Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bilire szoktatás, de hogyan? fórum

Bilire szoktatás, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
24. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2015. jún. 12. 11:12
:DDD
23. gribedli*** (válaszként erre: 13. - 3ef6ed4df1)
2015. jún. 12. 11:11

Ügyesek voltak:)))


Én mindig az utolsó pillanatra hagytam, kivétel legutóbbi, de akkor is ô "döntött" úgy, hogy márpedig korai

22. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 11:09

Ha szeptemberben megy oviba, én augusztus végén szoktatnám a vécére (nem is bilire). Amikor készen állnak, 3-4 NAP alatt is megtanulják, viszont ha túl korai neki, akkor hónapokig úgyis be fog pisilni.


Én is osztom, hogy nyáron könnyebb a csere, és szerencsére az elsô 2 gyerekem már 3 éves volt a nyáron, amikor menniük kellett oviba, szóval sikerült is 3-4 nap alatt a vécére szoktatni ôket és utána nagyon ritka volt a baleset. A picúr meg a nyáron még csak 2,5 éves volt és hiába próbáltuk, juszt is a tél közepén lett szobatiszta, 1 héttel az ovikezdés elôtt. Nem fogják hazaküldeni egyébként akkor sem, hidd el, fel vannak készülve az óvónôk, lényeg, hogy te nem pelussal viszed. A többi gyereket "utánozva" secperc ô is mindig szólni fog.

21. andi6020 (válaszként erre: 19. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 10:58

"Már sírni tudnék h hogyan vezethetnem rá?"

Mindez 1 hét után.

Bocs, ha nekem az jön le, hogy erőlteted.

20. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 09:29

En pedig (es itt a legtobben) segitsegnyujtaskent irtuk, amit irtunk...

Az eroltetes nem csak fizikalis lehet, hgy "odakotozod" a bilire, hanem maga a presszionalas.


Senki nem irta, hgy ne probalkozz, de amit es ahogy a foruminditoban irtal, abbol az jon le, hgy rafeszulsz.

19. bobita0212 (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2015. jún. 12. 09:25

De senki nem mondta h erőltetem, ezt ti gondoljátok csak így. Nem kotelezem h márpedig üljön a bilire.


De segítség kérésként írtam ki a kérdést erre már kapok hideget meleget .

18. bobita0212 (válaszként erre: 13. - 3ef6ed4df1)
2015. jún. 12. 09:22

Írtam lentebb h miért kezdtem el most leszoktatni.

De olyan jó h raernek emberek akadekoskodni. Jó hogy nem már azt mondjátok hogy rossz anya vagyok mert 27 hónaposan el mertem kezdeni a leszoktatni.de most meg úgy gondolom h ha vissza adom nappalra a pelust azzal össze zavarom a gyereket.

17. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 09:20

Az en kisfiam telen mult ket eves es szinten osszel megy oviba. Ovoneni azt mta : "anyuka, hosszu lesz a nyar"

Nagyon sok szakirodalom fglalkozik ezzel, hgy az eroltetes a kesobbiekben milyen defekteket okozhat, szval ne gorcsolj ra! Sokaknal "hamar" megy, aztan visszaesnek, de a tobbsegnel ez folyamat. En pl.utcara kapasbol nem viszem pelus nelkul, a gyerekek nem hulyek, siman erzi, ha anya csak azt lesi,mikor csurizik be a gyerek.

16. Cinni
2015. jún. 12. 09:14
Eltelhet 2 hónap is mire elmulnak a balesetek, de még utánna is elő fog fordulni. Én naponta töbször is átöltöztettem a lánykámat. Nagy taps volt mikor a bilibe pisilt. De soha nem szidtam meg ha becsorgott. A második héttöl rimánkodni kellett az éjszakai pelus felrakásáért, de szép lassan miután megszerette az ovit az is elmaradt. Gyerekfüggő kinek mennyi idő kellhozzá.
15. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 09:08
Korai még. Ebben a jóidôben érdemes ugyan egy szál fehérnemûben lennie, de az idegrendszere erre még nem érett meg!
14. naiv
2015. jún. 12. 08:59
az én lányom 3évessen hagyta el a pelust,nekünk a napköziben napi téma volt,h mért nem szobatiszta tojtam rá mert tudtam megérik a szobatisztaságra
13. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 08:55
Ne erőltesd. Három gyerekem van, mindhárom saját magától szokott le a pelenkáról 2.5 évesen. Vagy fél évig játszottak vele előtte (természetesen steril bilivel :-D :-D ), néha ráültettük a macit vagy babát, hogy "pisiljen". A gyerekeket soha nem ültettem rá! Maguktól levették a pelenkát, és belepisiltek. Nagy taps, örömujjongás stb, és attol a naptól kezdve, soha többé, még éjjelre se kellett pelenka. Három gyereknél bevállt, gondolom nem rossz módszer :-D A lényeg, h ne erőltesd, ne foglalkozz ennyit vele. Ráadásul kicsi még, nem tudom hova sietsz!
12. Fishyke (válaszként erre: 9. - Fishyke)
2015. jún. 12. 08:50
Azért írtam, hogy az erőltetéssel árthatunk, mert egy kedves ismerősöm is úgy érezte, itt az ideje a bilizésnek és mindig ráültette a 2,5 éves gyerkőcöt. Mire a gyerek elkezdett tikkelni...elvitte pszichológushoz, aki közölte vele, hogy azért van, mert erőlteti. Abbahagyta, elmúlt a tikkelés.
2015. jún. 12. 08:50

Barátnőméknél nem viccelek, 1 nap alatt ez oldotta meg:

Felejtsd el a pelust, Elmo! video


töltsd le, hátha

2015. jún. 12. 08:43
Türelem, de ne rakd vissza a seggére a pelust! Nekünk se ment 1-2 nap alatt. Nem korai.
9. Fishyke (válaszként erre: 8. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 08:41
Akkor türelem, majd alakul:) Csak ez hosszabb folyamat. Ahhoz képest, hogy most kezdtétek, és szólt otthon, ez már jó:)
2015. jún. 12. 08:37

Szeptemberben megy oviba és oda csak úgy veszik fel ha szobatiszta.

Nem hisztizek de 27 hónaposan nem gondolom h korai ,főleg a fent írtak miatt .Ha nem lenne kitétel nem is probalkoznek vele de gondoltam inkább most tanulja meg mint télen mikor még meg is fazhat ha becsurog.

7. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 08:34
Legyél türelmesebb, hisz még csak egy hét telt el!
2015. jún. 12. 08:32

Ráadásul a gyerek is tiszta feszült lesz miattad. Mert ne gondold, hogy nem érzi, hogy görcsös vagy.

Ha egy év múlva is itt tartotok, akkor talán elkezdhetsz aggódni.

2015. jún. 12. 08:31
Ha meg nem erett ra, a fejedre is allhatsz, akkor is korai. Nekem is ugy tunik, nalatok is ez a helyzet. Varj turelemmel, ha eljon az ideje konnyen fog menni
2015. jún. 12. 08:29
Túl korai, majd ha megérik rá, akkor jelzi. Ha erőlteted, csak ártasz vele.
2015. jún. 12. 08:27

"Már sírni tudnék h hogyan vezethetnem rá?" :DD


Kőkemény hiszti amit csinálsz, tök feleslegesen.

2015. jún. 12. 08:26

Hát, úgy néz ki, csak te érzed elérkezettnek az időt, ő nem.

Nem is értem miért pánikolsz?

2015. jún. 12. 08:22
Kisfiam két éves múlt tavasszal és elerkezettnek láttam az időt, hogy leszokjon a pelusrol .Kb. 1 hete kezdtem és az elején még egész jól ment, de most kétségbe vagyok esve. Pár napja becsurog neki .Már csak alváshoz adok rá pelust ,ha itthon vagyunk vagy megyünk valahova akkor nincs rajta .De eleinte itthon ha érezte h kell pisilni akkor szaladt a bilire de ma is elfelejtette és csak utólag szólt h kell pisilni mikor már túl volt rajta és becsurgott .Tegnap is kétszer bepisilt az utcán, oké h volt nálam váltás ruha de meddig mehet ez így? Szépen magyarázom neki h ha érzi h kell pisilni szóljon és megyünk "meglocsolni a virágot "stb. Már mindenféle módszert bevetettem de nem jutunk egyről a kettőre. Már sírni tudnék h hogyan vezethetnem rá? Segítsetek :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook