Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bőgőmasina anyukák fórum

Bőgőmasina anyukák (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 26. 15:53
Ha egy szülő sír, az nem gyengeség és nem hiszti, hanem EMPÁTIA!!! Remélem soha nem leszek olyan helyzetben mint te, de én nem tudnám végigcsinálni sírás nélkül! És csak remélni tudom, hogy nem a gyermekem előtt sírnék!!! Az embereknek időnként szüksége van sírásra, mert megkönnyebbül tőle! Neked is szükséged lehet rá! Nem érted az ilyen szülőket?, én meg nem értem az ilyen anyákat mint te!!!
34. ba21036ade (válaszként erre: 6. - 115c013715)
2009. szept. 26. 15:38
Neked van gyereked?Ha még nincs,majd megtudod,miért sírunk sokan.Igen,Én is sírtam a szuriknál,főleg a nagynál.Vagy a mikor beöntést kapott 3 évesen,mert nem tudott kakilni,vagy amikor olyan beteg volt,hogy nem tudott lábraállni.Vagy nemrég,mikor lenyelte a gyűrüjét.Mert sajnálom,mert tehetetlen vagyok,mert nem szenvedhetek helyette.Ezen sztem minden anya átesik legalább egyszer.És ettől még nem vagyok bőgőmasina.
33. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 18. - 115c013715)
2009. szept. 26. 15:22

Sok erőt kívánok neked, nektek!

Értem már, amit írsz. Mindenkinek a saját baja a legnagyobb, még ha nem is annyira óriási, akkor is, még ha később kis gondnak tűnik, akkor is. Viszonyítás kérdése. És amilyen cipőben te most jársz, döbben sz rá, hogy milyen aprónak tűnő dolgokon tudnak egyesek kiakadni, jelen esetben egy oltás miatt hisztizni.

Tudnék mesélni, hányszor élem át ezt szinte minden nap.

32. andi6020 (válaszként erre: 23. - 115c013715)
2009. szept. 26. 15:22
Miért fáj az Neked, ha külömböző emberek más-más módon reagálnak a rosszabb dolgokra, csapásokra? Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az ingerküszöbe, és ezt Neked is tiszteletbe kellene tartanod!
31. anaterra (válaszként erre: 21. - G1977g)
2009. szept. 26. 15:21
Szegényke! Neked sem lehetett egyszerű akkoriban!
30. anaterra (válaszként erre: 18. - 115c013715)
2009. szept. 26. 15:20
Néha sírjál, mert ha magadban emészted a dolgokat, ugyanolyan beteg leszel mint a kicsid. Persze ne előtte, mert az valóban árt. Nem kell szégyellni azokat a könnyeket, amiket a gyerekünkért hullatunk. Mert lehet az ember erős kívülről, miközben felemészti a bánat.
29. sonci
2009. szept. 26. 15:17
Én akkor bőgtem egy héten keresztül minden nap, amikor a lányom elsős lett és láttam az arcán a... (nem is tudom mi volt az kétségbeesés ,félelem). Persze ő nem sírt és én is csak miután hazamentem a lakásba. Pedig nem is vagyok olyan érzékeny de mégis rosszu érintett, hogy kezd felnőni.
2009. szept. 26. 15:17

Egyébként meg, lehet, hogy valakinek az első gyereke, természetes, hogy sajnálja, és nem élte még át az ilyenkor kötelező oltást a gyerekkel. Neki is meg kell tapasztalnia.


Sajnálom, ami veled történt, valószínűleg te ezért tudod jobban tűrni és elviselni a kevésbé fájdalmas helyzeteket.

27. anaterra (válaszként erre: 18. - 115c013715)
2009. szept. 26. 15:16
Akkor elnézést kérek, mert azt hitte, hogy csak alapból támadod le a síró anyukákat. Így viszont teljesen más perspektívából látszódik a dolog. Nem rossz indulatból írtam, csak keserű dühből, ami inkább a rossz élménynek szólt.
26. pink sunrise (válaszként erre: 18. - 115c013715)
2009. szept. 26. 15:14

Sajnalom...:(

Szerencse hogy ilyen eros idegzetu no vagy,biztos az ido alatt hogy vegigjartatok ezt az utat meg kellett erosodj....

De a temara visszaterve,hidd el az ilyenek akik sajnos ekkora megprobaltatasnak vannak kiteve,sokkal ugyesebben tudjak kezelni az ilyen korhazas-orvosos helyzeteket,mint pl en,akinek (szerencsere)csak 2x volt korhazba a kisfia..Sok erot tovabbra is ,es egeszseget a csaladodnak!

25. 656f03db60 (válaszként erre: 23. - 115c013715)
2009. szept. 26. 15:13
Például azzal, hogy bőgőmasina. Nem tudhatod és döntheted te el, hogy egy anyának melyik pillanata fáj, ami a gyerekével történik. Például az ilyenekkel. Az sem mindegy, hogy a gyerek milyen, hogy viseli a fájdalmat. Ő is viselheti százszor rosszabbul az oltást, mint más kisbabák, akiknek természetesen 'ugyanúgy' fáj.
2009. szept. 26. 15:09
a sírást nem nevezném hisztinek.a hiszti az,amikor valaki tehetelen dühében hülyén viselkedik és nem tudja kezelni azt.nézd meg a gyerekeket mikor hisztizne, a felnőttek ugyanolyanok,csak nagyban:D
23. 115c013715 (válaszként erre: 19. - 656f03db60)
2009. szept. 26. 15:09
Melyik szóval nem illendő dobálóznom lentiek közül?
2009. szept. 26. 15:08
Á, most olvasom csak a 18-as hozzászólást.
21. g1977g
2009. szept. 26. 15:07
én akkor sírtam, amikor a kruppos kisfiam kórházba került, és majdnem megfulladt. Ráadásul amíg kapta a permetet az arcába, nem lehettem mellette, mert éppen a kistesót vártam és az káros lett volna neki. Üvegfalon keresztül néztem a kis testét, ahogy levegőért kapkod, infúzióval a kis kezében. Mondjuk egy oltás, vagy egy kisebb baleset nem ríkat meg, ilyenkor nekem kell erősnek lenni, magabiztosnak látszani. Viszont szoktam az irántuk érzett szeretetem miatt sírni, főként akkor, ha valami szörnyűséget hallok más kisgyerekekkel kapcsolatban.
20. pink sunrise (válaszként erre: 1. - 115c013715)
2009. szept. 26. 15:07

Neked van gyereked????

En nem vagyok tulsagosan erzekeny,de megis mikor korhazbakerulta gyerek,es lattammennyire gyenge,zokogtam....Nem azert mert hisztizni akartam,vagy mert gyenge vagyok,de atereztem min mehet at az a kis emberke,es feltem hogy elveszithetem...Na es az azelott valo 3-4 napi nem alvas is sokat "segitett" abban hogy kiboruljak....

Ja,es meg csak annyit hogy en az olyanoktol kapok fraszt,akik ezt nem tudjak felfogni,es azt hogy nem vagyunk egyformak:van aki erzekenyebb es van akit semmi nem hat meg....

19. 656f03db60 (válaszként erre: 17. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 26. 15:07
Ez nem azt jelenti, hogy személy szerint ezt kívánná a topik indítónak. Csak éreztetni próbálta, hogy csak úgy ne dobálózzon a szavakkal.
18. 115c013715 (válaszként erre: 16. - Anaterra)
2009. szept. 26. 15:06
Szerinted előadást tartok? Az én gyerekem rákos. Akkor bőgtem amikor kiderült, aztán akkor bőgtem amikor kiújult. Nem bőgtem amikor öszeomlott a keringése és ha épp nem a kórházban lettünk volna 5 percen belül meghal. Nem bőgtem a hónapokig tartó kemoterápia alatt sem. Egyszer sem. Akkor sem amikor egy fertőzés majdnem végzetesnek bizonyult. Mert csak ártanék vele a gyerekemnek. Amikor bőgtem, akkor attól való félelmemben tettem, hogy esetleg nem nőhet fel. Ez most is a fejünk felett lebeg. Mindezek tükrében kíváncsi vagyok, mi olyan borzasztó egy oltásban stb. Te pedig egy rosszindulatú nőnek mutatkozol.
2009. szept. 26. 15:04

Azért mert valakivel rossz történt,nem kéne a másiknak is azt kívánni:(((

Nekem meghalt a babám,de sosem jutott eszembe bárkinek is ilyet írni"éld át és akkor tarts kis előadást!"

De lehet hogy én vagyok érzékeny.

16. anaterra (válaszként erre: 1. - 115c013715)
2009. szept. 26. 14:58
Tavaly majdnem meghalt a gyerekem és sírógörcsöt kaptam, mert a nappalos nővér elírta a bevitt folyadékmennyiséget és a meg nem kapott infuzióhiánya az életébe kerülhetett volna. Miután kiderült a hiba 3 napig ment a gyerekbe az infúzió. Létező minden szerve be volt gyulladva, a szája teljesen hólyagos volt és esély nem lett volna arra, hogy magától igyon. Mikor hanyattvágódott akkor szakadt el a cérna. Bőgömasina? Éld át és akkor tarts kis előadást!
15. 115c013715 (válaszként erre: 13. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 26. 14:58
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem tudom. Számomra ez hiszti, de ha a vélemények tükrében nézem, akkor gyengeség.
14. 115c013715 (válaszként erre: 12. - Skar)
2009. szept. 26. 14:57
Azért szerintem ritkábban sírnak látóideg sorvadástól való félelmükben.
2009. szept. 26. 14:55

Szerintem a "hisztis anyuka" más kategória.Ma az üzletben hosszú volt a sor.Egy "hisztis anyuka" is sorban állt a csemetéjével.A kislány viszonylag türelmesen várt,nem úgy az Anyuka...

Zengett az üzlet az Anyuka miatt aki azt hangoztatta mennyit kell várni,senki nem engedi előre..stb.A kislánynak a hangját nem lehetett hallani türelmesebb volt mint az Anyukája.Én ezt nevezném hisztis anyukának.

12. Skar (válaszként erre: 1. - 115c013715)
2009. szept. 26. 14:51

Lehet, hogy tud olya gyerekről, aki a kötelező védőoltástól látóidegsorvadást kapott (és ezt még az átkosban is hivatalosan beismerték, úgyhogy tévedés és városi legenda kizárva)


Amúgy én is kiakadtam anyámon, amikor értem jött egy hét után és bőgni kezdett, rá is mordultam, mint pár év múlva elpanaszolta. =)

11. 115c013715 (válaszként erre: 10. - 9bbb5bd983)
2009. szept. 26. 14:51
Van 2.
10. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 1. - 115c013715)
2009. szept. 26. 14:48
Csak kíváncsi vagyok: Van gyereked?
2009. szept. 26. 14:44

Én elég érzékeny vagyok ilyen téren!Bármi baja esik a gyerekemnek be pánikolok,és sírok!

Persze oltásnál nem!Mondjuk mikor az elsőt kapta kicsit meg könnyeztem,pedig nem is sírt!

Csak annyiszor láttam hogy kínozzák a gyerek kórházba,hogy nehezen éltem meg!

Szerintem ettől nem hisztis az anyuka!Az nem baj ha valaki ki meri mutatni az érzelmeit!

2009. szept. 26. 14:36

Én a gyerekem elött erős vagyok.Olyan dolgok miatt hogy oltást kap,sosem bőgtem.Ez szerintem természetes dolog.

Egyszer bőgtam miatta,amikor kórházba került és össze-vissza szurkálták meg vizsgálták.

De akkor sem hisztiből sírtam el magam,hanem azért mert tehetetlen voltam..

2009. szept. 26. 14:33

Én azért nem nevezném az ilyen anyukákat bőgőmasinának! Van aki érzékenyebb, van aki könnyebben viseli az ilyen dolgokat!

Amikor a kisfiam hasfájós volt, és fél éjszakákat csak sírt, és nem tudtam neki segíteni, sokszor nálam is eltört a mécses..nagyon sajnáltam! Mondjuk oltásnál én sem sírtam még, inkább arra koncentráltam, hogy megnyugtassam Kincsemet! De nem ítélem el azokat sem, akik esetleg ilyenkor is sírnak.

2009. szept. 26. 14:30
Szerintem pont nekik nem szabadna sírni, hanem inkább erősnek mutatkozni, mit gondoljon az a gyerek ha az anyja is bőg.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook