Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapesten kerékpárral járni munkába fórum

Budapesten kerékpárral járni munkába (beszélgetős fórum)


1 2
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Tulipán***)
2020. máj. 18. 20:30

Júniustól újra megyünk.

igen, a bicajon nem lehet elkalandozni! :)

Miért kell lepattannod a bicajról?

melyik kerületben tekersz most?

42. tulipán*** (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 00:45

ohh szuper!

Amúgy ne is mondd, tényleg nagyon kell figyelni. Többször eszembe jutott már az útjaim során, hogy nem veszélytelen a biciklizés sem. Elég sokszor le is kell pattannom.

Nem tudom még meddig lesz nálunk home office, de úgy tippelek, hogy egy ideig még eltart. Amúgy remélem is, mert pillanatnyilag nagyon kényelmesnek érzem, és a kerületemben is egyszerűbb bicajozni, mint a belvárosban ...

Nálatok meddig lesz még h.o?

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Channa*)
2020. máj. 15. 20:24

XVI Egyenes utcától XIII Árpád hídig.

Rákos patak mellett mentünk végig, az jó.

Szerencs utcát megnézem még, hogy mennyivel több. Lehet, h amennyivel hosszabb, annyit várhatok is a vonatra. :)

Majd kiforrja, hazafelé majd mindig próbálgatok új útvonalakat. Mehetek az állatkert felé is, az is kicsit több.

Ti meddig lesztek homba?

40. Channa* (válaszként erre: 39. - Channa*)
2020. máj. 15. 19:50
Szerencs utca felé? Bár ott is van sorompó pont azon a vonalon, de az csak 2 sínpár, utána haladhatnál a Váci út felé, ahol végig mehetnél az Árpád hídig.
39. Channa* (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 19:48

Mostanában nem járok arra, mert a Vágány utcán megyek, ha egyáltalán megyek, mert ugye ho-ban vagyok, így nem tudom, hogy van e sorompó.


Régebben, sajnos többször belefutottam...


Nem kell pontos cím!

De XV. milyen utcától? XIII. Milyen utcáig?

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Channa*)
2020. máj. 15. 19:33

Igen, úgy mentünk, van egy kis sín, azon fel lehet tolni, meg a másik oldalon le. Nem vészes, csak olyan rémisztő a hely. Nem tudom, mennyien járnak reggelente arra.

A dunapartig megyek ki a xiii-ba.

Visszafelé jó volt, mert a körút mentén jöttünk vissza, ott elég jó a kerékpár út, csak ott meg a nagy kocsi bűz mellett kellett tekerni.

Reggel a Rákosrendezőn szokott hosszú sorompó lezárás lenni?

37. Channa* (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 19:24
Honnan hová kell menned? XIII-ba meddig?
36. Channa* (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 19:22

Ott nem tudsz áttekerni, hanem fel kell cipelni a bicajt a lépcsőkön, majd áttolni a felüljárón és utána lecipelni, bár lehet, hogy ott van a lépcső mellett egy kicsi vályú, amin fel tudod tolni a bicajt, de nehéz.

Én ezért mentem át inkább a Rákosrendezőnél a síneken...

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Tulipán***)
2020. máj. 15. 19:14

Kedves Tulipán*** és Channa*!

Megvolt a próbaút! Nagyon élveztem!

Elég jó utat találtam, főleg bicikli út és alsóbbrendü utak voltak, meg az átkelős, nem lámpás utak a kicsit nehezebbek. Figyelni kell, nem csak az autokra, hanem az emberek és a kerékpárosok is sokszor figyelmetlenek.

Még az átkelést a xiv és a xiii között kell megnézzem, mert odafelé a Rákospatak úti felüljáró nekem nem valami tetszetős hely, visszafelé pedig a Rakosrendezőnél jöttünk át, és épp 10 percig volt lent a sorompó.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Tulipán***)
2020. máj. 15. 15:16
Köszi! :)
33. tulipán*** (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 14:53
szeirntem még a kaja is jobb ha az első kosárba megy, mert ott látni lehet ha folyik, kiborul, nem esett-e valami ki/veszett el, stb. Olyan zötyögősek az utak/nem éppen laposak a patkák és néha akkorákat kell fékezni, hogy jobb ránézni ezekre is :D (de ez csak az egyéni véleményem :) )
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Channa*)
2020. máj. 15. 12:23

A Tahi utcánál az átkelést ismered a IV-ből a XIII-ba?

A sínek,felett valami híd megy át, ahogy térképről nézem.

Az mennyire gáz hely?

31. Channa* (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 08:38

Azt tudod előre tenni is, és ha kicsi a kosár, akkor egy hátizsák és kész.


Nekem a kedvenc kosaram egy levehető volt.

A mérete is tökéletes volt, nem szűkült lefelé és könnyen ki lehetett pattintani és vittem magammal.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Tulipán***)
2020. máj. 15. 08:00

Köszi! Tegnap már nézegettem az elől kosarakat, lehet tényleg igazatok van.

Én hátra a csomagtartóba csak a kaját tenném, értéket nem mernék.

29. tulipán*** (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 01:14
Én is úgy vagyok, mint Channa. Zavarna, ha hátra kellene folyton nézegetnem a cuccok miatt. Először hátra akartam kosarat tenni de valahogy nem jött össze, így előre került. Azóta rájöttem, hogy így jobb is, mert minden szem előtt van. A kormányzásban sem zavar ....
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 14. 22:58

Ha telepakoljuk, akkor kicsit nehezebb a kormány, de nekem nem zavaró. Már évek óta használom így, megszoktam.

Jobban zavar, ha hátul van, mert azt nem látom és állandóan tekergek, hogy lássam meg van e minden.

27. Channa* (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 14. 22:57

A 10 km 45 perc volt.

Sok lámpa, és a vonat sínek a Tatai? útnál Ott áttoltam a bicajt.


A 7 km-t, ami most van, 30 perc alatt teszem meg. Kevesebb lámpa, nincs sorompó, stb.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Channa*)
2020. máj. 14. 22:44
A kosár elől mennyire zavaró kormányzásnál?
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Channa*)
2020. máj. 14. 22:32

Köszi Channa!

Neked mennyi idő volt a 10 km?

Húh, már nagyon várom, hogy kipróbáljam, teljesen kedvet kaptam hozzá!

Azt hiszem, szeretni fogok reggelente munkába járni! :)

Most sokkal több bicós van, de ha újra bejárós meló lesz, szerintem még többen fognak kerékpárra pattanni.

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Tulipán***)
2020. máj. 14. 22:26
Igen, a nem forgalmas utcákon én is lemegyek, de a forgalmas utakon, mint pl. a Vágány utca, na ott nem.
23. tulipán*** (válaszként erre: 22. - Channa*)
2020. máj. 14. 22:15
Én is sokszor a járdát választom az úttest helyett ha nincs bicikliút, bár kisebb utcákban nem bánok az autós sávban tekerni. A forgalmas kocsiutakon nem tekerek ....
2020. máj. 14. 20:50

Én is szoktam bicajjal menni dolgozni, elég gyakran. Ha újra be kell járni, akkor is azzal fogok járni.

Az előző munkahelyemen 10 km volt oda+10 haza.

A jelenlegi 7,5 km.

Én úttesten nem kerékpározok. Ha nincs bicikliút, akkor járdán megyek. Nem akarom, hogy elüssenek.


Van kosár a bicajomon (elől), én odateszem a táskámat és a váltóruhámat.

Hűvösebb időben farmer+póló+dzseki, ilyenkor csak pólót cserélek.

Nyáron viszont rövidnadrág+trikó, táskámba egy nyári+szandál. Amikor beérek letusolok és átveszem a ruhámat.

IV-VI között tekerek.

Béke út (bicikliút és járda)->Domusnál/Kikanál átmegyek az aluljárón->Vágány utca (járda)->Dózsa György úton a Hősök tere felé (bicikli út->Andrássy út (én szerviz útnak hívom).

A munkahelyemen kerítésen belül van bicikli tároló.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Tulipán***)
2020. máj. 14. 19:15

Köszi a segítő válaszaitokat!

Majd megírom, hogy sikerült a próbakör.

Igazán nagyon jó lenne, azt érzem, majd kiderül a kisebb kellemetlenségek (átöltözés, kaja, bicó tárolás) hogy fog menni.

20. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - Bözsi néni)
2020. máj. 14. 18:02
A KRESZ mindenhol KRESZ, de aki igy keszul nem a gyilkos fajta szerintem.
19. df1e1c376c (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 14. 17:58

Akkor is jo kell, hogy zarjon. Es a hatso csomagtartonal rogton legyen gumipok.


Ha talalsz egy frappans taskat elore is felakaszthatod. Nekem volt egy szep, fonott piknikeskosaram.

18. tulipán*** (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 14. 17:52

Igen, ez jó ötlet. Akartam is mondani, hogy az első pár napon érdemes korábban elindulni vagy előtte kipróbálni az útvonalat, mert először mindig hosszabb, amíg nem tudja az ember, hogy merre lehet menni.

Nekem is kosaram van a bicón, és így egyszerűen megoldható a szállítás. Előre is mehet a kosár ....

2020. máj. 14. 17:37

Én csak annyit kérek minden budapesti biciklistől, hogy próbálják már betartani, hogy ha nekik van piros, nekem meg zöld a zebrán, ne próbáljanak már meg rajtam keresztül biciklizni, várják meg, míg nekik lesz zöld!


Köszönöm! Már az eddigi vagy tíz-tizenöt próbálkozás se jött be, hogy elüssenek, szóval már abba lehetne hagyni!

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Df1e1c376c)
2020. máj. 14. 17:29
Gondoltam majd valami kosarat szerelünk hátra, abba mehet a kaja.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Tulipán***)
2020. máj. 14. 17:28

Még otthonról dolgozunk, ha visszállunk a bejárós munkára, akkortól kéne.

Hétvégén elmegyünk majd megnézzük az útvonalat.

Biztos jó lehet, csak hozzá kell szokni, de szerintem most minden jobb lesz mint bkv-val menni.

2020. máj. 14. 16:23
A kajahoz jol zarodo (csatos) dobozt kell vennni, es akkor nem lesz gond. Plusz ha fott kajat csinalsz, es lezarva hul ki, akkor a vakum is odacuppantja a tetot (en nagyon leveses vagyok).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook