook