Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapesti anyukákkal ismerkednék! fórum

Budapesti anyukákkal ismerkednék! (beszélgetős fórum)


103. Snido (válaszként erre: 100. - Babuccika)
2011. jún. 3. 09:16

Jó ötlet a találkozó! :)

Háda meg nagyon jó szerintem! A Lurdyban is van egy hatalmas. Az sincs messze. Mi most 62es rucikat hordunk. :)

102. Snido (válaszként erre: 93. - BUBU060227)
2011. jún. 3. 09:13
Nekem sok tapasztalatom még nincs, de a hidegfrontra, vagy csak egy közelgő viharra általában nyűgösséggel reagálnak a babák. Nekem a tegnapi vihar idején nem volt gondom, szépen elaludt a dörgés, villámlás közepette.
2011. jún. 3. 09:00
Megnéztem a bábákat,már akinél találtam képet:)Nagyon édes szép babók!:)Fannit is sikerült meglesnek,tündérke,főleg ahol segít a mosogatásnál:)
2011. jún. 3. 08:50

Sziasztok.Látom szépen gyarapszunk!Szia Szabobabo!:)

Kegyetlen volt a tegnapom,elkezdett fájni estefelé a fogam és még most is lüktet.Egész éjszaka nem aludtam:S

Tudjátok min gondolkoztam...Tök jó lenne majd egy találkozót összehozni egyszer.Egy hétvégi pár órás programmal:)Majd még gondolkozok hogy lenne a legjobb,hogy mindenkinek jó legyen,persze ha van is kedvetek hozzá.

Tegnap jó meleg volt.Úgy játszottunk hogy kiterítette árnyékba 2 nagy pokrócot és egy ilyen " baba csónakot" megtöltöttem meleg vízzel és pancsoltunk.Persze még nem beleültettem hanem így kezével fröcskölte a vizet,nagyon élvezte.A vízben sok játék volt így elvolt vele egy ideig.

Ti nyáron mikor tervezitek hogy kivigyétek medencézni?Június közepe felé?Még azért szerintetek is korai?

A babakocsis témára visszatérve...Miló pont fordítva volt,ő kicsinek élvezte,mindig elaludt benne,de most egyre nehezebben tűri hogy ő csak ott ül.Elején elnézelődik,de aztán löki ki magát belőle.Tegnap borzalmas vihar volt,és bevallom még féltem is kicsit:)De az én nagy bátor fiacskám szemrebbenés nélkül végigaludta...Apukája tett is egy csípős megjegyzést,miszerint példát kéne vennem a kicsiről:)Tegnap viszont egész jó evőkéje volt a drágámnak.Végre egy egész banánt megevett,rájött hogy szereti,csak úgy tartotta a kis szájacskáját...:)Holnap elnézünk a Hádába.Tudjátok a Bosnyák térnél van egy nagy használt ruha bolt.Iszonyat jó kis ruhák vannak.Úgy döntöttem onnan veszek most nyárra pólókat és rövidnadrágokat.Ha valakit érdekel írja be a google-ba hogy Háda kft.

Amúgy ti milyen méreteket hordok most?Mi 80-ast.

99. Lexike (válaszként erre: 93. - BUBU060227)
2011. jún. 2. 21:39
Nekünk az ekcéma miatt várnunk kellett a hozzátáplálással 6 hónapos koráig, de szerintem nem maradt le semmiről. A nagyfiamnál 4 hónaposan kezdtem, neki sem lett tőle semmi baja. Te vagy az anyukája bízz magadban , szerintem tudni fogod, mikor kezd el a gyümit, én inkább tápit adnék, de ez csak az én véleményem.
2011. jún. 2. 21:23

Én 3 és fél hónaposan kóstoltattam először almapéppel. Egybe át is ment rajta...nem érett meg rá az emésztőrendszere, így felfüggesztettem a dolgot. 4,5 hónaposan kezdtünk megint kóstolgatni, akkor már rendszeresen.

Most ott járunk, hogy 2 étkezést kiváltottunk. A többi szopi.

97. szabobabo (válaszként erre: 94. - BUBU060227)
2011. jún. 2. 21:19
Csillaghegynél.
96. Évili84 (válaszként erre: 93. - BUBU060227)
2011. jún. 2. 21:11

A babakocsival mi is így jártunk. Utálta amíg fel nem ült, beletettem a kapuig nem jutottam már üvöltött. Mióta üldögél benne, egy hangja sincs ha gurul.

Nekünk a kórházba már két hónaposan sütőtököt javasoltak, persze én sem mertem neki adni. Én is kivártam a 4 hónapot. Mindenhol mást mondanak.

2011. jún. 2. 20:12

Én mindkettő kislányt a János kh-ban szültem, 5 éve nagyon lepukkant volt, de azóta felújították.

Patit normálisan szültem, Olíviát császárral, mindketten 3150 g-mal és 52 cm-rel születtek.

Az elsőnél szörnyű volt a dokim ( pedig főorvos), mostani dokim meg szuper, fiatal és nagyon kedves, és a szülésnél sem volt semmi gond, 1 hét után már úgy jöttem mentem mintha mi sem történt volna.

94. BUBU060227 (válaszként erre: 88. - Szabobabo)
2011. jún. 2. 20:06

A 3.kerben merre felé laktok?

Nekem sincs babás ismerősöm itt,én Gödön laktam ezelőtt, másfél éve lakom itt.

93. BUBU060227 (válaszként erre: 48. - Babuccika)
2011. jún. 2. 20:03

Elég jól beállt már a napirendünk, csak az a baj, hogy éjjel 1 előtt nem tudom elaltatni, teljesen felélénkül estére, szerintem közrejátszik a meleg is.

A Ti babáitok nem lesznek nyűgösek a viharok előtt?

A 3.ker.ben lakunk Flórián térnél.

A másik gondom hogy utálja a babakocsit.Kaptam egy kengurut most abban hordozom, ez persze tetszik neki:)csak nekem szakad le a vállam egy idő után.

Sajnos nekem már nem nagyon van tejem, csak este elalvás előtt tudok neki adni,de az is már minimális.

febr.27-én született Olívia=Bubu a beceneve, úgyhogy a védőnő azt tanácsolta hogy kezdjek neki gyümit adni,eddig még nem mertem, mert a nagylányomnál a gyerekorvos csak 4 hó után tanácsolta, meg mindenhol ezt olvasom.

Mit gondoltok erről?

92. Évili84 (válaszként erre: 91. - Évili84)
2011. jún. 2. 19:48
Azt gondolom, hogy a tápis babák is ugyanolyan egészségesek mint az anyatejesek. Az tény, hogy így sokkal kényelmesebb, mint tápszerezni, de ha valakinek nincs teje, vagy valamiért elmegy akkor nincs mese.
91. Évili84 (válaszként erre: 90. - Lexike)
2011. jún. 2. 19:45
Mi is tápival kezdtünk, mert nem akart beindulni a dolog. Szegényem még a kórházba allergiás lett rá, de nem törődtek vele. Már a védőnő is mondta, hogy nem nagyon lesz ebből tejcsi. Bekerültünk a Heim Pálba és mire hazajöttünk már csak szoptattam, nem is kellett mellé a tápi.
90. Lexike (válaszként erre: 86. - Évili84)
2011. jún. 2. 19:22
Én ezért nagyon irigyellek. Sajnos nekem még az elején sem igazán volt tejcsim, ezért nagyon hamar pótolnom kellett. Hiába próbálkoztunk állandóan a cicivel nekem nem sikerült. Szerencsére most nem viselt meg, de az első babámnál nagyon nehezen tudtam megemészteni, hogy tápis. De így is makk egészséges, klassz fiúcska lett:)
89. szabobabo (válaszként erre: 86. - Évili84)
2011. jún. 2. 18:46

Nálunk is hasonló a helyzet, próbálkozok is ezerrel a cumisüveggel/itatópohárral:) nem sok sikerrel.

Most ott járunk, hogy kb 30ml víz hiányzik az üvegből estére(ennek a fele a ruciján szokott lenni).

2011. jún. 2. 18:43

Sziasztok!


De jóó, hogy van ilyen fórum:)


Nekem egy kislányom van, Lotti, most 7 hónapos.

Ő még csak "kommandósan" közlekedik, de már próbálkozik felállni is:)

Mi 3 éve költöztünk Bp-re, szóval nincs sok ismerősöm itt:( főleg nem babások!

Mi a III. kerületben lakunk.

2011. jún. 2. 18:32
Voltunk ma játszóházba, nagyon jó volt!
86. Évili84 (válaszként erre: 76. - Lexike)
2011. jún. 2. 18:31
Nálunk se a cumi se a cumisüveg nem megy. Ma is egész nap a cicimen lógna.
85. Évili84 (válaszként erre: 58. - Babuccika)
2011. jún. 2. 18:30
Kóstolgatjuk a darabosat, egész jól elboldogul vele, csak az emésztés nem megy még tökéletesen.
84. Évili84 (válaszként erre: 62. - Lexike)
2011. jún. 2. 18:28
Nem már akkor is itt laktunk a lakóparkba, csak ott találtam olyan dokit, aki foglalkozott a hormonális problémáimmal. Az itteni dokik mindig csak annyit mondtak majd ha pozitív lesz a teszt akkor menjek. Na hát azt várhatnám még most is.
83. Lexike (válaszként erre: 82. - Snido)
2011. jún. 2. 12:20
Hát nem tudom. Másodiknak azt szerettem volna, de így lehetne, hogy jobb lenne a fiú, ha egy neműek lennének, a kislányt még jobban elkapatnám mint a fiúkat:) Meg már mindenünk fiús, a játékok, a ruhák, babakocsi, minden és sajnos az anyagiak.... de kislánynak is nagyon nagyon fogok örülni és majd megoldjuk valahogy:)
82. Snido (válaszként erre: 81. - Lexike)
2011. jún. 2. 12:15

Én igyekszem mindig pozitívan gondolkodni, de szörnyű, hogy ennyire anyagias világban élünk. Mindenesetre nálunk valóban ráér még a tesó kérdés, addig meg minden boldogságunk a pici lányunk. :)

Harmadiknak kislányt szeretnél?

81. Lexike (válaszként erre: 80. - Snido)
2011. jún. 2. 12:11
Hát igen. Sajnos nálunk is az anyagiakan múlik, de bizakodó vagyok:) Pedig nem szoktam, mindig mindent borúsan látok:(. De valahogy ebben reménykedem, csak sajnos már nincs sok időm a gondolkodásra, mert 35 alatt kellene, addigra jár le a gyesem is. Utána már ha visszamegyek dolgozni, nem hiszem, hogy újra jó néven vennék ha itthon maradnék.
80. Snido (válaszként erre: 79. - Lexike)
2011. jún. 2. 12:06
Szeretnénk neki majd kistesót. Esetünkben nem korai a kérdés. A férjem egyet, én még mindig kettőt, de sok múlik az anyagiakon...sajnos!
79. Lexike (válaszként erre: 78. - Snido)
2011. jún. 2. 12:04
Terveztek még babát? Vagy korai még a kérdés? Én két évig az első után nem is gondoltam rá, hogy kellene tesó. Most meg már a korházban azon törtem a fejem , hogy kell még egy ilyen édi bébi:)
78. Snido (válaszként erre: 77. - Lexike)
2011. jún. 2. 12:00
Nekem dr. Petik Dóra.
77. Lexike (válaszként erre: 75. - Snido)
2011. jún. 2. 11:59
Az elsőt Dr Gajdos Editnél a másodikat Dr Radnai Katalinnál szültem. Neked ki volt?
76. Lexike (válaszként erre: 68. - Babuccika)
2011. jún. 2. 11:58
Enyém cumizik és cumisüvegezik, mert tápis baba. Pelust én a Müller-est használom, nagyon jó szerintem és az ára is elfogadható, mondjuk lehetne olcsóbb:)
75. Snido (válaszként erre: 74. - Lexike)
2011. jún. 2. 11:57

:)

Ki volt a dokid?

74. Lexike (válaszként erre: 71. - Snido)
2011. jún. 2. 11:55
Én is az Istvánban szültem:).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook