Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért szombaton vásárolnak a bevásárlókocsis nyugdíjasok? fórum

Miért szombaton vásárolnak a bevásárlókocsis nyugdíjasok? (beszélgetős fórum)


46. truxovics (válaszként erre: 40. - 124637ff9b)
2018. júl. 1. 21:55

Pedig azért megyek szombaton, mert akkor jobban ráérek, és nem kell sietni. Szóval battyogok.

Bár nem Újpalotán :)

45. Bless the child (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2018. júl. 1. 21:53
Ott van a másik nyugdíjas fórumban a válasz. A-ból b-be utaznak a buszon, majd vissza, és belekötnek a szegény fiatalokba:)
44. VersEmber (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2018. júl. 1. 21:52
A Miki bácsi - akire utalsz -, soha nem megy szombat délelőtt piacra - annál sokkal bölcsebb.
43. Piroska52 (válaszként erre: 39. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 21:52

kortól függetlenül kellene egymásra figyelni,

de erre ebben a világban esély sincs,

42. Guruljka (válaszként erre: 37. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 21:50

Nem szólva azokról az "úgyisitthonvan" nyugdíjasokról, akik pont a dolgozó gyerekeik, de akár szomszédaik számára íratnak gyógyszert, intéznek hivatalos ügyet, sőt netán veszik a friss zsömlét.

Ha a hivatalban délelőtt van félfogadás, másodjára is induljon el mondjuk a boltba, csak nehogy útban legyen valakinek?


Ha nekem bármiféle nagy piac a szomszédomban lenne, egy nyikkom se lenne. Kivárnám szépen a soromat.

41. Nyamitörp (válaszként erre: 38. - Truxovics)
2018. júl. 1. 21:49
Csak ha hétfőtől-péntekig 8-17 óráig dolgoztál. :-)
40. 124637ff9b (válaszként erre: 38. - Truxovics)
2018. júl. 1. 21:49
Csak akkor, ha nem Újpalotán és nem battyogva.
39. Nyamitörp (válaszként erre: 35. - Piroska52)
2018. júl. 1. 21:48

Egyébként kortól függetlenül nem tudhatod, hogy kinek milyen problémája van. Nem mindenkin látszik, ha súlyos beteg vagy épp gyászol, stb... És ezekről nem is szívesen beszél az ember, főleg nem egy ilyen helyzetben, egy vadidegen embernek.

Általánosságban kéne figyelmesebbnek, türelmesebbnek, kedvesebbnek lennie az embereknek. Idősnek, fiatalnak egyaránt. Nem kell egyből támadni, lehetne normálisan is közelíteni egymáshoz.

2018. júl. 1. 21:46
Nekem amúgy nincs autóm, így ha elmegyek piacolni, akkor bizony egy ilyen húzós táskával megyek. Szombaton. És csak 42 éves vagyok. Akkor most nekem szabad?
37. Nyamitörp (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2018. júl. 1. 21:44

Kéne egy törvényileg szabályozott órarend. Minden nyugdíjas csak a hivatali munkaidőben mehet vásárolni, ügyet intézni, ja és ami még nem jött szóba: orvoshoz is.

Az aktív korúak meg csak kora reggel és délután.

Gyerekek csak iskolába járásra használhatják a tömegközlekedést, azon kívül gyalogoljanak, mert ők még bírják.

36. Bless the child (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2018. júl. 1. 21:39
Nekem nincs gondom ezzel, de már nem egyszer hallottam, hogy szídták szerencsétleneket ezmiatt
2018. júl. 1. 21:39

dejó lenne ha mindenkinek eszébe jutna,

,,,jaj az én anyám is nyugdijas,,,

,,,lehet éppen rossz helyen van,,,

,,,éppen feltart valakit aki sietne,,,

ne feledjétek mindenki megöregszik ,ha megéri,

talán nemártana néha ezen elgondolkodni,

34. Guruljka (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2018. júl. 1. 21:36

Mázlid van a postával.

A helybeli posta fél négyig van nyitva.

Mondjuk erősen függ a hőmérséklettől is, de itt a nagyik reggel járnak a boltba, postára, ha kell, a hivatalba.

Délután megyek én is boltba, mert nekem is melegem van délben, vennék bélyeget - hát ott áll minden boltos küldötte az aznapi bevétellel, mert később esélye sincs...

Az át nem vett ajánlott levélért déltől lehet itt menni.

Más, hogy nem is szól be a kézbesítő, bedobja az értesítőt, megy tovább. Kaptam már rajta, ideadta a levelemet két házzal odébb.


Én még nem vagyok nyugdíjas, de azt hiszem, akkor sem leszek korán kelő. Ha nem lenne feltűnő a kora, állhatna a csekkjeivel?

33. 124637ff9b (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2018. júl. 1. 21:35
Megirigyelte a témát és nincs elég fennköltség éjfél előtt.. Igazán megérthetnéd 😀
32. Mária 54 (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:35
Azért, mert ők is friss árut szeretnének hétvégére. Talán baj, hogy vannak nyugdíjasok?
31. michelle.r (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2018. júl. 1. 21:31
Felmerül a kérdés, mi a xart csinálnak egész nap, ha korán reggel mennek zsemlét venni, a postára meg 5 után, amikor szegény megfáradt dolgozó nép is menne. Tuti, hogy direkt csinálják. Tuti, hogy van valami riadóláncuk, ahol szervezkednek :D
30. Guruljka (válaszként erre: 10. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:31

Csak legyen az nyugodtan. Nemcsak munkaképes, sőt még van is munkája, de nyilván fiatalabb is, mint a nyugdíjas.

Lehet vásárolni munka előtt is. Nem csak munka után.


Még a feketét is ráér lemosni a se..éről.

2018. júl. 1. 21:31
Mi van ma? Nemzetközi szidjuk közösen a nyugdíjasokat nap?
28. globus (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2018. júl. 1. 21:31
Mióta? Amióta csak irocskálunk, sms-t küldünk, emailt, meg amik vannak. Olvasni nuku, helyette bambulás a kütyüre. Üzenünk a szomszédnak messengeren. Spontánnak kellene lennie a kommunikációnak, ha élnének vele...
27. Anyagi
2018. júl. 1. 21:29
Milyen emelkedett témájú fórum.....
26. michelle.r (válaszként erre: 19. - 124637ff9b)
2018. júl. 1. 21:28

Tele vagyunk. Mint a déli busz ;)

Mikor lettünk ilyen balfax, kommunikációra képtelen népség? Velem is megtörtént már, hogy megsérültem sport közben, elmondtam, hogy sajnálom, nem adom át a helyem, mert alig állok a lábamon. Az újhullámos tanórák helyett talán kommunikációt kellene oktatni az iskolában ;)

2018. júl. 1. 21:27
Ritkán megyek postára, csak abban az esetben, ha valami levelet kell átvenni. 17 után lehet menni, előbb nem. Általában nyugdíjas nénik állnak sorban olyankor a csekkjeikkel. Ha bejön egy nagyon idős, magam elé engedem. Ennyi
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:27
Látod, a hétköznapokban ennyit érnek a megható történetek, hogy az idősek milyen hálásak egy tea meghívásért. Mert az emberek maximum addig együttérzőek velük, amíg nagyon figyelmesnek érzik magukat, mert egyszer eszükbe jutott meghívni a szomszédot. Aztán amint elmúlik ez a fennkölt pillanat, már felrúgná a nyugdíjas banyatankos nyanyákat a piacon.
23. globus (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2018. júl. 1. 21:26
Az érdemi felvetésekre soha nincs válasz, igazán megszokhattad volna már :)
2018. júl. 1. 21:26

Beérett a termés. Ki is nevezte el az időseket nyuggereknek? Ki uszított?


Látszik, jó munkát végzett.

21. Piroska52 (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2018. júl. 1. 21:25
tutira nem,
2018. júl. 1. 21:23
Ez a véletlen műve, hogy egyszerre 2 fórumban kapnak szegény nyugdíjasok?
19. 124637ff9b (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2018. júl. 1. 21:22

Hiányzott még egy piacos nyugdíjas ma estére, nem volt elég a buszos.

Csak hogy tele legyünk empátiával.

18. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - VersEmber)
2018. júl. 1. 21:21

Már bocsánat, de arról nem a nyugdíjas tehet, hogy a dolgozó 17 óra előtt nem ér oda a piacra.


Nehogy más a nyugdíjas legyen a fekete seggű!

17. VersEmber (válaszként erre: 14. - Piroska52)
2018. júl. 1. 21:20
Már 16-kor csomagolnak, 17-kor már szinte minden piacos zárva.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook