Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bio- és natúr kontra civilizált életmód... Melyiket részesíted előnyben? fórum

Bio- és natúr kontra civilizált életmód... Melyiket részesíted előnyben? (beszélgetős fórum)


24. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - M0ncsa)
2012. máj. 24. 10:39
Na ja... itt mindig lehet kapni ecovert az nem probléma , inkább hogy nekünk most épp nagyon drága, most épp ővmegszorítós időszakban vagyunk és ezt ilyesmire is ki kellett terjesztenünk. De lesz ez jobb is hamarosan!
23. M0ncsa (válaszként erre: 22. - Gavrilo1)
2012. máj. 24. 10:19

Felolem lehet a Somat ingyen is, meg nem vennem. 1-2x hasznaltam csak, aztan elajandekoztam, mert keseru utoizt hagyott maga utan a tanyeron, mmmm nyami... bele sem merek gondolni, mi az a keseru...

Szoval marad az ecover, evvan. Csak bosszanto, hogy nem mindig lehet kapni :(

22. Gavrilo1 (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2012. máj. 24. 09:42

Itt jóval olcsóbb a Somat, 60 tabletta átszámítva nincs 10 Eur, míg az Ecoverből ennyibe kerül a 25 tabletta.

Mosni a mosódió a legjobb szerintem, de sajnos már észrevettem óriási minőségi és ár különbségeket is. Sokáig azt hittem mindegy milyen a mosódió, de nem igaz. Amikor az Ecovereset vettem baromi drágán jóval tovább tartott. Volt hogy valami törmeléket kaptam egy netshopból és végül is drágábbra jött ki mint az Ecoveres, mert annyira silány minőség volt.

21. M0ncsa (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2012. máj. 24. 07:46
Elnezest, Ecover, nem Ecovert. Nemtom miert neztem be :)
20. M0ncsa (válaszként erre: 19. - Gavrilo1)
2012. máj. 24. 07:30

Itt az Ecovert 25 db-os 6,70 euro (nalunk csak bioboltban kaphato, Mo-n tudtommal a DM-ben is); Intersparban meg az 50 db-os Claro meg 10 eur korul volt. De az Ecovert jobb, meg ha picit dragabb is.

Ezzel szemben a Somat 25 db-os 7,40.

A magyar arakat nem ismerem sajnos, ugyhogy csak az itteniekhez tudok viszonyitani.

19. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2012. máj. 24. 06:29
Te hol találtál olcsó bió mosogató tablettát? Én hosszú évek alatt nem találtam. A legolcsóbb eddig 25 db. 2000 Ft volt a legdrágább sima tabletta ára is kedvezőbb 25 db esetén (sajnos).
18. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2012. máj. 23. 14:50
A leírtakkal teljesen egyetértek.
17. M0ncsa (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2012. máj. 23. 09:54
*semmi*
16. M0ncsa (válaszként erre: 15. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 23. 09:54

Nem feltetlenul kell meregdraga kozmetikumokat vasarolni. Fillerekert hozza lehet jutni gyogyszertarban pl. a Naturland hidratalo kremjehez, 300 HUF asszem a 100 grammos tubus, es nincs benne semi szinezek, illatanyag es egyeb felesleges marhasag, amire az emberek altalaban allergiasak.


Mosasra szinten potom penzert vehetsz mososzodat, mosogatogephez meg a kornyezet- es emberbarat tabletta (most figyelj!) OLCSOBB, mint a sima, Somat mondjuk. Es ugyanolyan jol tisztit, sot.


A kaja nyilvan dragabb, eleve a biozoldsegben 10x annyi munka van (kapalas, gyomlalas, stb.), mint az ipariban, amit csak jol beszornak mutragyaval meg gyomirtoval, oszt csokolom. Ez van, nem kotelezo megvenni - bar en speciel inkabb erre koltok, mint 10 ev mulva gyomorhurut-gyogyszerre...

2012. máj. 22. 19:13

Hát hölgyek,nem normális a világ!

Ezt eddig is tudtam,de újra-meg újra rácsodálkozom.

Biokozmetikumok mi?

Az előbb belefotottam a Bion.m webáruházban a Kavicz.y biokozmetikumokba.Egy arctej átlag 9 ezer ft,az első krém,aminél kész lettem,több,mint 28 ezer..Tudom,van olcsóbb is,de ez...döbbenetes.

2012. máj. 22. 16:15
Tehát a mosogatószer maradhat?És a mosószer?
13. vii555 (válaszként erre: 1. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 22. 15:14
Mindenképpen van értelme,legalábbis amit napi szinten használok fogkrém,tusfürdő testápoló,univerzális tisztítószer stb,így is kapunk elég mérget.De azért nem szabad átesni a ló túloldalára...
12. zsoka1984 (válaszként erre: 4. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 22. 07:23

A szüleim szerint mi is megzavarodtunk és nem vagyunk normálisak, anyosomék meg azt hiszik, annyire elszegényedtünk, hogy már bolti kenyérre sem futja.

Amióta jobban odafigyelek mi kerül az asztalra, mivel mosok, 10 kilót fogytam anélkül, hogy számolgattam volna a szénhidrátot, meg a kalóriát. Egész évben minden nap szedtem az allergiára a gyógyszert hozzáteszem penész és poratka allergiám van. Hát lassan 6 hónapja nem kell szednem. Van még enyhe allergiám, de arra már fölösleges bármit is bevennem.

Én is bodza szörpöt csinálok nyárra, télen gyógynövényes teákat iszunk, de attól még szülinapokon odakerül az asztalra a kóla vagy valamilyen üdítő. Sajnos ezek ott vannak a minden napokba és nehéz megtíltani és szerintem tíltani rosszabb.

11. 74f8c12b8e (válaszként erre: 4. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 22. 06:11

"jó lesz neki,amit megszokott": megértem a nézőpontját,nem mindenki akar örökké élni,ezért már engem sem érdekel,hogy mit eszem,vagy mivel főzök(-bár a sokéves rutin bennem van,hogy sok zöldség,meg minél természetesebb dolgok,és a gyomrom is ehhez van szokva,tehát nagyon nem is tudok kirúgni a hámból,mert azt nem szeretem,ha fáj a gyomrom attól,amit megeszek.)

A gyerekeknek még talán érdemes változtatni,de talán nem ilyen drasztikusan.persze ha amúgy beteges,vagy allergiás,akkor igen. De gondolj bele abba,hogy ha nagyon elszoktatod a külvilág hagyományos ingereitől,akkor lehet,hogy egy kiránduláson vagy buliban belekortyol a kólába,és beteg lesz tőle.

2012. máj. 22. 04:50

Én amit tudok kiiktatok. De sajnos jelenleg nem lehet mindent, de legalább próbálkozom.

Nincs mű üditő és nem is hiányzik a gyerekeknek, de aházi bodza, menta, citromfű szörpöt nagyon szeretik.

9. Ami.
2012. máj. 21. 23:34
Én régóta mosógolyót használok,kis kövek vannak benne,amik megvariálják a víz ionjait,és úgy tisztít,nekünk bejött,de hozzáteszem h nekünk nem koszosak a ruháink,csak levetjük a nap végén,max beleizzadunk.Anya apának a koszos,olajos ruháival nem menne sokra a golyóval,oda vegyszer kell.
8. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 7. - B81fcd1219)
2012. máj. 21. 23:16
Mivel mosogatsz,mosol?Nekem ez jelent egyenlőre komoly dilemmát..
2012. máj. 21. 22:47
Pl.kajákban,italokban.Van amit szeretek,de azért nekem hiányoznak az ízfokozók.:D Én már csak ilyen finnyás új generációs vagyok.
6. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 5. - B81fcd1219)
2012. máj. 21. 22:36
leírnád nekem,kérlek,akár priviben,hogy mi az amiben nem?Köszönöm!
2012. máj. 21. 22:31
Vegyesen.Nem mindenben szeretem a bio és natúr dolgokat.Sőt!Meg sem tudom fizetni őket sok esetben.
2012. máj. 21. 22:22

Magam is ezt tettem és én is így gondolom.

De ma este az anyukám rámszólt,hogy hagyjam már őt ezzel a mániával,mert ,ha már így meélt 63 évet,jó lesz neki arra a pár évre amit megszokott.

Meg,hogy "úgysem lehet mindent lecserélni,mert ami bio az drága".

Kicsit elkedvetlenített és kíváncsi lettem a sokaság véleményére.

A kisfiam is utálja,amit csinálok vele.Kidobtam a macis tusiját,kapott másikat,Alv..de-t,de az nem tetszik.:-((Nem beszélve a színes-cukros üdítők megvonásáról..Teszem hozzá,eddig sem ivott túl sok olyat,de most egyáltalán nem.

2012. máj. 21. 22:06
Igen,van értelme,hiszen amik benne vannak a testápolókban,tusfürdőkben,samponokban mind allergének,rákkeltőek.Minden bizonnyal van értelme lecserélni ezeket,ha van más és olcsóbb alternatíva.
2012. máj. 21. 22:04
Van.
2012. máj. 21. 21:59
Lesöpörni a fürdőszoba polcait,a pipere szekrényét,kihajítani a régi mosó-és mosogatószert,fogkrémet..Ha nem is bio termékre,de natúr-ra cserélni mindent,kőolaj származékkal szennyezett tusfürdőnket,testápolónkat,samponunkat,tisztítószereinket...Te mit gondolsz?-Van értelme?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook