Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapest vonzáskörzetében lakni fórum

Budapest vonzáskörzetében lakni (beszélgetős fórum)


2012. júl. 28. 20:11
Sziasztok, folytathatnánk a topikot. Meséljenek a Budaörsi lakosok: milyen a környék, sok-e a kisebbség,biztonság, melyik a legjobb ovi....
2011. máj. 22. 15:18
Én Vácon éltem 17 évig, gyönyörű szép hely! Van vagy 10 általános iskola és úgy 6 középiskola, óvodák. Van már Tesco is :D Lakótelepi rész és kertvárosi rész is van! Vonattal fél óra alatt a Nyugatiban lehet lenni. Félóránként járnak a vonatok, buszok, de a vonat jobb, mert gyorsabb :) Sportolási lehetőségnek kiváló a Duna-part, van bicikli út, meg minden ilyen jó dolog:D :)
2009. máj. 26. 09:21
Sziasztok. Én Érdligeten élek gyerekkorom óta. :) Közlekedés jó,mert vonattal kb. 20 perc alatt Kelenföldön, 25 alatt Déliben van az ember. Busz picit lassabb,meg ugyebár az csak Kelenföldig megy,ill. ha dugó van Egér úton az kicsit szívás.A környék szép,de drága is.Ovi,suli,gyógyszertár,doki,élelmiszer,kb. minden van a közelben,Érd központ is 3 buszmegállónyira,ahol aztán tényleg megkap mindent az ember.Kultúra és művelődés szempontjából lenne még mit fejlődnie a városnak,nem hiába mondták régen Érdre,hogy alvóváros =) Egyébként gimibe is ide jártam ,a Vörösmartyba,jó suli.Egyéb kérdés ?:)
8. Cand Ida (válaszként erre: 7. - Cand Ida)
2009. máj. 18. 11:22
Én csak Budapesthez tudok viszonyítani, de érdekelne Törökbálintra is átvetítve, hogy melyik részét nevezhetnénk VIII. ker-nek, melyiket Sashegynek és melyiket Rózsadombnak? És persze bárki mármilyen infóval tudna szólgálni, azt várom :)
2009. máj. 18. 11:20

Nagyon leült ez a topik, pedig én is kiváncsi lennék egy-két dologra!

Engem Törökbálint érdekelne, hogy ki melyik részére esküszik és miért?

6. Cand Ida (válaszként erre: 5. - 416c7ed97f)
2009. ápr. 15. 19:33

Én a reggeli csúcsban autókáznék a helyedben és az a döntő! Mi kipróbáltuk és ezért mondtunk le a Pilisi részről és Solymárról, döntöttünk emellett a rész mellett.

Törökbálint, Érd, Budaőrs...stb. ez a rész nagyon jó közlekedés szempontjából. Vonat 10-15 perc alatt a Déliben, buszok és kocsival tőlünk nyugodt tempoban 15 perc a BAH csomópont, ha nincs dugó. Itt az autópálya és az Egér út és menekülésnek Budafok is, ha dugó, baleset van. Reggel az iskolába bejutni, ami Albertfalva, Érdről 15-20 perc. Úgy tudom, hogy Törökbálinton és Budaőrsön jó iskolák is vannak.

2009. ápr. 15. 08:09

Köszi mindenkinek, Kriszti, Cand ida, meliga, aki írt eddig!

Igen, én sem gondolom, hogy ne lenne meg az előnye-hátránya egyaránt a "kinnt"lakásnak, a bejárás Budapestre tényleg egy plussz időben, pénzben, de nagyon vágyunk egy szép környezetre és önálló házra. Korábban 18 ker-ben laktam, onnan is majd 1 óra volt a munkahely, de otthon mindig jól éreztem magam.

Nálunk inkább a Budapest feletti, "északi"régiók jönnek szóba, több szempontból. Pl. Budakalásszal, Pomázzal Szentedrével szemezünk, tudjuk, nem olcsó helyszín...várom még, és örülök, aki ír!

2009. ápr. 14. 20:42
Dunaharasztin lakunk,közelekedés jó.Van helyi járat(nem ismerem,de látom,rendszeresen jönnek mennek a buszok)Pest-Népliget 20-25 perc Volán járttal.Hév is van, kb.fél óra a Vágóhíd.Vonat is van,azt hiszem Keletibe megy.Ovoda van,(nem tudom milyen),3 általános iskola,1 Gimnázium.Fejlődik a város,egymás hegyén hátán a bevásárló kőzpontok(város szélén,51-es úton).A kertváros csendes,szépen karbantartott parkok.Játszóteret nem láttam még...:)
2009. ápr. 14. 20:26

Hasonló szempontok miatt költöztünk ki mi is. Minden a mai napig Bp-hez köti a családot. Férjem munkája és a gyerekeknek az iskola, különórák.

Az tény, hogy van egy csodálatos házunk és kertünk is, ami egyébként nem lett volna, a gyerekek tudnak biciklizni, friss levegőn lenni, van kutya, macska...szabadság, de áldozattal is jár. Érden lakunk...Törökbálinttól egy utcányira, itt a közlekedés nem igazán megoldott, de a hely maga csodaszép. Még nincs belakva, most épülget. Ezt a részt tudom ajánlani, ha nincs olyan, aki kocsi nélkül közlekedne. 5-10 percre van a busz Törökbálinton és a vonat, ami fantasztikusan jó közlekedés szempontjából.

2. Kriszti0711 (válaszként erre: 1. - 416c7ed97f)
2009. ápr. 14. 20:15

Szia!

Én Budaörsön élek,amióta az eszem tudom.:)Én szeretek itt élni, közel van Bp, van sok iskola,ovi tulajdonképpen nem nagyon költöznék el innen.

2009. ápr. 14. 20:12
Mostanság fontolgatjuk, hogy a zajos városi életet egy nyugodtabb, zöldebb, családi házas életre cserélnénk. Azért szempont lenne, hogy vhogy, még ha időben, netán pénzben áldozatokkal is jár, de fel tudjuk jutni Budapestre(pl. munka miatt). Ezért a Budapest környéki településeket céloznánk meg. Kívácsi lennék, azok, akik ilyen helyen laknak-akár hasonló szempontok miatt is-milyen tapasztalataik vannak: milyen a helyszín, a közlekedés, helyi lehetőségek-iskola, óvoda, kultúra, sport,miylen a nyugi, a településszervezés stb. Remélem, szívesen bemutatjátok, hol laktok! Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook