Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bicskanyitogató - pedig valójában nem az fórum

Bicskanyitogató - pedig valójában nem az (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2017. jan. 25. 08:28
Pontosan ezt akartam írni, hozzátéve ez az a fajta lény aki végtelen butasága miatt akkor sem viszi orvoshoz a gyereket amikor már halálán van, felülbírálja az orvos döntéseit. Nem adatja be a kötelező oltásokat a gyerekének, közben ő saját maga minden szirszarral orvoshoz megy. Nem ad csokit a gyerekének közben ő maga két pofára falja. Husz foknál feljebb nem fűti fel a szobát mert az egészségtelen közben ő meg melegítőtakaróval alszik. Sorolhatnám a végtelenségig. Volt szerencsém ehhez a típushoz, isten óvja a gyerekét és sajnálom hogy ilyen szaralakhoz született.
2017. jan. 25. 08:00
:( otthonszülés ?! a férjem otthon született és még sokan a mi korosztályunkból / 1954 / :( a szomszéd gyerkőc is itthon született a kádban , Geréb Á. segédletével , régen sem volt annyi szűlészorvos , a bábaasszony volt a főszereplő , akkor se halt meg több emberke / hálistennek :) /
2017. jan. 25. 07:17
Nagyon nem kéne összemosni Geréb Ágnessel dr. Novák Hunort. Nézz utána kicsit a doktor úrnak, mert bár most nem érint, mert gyerekorvos, de reméljük, lesz majdcsak unokád is. Ő a leghaladóbb orvosok egyike hazánkban, és nagyon küzd a sarlatánok ellen.
103. Cippora
2017. jan. 25. 06:18
39 fokig nem csillapítom a gyerekem lázát,dolgozzon a szervezete.E felett már igen,mert károsodhatnak a szívizmok,és életveszélyes is lehet.Ezt nem én találtam ki,hanem a kórházban mondták nekem mikor a gyerekem 41 fokos lázzal bekerült.De mindenki a saját gyerekéért felel...
2017. jan. 25. 06:17
Te olvastal mostanaban barmit is az orvostudomany valtozasarol, hogy sarlatanozol?
101. Channa* (válaszként erre: 28. - Toprengo)
2017. jan. 25. 04:50

És vannak fájdalmai. Ahogy írta fáj a feje...


Én (bár tudom nem gyerek vagyok), ha eléri a 37-et a "lázam", már az ágyból sem tudok kikelni...

2017. jan. 25. 02:30

Függ a testhőmérséklettől is. Édesapámtől örököltem az alacsony testhőmérsékletet - 35 ° körül van, - nem a lázmérő a rossz, többel is elvégeztük a mérést. Én már 36,8- 37 °-nál lázasnak érzem magam és igyekszem is csillapitani.( néhány szem Kalmopyrinnel)

Csak megjegyzem, most éppen influenzás vagy nagyon megfázott vagyok, a hőm. 37.5 ° ra emelkedett, menni is alig birtam , külsőleg is töklázasnak hatottam. (Fiam is hasonló, a legmagasabb láza neki is 38°° körül volt, ahol már nagyon szenvedett ).

Mi már ezt is csillapitjuk, a 42 °t azt hiszem, tul sem élnénk.

2017. jan. 25. 01:00

Én 38-nál már szédülök,nehezen veszek levegőt,és a szivem ugy kalapál mint ha futnék. nagyon leterheli a szivemet,és ezért se enni,se menni nem tudok. 2 x orvost kellett hivni,mert elindult az orrom vére,és nem állt el még 10 perc mulva sem. szerencsére ,max 10 x voltam lázas serdűlő koromtól.

a láz,igen gyógyitja a vírusokat,fertőzéseket,betegségeket,viszont, én csecsemő és gyermekkoromba,még az oltásoktól sem voltam lázas,és ezért voltam mindig tovább beteg mint a tesóm.

a lányom,és az unokám sem szokott lázas lenni,igaz az unokám 2 éve csak ellenőrző orvosi vizsgálatokra viszem. suliba kötelező a balett miatt.

véleményem szerint,minden anya a gyermeke mellett alszik,és figyeli gyermeke minden rezdűlését,ha beteg. én akkor is ébren alszom,ha az unokám nálam van. folyton takargatom,és figyelem a légzését.

a mi orvosunk 38,5-nél már felelőtlenségnek tartja,ha nem adnak a gyermeknek lázcsillapitót.

a hugom ,magas 40-41 lázzal rohammentő vitte a kórházba,és hetekig életveszélybe volt mert a láztól kapott görcsöt,és nem a betegségtől.

sajnos utána az irásaval,helyesirás és az olvasásával is jelentkeztek gondok,és azt mondta a doki,hogy ez a lázgörcstől volt.fejlesztő suliba kellett beiratni a következő tanévbe. ahány gyerek,vagy felnőtt annyiféle eset van.

1 biztos 42 -ig akkor sem várnék,ha az orvos mellettem lenne,és azt mondaná várjak még.

2017. jan. 25. 00:41
Napok óta 38 körül van a lázam, és egyszerűen haldoklom. Hiába próbálkozom lázcsillapítással, csak ritkán megy lentebb. Én bizony szívesen megszabadulnék tőle, bárki bármit is mond.
97. temmp (válaszként erre: 85. - Toprengo)
2017. jan. 24. 23:28

Én sem adok lázcsillapítót szinte soha. Igaz, 40 fölé még sosem ment a picúrom láza. Ha adok, akkor csak azért, mert látom, hogy megviseli, akkor csak annyit, hogy épp egy picit lejjebb vigye. Ált. reggelre így már el is múlik láz.

Ilyenkor mindig mellette vagyok és folyamatosan figyelem.

Az ügyeleten egyszer lebacott az asszisztens, mert 38,5-nél nem adtam lázcsillapítót (nem a láz miatt vittem be, volt más baja is), a doki meg nekem adott igazat. Még nem ment át a küztudatba ez a nézet és az sem, hogy az agyon reklámozott lázcsillapítók mennyire károsak tudnak lenni.

96. massalhangzo (válaszként erre: 67. - Toprengo)
2017. jan. 24. 23:24

nemigaz azt kerdeztem, hogy hany fokos laznal adnal gyogyszert, mert felszokhet valakinel hirtelen, es mehet le fokozatosan. a tartos laznal szerintem sok komplikacio johet, ezert kerdeztem, hogy meddig varnal (hany napig peldaul)


szerintem ertheto az indulat ilyen temakban, de en ugy gondolom, azoknal, akik indulattal reagaltak erre, te sem vagy jobb, aki kotod az ebet a karohoz, mintha nalad lenne a megtamadhatatlan igazsag :D szerintem meg egy orvos sem foglalna ilyen egyertelmu allaspontot, csak ha egy konkret, szamara ismert esetrol van szo


betegsegeknel en nem kockaztatnek es nem diagnosztizalnek vagy vernem a mellem, hogy igy kell, mert eleg, ha egyszer dont rosszul az ember... foleg ha a gyerekerol van szo. magas laznal, ha nem megy le, nem uldogelnek a gyerek mellett ragaszkodva ahhoz, hogy nem csillapitunk, hanem kivizsgaltatnam minel elobb orvossal, hogy kizarjanak barmi nagy bajt

95. Panna.33 (válaszként erre: 94. - Cucicsillag)
2017. jan. 24. 23:21

Ja, nekem a vérnyomásom nem alacsony, de én dagadt vagyok, az azért felnyomja.

A főnöknőm viszont 100/x körül mozog.A múltkor felbosszantatták, épp nálam volt a vérnyomásmérő, kemény 118/80 lett a vérnyomása - mellesleg én akkor már szédelgek:DD

94. Cucicsillag (válaszként erre: 90. - Panna.33)
2017. jan. 24. 23:17

Vettem :) Multkor a kicsimnek 39,3 volt, akkor kapott. En sem adom orrba/szajba.


"Vegre" vki... Mertaki nem ez a tip. Nem is tudja elkepzelni. A vernyomasom is csak 110, de akkor mar felbaszcsiztam magam rendesen. Alapban 90-100. Ha-ha :D

93. Panna.33 (válaszként erre: 85. - Toprengo)
2017. jan. 24. 23:16
Gyors gyógyulást a csöppségnek!:)
92. Panna.33 (válaszként erre: 91. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 24. 23:16
Ez így van, én is úgy alszom, mint a nyulak, ha beteg a gyerek és ilyenkor mindig együtt is alszunk.
91. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 85. - Toprengo)
2017. jan. 24. 23:13

Mielőbbi teljes gyógyulást a kicsinek.


Hogy éber vagy, nem egyedi eset. Sokan éberen sem mernek aludni ennyire beteg gyerek mellett, hanem az ágy mellett virrasztanak.

90. Panna.33 (válaszként erre: 78. - Cucicsillag)
2017. jan. 24. 23:12

Én is "mentem meghalok" már 38 közelében. De a lányom olyankor még vígan elvan.

Nem arról van szó, hogy ne csillapítsuk, hanem arról, hogy egyéni igény szerint. Ha rosszul van, fájdalmai vannak, akkor nyilván kell alacsonyabb lázat is csillapítani, meg a fájdalmat is, de ha nincs rosszul, akkor felesleges, mert dolgozik az immunrendszer a kórokozók ellen.

89. Cucicsillag (válaszként erre: 85. - Toprengo)
2017. jan. 24. 23:11

Orulok,hgy valaszoltal ...

Asszem, senki nem irta le, hgy szar anya lennel, csak kicsit nyisd ki az agyad, hgy mas is letezik.

Pl.a ferjem tudja, hgy ha nekem 38 fele menne a lazam, akkor ugyelet. Szerencsemre, erre az utobbi harminconpar evben nem volt pelda.

Gyogyulast a kicsinek, ezektol fuggetlenul.

88. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 86. - Krisztinke)
2017. jan. 24. 23:10
Tudom, de nem 42 fokos volt a gyereked láza szerencsére.
87. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 81. - Toprengo)
2017. jan. 24. 23:09

Honnan tudod, hogy ki és mitől ájul el? Én 38 fokos láztól nem tudok lábra állni míg másnak, meg sem kottyan.


Nagyon ritkán megy 35 fok fölé a hőmérsékletem, de a 37-nél már szédelgek.

86. Krisztinke (válaszként erre: 71. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 24. 23:08
Sajat tapasztalat (Anglia): 40,5 fokos lazzal a 15 honapost nenozva vittem be a korhazi ugyeletre, miutan lazcsillapitoval nem moccant lefele a laza. Laza ket oras varakozas utan vegre behivtak, korbe neztek, levetkoztettek meztelenre, majd egy fel orat ucsorogtunk a hideg varoban (februar). Utana kapott meg egy kis lazcsillapitot, aztan ennyi. Azota nem viszem ilyen piszlicsare dologgal a gyereket ugyeletre, igaz, azota ezzel a modszerrel mindig sikerul kordaban tartani a testhojet.
2017. jan. 24. 23:07

Elköszönök tőletek, köszönöm mindenkinek a választ. Megyek aludni, mert a kislányom még küzd a vírussal, és most vele kell virrasztanom éjjel.

Mert olyan szar anya vagyok, hogy éberen alszom, és a moccanására már figyelek, hogy minden rendben van-e.

Jó éjt mindenkinek! :-)

84. Cucicsillag (válaszként erre: 81. - Toprengo)
2017. jan. 24. 23:07

Ertem, hgy ragaszkodsz a sajat elmeletedhez...

de ismersz olyan embereket, akik nem lazasodnak be, akarmilyen szarul is vannak?...

Van amugy barmilyen eu.kepesitesed vagy barmi?

83. e8da813d29 (válaszként erre: 80. - Toprengo)
2017. jan. 24. 23:07

Nézd, mindenkinek a maga élete.

Én nem helyeslem, de a te gyereked.

Remélem, jól döntesz.

Gyógyulást kívánok!

82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 79. - Toprengo)
2017. jan. 24. 23:05

Nekem az utóbbiak is undorítóak.


Tudod hány foknál áll be a halál?


Szerinted a higanyos hőmérőkön miért CSAK 32 fokig van a skála?

81. Toprengo (válaszként erre: 78. - Cucicsillag)
2017. jan. 24. 23:04
Az ismerősöd nem láz miatt ájult el, hanem a betegség miatt, aminek a hatására a láz beindult, mint védekezési folyamat.
80. Toprengo (válaszként erre: 72. - E8da813d29)
2017. jan. 24. 23:03
A probléma sokszor a hozzáállásban van.
79. Toprengo (válaszként erre: 71. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 24. 23:02

Nem gondolom, hogy a fényevést és a magas lázat ugyanúgy kellene megítélni.

De te tudod, miben hiszel.

Én hiszem, hogy a láz valóban jótékony hatású.

Érdekes, hogy az emberek ennyire irtóznak a láztól, de az teljesen rendben van, hogy szülők milliói fújják a cigifüstöt csecsemőjükre, gyerekükre, lakásukban, nagy pocakkal.

No, nekem meg ez a felelőtlenség.

78. Cucicsillag (válaszként erre: 66. - Sanyinak)
2017. jan. 24. 23:01

Ez igy van. Nem egy mai darab.

Mindazonaltal, magambol indulok ki es a gyerkoceim is hasonloak.

Ha annyira felvilagosultak vagytok : van, az a tipusu ember is, aki pl.nem lazasodik be, hanem mar hoemelkedesnel extra szarul van es amikor pl.eleri a 38,5-t olyan tuneteket produkal,mint a nagy tobbseg 40 fok felett. 39-nel pedig mar irany a korhaz.

Ismeros? Valszeg, nem. A kozevetlen kornyezetemben is ket ilyen ember van (rajtam kivul) es pl.az ugyelet azt mta, hgy ha reggelre nem mulik, majd jelentkezzenek ujra. 39,5 volt "csak"

Aztan megis kellett a mento, el is ajult az illeto.

Kicsit komolyabban kene venni, ha vki mas.ill.maskepp reagal a szervezete.

En letojom, hgy mas lazan kezeli a gyerekeit vagy sajat magat, csak ne ossza az eszt.

77. M0ncsa (válaszként erre: 68. - Panna.33)
2017. jan. 24. 22:58
Koszi, megnezem! Holnap. Mert most ajulok el minya :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook