Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » “Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., fórum

“Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2686. ab61752c45 (válaszként erre: 2685. - Százas Evelin)
2018. dec. 17. 10:56
én inkább halljak éhen,mint fagyva.bár ez a veszély talán nem fenyeget lassan eléri a nyugdíjam a százezret.majd a pofám lesült a gyógyszertárban,magnéziumtablettát akartam venni,nagyon sokat görcsöl éjjel a lábam.mondja a patikusnő a legolcsóbb,több mint kétezer forint.hát sajna,annyi pénzem nincs,de holnap kifosztom a takarékot.
2685. Százas Evelin (válaszként erre: 2684. - Ab61752c45)
2018. dec. 17. 10:26

Na mostmár legalább nemcsak büdös, hanem drága is. :-)

De az összes többi is elég drága. Félő, hogy majd megfagyunk éhen... :-)

2684. ab61752c45 (válaszként erre: 2681. - Százas Evelin)
2018. dec. 17. 09:43
először az olajat dicsérték agyba főbe.nekem bejött,mert a volt férjem meg az apósom is a volánnál dolgozott.szerezték,mint a többiek,de rettenetes büdös volt.
2683. fehérke111 (válaszként erre: 2679. - Guruljka)
2018. dec. 17. 09:37

Nekem is a hőtárolós elektromos kályha jutott eszembe, mint Evelinnek. A legtisztább: még egy szál gyufa sem kell hozzá... :-)

Jó, hát az ára cakumpakk mindennel együtt biztos hogy nem túl barátságos, de hosszú távra jó lehet.

2682. Százas Evelin (válaszként erre: 2679. - Guruljka)
2018. dec. 17. 08:30

Na és az éjszakai áramos hőtárolós elektromos kályha, mint alternatíva?

Na persze ahhoz éjszakai áram, meg jó szigetelés kell, mert anélkül gyanítom hogy nem lenne attól elég meleg.

De az tényleg egy nagyon gazdaságos megoldás, láttam már ilyet működni is, és nagyon dícsérték akik azt használták. Igaz, személyes tapasztalataim erről nincsenek. De majd lesznek, ha végre be lesz egyszer üzemelve a lenti pót garzon lakrészembe az, ami ott most darabokban áll... :-)

2681. Százas Evelin (válaszként erre: 2680. - Forrest2010)
2018. dec. 17. 08:10

Az nagyon ügyes megoldás. Pár hete tönkrement a gázos cirko kazánom, aztán így a tél közepén kellett kapkodni, hogy azt a pár napot amíg a szerelők odaérnek, alternatív ideiglenes pótfűtéssel át lehessen hidalni, valahogy nem volt kedvem nekem sem a jégveremhez idebe. :-)

Neked meg eleve van alternatíva, remek. :-)

Nem mintha háborogni vagy netán politizálni akarnék, merthát távol álljon tőlem az ilyesmi, nade valamikor elsősorban azért állt át boldog-boldogtalan a gázfűtésre, mert el lett magyarázva a népnek, hogy az ugye milyen jó... Tiszta, olcsó... Na ebből azt hiszem már csak a tiszta van életben, nameg esetleg még a robbanás veszély. :-)

2680. forrest2010 (válaszként erre: 2676. - Bözsi néni)
2018. dec. 17. 04:55
... mára a gázt nemcsak bevezettetni 1 vagyon , hanem azzal fűteni se kevés pénz ! nemrég járkált valaki a faluba , h a gázművek kedvezményt ajánlana , ha több a fogyasztás 1.300 m3-nél !!! na ehhez képest nálunk a múlt évben 800 m3 alatti volt az éves gázfogyasztás / mikor bevezettettük 94-be azon a télen közel 3.000 m3 volt ! jó , akkor nem volt mellette a kandalló ! de meleg se volt ! nem kértem radiátort se az előszobába , se a budiba .... az egész rendszerbe talán 30 liternyi víz van , amit felmelegíthet a kazán , a mi szobánkba a 2 legnagyobb radiátor eleve le van zárva , mert a kandalló mellett , nem is lehetne megmaradni se ha még a radiátor is menne :( de amíg dolgozni jártunk kellett valami alapfűtés , h ne a jégveremre jöjjünk haza :)
2679. Guruljka (válaszként erre: 2676. - Bözsi néni)
2018. dec. 16. 20:12

A gázt nem tudom, most mennyiért vezetnék be, de azt sem tudom, hova tennék konvektorokat. (Persze azt se tudom, miből fizetném ki.)

Nem vagyok hitelképes, mert nem egy munkáltatótól kapok havi fizetést, hanem a munkám után alkalmilag. De igazság szerint félnék is eladósodni. Bármi jöhet, és nem tudok dolgozni, fejreállunk.

2678. Guruljka (válaszként erre: 2676. - Bözsi néni)
2018. dec. 16. 20:09

Kedves vagy, Bözsi néni, de az a nagy ablak, amire az előző tulaj cserélte le a két kis ablakot, az ma már műanyag.

Nem a záródásával van a baj, hanem hogy az eredeti fa ablaktok redőnyös volt, de azt elvitték belőle, maga a fal húz az ablak körül körbe is. Kőművesmunka kell, mert jelenleg olyan 3 méterre ülök tőle és érzem az onnan áramló hideget.

A konyha szimpla fa ajtajára megvettem a jó polikarbonát lemezt, méretre kell vágni és felragasztani, de ahhoz +4 fok kell. (Muszáj valami átlátszó oda, mert az a konyhai ablak is egyben.)

Hogy eredetileg másféle ajtó lehetett ott, a nyár óta tudjuk, mert kimállott egy darab fal az ajtó mellől, szó szerint kiesett egy darab! Oda is kerítek valamit majd valami jobbat az eddiginél. Talán hajlik annyira a polikarbonát.

Ezen felül fennálló probléma, hogy nagyobb a lakás, mint a kicsi kandalló gyári kapacitása.

2677. Százas Evelin (válaszként erre: 2674. - Guruljka)
2018. dec. 16. 19:51

Nem rossz ötlet. Gáz-távfűtéses a jó, mert ha nem vagy ott, azt le lehet kapcsolni. Ha valami középső lakás egy emeletes házban és kétoldalt mellette, meg alatta, fölötte is van lakás, akkor a leggazdaságosabb, eleve nemigen hűl ki.

Csak ott meg nemcsak fogyasztási rezsi van, hanem közös költség is, amit akkor is perkálni kell, ha épp nem vagy ott.

Mármint ha lenne annyi pénzed, amennyi most nincs. :-)

2676. Bözsi néni (válaszként erre: 2672. - Guruljka)
2018. dec. 16. 18:29

Gázt nem lehetne bevezettetni? Vagy túl sokba kerül?


A 14 fok rettenetesen kevés. Ablak-ajtó szigeteléshez lehet okcsón kapni szigetelőcsíkot, tekercsben. Egyik oldala ragasztós, és egyébként szivacsos.

Mikor még a régi, rossz ajtónk, ablakunk volt, ezzel ragasztottam körbe a kereteket, és 4-5 fokot is számított. Mindjárt nem húzott annyira.

Párszáz forint volt egy teketcs, többféle szélességben volt.

2675. Guruljka (válaszként erre: 2674. - Guruljka)
2018. dec. 16. 17:08
A "valamelyik" az nálam Miskolc és Eger között van valahol...
2674. Guruljka
2018. dec. 16. 17:06
Ha lenne annyi pénzem, amennyi nincs, vennék valamelyik városban egy apró lakást, és időnként odamennék kifújni magam. Teljes komfort, könyvespolc nélkül! Hogy csak az legyen ott, ami éppen nálam van!
2673. ab61752c45 (válaszként erre: 2671. - Százas Evelin)
2018. dec. 16. 16:02
hát bizony nem leszünk fiatalabbal.én is kályháztam már eleget életemben,a hátam közepébe sem kívánnám.
2672. Guruljka (válaszként erre: 2671. - Százas Evelin)
2018. dec. 16. 14:55

Nincs 'mentetlenül' a régi, mert ugyanott áll kint a fedett verandán, ahova tettük, a kályhás se mozdította el.

A kerámia inkább talán kifagyott az évek során, de lehet, már a kivitelekor is túlkoros volt a szerkezet.

De én inkább felhasználnám más formában. Nem akarok fahasábokat behurcibálni és rárakosgatni.

Nem szólva a fahasábok szállíttatásáról.

Fiatalabb se leszek, és ha a fiam egyszer nincs itthon, én meg az udvaron egy hasábbal esem el, mit csinálok?


Szívesen felhasználnám akár darabokban, ezért kellene egy kreatív kályhás.

2671. Százas Evelin (válaszként erre: 2670. - Guruljka)
2018. dec. 16. 14:47

Ja, gondolom, nem véletlenül van olyan izmos 14 fok.

Kicsi cserépkályha is létezik. A kandalló helyére... Hogy kell benne tüzelni? Az alsó kapujánál kell berakni a gyújtós rakást, a felsőn meg dobálni rá a hasábokat.

Aztán amikor minden leégett, az alulsó rács alól ki kell húzni a hamutepsit, azt kiüríteni, és lehet elölről kezdeni a dógot. :-)

Azért szokták átrakatni, mert kiég (jó hosszú idő után) a kerámia lapok közül az összekötő anyag, és akkor már nem tartja a meleget.

De amíg nincsenek hézagok, a cserépkályha egyszerűen remek. :-)

Talán érdemes lett volna megmenteni azt ami volt.

Nekem is volt egy ilyen házzal együtt vett dromedár cserépkályha, két szoba közt, - még az előző kispesti kéróban. Én nem akartam begyújtással meg ilyesmivel szöszmötölni, lebontattam és befalaztattam a helyét.

Ott is cirkofűtést csináltattam helyette, mint amilyen most is van.

Hát ha nem cserépkályha, akkor esetleg egy nagyobb kandalló...? Hát valamit tényleg ki kéne találni. A szigetelés mindenesetre jó ötlet. Pár fokot az is jelenthetne. :-)

2670. Guruljka (válaszként erre: 2668. - Százas Evelin)
2018. dec. 16. 14:20

A cserépkályhát akkor tettük ki, amikor az utcai szoba padlóját betonoztattuk. A mai eszemmel a faburkolat talán árban sem lett volna rosszabb, de már mindegy.

A kályha "hordozható" ugyan, de három férfi cipelte ki nagy nehezen.

Mire jól átszáradt a beton, már nem volt aki visszacipelje. Aztán felhasználtuk a helyét is.

A kis cserépkályha kint ment tönkre, mert pár éve egy kályhás azt mondta, át kell rakni, hatvanezer.

Nem mintha tudnám, hogyan kell benne tüzelni. Nem sokat használtuk, a házzal együtt vettük.

Most már nem fér el másutt kályha, csak azon az egy helyen, ahol a kandalló is van. Valamit ki kell találnom, mert egy 20 cm magas tűztér eleve nevetséges.

2669. Százas Evelin (válaszként erre: 2667. - Guruljka)
2018. dec. 16. 14:14

Szerintem is azt hiszi, de én örülök az örömének, tényleg szívesen csinálom. :-)

Mostosztán kibontakozhatok. :-)

2668. Százas Evelin (válaszként erre: 2664. - Guruljka)
2018. dec. 16. 14:11

Uh, szerintem pont valami hidegfront közelít. Meg ne fagyjál.

A szüleimnél odahaza az "új" házban (ami mostmár kb. 50 éves) eleinte 2 db cserépkályha volt. Azok elég jól tartják a meleget, nem kell folyton pakoltatni még rá a tüzelőt, de azért lehet azt is, ha már leégett.

Jó sokáig az volt a rendszer, hogy apám reggel bekészítette a kályhákba a tüzelőt, alul a vékonyfa gyújtós rakással, és aki legelőször hazaért, az hosszúra tekert újságpapírokkal meggyújtotta. Na az meg persze - iskolás lévén - szinte mindig én voltam. :-)

Aztán később bevezettették a gázt, - kazános, radiátoros rendszerrel, aminek akkor őszintén örültem.

Nálad nem fér el cserépkályha? Szokták egy falnyílásba, két szoba közé is tenni, akkor mind a kettőt fűti. Persze nem hinném, hogy ezzel újat mondtam. :-)

2667. Guruljka (válaszként erre: 2666. - Százas Evelin)
2018. dec. 16. 14:06

Meg is érdemli, hogy már ne ő sertepertéljen a vendéglátással. :D

Milyen jó azért, hgy megbékélt vele! És az a gyanúm, hogy azt hiszi, ő érte el nálad, hogy ne kelljen kínlódnia. :D

2666. Százas Evelin (válaszként erre: 2656. - 5034e3957e)
2018. dec. 16. 13:54

Nem nagy vendégség. Velem együtt csak öten leszünk. Ez a szűk család.

Egyedül csak az a változás, hogy így összegyűlni eddig a szüleimnél szoktunk, na ezentúl meg majd mindig nálam, mert szegény anyám az, akinél eléggé lemerült az energia-elem. :-)

Nemrégiben maradt özvegyen, hát mostmár akkor ne főzögessen.

Ezzel egyébként látható megkönnyebbüléssel meg is békélt. :-)

2665. ab61752c45 (válaszként erre: 2664. - Guruljka)
2018. dec. 16. 09:09
hát sajnállak is,mikor mi ideköltöztünk rettenetes hidegek voltak.,mire hazaértünk,csak a szobába gyújtottam be, mire bemelegedett,volt,vagy 8 óra.néha a konyhában a víz belefagyott a vödörbe.
2664. Guruljka (válaszként erre: 2663. - 5034e3957e)
2018. dec. 16. 01:26

Vagy egy okos, de nem drága kályhással esetleg megoldást találni.

Ha lehet egyáltalán.

Addig is csak egy melegebb napot várok, megvan már a jó tömítés az ajtóra. A ragasztónak legalább +4 fok kell.-

2663. 5034e3957e (válaszként erre: 2662. - Guruljka)
2018. dec. 15. 19:31
Hátha az is hamarosan összejön.
2662. Guruljka (válaszként erre: 2661. - 5034e3957e)
2018. dec. 15. 18:27
Igen, csak egy fokozattal nagyobb kandalló kellene.
2661. 5034e3957e (válaszként erre: 2660. - Guruljka)
2018. dec. 15. 17:43
Akkor nálatok az a legpraktikusabb, jó hogy kipróbáltad.
2660. Guruljka (válaszként erre: 2659. - 5034e3957e)
2018. dec. 15. 17:21

Ha kazán van, az is más.

Pl. míg sparhelt volt, az fával adott jó meleget. Abban a fabrikett nem érvényesült.

A fát azért nem kedvelem, mert a kereskedők eleve csak 20 mázsa körüli mennyiséget szállítanak. Már a régebben még létezett tárolóm is megszűnt, nem is tudunk sokat tető alá sikeríteni, csak letakargatni.

Amíg rendeltem, hasogatva rendeltem, de begyújtani azért nem volt könnyű mutatvány, kellett a gyújtós is.

A brikettel pikk-pakk megy minden. Tíz kiló körüli nejlonozott csomagok, hamar tető alatt van. A begyújtás is könnyű, a képződő hamu pár nap alatt tesz ki egy hamus fióknyit...

2659. 5034e3957e (válaszként erre: 2658. - Guruljka)
2018. dec. 15. 17:03

Nálunk is árulják de még olyan ismerőstől nem hallottam hogy azzal tüzelne akitől megkérdezhettem volna.

Nálunk sok sok éve bálás kazán van.Amikor napközben is mínusz van akkor nagy darab fákkal tartjuk életben a tüzet, mert az nem ad hirtelen nagy meleget, csak tartja lassú égéssel a hőfokot.Ha jobb az idő akkor reggel, délben és este 1-1 bála szükség szerint.

2658. Guruljka (válaszként erre: 2657. - 5034e3957e)
2018. dec. 15. 16:41

Nagyon gazdaságos! A fához képest csodás a fűtőértéke. Mondom ezt tapasztalati alapon és szubjektíven, mert pár enyhébb napon csak fával tüzeltünk, és alig lehetett érezni a melegét.

Sajnos évek óta probléma a fűtés, pedig évek óta most először tényleg sikerült még eddig folyamatosan tüzelni.


Azt hiszem, a nyílászárók is csak romlanak az eltelt idővel... és amit nem szigeteltek rendesen, az is romlik.

2657. 5034e3957e (válaszként erre: 2655. - Guruljka)
2018. dec. 15. 16:34

Akkor ez régebben is probléma volt hogy nem tudod kellőképpen felfűteni.

Mennyire gazdaságos a fabrikett?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook