Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog műtét után fórum

Bölcsességfog műtét után (beszélgetős fórum)


12. husibogyesz (válaszként erre: 11. - Georgina319)
2013. febr. 15. 09:33
Két felső bölcsességfogamat húzták, egyszerű eset volt nem is fájt utána. Viszont a jobb alsót most kedden távolították el (íny égetése, kettéfúrták), és nem varrták össze. Elég nagy seb van a helyén (fehéres, szürkés színű) és persze nagyon fáj, feszít, körülötte húzódik az állkapcsom. Ez normális? Meddig szokott kelleni a fájdalomcsillapító? Jövő hét kedden jön a bal alsó is, ugyanez a történet, de csak túl leszek rajta egyszer.
2012. okt. 21. 18:57
Szájüregi vérzések esetében a vér oldódik, hígul a nyálban, ezért látszik vérzésnek. Ne köpködj, nyeld le ezt a véres nyálat. Ha a vérzés mértéke mégis aggodalmat keltene, erősen harapj rá egy steril gézgombócra, és így gyakorolj a sebre kompressziót. Ne öblögess semmivel, ne szívogasd, ne köplödj, és ne piszkáld se a nyelveddel, se semmivel a sebet. Ha egy fehéres váladékot látsz a seb felszínén, ne ijedj meg, az nem genny, az a vér egyik alkotó eleme, a fibrin. Ha kérdésed van, nyugodtan kérdezz, fogorvosi asszisztens vagyok.
2012. okt. 21. 16:34
igen mert ez egy elferdült bölcsesség fog és kint sem volt teljesen,azt gondoltam h vérezni fog hisz szétroncsolta a fél állkapcsomat na de eddig?mindegy tisztitom,most kaptam kamilla teat is,bizom a legjobbakban mert ennyi szenvedés bőven elég volt
9. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Hencsi24)
2012. okt. 21. 16:30

Össze van varrva és mégis vérzik?

Igen, valami ilyesmire gondolok.

2012. okt. 21. 16:26
a varratok menten fehér bőrdarabokat talán.ha erre gondolsz?
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Hencsi24)
2012. okt. 21. 16:23

Ha megnézed a foghelyét látod már, hogy sebesedik?


3. napon már semmiképp nem szabadna véreznie. Én visszamennék vagy elmennék ügyeletre.

2012. okt. 21. 16:20
ja,nem piszkálom erre nem válaszoltam:)
2012. okt. 21. 16:20
öblögetni csak annyit,amennyit fogmosas után,hogy kimossam a fogkrémet,de azt is csak óvatosan.inkább gargalizálva.a vérnyomásom nem magas,mondjuk általában is nehezen gyógyulnak a sebeim(egy karcolás is),ezzel nyugtatom magam.olvasgattam valamelyik fórumon,hogy a forró vizes fürdés is kerülendő,na én ezt is elrontottam:/nekem dalacint irtak fel
2012. okt. 21. 16:16
Nekem kifejezetten lelkemre kötötte a fogorvos, hogy bárki mondana mást, ne öblögössem.
2012. okt. 21. 16:15
Nekem 2,5 órás műtét volt. Gondolom kaptál gyógyszert. Donalgint szoktak felírni meg aktil duo t. Nekem azt mondta a doki ha gond van menjek vissza mert gond is lehet belőle. Nem piszkálod a nyelveddel? Amúgy gond az öblögetés mert azt nem szabad nem tud megalvadni a vér
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Hencsi24)
2012. okt. 21. 16:15
A férjemnek sima fogat húztak és még másnap is vérzett, így visszament dokihoz és kiderült, hogy magas a vérnyomása azért vérzik. 2 órán keresztül fektették és gyógyszerezték, hogy lemenjen a vérnyomása, majd csak akkor engedték haza, amikor rendeződött ez is és a fogvérzés is elállt.
2012. okt. 21. 16:04
sziasztok,3.napomat töltöm a bölcs.fog műtétem után de tegnap éjszaka is vérzett.Próbálom nem nagyra nyitni a szám evéskor mert akkor is vérzik. Állítólag nem baj,mert ha nehezen jött ki,ez is elő fordulhat.Most kezdtem el jegelni,nem gondoltam,hogy fontos lehet,de olvastam hogy segíthet a vérerek összehúzódásában,ahogy a kamilla tea ivás/öblögetés,sós vizes oldattal öblögetni.Ha van akinek ugyanúgy nehezen ment a gyógyulás,vagy van jó ötlete,attól szívesen veszem a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook