Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Börgyógyászati dologról kérdeznék. fórum

Börgyógyászati dologról kérdeznék. (beszélgetős fórum)


2010. márc. 2. 11:36
Antal Vali honlapján van erre valami...(bár Vali sokszor SOKK nekem, de vannak jó dolgai:)))...hát a mai ösztrogén hormonok a vízben és sajnos élelmiszerekben is előfordulnak:((( ezeknek is van ilyen "édes" hatása a bőrre...cellulit és stria:(((
2010. márc. 2. 11:26

és nyáron ha napozik, halványodik egy kicsit...

sajna nekem is vannak, 13 éves korom óta...:S

nem tudom miért, nem híztam anniyra hirtelen, de mégis. érdekes, mert még anuymnak sem volt, nekem mégis előjöttek, és elég sok... :(

próbáltam erre való krémmel kenni, de nem ért semmit. kb. 1-2 év alatt fehéredett ki...

2010. márc. 2. 10:08
Sajnos a csíkok kialakulásának is genetikai okai vannak. Én a terhességem alatt rendszeresen kenegettem magam jó minőségű testápolókkal, ennek ellenére mégis zebra lettem. A dokim szerint ha megvan az örökölt hajlam akármit csinálhatok úgy is kireped a bőröm. Próbáltam sok mindent, de nem tűnik el. El kell fogadni, vagy szoláriumozással lehet egy kicsit tompítani a kontrasztot.
17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - Csucs)
2010. márc. 1. 22:33
nincs mit :)
16. Csucs
2010. márc. 1. 21:35
köszi szépen, sokat segítettél :)
15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Csucs)
2010. márc. 1. 21:07
ezt visszafordítani már nem lehet sajna. Pont úgy lehetetlen, mint a terhességkor kialakuló striákat. Ott, ahol repedt a bőr alsó rétegeiben, hegszövet fog képződni (ekkor lesz gyöngyházfehér a színe), de mindig ott fog maradni, csak a színe változásával halványabb lesz. Külömböző kozmetikai krémek vannak, amik képesek halványítani, de eltüntetni soha nem fogja tudni, ha már egyszer kialakult. Ezek a krémek is csak addig hatnak, amíg használja. Viszont, bőrgyógyász, vagy kozmetológus lehet tudna felírni olyan krémet, amivel megelőzhető, hogy több is kialakuljon. Terhes nőknek is szoktak ajánlani ilyen krémeket, hogy amikor a pocijuk hirtelen nő,kisebb eséllyel repedjen a bőr. Talán azt próbálja meg a bnőd!
14. Csucs
2010. márc. 1. 19:52
így hogy leírtad már értem. de ha ha esetleg még most kezelik, akkor nem lehet visszafordítani?:s
13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - Csucs)
2010. márc. 1. 19:48
bizony lehet! A bőr nem tudja követni a hosszbeli növekedés hirtelen ütemét, ráadásul tini lányról beszélünk, akinek épp nőiesedik az alakja, zsírpárnácskák rakodnak le a kellő helyekre (cici, popsi, stb., most alakul ki a nőies derékvonala is), ez már végképp sok így a bőrnek, és a kettő együttes dolog miatt reped a bőr alsó rétege. Ha lassú ütemben nőtt volna, lehet megússza a bőre is, de így már sok volt neki. Idővel majd gyöngyház fényű, fehér striák lesznek belőlük.
12. Csucs
2010. márc. 1. 19:43
ezért is lehet? hát de elég magasra nőtt. akkor így összejöttek a dolgok.
2010. márc. 1. 19:39
a te korosztályodban a hirtelen növekedés is okozhatja ezeket a repedéseket. Nem nőtt az utóbbi időben hirtelen viszonylag sokat? Nem alakult hirtelen nőiessé az alakja?
10. Csucs
2010. márc. 1. 19:32
aha, értem.köszi a válaszokat:)
2010. márc. 1. 19:30
genetika, súlytöbblet és egyéb szerek(hormonok) befolyásolják..
2010. márc. 1. 19:29
először piros, aztán lila és kifehéredik...és ott marad:(
7. Csucs (válaszként erre: 5. - Eb673dfdcb)
2010. márc. 1. 19:28
igen sajnos, pedig elég fiatal még.
6. Csucs (válaszként erre: 4. - Mitzike)
2010. márc. 1. 19:27
hát, ilyen pirosas.
2010. márc. 1. 19:23
Így van:) megreped a bőre és sajnos striák alakulnak ki a megnövekedett súlytöbblet miatt..hát vannak rá halványító szerek, de nem tűnik el soha onnan:((
2010. márc. 1. 19:23
milyen színű csíkok? fehéres gyöngyházfényű? az lehet a súlyingadozástól. ha lilás akkor lehet endokrinológiai probléma is
2010. márc. 1. 19:22
esetleg valami baba olajat probáljon ki
2. Bocianya (válaszként erre: 1. - Csucs)
2010. márc. 1. 19:20
valoszinü ettöl van.. a suly ingadozás...,,kitágul a böre...
2010. márc. 1. 19:15
A barátnőmnek egyik napról a másikra megjelentek a derekán csíkok.Olyan, mintha csak megnyomódott volna. Mostanában kicsit ingadozott a súlya, lehet, hogy ezért van, lehet ezt még valahogy kezelni,visszafordítani? Egyébként csak 14 éves. A válaszokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook