Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Betehetem-e a gyerekülést az anyósülésre? fórum

Betehetem-e a gyerekülést az anyósülésre? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 19. 20:48
Én úgy olvastam, hogy csak akkor lehet az első ülésbe tenni, ha a 2 hátsóban már van gyerek. Előre is csak akkor, ha nincs légzsák vagy ki van kapcsolva.
2009. jún. 23. 16:54
Igen a babahordozót előre is be lehet kötni,de menetiránnyal háttal.
17. Ritkó
2009. jún. 23. 13:46
Igen a gyerekzárt én is mindig bekapcsoltam, mert piszkálta az ajtót menet közben és tényleg elérik.
2009. jún. 23. 13:02
Köszi szépen a gyors reagálást és a jó tanácsot mindenkinek.
2009. jún. 23. 13:00

Ja még valami!

Ha van gyerekzár az autóban, kapcsoljátok be( a legtöbb autón a slusszkulccsal lehet). A lányom egyévesen kinyitotta menetközben az ajtót, pedig úgy gondoltam, el sem éri. Elérte!:(

14. Ritkó
2009. jún. 23. 12:58

Nem szabad előre bekötni a gyerekülést, csakis a bébihordozót, de azt meg menetiránnyal ellentétesen.

Nekem soha nem jutott eszembe, hogy előre kössem be az ülést, de nem is lehet.

Nagyon jól elvan hátul, kezébe van a játéka és kész. Ha a lámpnál meg kellett állni, akkor hátranéztem, hogy minden oké vele, de hát kiszállni se tud, mert be van kötve.

13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - KLMárti)
2009. jún. 23. 12:55

Igen, tényleg a vezető ülés mögötti hely a legbiztonságosabb.

Vezetés közben a forgalomra kell figyelni. Nem kell feltétlenül rálátni a gyerekre, inkább bizonyos időközönként meg kell állni, bár a picik seperc alatt elalszanak az autóban.

Ha leesik a játék, cumisüveg, annyit tud várni, amíg biztonságos helyen megáll az autó.

A lányaim 6 hetes koruk óta 280 km-eket utaznak (hátul), soha semmi baj nem volt velük.

2009. jún. 23. 12:50

Én is úgy tudom, hogy első ülésbe csak akkor szabad tenni, ha nincs légzsák, és akkor is csak háttal. Azt nem tudtam, hogy csak a hordozóval lehet, de valóban logikus is.

Egyébként egy 16 hónapos gyermek el lehet hátul is, pláne, ha nem mész hosszú útra.

Szerintem nyugodtan kössed hátra.

A hátsó ülésen pedig a vezető mögötti helyre szokták javasolni, mert az az autó legbiztonságosabb része.

2009. jún. 23. 12:48
Be lehet kötni, de csak a hordozót (gyerekülést nem!) és csak a menetiránnyal ellentétesen és csak akkor, ha a légzsákot ki lehet kapcsolni. Nekem is pici gyerekeim vannak, gondosan utánakérdeztem a rendőrségen, de sajnos nálunk a légzsák nem kikapcsolható, így csak a hátsó ülésen tudtam szállítani őket.
10. ében11 (válaszként erre: 8. - Pemete)
2009. jún. 23. 12:43

pont ebből volt baleset, előre kötötte be a babát az anyuka, a gyerek csinált valamit odanyúlt és hopp nekiment valaminek.

ha hátra van kötve legalább nem kell hozzányúlni, látni lehet,egy utat meg kibír ha máskor is utazott már így.ha valami gond van meg kell állni!és ha minden oké lehet továbbmenni,mindegy hová van bekötve első a vezetés!

2009. jún. 23. 12:41
Bocs a hiányzó szóközökért.
2009. jún. 23. 12:40

Vagy nincs légzsák, vagy kikapcsolható, akkor, decsaka bébihordozót, és háttal!

A rendesgyerekülést csak hátra szabad kötni. Én az anyósülés mögé szoktam rakni,mert ott rálátok, és a gyerek is lát engem. Plusz ha valamit ledob általábanfel tudom venni, és odaadni neki.

2009. jún. 23. 12:39
első ülésre nem szabad betenni.
6. sutoczkine (válaszként erre: 2. - Pemete)
2009. jún. 23. 12:39
Igazad van, teljesen logikus. Erről megfeledkeztem.
5. sunsatia (válaszként erre: 2. - Pemete)
2009. jún. 23. 12:38
Igen, én is így tudom, és ezt is csak akkor, ha nincs az anyósülésnél beszerelve légzsák!
2009. jún. 23. 12:38
A bébihordozót lehet betenni, ha jól tudom, menetiránynak háttal, vagyis a baba az ülés felé néz.
2009. jún. 23. 12:38
Ha egyedül viszed úgy tudom, hogy csak az első ülésre szabad bekötni.
2009. jún. 23. 12:37
Nem szabad, elöl csak menetiránnyal ellentétesen lehet utaztatni.
2009. jún. 23. 12:36
Egyedül kell vinnem a 16 hónapos lányomat orvoshoz és nem szeretném egyedül utaztatni a hátsó ülésen.Félek ha rá figyelek valami baj lesz.Nem tudom,hogy menetiránnyal szembe be lehet-e kötni a gyerekülést.Légzsák nincs az utasoldalon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook