Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrszárazság odalent mitől lehet, volt valakinek ilyesmi? fórum

Bőrszárazság odalent mitől lehet, volt valakinek ilyesmi? (tudásbázis kérdés)


2019. ápr. 9. 12:54
Szia!Én laikusként csak arra tudnék gondolni,hogy nem megfelelő a bőröd számára az amit ott használsz.Jól mondták hogy egy aloe vera termék ezen segíthet,de ettől még érdemes orvossal is megnézetni :)
24. elemző (válaszként erre: 20. - Jázminka.)
2019. ápr. 9. 08:39

Szia!

Mindenképpen nézesd meg egy dokival.

Érdemes lenne minőségi, stabilizált aloe vera alapú folyékony szappannal mosakodni, ami hidratálja a bőrt és ugyan ilyen hidratáló krémet, ajakápolót használni.

Jobbulást!

23. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Jázminka.)
2019. ápr. 5. 22:15
Járj utána mielőbb...Allergia ?
22. gizus58 (válaszként erre: 20. - Jázminka.)
2019. ápr. 5. 11:51
Bőrgondozóba menj el ott ki tudnak vizsgàlni.Ne vàrj ès itt kèrdezgess,hanem indulj az orvoshoz.Minèl előbb kezeljenek.
21. papája (válaszként erre: 20. - Jázminka.)
2019. ápr. 5. 09:53
Bőrbetegségeket a bőrgyógyász gyógyítja a bőr és nemibeteg rendelésen.
2019. ápr. 5. 08:23

Azóta már nemcsak a nagyajkaim vannak kiszáradva, hanem a farpofáim egy része is, a lábaim és az ujjaim, de azok olyan szinten, hogy az ujjbegyek véreznek. A kezemet és az ajkamat gyógyszertári hidratálókrémmel kenem, de most egyikre sem használ. Plusz tünetem az ajakherpesz, amit hétfő óta kezelek és nem múlik.


Ez már nem nőgyógyászati gond.


Milyen orvos mondaná meg, hogy mitől van az egész testem kiszáradva? A háziorvosom annyit mondott, hogy igyak több vizet, de 60 kilósként minden áldott nap évek óta minimum 2 litert iszom, csak vizet.

19. gizus58 (válaszként erre: 1. - Jázminka.)
2019. ápr. 4. 22:03
Vegyèl intim modakodó gèlt,illatmenteset,azt hasznàld tusolàskor.Vannak intim kenőcsök amik nem engedik kiszàradni a bőrt.Bàrmi okozhatta a sèrülèst,wc papir is ha kemènyebb fajta.Ha gyenge a hàm,nagyon könnyen lehet ott sèrülès,sokszor mèg a tanga is kidörzsölheti.Ha nem szűnik akkor vissza kell menni az orvoshoz.
18. Érdekes73 (válaszként erre: 9. - Scherlock)
2019. ápr. 4. 21:38
Bévés ismerős mesélte :)
17. csgybzs (válaszként erre: 14. - Jázminka.)
2019. ápr. 4. 10:06
Akkor használd a józan paraszti észt! Ha száraz be kell kenni. Értelemszerűen valami mentes krémmel. Ha van seb is, azt előtte le kell fertőtleníteni, lehetőleg betadinnal. És vissza kell menni az orvoshoz. Milyen választ szeretnél még?
16. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Jázminka.)
2019. ápr. 4. 09:47
Simán kissé vastagabban Nivea krém. Nem lesz semmi baj, csak ha lehet ott ne mosd, mert a víz is szárítja. Mindig legyen rajta krém, amig nm érzed, hogy jobb.
15. Lávli (válaszként erre: 14. - Jázminka.)
2019. ápr. 4. 07:18
" lett egy kicsi seb legfelül a nagyajak és a kisajak találkozásánál (kidörzsölődhetett)"- én nagyon gyökér vagyok, mondd már meg légyszi, hogy mi okozhatja a kidörzsölődést, ne haljak már meg hülyén.
2019. ápr. 4. 07:12

Köszönöm az ezernyi értelmes választ, ennek az oldalnak is a béka segge alatt van már a színvonala.


Szó nem volt róla, hogy szex közbe kellene síkosítás (mert amióta jelentkezett a probléma, nem is szexeltem, előtte nap pedig egyszer, a múlt héten pedig máskor nem), de hármat leszámítva mindenki a margarinos baromságát szajkózta. Csak úgy érdekelne, hogy eszeteknél vagytok? Mindent viccnek kell felfogni? Azt hiszem azt a jelenséget hívják alacsony IQ-nak, az eszem megáll, hogy ilyen emberek miatt nem segít nekem senki...

13. Lávli (válaszként erre: 10. - Érdekes73)
2019. ápr. 3. 22:38
Sütni főzni jó az. Főleg a vegetable.
12. Lávli (válaszként erre: 8. - Scherlock)
2019. ápr. 3. 22:36
Nem, a csirkére gondoltam a tepsiben, mikor rámorzsoltam volna a margarint, de csak olvadt ki a kezemből és vizzé vált. Na olyat se vettem többet. 😶
11. Scherlock (válaszként erre: 10. - Érdekes73)
2019. ápr. 3. 22:27
Nem is értem, miért engedik forgalmazni.
10. Érdekes73 (válaszként erre: 6. - Lávli)
2019. ápr. 3. 22:25
A margarin pont semmire se jó( enni se ) ha olcsó ha drága...Vaj inkább.
9. Scherlock (válaszként erre: 7. - Érdekes73)
2019. ápr. 3. 22:25
Te meg honnét tudod? :)
8. Scherlock (válaszként erre: 6. - Lávli)
2019. ápr. 3. 22:25
Lyály neeee! Ugye csak hallottad? :)
7. Érdekes73 (válaszként erre: 4. - Scherlock)
2019. ápr. 3. 22:24
A börtönben azt küldik a "menyasszonynak"...
6. Lávli (válaszként erre: 4. - Scherlock)
2019. ápr. 3. 22:23
Az olcsó abból se jó, mert az túl vizes, nem zsíros :/
2019. ápr. 3. 22:20
Vagisan
4. Scherlock (válaszként erre: 3. - Lávli)
2019. ápr. 3. 22:20
Még régebben egy nő írta, hogy mikor nem volt más otthon, margarinnal sikosítottak.... :/
2019. ápr. 3. 22:19

Szerintem a kiszáradás meg a kidörzsölődés két külön dolog. Lehet, hogy csökkenteni kéne az aktusok számát és intenzitását, vagy ha ez nem megoldható, akkor síkosítót használni.

De persze az orvos a legjobb megoldás.

2019. ápr. 3. 22:15
Menj vissza a nőgyógyászhoz!
2019. ápr. 3. 20:54

Két hete voltam nőgyógyászati vizsgálaton, akkor még semmi gond nem volt, azóta csak óvszert használva szexeltem a barátommal, orál nem volt.


Vasárnap vettem észre, hogy ki van száradva a bőr a nagyajkamnál, ami önmagában nem fáj, de lett egy kicsi seb legfelül a nagyajak és a kisajak találkozásánál (kidörzsölődhetett), arra Bepanthent keztdem el kenni gyógyszerész javaslatára.

Nem gomba, mert nincs szaga, nem viszket, belül nincs gond.

Mit tehetnék a kiszáradás ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook