Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk a szavazások témáiról fórum

Beszélgessünk a szavazások témáiról (beszélgetős fórum)


2982. Droma (válaszként erre: 2978. - DODICA)
2006. nov. 8. 20:39

Persze.Hit nélkül is lehet olvasni vallási témájú könyveket,de ehhez engem kell,hogy érdekeljen az adott vallás.Márpedig engem semmilyen szinten nem érdekel,és ez is kapcsolatban áll a hittel.

Én nem olvastam a Bibliát,mégis tudom ki volt Dávid.Szóval számomra nem a Bibliából derült ki:)Ahogyan a többi ismeretem se.

2981. DODICA
2006. nov. 8. 20:01

Jó kérdés! :)) Dec. 6 Mikulás, annyi szent. Miklós püspök neve napjának tiszteletére.

Karácsonykor elméletileg a Jézuskának kellene jönni, ha jönni kell egyáltalán valakinek.

Angolszász területen Télapó jön.


Ma már keveredik minden, még a filmekben is. Szegény gyerekek agyában meg főképp.

Bonyulult!:)

2006. nov. 8. 19:57
Karácsonykor jön az angolszász filmekben a Mikulás, nem?? Ott mintha nem lenne Jézuska. De sztem ott nem Télapónak nevezik...
2979. Icus
2006. nov. 8. 19:55
Térjünk át egy kicsit, lazább témára lányok! Én mindig azt hittem december 6.-án jön a Mikulás, karácsonykor, meg a Télapó! ( férjeméknél a Jézuska). Hogy is ven ez most?
2978. DODICA (válaszként erre: 2975. - Droma)
2006. nov. 8. 19:40

Hagyjuk, hagyjuk, de nem állom meg, hogy utoljára le ne írjam:) EZ NEM HIT KÉRDÉSE!!! Hit nélkül is lehet olvasni vallási témájú könyvet, nem?

Pl. én olvastam a Koránt is, pedig maga a vallás nagyon távol áll tőlem. De mégis. Irodalmi szemszögből nézve pl. érdekelt.

A Biblia meg csakis azért kiváltságos, mert itt élünk, ahol, s ehhez a civilizációhoz hozzátartozik, akárhogy is nézzük. Kikerülhetetlen.... Mindent átitat.... Hogy a fenébe lehet pl. gyönyörködni Michelangelo Dávid szobrában, ha gőzünk sincs arról, hogy kicsoda maga Dávid? Márpedig az a Bibliából derül ki. :) Bizonyos művészeti alkotások megértéséhez szükségünk van ám némi bibliai ismeretre!

2977. DODICA (válaszként erre: 2971. - 4726e582cf)
2006. nov. 8. 19:31

Drága Faw!


Attól, hogy valaki ateista, még miért kéne utálnia a Bibliát? Illetve szerinted csak a hívők számára lehet érdekes, tanulságos, stb...?

A Biblia irodalmi szemszögből nézve is remekmű. Így hát tanítják is (általában sajnos nagyon rosszul:( ). Mondom, nem vallási oldalról is meg lehet közelíteni! Sőt.

Továbbmegyek: szerintem nagyon sok olyan dolgot tanítanak az iskolákban, amire a világon semmi szükségünk.... legalábbis sokszor érezzük így. Viszont mindegyik tágítja valahol a gondolkodásunkat, mindegyik jó valamire!


Isten őrizzen attól, hogy bevezessék a kötelező imádságot! Semmi esetre sem! Arra ott vannak az egyházi iskolák.


A Biblia viszont - ha nem vallási oldalról állunk hozzá!!! - nem hinném, hogy megosztja az embereket, s nem is csak azoknak kellene olvas(gat)ni, akiknek a vallása "diktálja". Írtad, nem érted, miért kell róla tanulni, s olvasni belőle. Kérdem én: miért kell tanulni a Himnuszról, Szózatról, vagy miért kell legalább egyszer életünkben elolvasni Petőfi Sándor Anyám tyúkja című versét? A válasz ugyanott keresendő.

2976. Droma
2006. nov. 8. 19:19

Bocsi wanda8,de én sem harcolnék a exedért.Nehéz is lenne úgy,hogy nem ismerem:)

Na,jó nem leszek szemét..csak ezt nem birtam ki:)

2975. Droma
2006. nov. 8. 19:17
Okés,szerintem hagyjuk a Biliás kérdést,mert aki hisz az egészben annak én hiába mondom,hogy én miért nem.Én forditva hiába mondja nekem,hogy ő miért igen.Erről időtlen időkig lehetne témázgatni,de ez nem egy olyan portál:)Aki akarja olvassa,aki meg nem akarja az ne olvassa.De azért kötelezővé tenni,picit túlzás lenne.
2974. Sirga (válaszként erre: 2968. - DODICA)
2006. nov. 8. 19:06

Teljes mértékben egyetértek Veled! Gyerekkoromban nem tudatosult bennem, mi is a Karácsony. Ajándék - ennyi. Meggyőződéses ateista szüleim oldalán ünnepeltem. Ma már hívő vagyok, meggyőződésből választottam ezt az utat.

A Biblia tele van tanulsággal, vigasszal, érzéssel, tanítással,szeretettel,... Nem folytatom. Nem olvastam végig, pedig tudom, minden szava igaz. Ennek ellenére az "Igen"-t jelöltem be, mert bizony fellapozom, ha választ keresek. Sajnos, túl sok olyan tanítás van benne, ami legtöbbünkből hiányzik! (Nem a tanítást sajnálom, hanem, hogy nincs bennünk elég bölcsesség ahhoz, hogy ezeket már tudjuk!) Szép estét!

2006. nov. 8. 19:02

A Biblia rettentő nehéz könyv.

Az igazi olvasására meg kell érni.

Én pl még nem vagyok érett hozzá, a 2. oldalon abba is hagytam.

2972. 4726e582cf (válaszként erre: 2971. - 4726e582cf)
2006. nov. 8. 19:00

uh, elírtam... bocs

szóval:

* kötelező imádkozni...

2971. 4726e582cf (válaszként erre: 2968. - DODICA)
2006. nov. 8. 18:59

Olvasva Téged, nem hiszem, hogy kötelezővé kéne tenni, lehet a műveltséghez hozzá tartozik, de abban az esetben, ha az illető ezt is szeretné ismerni.

Nekem igen is nyűg volt a Bibliáról tanulni és olvasni belőle. Akkor sem tudtam megérteni miért is van erre szükség. De kötelezővé semmi szín alatt nem tenném. Sokan vagyunk ateisták, akik hol csendben vannak, hol meg nem és ha azt nézzük akkor vagy mesének fogja fel valaki, vagy nem.

Ha meg mégis kötelezővé tenné valaki, akkor az ateistáknak is kötelezővé kéne tenni? Aztán majd jön az, hogy az iskolákban kötelezően imádkoznak? Amerikában is sok államban kötelező még mindig az imádkozni... Úha, nem is megyek bele, mert ez igen kényes téma. Szerintem az a személy olvasgassa, akit érdekel, akinek a vallásához hozzá tartozik, de semmiféle képpen nem szabad kötelezővé tenni, megosztja az embereket.


Szerintem a nagytöbbség tudja mit ünnepelnek Karácsonykor, én is tudom, és éppen ezért nem is gondolom, hogy ünnepelnem kellene... Bár ezt már több helyen kifejtettem, úgyhogy nem részletezem. Persze ezen is lehet vitázni, hogy ez és az, meg a szeretett ünnepe, de mivel nem tartozom egyik vallás híveihez sem, így nem is nagyon mozgat meg a Karácsony sem...

2006. nov. 8. 18:41

Egy újabb hiba, ami még az értelmezést is nehezítheti. Bár azért jót nevettem.:)))))

Harcolnék-e egy férfiért, akit a szavazás kiírója szeret?...Naná, hogy nem!:)

De a magaméért igen.

2969. Droma (válaszként erre: 2968. - DODICA)
2006. nov. 8. 18:30

Hát igen.Ki igy,ki úgy gondolja:)

A karácsonyról is leirtam már pár napja a véleményemet..Szóval passzolom másnak a kérdést:)

2968. DODICA (válaszként erre: 2965. - Droma)
2006. nov. 8. 18:25

Sokszor találkozunk olyan dologgal, ami egyáltalán nem érdekel bennünket, mégis illik róla tudni. Szerintem a Biblia is ilyen. De pusztán azért, mert itt élünk, ahol. Ha Szaúd-Arábiában élnék, akkor az iszlám ismeretét tekinteném kötelező érvényűnek magamra nézve.

Mindezt hit nélkül értem....mondom, ez nem feltétel.

A Bibliát egyáltalán nem szükséges hívőként olvasni. Anélkül is hasznos olvasmány (azért ezt nemigen lehet kétségbe vonni).


Csak egy apró kérdés (Droma, nem személyednek szól!): Karácsonykor (aki tartja) tudjuk, mit ünneplünk? Valahol elkerülhetetlen a vallási része szerintem, de nem állítom, hogy csakis azon van a hangsúly. (Számomra sem.)

2006. nov. 8. 18:25

Szerintem Télapó, Milulás nincs:)

De komolyra(?) fordítva a szót: a Miklósból lett a Mikulás, és hát Dec.6 az Miklós nap, innen jött a Mikulás. Szerintem.

2966. DODICA (válaszként erre: 2959. - 93a74b44ea)
2006. nov. 8. 18:16

Nekem mindkettő:) Mert szeretem a Télapó elnevezést is, szocializmus ide vagy oda. Bár kétségtelen, hogy az évszakokhoz köthető figurák(létezik ősz-anyóka is!) közül a Télapónak eredetileg nincs köze az ajándékozó Mikuláshoz. :)

Egyébként Miklós püspök cselekedeteit (ajándékokat osztogatott a szegények között) jelképezi az egész Mikulás.

Azt tudjátok, miért piros a ruhája?? Mert kezdetben lila vala... (mint a püspököknek, ugyebár).

2965. Droma
2006. nov. 8. 18:16

Nem akarok alpári lenni.De engem nagyon nem érdekel Jézus története,sem Jóbé,sem Jónás.Mivel nem hiszek az egészben úgy érzem képmutáts lenne beleolvasnom.Az mellett soha nem is éreztem rá indittatást hogy ezt megtegyem.

Attól,hogy a Bilblia helyett más vallások történeteit olvassa valaki,vagy csak simán Kafkát,Camus-t,O'Neill-t stb.szerintem nem lesz műveletlen!Sőt...

2964. 5ba9b2e282 (válaszként erre: 2959. - 93a74b44ea)
2006. nov. 8. 18:11

Letty!

Ezt nézd meg:www.mikulasbirodalom.hu

Érdemes, érdekes, és még a zene is gyönyörű!:)

2963. DODICA (válaszként erre: 2954. - KGyula)
2006. nov. 8. 18:10
Semmi baj. Elárulod, hogy csináltad? (Nekem sose sikerül:(
2962. DODICA (válaszként erre: 2953. - KGyula)
2006. nov. 8. 18:09

Szerintem nagyon nem mindegy! :)))

Persze nekem már csak azért se, mert erről tanultam jó pár éven át. :)

Egész egyszerűen az igekötő jelentéséből adódik, hogy egy könyvet nem lehet ki-, csakis elolvasni.

Ez tény. Nyelvészeti tény.


A többivel nagyjából egyet is tudok érteni. :) Bár én nem örülnék annak, ha "agymosásban" lenne része a gyerekemnek, teljesen tárgyilagos vallástörténetet oktató tanárral pedig nemigen lehet találkozni szerintem. Legalábbis én még nem láttam ilyet. :)


Létezik egyébként nagyon sok Biblia: kicsi gyerekeknek, képes, hosszabb-rövidebb, stb.... Azt nem gondolnám, hogy általános iskolában a Károli-félét olvastassuk.:)

Szerintem az általános műveltséghez igenis hozzá tartozik a Bibliában való valamiféle jártasság is. Mondjuk nem árt, ha Jézus neve mellett Jóbé vagy Jónásé is ismerős.:)

2006. nov. 8. 18:04
A Miklós névből vették fel nem?
2960. 5ba9b2e282 (válaszként erre: 2959. - 93a74b44ea)
2006. nov. 8. 18:04

Na, ez tök jó!:)

Én meg pont azért jelöltem be a Télapót, mert nekem pont fordítva rémlik...:)

2006. nov. 8. 17:59

A Mikulásos téma: valahonnan úgy rémlik, hogy a Télapót (Gyed Maroz:DDDD) mintha csak az oroszoktól vettük volna át...

Úgyhogy nekem Mikulás...

2958. 'szti (válaszként erre: 2950. - DODICA)
2006. nov. 8. 17:41
:-))) erre a <b>ki</b>olvasásra a suliban is üvöltöttek a magyartanárok, határozottan emlékszem
2006. nov. 8. 17:27

Jaj, azt hiszem, meg alszom, ketszer csinalok hulyeseget egymas utan!!!

Valoban a 2952-re gondoltam.

Megyek vissza aludni egy keveset!:)))

2956. fcf0c655e6 (válaszként erre: 2952. - KGyula)
2006. nov. 8. 17:24
Az elobb tevedtem...bocsi. ERRE a hozzaszolasra gondoltam...
2955. fcf0c655e6 (válaszként erre: 2952. - KGyula)
2006. nov. 8. 17:21
Szivembol beszeltel...Koszi.
2954. KGyula (válaszként erre: 2952. - KGyula)
2006. nov. 8. 17:18
Bocsánatot kérek a félkövér betűkért! Figyelmetlen voltam.
2953. KGyula (válaszként erre: 2951. - DODICA)
2006. nov. 8. 17:17

<b>Kedves Dodica!</b>


Elolvasni vagy kiolvasni, szerintem mindegy. Például: "Elolvastam egy könyvet." Vagy: "Olvastam azt a könyvet." Esetleg: "Kiolvastam a könyvet."


Aztán (igazán nem kötözködésképpen): nem a Biblia elolvasását kellene kötelezővé tenni, hanem valamiféle vallástörténetet lenne célszerű beiktatni, mondjuk az általános iskola 7. és 8. osztályos tanulóinak.


A keresztény (vagy keresztyén) kultúrkört (amibe szerinted élünk), meg jobb ha nem bolygatjuk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook