Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsiben helyhiány van, igy nem tudok dolgozni.Mit tegyek? fórum

Bölcsiben helyhiány van, igy nem tudok dolgozni.Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


21. Tina87
2009. okt. 8. 22:25

Nálunk ugyanez a helyzet.

6 hónapos volt a kislányom amikor szóltam a bölcsiben, hogy két évesen hoznám majd.Felvették, kétszer is már kaptam róla levelet.Erre eljött a két éves kor és lám-lám nincs hely.Vitatkoztam mindenkivl akivel lehetett, mondták hogy vannak sokkal inkább rászorulók.(Amúgy csak halkan megjegyzem hogy a legújabb bnw-vel érkező apuka meg anyuka csemetéje biztos nem rászoruló, csak esetleg egy jó kis vastag borítékot nyomtak a testületnek vagy a vezetőnek.)!!nekem is mondták sokan hogy mertem odamenni jelentkezni boríték nélkül.Hát mondom talán mert adó fizető polgárként jogom van a bölcsibe beadni a gyermekem, anélkül hogy ez bárkinek is jó lenne.

Úgyhogy most úgy állunk hogy novemberben mehet, én meg éljek meg addig 39 ezerből, egyedülálló anyaként.

Szombatonként suliba járok, a munkahelyem szemétkedik.

Hát, ez van...

20. pocokmoci (válaszként erre: 19. - 00346cf747)
2009. szept. 16. 11:47
Nállunk ez is patt helyzet,vagy dolgozik mindenki,vagy fősulira jár. :$
19. 00346cf747 (válaszként erre: 1. - Pocokmoci)
2009. szept. 16. 11:35
Én visszamentem dolgozni, és fizetésem egyharmadát adtam egy ismerősnek (amúgy is ráért), hogy vigyázzon a gyerekre... anyagilag nem érte meg, de a probléma megoldódott.
2009. szept. 16. 11:34
Hát nem irigyellek
2009. szept. 16. 11:33
Nem is hagyjuk annyiban,hisz a megélhetésük forog kockán,lakáshitelünk is van.Szóval menni kell tovább.Lehet megpróbálok valami tanácsot kérni a család segítőnél.Mert addig semmi támogatás semmi nincs,ami fedezze a hiányt ami a gyed és gyes különbségét fedezze.A munkálatóval esetleg meglehetne beszélni,hogy addig adja ki a szabikat,de ha letelik és még addigra se kerül be akkor megint mit csináljak.A nagyszülők is dolgoznak.
16. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 15. - Pocokmoci)
2009. szept. 16. 11:26

Viszont azt lehet tudni hogy a bölcsbe mindig nagy a túljelentkezés.

Régen engem is riogattak az ismerösök, hogy vigyázzak inkább korábban mnt később irassam be.

De szerintem ez már nem segit.Mindenképp jó lenne még egy két kört futni hátha mégis.Ha pedig nem akkor viszont a munkáltatóval kell egyeztetni hogy lehet megoldani hogy jó legyen addig míg nem kerül be.Esetleg nagyszülő?

15. pocokmoci (válaszként erre: 14. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 16. 11:23

Igen,teljesen igazad van.Utólag igen,lehet későn irattuk be,tavaly októberben költöztünk ide,és idén májusban irattuk be.Ha ezt akkor tudom,akkor beirattam volna még tavaly.

De szerintem nagyon sok anya nem is tudta mikor lesz a beíratkozás,mert csak aznap volt kitéve a papír,hogy hoppá beiratkozás van,pedig úgy mondta az igazgató hogy előtte egy héttel már ki lesz rakva.Ez is milyen dolog már.

Persze menjen az anya dolgozni,de hogy.Az okosak jól megszervezik "fent" a dolgokat,könnyű nekik csak ülnek a puha székben és dobálóznak okosságokat.

2009. szept. 16. 11:12
mármint a gyereket fel sem veszik
13. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 12. - Pocokmoci)
2009. szept. 16. 11:11

Lehet hogy erőszakosabbnak kellett volna lenni beiratáskor :(

Szólni hogy ne csak igérjék hanem vegyék is be bárhogy.

Amúgy szerinted elég korán előjegyeztetted?

Mert én mikor annakidején a gyereket beirattam bölcsödébe,akkor úgy csináltam hogy ha mondjuk szeptembertől akartam hogy menjen akkor még előző év szeptemberébe írattam be.tehát nem abba az évbe amikor menni kellett hanem még előző évbe.És még igy is voltak már a sorba.


Egyébként igazságtalanság hogy mindenhol azt hallani hogy minél előbb menjenek az anyák dolgozni,amikor meg akarának,az intézménybe fel sem veszik.

12. pocokmoci (válaszként erre: 11. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 16. 11:02
Igen kellene,de ezek szerint nem igy van :$
11. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 7. - Pocokmoci)
2009. szept. 16. 11:00
Ezt nem értem.Előnybe kellene lenni annak aki dolgozik nem?
10. pocokmoci (válaszként erre: 9. - B2076ec79b)
2009. szept. 16. 10:56
Szóban beszéltünk.Van munkáltatóim nekem is meg a páromnak is.Le is adtuk a beiratkozásnál.Sőt a bölcsi igazgatója még le is ellenőrizte,hogy tényleg visszavárnak-e a munkahelyemen.
2009. szept. 16. 10:49

42/A. § A bölcsődei felvétel során előnyben kell részesíteni azt a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermeket, akinek szülője vagy más törvényes képviselője igazolja, hogy munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll.



A jegyzőhöz írásbani kérelmet adtál be, vagy csak szóban beszéltetek? Van munkáltatói papírod?

2009. szept. 16. 10:40
Most 3 hét rohangálás után értem azt el,hogy a várólistán első helyen van.De anno is elmondtuk jó párszor,hogy mostanra be kellene jutnia a bölcsibe.
2009. szept. 16. 10:38
Akkor mondtam,hogy ősszel fontos lenne,de csak annyit mondtak,hogy ha lesz hely.Emiatt is mentem a jegyzőhöz valami megoldásért,mert ő adhat engedélyt hely bővítésre,de nem adott.Várjak,ennyi volt a válasza.Az hogy esetleg majd nem tudok enni adni a gyereknek senkit nem érdekelt
6. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 1. - Pocokmoci)
2009. szept. 16. 10:35

Amikor év elején beírattad a gyereket,mit mondtak?Bekerül,vagy nem mondtak konkrétat?Ugyanis jó lett volna még akkor kihangsúlyozni hogy a kezdő csapatba legyen benne, mert te dolgozni fogsz és nem tudod megoldani.Tehát úgy beíratni hogy tudják mi van, és ahhoz tartják magukat


Nem kellene hagyni magad, menni a bölcsibe és mindent elkövetni hogy bevegyék.Elvileg ez csak a dolgozó embereknek van.

2009. szept. 16. 10:35
A másik városban ahol dolgoznék ott is telt ház van sajnos :$
2009. szept. 16. 10:34

vidd oda bölcsibe, ahol dolgozni fogsz..

érdemes talpalni kicsit, mert itt-ott akad hely..

de nehéz az tuti

2009. szept. 16. 10:34
ja bocsi ,nem pesti vagy bocsesz
2009. szept. 16. 10:33
vid másik kerületbe
2009. szept. 16. 10:33
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni!A problémánk az,hogy még év elején beirattuk a lányunkat a bölcsibe.Most kellene mennie,de nincs hely.Nem tudok visszamenni dolgozni,igy anyagi nehézségeink lesznek.Voltunk az önkormányzatnál,de hiába,annyit mondtak várjunk.Ha kiesik valaki,akkor mehet a lányunk a bölcsibe.Ez lehet 2 hét,de 2 hónap múlva is.Esetleg van-e valaki aki ilyen cipőben jár,mit tesz ilyen helyzetben?Vagy valakinek valami tanácsa,hova menjek,mit csináljak? Köszi előre is a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook