Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beteg kisfiúnak vérre van szüksége! fórum

Beteg kisfiúnak vérre van szüksége! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
72. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 68. - 0d717b184a)
2010. nov. 4. 14:05
nem úgy értem...mikor a kicsilánynak gyüjtöttek sokan akkor úgy volt hogy bármelyik véradóba el lehetett menni,meg kellett mondani melyk kórház melyk osztályán fekvő név,taj szám szb adatokat és annyi számára megfelelő vércsoportú vért kapott a lányka mint amit adtak neki...valami ilyesmi volt elnézést ha nem pontos amit irok.....tényleg nehezen sokáig kell várni mire odaér a vér nagyon sokat jelent egy ilyen véradás!!!
71. homern (válaszként erre: 60. - 36a26f5226)
2010. nov. 4. 14:05

Dehogynem...

Apukámnak egy elég komoly szívműtéte volt.A kórház előtte megmondta,hogy próbáljunk vért szerezni neki.Ők nem garantálják,hogy lesz elég,és tudnak adni.Ilyenkor az ember mindent megtesz,hogy a szerettének vért találjon,ha kell körlevelet ír..

70. Sylvia81 (válaszként erre: 67. - 36a26f5226)
2010. nov. 4. 14:05

Ez viszont sajnos igaz...

Arra még nem sikerült rájönnöm, hogy ezek a hamisak kinek is jók???

2010. nov. 4. 14:04

Ha felmentek a vérellátó honlapjára, ott le van írva, hogy valamelyik vérkészítményt csak pár napig lehet tárolni. Tehát abból folyamatosan kell. Csak arra nem emlékszem már, melyik volt az...

De a 0 RH - kellően ritka vércsoport ahhoz, hogy akadozhasson belőle az ellátás... :(

68. 0d717b184a (válaszként erre: 61. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 4. 14:03
igen neki adhat mert 0-ás a vércsoportja
2010. nov. 4. 14:02
De nagyon sok a hamis körlevél is...
66. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 64. - A14deb9047)
2010. nov. 4. 14:01
baromi lassan és nehezen kapnak vért ezek a gyerekek ám!!!!igenis létezik szervezett véradás nekik ne irjátok már hogy kamu ha nem vagytok képben légyszives!!
2010. nov. 4. 14:01
Soha sem lehet tudni, ha valós, akkor bocsi!!
2010. nov. 4. 14:00

A vérellátónak meg vannak azok a véradói, (saját adatbázisa), akik behívhatók véradásra!

Ne dőlj be neki!

2010. nov. 4. 14:00
de igen keresnek körlevelekben is vért,ez valós kisfiú sajnos valós betegséggel...
2010. nov. 4. 13:59

Kivételesen ez igaz!!!


Itt már kitárgyaltuk:

[link]

2010. nov. 4. 13:59
Szia,szerintem már róla olvastam egy blogban,továbbadom ahol tudom....egyébként ha jól tudom mindenki adhat neki vért más vércsoportú is nem?csak bizonyos adatokra volt szükség mikor egy picilány véradását szervezték többen...akkor kellett taj szám kórház osztály pontos neve talán még a kezelőorvosé is....
2010. nov. 4. 13:59
Körlevelekben nem keresnek vért!!
2010. nov. 4. 13:58

Jaj, egy sokadik ember, aki bedől a sok hülyeségnek!!


Csak a vérellátó szolgálat hirdet vérért, az ilyen ostoba e-mail-ekenek ne dőlj már be!!

2010. nov. 4. 13:56

Sziasztok! Van egy tiszafüredi kisfiú aki nagyon beteg.

Leukémiás és jelenleg mély altatásban van, gép lélegezteti a Debreceni Gyermek Onkológián.Naponta van szüksége vérfrissítésre, de sajnos ritka vércsoportja van -"0" Rh negatív, ezért a Vöröskereszt irányított véradást szervez.

Kérjük, aki tud, segítsen és adjon vért neki vagy legalább küldje tovább ezt a körlevelet minél több ismerősének!

Az ország bármely területén lehet jelentkezni önkéntes véradásra, ahol a kisfiú és orvosa adatait kell megadni. Az adatokat küldöm priviben annak, aki tud és akar segíteni.

57. Sylvia81 (válaszként erre: 56. - Digit)
2010. szept. 23. 17:43
Huhh, köszi az infót!!!
56. digit
2010. szept. 23. 17:22

Sziasztok!

A súlyos beteg Henrich Patrik édesanyjától kaptam ma ezt a levelet, a hír tehát IGAZ! (NEM hoax!)

"Köszönöm, hogy megkeresett!

A kisfiam már 5 hete az intenzív osztályon fekszik, az állapota nagyon súlyos, a leukémia mellett sajnos több fertőzést kapott. Jelenleg nincs lélegeztetőgépen, de sajnos ez egyik pillanatról a másikra változhat. Az egyéni és szervezett csoportos irányított véradásokat a számára október hónapra szervezzük, hogy mindig legyen rendelkezésre álló vér, mert a véradó nem tud egyszerre sokat tárolni, és a fontos, hogy folyamatos ellátása legyen. Segítségét hálásan köszönöm,

Henrich Csilla, Patrik anyukája"

2010. szept. 13. 13:39

Nézd csak, mit találtam! Érdekes. :)


[link]

54. Sylvia81 (válaszként erre: 53. - Spiritus)
2010. szept. 13. 13:34

Most nem akarok hülyeséget írni, úgyhogy nem írok időt, de sokáig tudják tárolni.

Ugyanis, mikor az embert lecsapolják, az nem megy relatíve egyből a másik emberbe (általában), hanem "feldolgozzák". Asszem kivonnak belőle valamit, vagy mi. Nem vagyok EÜs, de tutira nem 2 hét a szavija a vérnek...

2010. szept. 13. 13:11

Hülye kérdésem van.


A vér bármeddig eltartható??? Szóval ha most minden 0 negatív elmegy vért adni, és ugye mivel kevés az ilyen ember ritkán is van rá szükség.... szóval el tudják azt használni okosan, értelmesen?

52. Katinkaboszi (válaszként erre: 50. - Spiritus)
2010. szept. 13. 12:16

Azt mondanám, a szám javítása után lehet továbbítani, aztán vagy fogad a helyi Vérellátó embereket, vagy nem.

Nagy butaság lenne nem fogadni.

51. Sylvia81 (válaszként erre: 50. - Spiritus)
2010. szept. 13. 11:30

Hihi, nagy kérdés!!!

Én továbbítottam. Szerintem vérből amúgy sincs elég. Nyáron meg amúgy is kevesebb véradó szokott lenni, szóval mostanra azért kifogyogathatott a készlet.

2010. szept. 13. 11:27
Tehát akkor mi a konklúzió? Ezeket tovább kell küldeni vagy nem???
49. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - Katinkaboszi)
2010. szept. 13. 11:14

Wow, köszi.

Csakhogy nálam Aputól jött a pozitív, anyutól a nulla.

Olyan furcsa a genetika. Én azt hittem, vagy az egyik, vagy a másik szülőtől jön mindkettő.

2010. szept. 13. 10:56

Sok ember nincs tisztában a vércsoportjával, ez baj.

Ez pedig egy fórumról pontosan leírva, hogy lehet örökölni bármilyet is :D


nem árt, ha tudjuk :D


jozsi.38 2010-08-06 07:58

a vércsoport öröklés menetet úgy hívják, hogy koodomináns öröklés.

4 vércsoport van: A, B, AB és 0.

az első 3 vércsoport uralkodó a 4. fölött. mindenki 2 típust örököl, de csak egyet ad tovább.

a 0 vércsoportú emberek mindkét szülőtől 0 genomot örökölnek és csak azt tudja továbbadni. az AB vércsoportú emberek vagy az A vagy a B vércsoportot adják tovább.

az A és a B vércsoportú emberek lehetnek homo és heterozigóták. a homozigóta embereknél mindkét örökölhető csoport egyforma, vagyis csak A vagy csak B genomot örökítenek tovább. a heterozigóta A és B vércsoportú emberek kétféle vércsoportot adhatnak tovább. A-t és 0-t, illetve B-t és 0-t. így nekik is lehet 0-s vércsoportú utódjuk, de vérvételkor az uralkodó vércsoport derül ki csak.

47. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - Katinkaboszi)
2010. szept. 13. 10:55
Igen, de valami mégsem stimmelt teljesen, mert a kistesómat elvetélte. Bááár, lehet, az mástól volt.
46. Katinkaboszi (válaszként erre: 43. - Sylvia81)
2010. szept. 13. 10:46

simán.


majd megkeresem azt a fórumot, ahol leírta valaki pontról, pontra, hogysmint lehetséges bármilyen vércsoportja bárkinek.

45. Katinkaboszi (válaszként erre: 42. - Sylvia81)
2010. szept. 13. 10:45

Abban az időben már kaphatott anyukád szurit, hogy ne legyen bajod :D

meg összeférjetek :DDDDDD

44. Katinkaboszi (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2010. szept. 13. 10:44

nemtom :(


direkt rákérdeztem, hogy kell akkor, vagy sem a vér?

azt mondták, jöhet minden mennyiségben, persze lehet a Véradó nem áll a helyzet magaslatán, azaz nincs akkora kapacitása, amennyi jelentkező lenne, szerencsére.

vagy ki tudja mi a nyűg bajuk van. Örülhetnének a jelentkezőknek, néha ők kérik a vért, akkor most lehetne tartalék.

2010. szept. 13. 10:35
Mondjuk máig nem értem, hogy hoztam össze egy nulla pozitívat úgy, hogy Anya szintén nullás, de Apa asszem B-s...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook