Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bevallom, duci vagyok és nem megy a fogyi:/ fórum

Bevallom, duci vagyok és nem megy a fogyi:/ (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
70. 40f1eafcfc (válaszként erre: 69. - Patapucs)
2013. szept. 13. 21:55
Régen,ha bánatom volt lefogytam,nem tudtam enni.Egy ideje,ha bánatom van,a kaja vígasztal:))
69. patapucs (válaszként erre: 68. - 40f1eafcfc)
2013. szept. 13. 21:53

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy "Fúúúj, enni? Utálok!" :-)

A fenéket! Imádok enni, csak most már megválogatom, hogy mit eszem.


Egyébként én is este ettem állandóan többet...na jó sokat...ezért is híztam 1,5 év alatt 32kg-t.

68. 40f1eafcfc (válaszként erre: 66. - Trapiti)
2013. szept. 13. 21:49
Na ez az! Imádok én is enni:-)
67. 40f1eafcfc (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2013. szept. 13. 21:48
Igen normál tartományban van,pontosan 22,22 az érték.Én gondolom,hogy van 5kiló plusszom,mert ez a szülésem óta rajtam maradt és pont a kényes területen.Az zavaró,hogy ott van "plusz",de ha fogyni is kezdek nem onnan,hanem innen,onnan...arányosan a hasam így is gömbölydednek tűnik. A futások miatt jött fel rám az utóbbi időben több kiló izom.
66. trapiti (válaszként erre: 64. - Patapucs)
2013. szept. 13. 21:27

Ráadásul az utóbbi két évben kettesben vagyunk a kislányommal, a férjem külföldön dolgozik...


Egyébként nálam az étkezés volt a legnagyobb probléma, főleg hogy szeretek este enni, és a napközbeni hajtás mellett általában este is jutottam hozzá... meg egyáltalán, szeretek enni :)

65. trapiti (válaszként erre: 61. - 40f1eafcfc)
2013. szept. 13. 21:25

Ha normál tartományban van a BMI-d akkor elméletileg nincs 5 kg plusz rajtad... (mihez képest gondolod egyébként?)

A súly és a BMI mellett egyébként a zsír-izom arány is nagyon fontos, az izom nehezebb mint a zsír, így lehet hogy ugyanazzal a súllyal és testmagassággal az egyik ember kövérnek hat, a másik kevésbé.

Én 103.5 voltam, amit gyakorlatilag senki nem hitt el, mert elég erős izomzatom van az úszás miatt. Ez azt is jelenti, hogy hiába van 62 kg körül a számított "ideális" testsúlyom, ha nem akarok izmot is veszíteni, akkor nem szabad 40 kg-t lefogynom.

Másrészt a has-csípő az a testrész ahonnét a legnehezebb fogyni. A nők genetikailag a csípőjükre híznak általában, így ettől nehéz megszabadulni.

64. patapucs (válaszként erre: 62. - Trapiti)
2013. szept. 13. 20:57

Jaaa, értem.

Úgy valóban sokkal nehezebb és így nem véletlenül marad magadra kevés (szabad) időd.

Így tényleg csak a táplálkozáson tudsz "fogni".

63. 40f1eafcfc (válaszként erre: 62. - Trapiti)
2013. szept. 13. 20:55

Szia! Érthető,az idő ebben sok mindent meghatároz.

Elolvastad a hozzászólásomat? Érdekelne erről a véleményed,te mégis orvos vagy:-) Köszi!

62. trapiti (válaszként erre: 60. - Patapucs)
2013. szept. 13. 20:51

Nem ennyire egyszerű... kb. heti 1-2 ügyelet, közben a gyereknek mozgásterápia heti 3x, úszás heti 1x, zongora. Az elmúlt 6 évünk elsősorban róla szólt, sokmindent alárendeltünk az ő szükségleteinek, de ez egy másik történet...

A lényeg, hogy nem nagyon van szabadidőm amit erre fordíthatnék.

2013. szept. 13. 20:44
Rajtam 5 kiló plusz van. Két éve életmódot váltottam, heti rendszerességgel futok, nem eszek kenyeret,sütiket,édességet, cukort sem fogyasztok. Sok zöldséget,húst,halat eszek.Mégsem tudtam ebből az 5ből leadni.Azt mondta egy szakember ismerősöm,hogy mivel nomrál a BMI indexem,így a szervezet már ragaszkodik ehhez a "felesleghez" Csak nekem pont ez a hasam és a csípőm tájékán van,és ez az ami baromira zavar:(
60. patapucs (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2013. szept. 13. 20:29

Bocsi, tornáztam + gyerekezek.


Azt nem.lehet összehozni, hogy együtt tornázzatok?

Az én fiam régen szerette.

2013. szept. 13. 20:09
Én is bevallom,de se kedvem se energiám nincs hozzá,csak a vágy,azzal meg nem tudok mit kezdeni...
58. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 13. 19:58
A pajzsmirigyed rendben van? (Bocsánat, nem olvastam végig a fórumot, ha írtad volna)
57. trapiti (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2013. szept. 13. 19:22
Gyerekkoromban versenyszerűen úsztam, aztán még egyetem alatt is napi szinten. Úgyhogy nekem ez az úszás sajnos sokkal kevesebb mint régen volt...
56. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2013. szept. 13. 19:08

Neked az ügyelet miatt lehet nehezebb összehozni.

Ahová járok tornázni sok anyuka, hozza a gyerekét, főleg kislányokat 2 anyuka egész kicsiket hoznak olyan 12-16 hónaposakat. Van, amikor nyűgösek, de általában jól el vannak:)


Azért ez az úszás nem kevés! A tornától én sem fogyok, bár lehet azért, mert az étkezésemen csak kicsit változtatok, mert nekem a súlytartás a célom és persze az, hogy kicsit izmos legyek és feszes. Az ízületeimnek is kell a szívemnek is, stb.

55. trapiti (válaszként erre: 54. - Patapucs)
2013. szept. 13. 18:47
Most 6
54. patapucs (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2013. szept. 13. 18:37
Neked mekkora gyereked van?
53. trapiti (válaszként erre: 50. - A0c1361e44)
2013. szept. 13. 18:20

Az étkezési tanácsokkal egyetértek azzal a kiegészítéssel, hogy előre el kell tervezni, ki kell adagolni az ételt, különben könnyű belecsúszni abba, hogy "csak még egy kicsit eszek"...


A másik: a heti 3-szori tornára járás nekem is ment addig amíg nem volt kicsi gyerekem. Mostanában gyerek és munka mellett nincs egyetlen szabad délutánom-estém sem amikor elmehetnék. Heti 1x amikor a gyerek úszik, én is úszom kb. 2000m-t és a munkám sem ülőmunka, de ettől egy dekát sem fogytam sosem. Nyilván ha napi szinten tölteném a délutánjaimat futással vagy bicajozással, akkor más lenne, de erre nincs lehetőség. Este meg miután lefeküdt a gyerek és a házimunkát is elvégeztem, örülök ha eljutok az ágyig, általában 6-7 órám marad aludni.

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - A0c1361e44)
2013. szept. 13. 18:15
És persze nem kell csilivili edzőtermekbe járni, ahonnan esetleg kinézik a kicsit teltebb embereket. Én pl. a kerületi művelődési házba járok havonta 6000 a bérlet. Nem kell menő cucc, és itt is lóg a nyelved.
51. 388b941089 (válaszként erre: 4. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 13. 18:14
Először a lelki békédet kell megtalálnod, mert erős lélek nélkül nem lehet végigcsinálni egy fogyókúrát. Sok sikert és kitartást kívánok neked!:)
2013. szept. 13. 18:12

Nekem nincs gond a súlyommal, de megtartani nehéz. Nem tudom mekkorára híznék, ha nem figyelnék, de nem is vagyok rá kíváncsi. Én, ahogy jön 1-2 kiló pluszban jobban figyelek.

Én nem favorizálom a diétákat, mert hiánybetegségeket okoznak és persze falásrohamokat. szép apránként iktatok ki ételeket az étrendemből. Közel 1,5 éve nem cukrot teszek a kávémba (előtte kávénként min. 3 teáskanál cukor ment púpozva), kicsit több, mint fél éve már a teát is meg tudom inni édesítővel. Már a kávés akciótól több centit karcsúsodott a derekam, majd a tea is rásegített. 2 hónapja nem eszek kb. fehér kenyeret, mert magas lett a cukrom, így csak korpás kenyeret eszek mindenhez, amihez kell kenyér, a következő a tészta lesz. Az azért nem égetően sürgős, mert ritkán eszek tésztát. Édességet is csökkentettem, bár most a héten sokat ettem, azaz minden nap ettem valamit. És a lényeg! 2011. január 9-e óta hetente elmegyek tornázni 3x1 órát. Sima női kondicionáló torna, semmi extra, illetve tavasszal, nyáron és ősszel, ha jó az idő, akkor bicajozok hetente min 2x1 órát, ha tehetem, akkor többször. A szabim alatt volt olyan, hogy naponta 2x mentem. Alkalmanként 10-20 km. A szervezett torna előtt is mozogtam, csak akkor itthon, de minden nap, most jobban szeretek eljárni.


Étkezni naponta többször kell és keveset. Nem csak a cukor betegség miatt, és célszerű figyelni az étkezéseknél, hogy az étel lassú vagy gyors szénhidrátot tartalmaz e, ez az éhség érzet miatt fontos. Nagyon nem szabad az étel mennyiséget lecsökkenteni, illetve egyszerre nem szabad sok mindent megvonni magunktól, mert aztán jön a falási roham. Szerintem az a legjobb, ha első lépésként kb. 15 százalékkal csökkented az étel mennyiséget, majd mehetsz tovább, de nagyon felesleges lecsökkenteni. Esetleg váltva is csinálhatod. Egyik nap 15%-al kevesebb a másik nap 35%-al. Így kibírható.

49. patapucs (válaszként erre: 21. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 13. 18:08

Pedig valóban itt van a kutya elásva.

Ha több energiát használsz el mint amit beviszel fogyni fogsz.

Csak!

Azt sokan nem veszik figyelembe, hogy egy kisebb pizzaszelet ledolgozása mondjuk 30 perc ellipszis tréner vagy szobabicikli.

Aki túlsúlyos nagyrészt többet eszik (kalóriában) mint kellene és ehhez nem mozog annyit, hogy ledolgozza a túlzott bevitelt.


Mondom ezt úgy, hogy decemberben 95kg voltam.

48. trapiti (válaszként erre: 47. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 13. 17:01
Szerintem sem. És heti 7 napra hozzák, péntek reggel megkapod az egész hétvégére valót.
47. 3d2e58fe45 (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2013. szept. 13. 16:59
Az nem túl drága, ha azt nézzük, hogy egész napi kaja.
46. trapiti (válaszként erre: 44. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 13. 16:54
Gyengeség - semmi másból nem fogsz tudni erőt meríteni, csak ha magadnak bizonyítasz. Napról napra nőni fog az erőd és az önbecsülésed, ha egy-egy kicsi célt elérsz.
45. trapiti (válaszként erre: 44. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 13. 16:53
1340.- Ft/nap... ennél egész biztosan többet eszel meg, ha sokat eszel és nassolsz... Persze ha melléeszel vagy nem mást eszel helyette, akkor drága...
44. 3d2e58fe45 (válaszként erre: 43. - Trapiti)
2013. szept. 13. 16:51

Köszi, igazad van. Depis/gyenge vagyok most egy ideje, de ez nem maradhat így és akkor beindulok a fogyival, mozgással!

Jó ötlet (és már csináltam is régebben)hogy megrendeltem

a diétás kaját, de most anyagilag nem állok úgy, hogy megtehessem.

43. trapiti (válaszként erre: 17. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 13. 16:42

Ez szerintem elhatározás kérdése. Egy döntés. Ha nem akarsz fogyózni, akkor ne csináld, de akkor ne mardosd magadat amiért kövér vagy. Ha zavar hogy kövér vagy, akkor meg fogj bele.


Az egy másik kérdés, hogy mindenképpen végig kell gondolni, mit és hogyan fogsz csinálni, milyen diétát választasz stb. Ha amúgy szeretsz enni és szereted a jó ételeket (gondolom) akkor semmiképpen ne válassz olyan diétát amiben egyhangú az étkezés (pl. káposztaleves).

Ami szerintem a legjobb, ha szénhidrátszegény, alacsony (de nem extrém alacsony) kalóriatartalmú diétát csinálsz napi 4-5 étkezésre. Mindenképpen előre meg kell tervezni, mit és mennyit fogsz enni, és ahhoz tartani magad. Ha szeretsz nassolni, érdemes beszerezni olyan "nassolnivalót" ami nem nem cukros, és belefér a diétába (nálam ez pl. a mozzarella, olivabogyó, sovány sajt, kaviár, lazacfilé szokott lenni) amiből ha nagyon rákívánsz, lehet egy kicsit enni. Emellett a csábító dolgokat jó előre eltávolítani a környezetedből (pl. ha nehezen állod meg, hogy ne nyúlj hozzá, akkor ne legyen otthon csoki meg hasonlók).

Étrend: nekem nagyon bevált az egyik étel kiszállító cég fogyókúrás menüje, napi 4 étkezéshez előre kiadagolva hozzák minden reggel, nem eszem mellé és nem is hiányzik. Közel 104-ről indultam 9 napja, most 100 vagyok - bár gondolom ez a fogyásik ütem idővel lassulni fog. Ezzel a menüvel jókat is eszem, valóban olyat amit dietetikus állít össze, ami nem dobja meg az inzulinszintet, és elegendő is. Emellett nem iszom cukrosat, és mivel az édsítőket nem szeretem, inkább áttértem a kávéról a teára, amit kevés sovány tejjel iszom.


Szóval azt gondolom, ez egy döntés, amit vagy meghozol, vagy nem...

42. tixtina (válaszként erre: 41. - Jajjj)
2013. szept. 13. 16:11
Reméljük:D Hajrá!
41. jajjj (válaszként erre: 40. - Tixtina)
2013. szept. 13. 16:08
Remélem majd én is megtalálom a nekem valót. Addig is folytatom Péntek Enikőt.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook