Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Biztonsági öv a kocsiban fórum

Biztonsági öv a kocsiban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2006. aug. 26. 18:29
Igen használom, akár a boltig is, kis uton is történhet bármikor bármi.
2006. aug. 26. 17:46

Én mindig használom,elől-hátul, és mindenkire rá is szólok. Fiaimnak kötelező, de a férjem is használja, és a kocsi is addig csipog, amíg be nem kapcsolja a vezető.

Hozzáteszem - szakmai ártalom -, hogy a vezető felelőssége, hogy mindenki be legyen kapcsolva, mivel a KRESZ-ben benne van, hogy csak úgy indulhat el a kocsi.

Volt egy ügyfelünk (ügyvéd vónék, vagy mi), akinek volt egy komolyabb, nem sajáthibás balesete, vezetőként meg is sérült. Intéztük a kártérítést az okozó biztosítójával szemben, amikor egyszercsak hívott az ügyfél, hogy kapott egy gyanúsítotti kihallgatásra szóló rendőrségi idézést, aminek az volt az alapja, hogy a hátsó ülésen meghalt utasról az orvosszakértői vélemény azt mutatta ki, hogy nem volt bekötve, ezért pedig ő a felelős.

Nem tudom, hogy végül mi lett vele, mert a büntetős részt más ügyvéd csinálta, mi (vagyis az én irodám) nem igazán büntetőzünk, de mindenesetre tanulságos.

2006. aug. 26. 17:36
Egy kisvárosban élek, ott nem használom, de ha a szomszéd városba megyünk, akkor igen. Előfordul, hogy hátul ülök, akkor nem használom.
2006. aug. 26. 14:41
Legtöbbször igen, még a páromra is én szólok rá sokszor.
2006. aug. 26. 09:30
Nélküle nem is indulunk el, van, hogy én szólok rá a vezető páromra, hogy kapcsolja be...
24. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - 575e11e2d1)
2006. aug. 25. 17:25

Igen elkanyarodott.


Nekem is a halálom a tütymörgő kocsisor, mikor is kiderül az ominózus Hungárián, hogy egy rendőrkocsi miatt van ez a felhajtás...

Majd mikor elhalad mellette az ember, nemhogy a biztonsági öve nincs bekapcsolva, de még mobiltelefonál is...

Egy időben rá voltunk a barátnőmmel kattanva, hogy az ilyen rendőröket fotózzuk, de aztán hamar elcsitultunk... :)

23. 575e11e2d1 (válaszként erre: 16. - 4726e582cf)
2006. aug. 25. 13:28

Az a tapasztalatom, hogy nem érdekli a zsernyákokat az öv.

Záróvonalra, piroslámpára harapnak, övre, telefonra, iratokra (olyan is volt többször, hogy semmi nem volt nálam) sosem. Persze nem szabad flegmáskodni ha megállítanak, mert akkor tuti megvágnak valamiért.

Az sem érdekli őket, ha megelőzöm az 50-el szabályosan haladó járőrautót 70-el. Úgysem tudják bebizonyítani, hogy gyorsabban haladtam a megengedettnél (hacsak nincs a kocsiban trafi...)



Ami még nagyon idegesít: Halad a járőrkocsi a Hungárián (Bp) 50-el (a megengedett 70 helyett). Ez nem is baj. Nézelődjenek csak. Az a dolgok. De az emberek nem merik megelőzni őket... Nagyon tudok bosszankodni ilyenkor...


Viszont ez már nagyon elkanyarodott az öv témától...

2006. aug. 25. 13:19

És kb 2 mozdulat kiiktatni. (Szét kell húzni a bizt.öv csatból kijövő vezetéket)


Egyébiránt szándékosan csinálják kiiktathatóra az ilyen típusú "biztonsági berendezést".

Ha nem lenne könnyen megszüntethető a pittyegés-villogás stb, akkor az adott típus eladásai drasztikusan csökkennének.

(Ezt a totalcaron olvastam, egy BMW-s marketinges nyilatkozta)

Sok 1 bites user úgy gondolja: "Há nehogymá az autó mongya meg mikó csatojjam be magam..."

21. nviky
2006. aug. 25. 12:47

Én csak elől, hátul nem használom az övet.

A pittyegés jó dolog, csak elég sok autóban egy idő után abbamarad a pittyegés.

20. emagdi
2006. aug. 25. 12:11

igen. sok autóban pittyeg, sipol stb ha nincs bekapcsolva, plussz villog valami jelzés is a műszerfalon.

praktikus lenne ilyen minden autóba!

19. Seila
2006. aug. 25. 12:04
Mindig bekapcsolom. Tapasztalati úton tudom, hogy jó volt, hogy be voltunk csatolva! Még elindulás elött!
18. Jay néni (válaszként erre: 17. - Brigitte)
2006. aug. 25. 11:42

A mostani új kocsikban mindegyikben van már szerintem, az enyém nem olyan drága kocsi 2 éves és benne volt az alapárban, de csak a vezető oldali ülésé. A drágább kocsikban már olyan érzékelő van ami az anyós ülésnél is meg tudja mondani, hogy ülnek-e ott, és be van-e kötve a biztonsági őv.

Amúgy évek óta létezik, csak az extra listán van rajta.

De pl. a Volvokban már nagyon régen benne van, lehet vagy 10 éve.

2006. aug. 25. 11:25

Ez a pittyegés most komoly?

Melyik autók pittyegnek ilyen esetben?

16. 4726e582cf (válaszként erre: 14. - 575e11e2d1)
2006. aug. 25. 11:16

Szerencséd van a biztonsági övvel és a telefonnal. Úgy tudom keményen büntetik. Bár velem sosenem szívóznak, vagy, mikor tették, előadtam a szőkét (barna létemre :-O)és majdhogynem legyintettek és mondták, hogy "na menjen" - akkor se öv nem volt bekapcsolva, se papírjaim nem voltak, de pont azért, mert anyumnál maradtak és 5're van kocsival a lakástól és beugrottam érte, de hol kapjanak el? ott a cégük előtt... Na de végül is nevettek és így nem volt problémám belőle.


Igen a telefonálásban is egyet értünk :), az marha veszélyes, még akkor is, ha nem fogja az ember. Amondó vagyok, hogy ugyan egy idő után úgy tűnik, hogy a vezetés nem nagy kunszt, de mégis teljes embert kíván, figyelmet, miegymást. Megosztott figyelemmel nem szabad vezetni. Gyakran veszem észre már sajnos, hogy vezetés közben teljesen elmerülök a gondolataimban, és mire beérek halvány lila sejtésem sincs, hogy hány lámpán jöttem át, azok zöldek voltak-e egyáltalán. Teljes rutinból megy. Holott ez helytelen, úgyhogy igyekszem inkább a vezetésre összpontosítani, mert az ilyen figyelmetlenségekből adódnak a problémák, mivel ugye rutinból megy az ember, felkészületlen a váratlan eseményekre, és sokkal később reagál.

2006. aug. 25. 08:20

Muszáj használnom, mert 30 km/h felett elkezd pittyegni a kocsi. :))))

Ez már annyira belém építette az automatikus bekapcsolást, hogy nem csak a saját kocsimban kapcsolom automatice.

14. 575e11e2d1 (válaszként erre: 13. - 4726e582cf)
2006. aug. 25. 08:18

Durván 150k-200k km levezetése után soha nem szólt a rend éber őre az öv miatt (pedig igazoltattak vagy 20-30x). Szóval nem a büntetés a visszatartó erő ebben az esetben.


Telefonálásért sem büntettek még meg soha. Kopp-kopp-kopp

(ami véleményem szerint ugyanannyira veszélyes kézben tartva, mint egyéb kütyük segítségével. Nem a "tartás" vonja el a figyelmet, hanem maga a beszélgetés.)

2006. aug. 25. 00:09

Mindig használom a biztonsági övet, de nem véd meg mindentől. Barátnőmnek azért csak a válla tört el és nem a gerince, mert nem volt bekapcsolva az öve... erről ennyit, ennek ellenére nekem van, mivel az autóm a legbiztonságtalanabb féle, és tuti a halál ha karambol következik be :((((((((((( ez van, erre fussja :(.


Amúgy a kocsimban fakultatív az övhasználat, ugyan szólok, de ennyit: "az övek használata fakultatív" nos ettől mindenki beparázik és eszeveszett módjára kapcsolják befele. A kedvenckéim énekese erre a kijelentésre szintén bekapcsolta az övet és mint egy gyerek belelapult az anyósülésbe majd belecsimpázott egyik kezével az övbe a másikkal a majrévasba, úgy röhögtünk hazáig rajta, hogy potyogtak a könnyeink komolyan, közben, meg mint egy oktató (ugyanis sokszor hajtott gyorsan és jogsi ugrott, majd ismét le kellett teljesen vizsgáznia úgy, hogy végig kellett járnia a KRESZt, a rutinpályát, a forgalmat - kötelező órákkal kötelezően fizetve érte és kötelezően vizsgázva... hah) nyomta, hogy "itt jobbra megyünk, szegggye, szegggye, jobban szeggye" - hát vezetni is alig bírtam a potyogó könnyektől és a rázós röhögéstől. Nagy mókamester az fix. :).


Na szóval szerintem kötelező a biztonsági öv, bár nem minden esetben véd meg... sőt. Na ez az én véleményem, és a látottak is erről győznek meg, de azért bekapcsolom, mert drága mulatság. Az utasok saját felelőségükre nem kapcsolják, ha rendőr állít meg, úgyis neki kell fizetni, nem nekem, ezt is el szoktam sütni mikor valaki nem kapcsolja be az övet mellettem...

12. Hoxa
2006. aug. 24. 22:58
Ilyen kéne minden autóba!
2006. aug. 24. 22:51
Igen, mert biztonságosabb és ha nincs bekapcsolva hangosan pittyeg.
2006. aug. 24. 22:42
én is mindig bekötöm magam
2006. aug. 24. 21:58
használom, mert az én biztonságomat szolgálja
8. Hoxa
2006. aug. 24. 21:57
Én anélkül szinte "meztelennek" érzem magam. :))) Mindig bekapcsolom, hátul is, még taxiban is.
2006. aug. 24. 21:55

Sajnos úgy szoktam meg, hogy nem használom.

Ha eszembe jut, akkor bekapcsolom. Ez a ritkábbik eset... De azért igyekszem

2006. aug. 24. 21:54

Még mielőtt beindítanám a motort!

És azt addig meg se teszem, amíg minden utasom be nincs kötve. Cirkusz ide vagy oda! :)

2006. aug. 24. 21:47

Régen nem használtam. Talán ezért ment szét a fejem a balesetkor.

Most már használom. De nagyon félek, hogy ha ismét baleset ér, nem ragadok-e a kocsiban miatta?

2006. aug. 24. 21:37

igen. mindig.

kivéve taxiban, utasként. (nincs rá különösebb magyarázat, de valahogy ez így alakult ki)

2006. aug. 24. 21:26
Igen, reflexszerűen bekapcsolom, amint beülök.Akár sofőr, akár utas vagyok éppen.
2006. aug. 24. 18:51
ugyan máááár! miért kell neked új fórumokat nyitnod?
2006. aug. 24. 18:50
igen nem miért?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook