Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bevallom, duci vagyok és nem megy a fogyi:/ fórum

Bevallom, duci vagyok és nem megy a fogyi:/ (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
130. patapucs (válaszként erre: 124. - Trapiti)
2013. szept. 14. 10:51

Hmmm, logikus.


Az biztos, hogy egy dolgot élveztem a túlsúlyban (ezt "visszasírom"), hogy nem fáztam folyton télen. :-))

129. 40f1eafcfc (válaszként erre: 124. - Trapiti)
2013. szept. 14. 10:50
Ez így van.Van egy barátnőm,aki minden nap csokizik csoki függő...mellette sütemény,az is minden nap és napi 2 kávé cukorral és háromszori étkezés.Vékony.Na ha én így ennék, hát kitudja hol lennék...
128. trapiti (válaszként erre: 127. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 14. 10:50
Én is csatlakoztam az olvasóidhoz... :) HAJRÁ!!!!
127. 3d2e58fe45 (válaszként erre: 123. - Patapucs)
2013. szept. 14. 10:49
Köszi, most írtam éppen egy újabb Naplóbejegyzést.
126. trapiti (válaszként erre: 123. - Patapucs)
2013. szept. 14. 10:49
Igen, a naplóvezetés nagyon jó szerintem :) Én is vezetem, és már most jó visszaolvasni. Meg erőt is ad, mert elhatároztam, hogy mindenben őszinte leszek és nem akarok lebőgni az olvasók előtt :) Úgyhogy én javaslom a naplóírást...
125. patapucs (válaszként erre: 121. - A0c1361e44)
2013. szept. 14. 10:47

Félreértetted, nem arra gondoltam.

Hanem hogy közel hasonló táplálkozás és életmód mellett én híztam, ez számomra azt jelenti, hogy genetikai tényezők is belejátszanak abba, hogy én 95 lettem.

124. trapiti (válaszként erre: 119. - Patapucs)
2013. szept. 14. 10:47

Mindenképpen van szerepe a genetikának. Ti. az elmúlt évezredek alatt evolúciós előnye volt azoknak az egyedeknek akik jobban tudtak raktározni a korlátozott mennyiségű élelemből... nem haltak éhen vagy fagytak meg olyan hamar mint a soványak. Így aztán a populáció nagy része olyan genetikai állománnyal rendelkezik, hogy jól hasznosítja a bevitt tápanyagot, jól raktároz. Ennek komoly szerepe van abban, hogy ha fölösleget viszel be, elhízol.


És igen, vannak akik három helyett ehetnek, mégis soványak. Sajnos sokakban él az a sztereotípia, hogy aki elhízott az zabál, aki meg sovány az meg nem... pedig ez nem igaz. Aki hajlamos a hízásra annak elég egy picivel több bevitel is, akkor is hízni fog, aki meg nem, az ehet bármennyit (legalábbis egy darabig).

123. patapucs (válaszként erre: 115. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 14. 10:44

Ismerem az érzést.

Én is ilyen voltam. :-)


Ez valóban egy mókuskerék. Nem érzed jól magad lelkileg, ezért eszel, mert örömforrás (állítólag ezt gyerekkorból hozzuk magunkkal). Egy idő után már nem az, mert lelkileg rosszul érezzük magunkat miatta. Tenni ellene nem könnyű, mert ad egy depresszív érzést, amiből valóban csak a mozgás tud kihúzni (mivel ugyanolyan boldogsághormont termel mint a szénhidrát evés), de pont a depresszív állapot húz vissza.


Örülök, hogy találtál, épp azt akartam javasolni, hogy ha nincs senki akivel eljárhatnál, akkor hátha itt a Hoxán lehetne találni.


A naplód vezetni fogod? Szívesen olvasgatnám. :-)

122. trapiti (válaszként erre: 111. - A0c1361e44)
2013. szept. 14. 10:42

Csak ámulok azon amiket írtok... :) Én PCOS-s vagyok inzulinr ezisztenciával. Még a "legdurvább" időszakomban sem ettem ennyi szénhidrátot, mégis híztam...

Az utóbbi egy évben reggelire kb. 15dkg hidegkonyhai akármit ettem (franciasaláta, kaszinótojás, sonkatekercs, más majonézes saláta, tehát mindenképpen volt benne zöldség) egy kicsi bagettel (általában nem is fogyott el az egész).

Ebédre ettem normálisan meleg ételt, kb. egy héten 1x tésztásat, krumplit, rizst hússal, hallal többször, szóval teljesen átlagos ételeket. Vacsorára általában valamilyen húst vagy halat, esetleg sajtot salátával, savanyúsággal. Igaz napi 2-3 tejeskávé ment le 2-3 teáskanál cukorral. A nassolás nálam nagyon ritkán csoki (igazából kb. havonta 1x ettem csokit) inkább a sósakat szereteom, oliva, kecskesajt, kaviár, lazac... ezeket szoktam még késő este csipegetni. Emellé elég sok tej fogyott, igaz 1.5-ös. Kenyeret egyáltalán nem veszek itthonra, a lányom egyáltalán nem eszi (nagy ritkán az oviban) nekem meg elég a reggeli fél bagett... És ezek mellett simán híztam pár év alatt 20 kilót...

121. a0c1361e44 (válaszként erre: 119. - Patapucs)
2013. szept. 14. 10:38

Én abban sem hiszek:)

Miért kellene nekem 120 kilósnak lennem, mint a nénikémnek?

Ettől rettegtem jó sokat. Ő is pajzsmirigy beteg, őt is megműtötték, de ő elhízott. Én igyekszem elkerülni ezt a sorsot...

120. a0c1361e44 (válaszként erre: 115. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 14. 10:36
Én is szoktam túlenni magam és nagyon rosszul érzem magam emiatt. Ilyenkor sétálok egyet, majd nekiállok házimunkázni. Mikor még nem jártam el tornázni, akkor sokat gyalogoltam. Reggel, amikor mentem dolgozni, akkor pl. nem ültem fel a trolira 3 megállóra, hanem lesétáltam, ez 1,2 km volt, este pedig előbb leszálltam a járműről, hogy legyen szintén ennyi séta.
119. patapucs (válaszként erre: 118. - A0c1361e44)
2013. szept. 14. 10:36

:-D


Akkor marad nekem a genetika.

118. a0c1361e44 (válaszként erre: 112. - Patapucs)
2013. szept. 14. 10:32
Hát én is irodába ülök egész nap, és persze ez már így megy ezer éve, és földszinten van az irodánk:)
117. 388b941089 (válaszként erre: 115. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 14. 10:30
Szorítok, hogy összejöjjön és végig tudd csinálni. ;)
116. 40f1eafcfc (válaszként erre: 94. - B73e24f31f)
2013. szept. 14. 10:23

Tudom,csináltam az intervallumot is,de nem nagyon hatott az sem.Szeretek futni és most már nem érdekel,az örömért csinálom, azért mert jól esik és felemlő érzés:)Evvel többet adok magamnak,már rájöttem.

Amúgy nekem nem épült le izom,sőt azt írtam,hogy épült volt olyan,hogy 3 hét alatt 2 kiló izom jött fel, és persze volt fehérje pótlás.

115. 3d2e58fe45 (válaszként erre: 113. - Patapucs)
2013. szept. 14. 10:21

...nálam 1 vigaszt ad a kaja

de aztán, ha túleszem magam, akkor nem jól vagyok és furdal a lelkiismeret és akkor már nem tudok mozogni, mert leterheltem a hasam

a kinézetem miatt, vagy mert nincs hozzá 1 társam, aki jönne velem -kifogás mindig akad- nem megyek sportolni...


MÓKUSKERÉK

:/



Ezt (a fentieket) írtam már itt a fórum elején, amit hozzátennék, most a hsz-kat olvasva, h. úgy érzem egyre több erőm van az elkezdéshez, ráadásul, úgy néz ki, hogy lesz egy kedves ismerősöm, aki velem tart szívesen, csak egyeztetni kell az időket (ki mikor, mennyit ér rá:)!


KÖSZÖNÖM, A HSZ-KAT MINDENKINEK, EGYÉBKÉNT!

:D

114. 388b941089 (válaszként erre: 93. - B73e24f31f)
2013. szept. 14. 10:12
Ez így van. :) Be kell állni egy egészséges életformára.:) Csak picit venni kell a fáradtságot és tenni is kell érte. :)
113. patapucs (válaszként erre: 106. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 14. 09:34

Gyere, terelgesd a fórumot. :-)


Mit érzel, neked miért nem megy (lehet, hogy leírtad vhol, de már túl sok hsz volt)?

Biztosan gondolkostál már róla, hogy miért nem tudod rávenni magad.

112. patapucs (válaszként erre: 111. - A0c1361e44)
2013. szept. 14. 09:24

:-)

Azt azért kalkuláld hozzá, hogy irodában dolgozom és semmi sport. Még a másodikra is lifttel mentem.

Na meg a génjeim is olyanok, hogy ha este eszem, hízom.

Itt gondolok a rendszeres 6 utáni étkezésre.

111. a0c1361e44 (válaszként erre: 107. - Patapucs)
2013. szept. 14. 09:18

Én meg pajzsmirigy beteg vagyok és hasonlóan étkeztem sokáig, mint te.

Reggeli: túróstáska, kakaóscsiga, fornettis májas 2 db, stb.

Ebéd semmi vagy hasonló a reggelihez.

Vacsora amit főztem vagy 1-2 szelet fehér kenyér valamivel.

Este nasi: 1 tábla csoki vagy bármi ami sok és csokis:)

De nem híztam el.


Aztán rászoktam arra, hogy naponta megettem 2-3-4 kiflit, este pedig a szokásos. Így sem híztam el.

Volt olyan időszakom, hogy napközben semmit nem ettem, csak este vacsira a szokásos kaja+nasi. És így sem híztam el.


Amióta viszont a szénhidrátra figyelek, azóta a derekam karcsúsodott. Nem fogyok, tartom a súlyom. Egy gondom van, ha az a tornatanár tartja az tornát többször, akinél kezdtem, ez azt jelenti, hogy heti 2x, akkor a súlyom emelkedik, de vaskosabb nem leszek.


Én eszek mindent, de korlátozva. Időt nem nézek, tehát nincs úgy, hogy este 6 után már semmit, sőt 8-9 között még eszek egy kicsit és édességet is. Jobban érzem magam a pl. szénhidrát csökkentéssel. Nem puffadok, nem dagad a lábam, nem ég a gyomrom.


Most korpás kenyeret eszek, de van, hogy tepertővel:) Cukrot kevesebbet fogyasztok, persze a palacsintába azt teszek.


Biztos én nem tudok elképzelni olyan mennyiséget, amitől ennyit lehet hízni....

110. a0c1361e44 (válaszként erre: 104. - B73e24f31f)
2013. szept. 14. 09:09
Jaj, nem ítélkeztem:) Csak azért írtam, mert én mondtam a csilivili edzőtermet, ami sokakat visszatart az ára és a közönség miatt.
109. 969e4e8950 (válaszként erre: 1. - 3d2e58fe45)
2013. szept. 14. 09:01
Olyan hatalmasakat én sem tudok alakítani a fogyókúrában, hogy pl. 20 kg-t fogyjak, max. ilyen 5-6 kg fogyásra vagyok képes, és azt is jó lassan, néha kitartóan, de utána belazítva a kúrát, mert nem bírok mindig minden körülmények között koplalni, úgyhogy megértelek. Szerintem nem akaratgyengeség, hanem erős pszichés függés az ételek ízéből fakadó élvezettől. Meg ott van, hogy valaki ha fogyózik akkor rosszul is alszik, labilis ,depis lesz és azt senki sem bírná sokáig.
108. patapucs (válaszként erre: 93. - B73e24f31f)
2013. szept. 14. 08:57

Köszi!

Az első ember, aki nem tart Ufo-nak azért, mert azt mondom, hogy délelőtt jó gyümölcsöt enni.

A környezetem folyton hülyének néz.

107. patapucs (válaszként erre: 95. - A0c1361e44)
2013. szept. 14. 08:54

Pedig ezért. :-D

Írok egy példát:

A melóhelyen nem ettem többet mint a többiek, csak mást.

Reggeli: egy túróstáska

Ebéd: kis adag kínai, vagy rántott hús, sültkrumpli, majonézes vmi

Vacsora: 1-2 tábla csoki, 20dkg formetti. 2-3 bármilyen péksüti. Esetleg zsemle, kenyér. A lényeg, hogy faltam este/éjjel. Amig nem laktam külön nem híztam annyira sokat.

106. 3d2e58fe45 (válaszként erre: 58. - 6b006fc769)
2013. szept. 14. 08:54

SZIA(-SZTOK:)!

Rendben van a pajzsmirigyem, cukrom, csak a koleszterinem magas kicsit,

AMÚGY azért indítottam ezt a fórumot, mert LELKILEG nem megy a fogyi!

Ismerem a diétás módszereket, sikerült már fogynom sokat pár éve, de most nem tudom rávenni magam és olyan hoxásokkal akartam beszélgetni, akik így vannak evvel mostanában, mint én

...

Kicsit elment más irányba a fórum, ami nem baj, de jó lett volna, ha valaki van itt, aki felvállalja ezt a gondot, mint én és ír róla!

105. patapucs (válaszként erre: 101. - A0c1361e44)
2013. szept. 14. 08:47

Az elötte dolgot nem tudom, de az 100%, hogy utána fehérje dús vmit kell enni/inni, hogy az izmok be tudjanak épülni.

biotechusashop weboldalán a your body részen rengeteg hasznos infó van, érdemes mazsolázgatni.

104. b73e24f31f (válaszként erre: 103. - A0c1361e44)
2013. szept. 14. 08:42
Én nem mondtam h csak oda lehet menni, csak azt hogy ne tartson vissza senkit olyan, hogy majd onnan kinézik! Nyilván nem csak ott lehet edzeni, sokszor megyek én is a szabadba is. És nem csak futni. Az se legyen már azért megìtélèsi szempont az edzőterembe járókról, hogy van egy-két ilyen nyomi mint ez az illető, akivel te beszéltél! Már maga az is mond valamit az iq-járól, hogy naponta 4órát ott tölt! Minek??? Én hetente 4-5-ször megyek 1-másfél órát és így is tartok már ott, hogy fitness miss pi..a versenyre hivjanak :D. Az a baj, hogy van ez a pár hülye aki terembe jár edzeni, mindenféle baromságot összehord és az ilyenek miatt ítélik meg negativan a "konditermi világot".
103. a0c1361e44 (válaszként erre: 93. - B73e24f31f)
2013. szept. 14. 07:59

A csilivili edzőtermet azért írtam, mert sokan kifogásként hozzák fel, hogy drága a mozgás, illetve, hogy oda milyen menő emberek járnak, micsoda cuccokba, stb. Erre írtam, hogy nem szükséges a csilivili edzőtermet választani, hanem egy egyszerű művelődési házat pl., ahol nem kell sokat fizetni, nem mindenki tökéletes és nem mindenki az utolsó divat szerinte ruhába nyomja:)


Nekem havi 6 ezer a tornabérletem, vegyes a korosztály, mindenki tök egyszerűen van felöltözve, stb.

És egyébként is, nem csak az a mozgás, amit a csilivili edzőtermekbe nyomnak.


És erről eszembe jutott a kolléganőm, aki egy ilyen csilivili edzőterembe tölt naponta 4 órát. Beszélgettünk és mondtam, hogy én régen verseny sportoló voltam judoztam, mire közölte, hogy az nem sport:) Persze, biztos azért olimpiai sportág, mert az nem sport:) Illetve az én tornámra is azt mondja, hogy az nem mozgás:)

102. a0c1361e44 (válaszként erre: 84. - 40f1eafcfc)
2013. szept. 14. 07:51
A kalóriabazis.hu oldalon felviheted a saját receptedet ( 1 kg, hús, 2 fej hagyma, stb.) és eszerint viszed fel az az napi ételedet, illetve van aki már felvitte és azt megnézve látod, hogy hasonlít e a tiedre.
101. a0c1361e44 (válaszként erre: 82. - Patapucs)
2013. szept. 14. 07:49

:))))

Igen! Én torna előtt mindig eszek egy kis szénhidrátos valamit, hogy ne az izmomat tornázzam le, és torna után vegyesen eszek. Én mindig este pótolom a fehérjét. Biztos ez sem jó.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook