Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapesti anyukákkal ismerkednék! fórum

Budapesti anyukákkal ismerkednék! (beszélgetős fórum)


163. Snido
2011. jún. 10. 12:06

Mi egy kisebb megfázást már átvészeltünk, szerencsére jól bírta az én lánykám. Persze tudom, majd lesz komolyabb betegség, ami minket sem fog elkerülni, akkor majd megírom én is a tapasztalatainkat.

Nyár végére tervezzük a keresztelőt. Ti a rokonok vagy a barátok közül választottatok keresztszülőt? Nálunk sajnos még kérdéses...

162. Lexike
2011. jún. 10. 09:15

Sziasztok!

Jobbulást a betegeknek.

Nekem eddig szerencsém volt a gyerekek betegségeivel . A nagy több mint egy éves volt amikor először megfázott. A kicsi már sajnos többször volt taknyos, sőt decemberben átment rajtuk egy hányós hasmenéses kór is. Na ez borzalmas volt. De szerencsére (lekopogom) a kórházat megúsztuk.

161. Snido (válaszként erre: 158. - BUBU060227)
2011. jún. 10. 09:05
A kötelező 4 hónapost, meg a Prevenart. Szegénykém megint kettőt kapott egyszerre, de szerencsére jól van. Hajnalban mértem neki azért lázat a biztonság kedvéért, de csak kis hőemije van.
2011. jún. 10. 08:31

Sziasztok.

Kishúgom ballagására készülődött a család.Én segítek neki hajat készíteni meg körmöt meg mindent csinálni kell.Borzalmas ez az időjárás.Az én kisfiam 6hónapos múlt mikor átment az első komolyabb betegségén.A láza nem akart lemenni így Heim Pál ügyelet lett belőle.3napig sírtam mert nem tudták a láz okát.Egész nap csak vizsgálatokra kellett menni.3napig ott feküdtünk,nagyon megviselte az egész.Vénásan szúrtak egy tűt,azon keresztül csillapították a 40kokos lázát szegénynek.Borzalmas volt a látványa is,és 3napig benne volt,azt hittem megőrülök úgy sajnáltam.Az orvosok pedig még adták alám a lovat hogy akár 2 hétig is bent maradhatunk meg stb,na ez már sok volt,meg anyagilag is elgondolkoztam hogy úristen mégis miből fogom ezt én...Csak számold ki 3000ft naponta!Sok lázcsillapítótól pedig olyan volt hogy csak épp hogy nem dőlt ki.Ezeket a kórházi napokat senkinek nem kívánom,főleg egy ilyen kis csöppséggel.Végül egy ilyen hólyagos vírust kapott el,az egész torka csúnya hólyagos volt,így az evés sem volt neki élmény.Nagyon megkaptuk az első betegséget úgy gondolom.Soha többet ilyet.

2011. jún. 9. 22:34

Sziasztok!

Vagyok én is, csak tegnap gastron voltunk ma a házidokinál, és mellé én megint tiszta beteg vagyok.

158. BUBU060227 (válaszként erre: 155. - Snido)
2011. jún. 9. 20:52

Milyen oltást kaptatok?

Nekünk a köv. a 4 hónapos oltás lesz.

Azt hiszem a Patinak is? kell kapnia. 5 évesen van vmi kötelező oltás, nem?

157. BUBU060227 (válaszként erre: 152. - Lexike)
2011. jún. 9. 20:50

Köszi!

Pati jobban van, de kijöttek rajta kiütések, visszavittem dokihoz, de azt mondta ettől a virustól van, hál istennek Bubu nem kapta el, de ma olyan nyűgös volt!!lehet a szeles idő az oka.

156. Lexike (válaszként erre: 155. - Snido)
2011. jún. 9. 15:50
Nálunk mindenki köhög:(, még mindig. Az oltást elhalasztottunk egy héttel. Biztos az én kicsim is fog sírni:(. Jaj csak én nehogy sírjak. Bevallom őszintén mind a két fiúnál az elsőt kicsit megkönnyeztem.
155. Snido
2011. jún. 9. 11:39

Sziasztok!

Én is nézegettem...mindenki eltűnt innét.

Mi nemrég jöttünk meg a gyerekorvostól. Szurit kaptunk. Volt nagy sírás-rívás, de hazafelé az autóban elaludt, azóta alszik a drága.

Veletek mi újság?

154. Lexike
2011. jún. 9. 10:02

Szisztok!

Sehol senki?

153. Évili84 (válaszként erre: 151. - BUBU060227)
2011. jún. 7. 21:35
Jobbulást Nektek!
152. Lexike (válaszként erre: 151. - BUBU060227)
2011. jún. 7. 20:04
Jobbulást a kicsinek!
2011. jún. 7. 19:36

Sziasztok,


sajnos Pati beteg lett, elkapott vmi szájfertőzéses vírust, vasárnap 40 fokos láza volt, már jobban van, de nem eszik nagyon mert csíp a nyelve meg a sszája, remélem a pici nem kapja el.


babás tornára szeretnék járni, itt tartják szemben a gilda maxban, Patival babaúszásra jártunk, nagyon szerette.


szerintem is jót tesz a kicsiknek a bölcsi,legalábbis a Pati imádta, sokkal jobban, mint az ovit, bölcsiben túl esett néhány komolyabb víruson, de oviban már alig volt beteg.

Ha Bubu 2 éves lesz tuti viszem bölcsibe, meg vissza is kell mennem dolgozni, mert tök kevés a gyedem

150. Lexike (válaszként erre: 148. - Évili84)
2011. jún. 6. 11:02
Nektek biztos sikerül csak ne kövesdd el azt a hibát amit én:)
149. Lexike (válaszként erre: 148. - Évili84)
2011. jún. 6. 11:01
Hogy nem vették fel nagy részt az én hibám, mert nem a beíratáskor kértem, hanem utána, mert nem akartam vinni, csak romlik a beszéde a kicsi mellett (eleve nagyon későn és nem túl jól kezdett el beszélni) és gondoltam az ovi segíthetne. Még majd rákérdezek szeptemberben hátha valaki visszamondta a jelentkezést. Mondjuk furi, hogy 1 ovival több van mint tavaj és nem elég a hely.
148. Évili84 (válaszként erre: 147. - Lexike)
2011. jún. 6. 10:18

Ez a X. kerben van a Zsivaj bölcsibe. Lehet, hogy csak bölcsis korúak mehetnek. Mi is még most voltunk először, ismerkedtünk az ottani dolgokkal.

Én is nagyon félek, hogy jövőre nem veszik fel bölcsibe.

147. Lexike (válaszként erre: 144. - Évili84)
2011. jún. 6. 09:57
Hol van ilyen játszóház? Mekkora gyerekeknek. A nagyobbikomnak kellene társaság, nem sikerült az ovit elintéznem neki.
146. Snido (válaszként erre: 144. - Évili84)
2011. jún. 6. 09:55
Igen, én is szeretném, hogy szokja a társaságot, ismerkedjen babákkal. Igaz, most több barátunknál van pici baba, de egy foglalkozás talán más.
145. Évili84 (válaszként erre: 141. - Lexike)
2011. jún. 6. 09:53
Hát nem egyszerű azt tuti, nekem is sokkal többet kellene vele foglalkoznom, de majd lesz valahogy.
144. Évili84 (válaszként erre: 140. - Snido)
2011. jún. 6. 09:52

Mi babamasszázsra jártunk mikor pár hónapos volt. Múlt héten voltunk játszóházban, de itt egyszerre max. 5 gyerkőc lehet. Szerintem jól érezte magát Fanni, és én szeretném mihamarabb társasághoz szoktatni.

A betegségekkel most már úgy vagyok, hogy bizonyos betegségeket nem tudunk elkerülni, legkésőbb bölcsibe, oviba átesik rajta.

143. Snido (válaszként erre: 142. - Lexike)
2011. jún. 6. 09:49
Erre nem is gondoltam...pedig én is tervezem, hogy picit nagyobb lesz, és megyünk.
142. Lexike (válaszként erre: 140. - Snido)
2011. jún. 6. 09:46
Mi baba-mama klubba voltunk párszor a naggyal, jó volt csak nagyon sokszor beteg lett és így csak ritkán mentünk.
141. Lexike (válaszként erre: 138. - Évili84)
2011. jún. 6. 09:45
Az jó, jó pár éve én is elkezdtem csak nem tetszett és abba hagytam. Rájöttem nem nekem való ez a távoktatás, nudli volt amit a tanár elmagyarázott, vagyis nekem kevés volt.
140. Snido
2011. jún. 6. 09:29
Jártatok/jártok a babával valamilyen foglalkozásra? Baba-mama torna, babamasszázs, ringató, ...? Mik a vélemények?
139. Snido (válaszként erre: 134. - Babuccika)
2011. jún. 6. 09:28
Mesélj, milyen volt a Balaton? Hol voltatok pontosan? Azért te is ki tudtál kapcsolódni? Egyébként szerintem simán lehet vinni a piciket, csak az a lényeg, hogy jó árnyékos helyetek legyen, meg persze folyamatosan kenni kell a picik bőrét.
138. Évili84 (válaszként erre: 137. - Lexike)
2011. jún. 6. 07:44
pénzügyi-számviteli ügyintézőre.
137. Lexike (válaszként erre: 136. - Évili84)
2011. jún. 5. 21:36

Szia!

Milyen suliba jársz?

2011. jún. 5. 21:17

Sziasztok!

Nem voltam a hétvégén. Szombatonként suliba vagyok. Tegnap nagyon nehezen viseltem a sulit. Főleg azért mert összeszedtem valami torokgyulladást, és alig van erőm. Úgy gondoltam ma majd pihenek egy kicsit, hát nem jött össze.

Anyós téma, nekem sajna nincs anyósom, meghalt, így én nem is ismertem. Anyósom anyukáját még ismertem, ő velem aranyos volt, nem lehetett egy rossz szavam sem rá. Rendszeresen járok ki a sírjukhoz a temetőbe, ha hazamegyünk. Anyumékkal jól kijövünk, a férjem is. Anyu vigyáz a pindurkámra, ha páromnak is meg nekem is suli van. Bár az rossz, hogy messze laknak.

135. Lexike (válaszként erre: 134. - Babuccika)
2011. jún. 5. 17:31
Engem ez az időjárás kikészít. Fáj a fejem, szenvedek:( A gyerekek nyügisek és ilyenkor nagyon nehezen viselem:( Biztos jó lesz a Balcsin, a tóba még nem engedném fürdeni, de medencében minden aggodalom nélkül. Mi sajnos idén sem megyünk sehova, jővő hónapban kezdjük a ház tatarozását. Ablak csere, szigetelés, majd festés jaj nem irigylem magam.
2011. jún. 5. 16:54
Ki hogy van ebben a nagy melegben?Hétvégén megyünk Balatonra.Ti vinnétek már a kicsit ilyenkor?Egyetlen éjszaka.Viszünk medencét meg minden jót aztán elleszünk 1 napig.Igazából családdal megyünk,nem sok kedvem van még,mert fürödni tuti nem mennék még,meg gyerekkel még annyira nem tudok "szórakozni":)De párom miatt megyek le egyedül,hagy érezze jól magát hétvégén.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook