Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk a rendőrökről, másképp! fórum

Beszélgessünk a rendőrökről, másképp! (beszélgetős fórum)

10. Amee
2009. máj. 11. 18:02
Imadom a rendori egyenruhat! Ok, talan nem ez elsodlegesen a tema, de tenyleg. En mindig is imadtam az egyenruhas ferfiakat. Amikor kikerultem ebbe az angol varosba, azt tapasztaltam, magyaroktol hallottak szerint, a magyar rendorok unszimpatikusak,komorak, es a penz beszel beloluk, ha megallit. Ebben a varosban viszont a "garda"-sok, igenis kedvesek, baratsagosak. Mondok is egy peldat, Baratsag: csak megkerdeznem, hogy a magyar rendorokre is ez jellemzo?- van egy privat kepem, amikor egy fesztival utan gondoltam egyet es apamat megkertem csinaljon egy kepet rolam a rendorokkel. Vigyorogva karoltam a rendorbe, es a kepen mind a ket pasi szelesen mosolygott. Jo kedv: Amikor egy parkban voltam, arra jott egy csapat kulfoldi akik lefenykepeztek magukat egy rendorrel, meghoza egy rendor segitsegevel. Az oregek mellett a fiatal rendorok, es beszelgetnek. Szolgalatban: A rendoroknel nincs soha fegyver. De mikor egy rendor megallitott egy autot, 3 emberrel valoszinuleg drog miatt, kenytelen volt segitseget hivni: abban a masodpercben ott termett kb 5 rendorkocsi, es kb 5 perc alatt hangos szo nelkul lebonyolitottak az egeszet. Betort egy ferfi a kulfoldiekhez, akik kihivtak ra a rendorseget. A ferfi az ablakon jott be es tavozott, es a bejelentes utan a rendorok mar bilincseltek is meg a ferfit, aki betort hozzajuk. Setaltunk az utcan, mi kulfoldiek, jott velunk szemben egy rendor-, es koszont nekunk. A ciganyok szoltak fel nekunk, hogy a helyi lakos suhancok betortek a kocsink hatso ablakat. En hivtam ki a rendorseget, angolul meg nem nagyon tudtam, de nem telt bele 5 percbe, es mar ott voltak a rendorok. Egy masfele problema miatt hivta ki a szomszedunk a rendoroket, akikhez mi is ajtot nyitottunk. Elkertuk a rendorno telefonszamat, vegszukseg esetere, es nagy mikulast adtunk neki, o meg kellemes unnepeket kivant. Az utcai rendorok fegyver nelkul maszkalnak az utcan, es barkivel megallnak beszelgetni. De ha akcio van, nagyon hatekonyak, gyorsak es normalisan jarnak el a masikkal szemben. Ha valaki kihivja oket, nyomban ott teremnek es lerendezik az ugyet. fegyver csak akkor kerul elo, ha a helyzet ugy kivaja, az emberi erot alkalmazzak rogtonzott eljaraasoknal. Szerintem ez csupa jo hir. En nem ismerem a magyar rendoroket, de jot meg nem hallottam roluk. De ha van ilyen, szivesen tudnek roluk!
2009. máj. 4. 10:39
Bár nincs rendőr a családban, de véleményem bőven van. Először is módszeresen tönkretették a rendőrök tekintélyét. S ez a politikai elit hibája. Nem tudom, hogyan lehet elvárni egy rendőrtől a határozott fellépést, amikor attól kell rettegnie, hogy másnap már az ő képe virít az újságban, hogy kemény volt. Ha meg nem kemény, akkor nem tartotta fenn a rendet, stb. Szeretném én látni azoknak a nagyszájú kölyköknek, vagy felelőtlen felnőtteknek a képét rendőri öltözetben, szemben a megvadult tömeggel, hogy vajon ők mit csinálnának? Ott maradnának-e? Csak tisztelni tudom azokat, akik ezt az élethivatást választják, különösen a nőket, mert még mindig van hátrányos megkülönböztetés, ha nem fentről, akkor a civil lakosság részéről. Amit mindenféleképpen a pozitív oldalra írnék saját és családomon belüli tapasztalatok alapján, ha betartjuk a szabályokat, nem keresnek csak azért vétket, hogy megbüntessenek, ha meg nem tartjuk be, de normálisan elismerjük a szabálysértést, akkor ismételten nem az az elsődleges, hogy megbüntessenek. A fizetés, a megélhetési körülmények szerintem siralmasak, ahogy a bíróknál, ügyészeknél rendezték a fizetéseket, ugyanúgy kellene itt is, hogy a korrupció (bocsánat, ilyen is van) messze elkerülhető legyen. És kérem, becsüljük meg a rend őreit! Nem hibátlanok, egyikünk sem az, de minden nap, amikor a dolgukat teszik, miértünk, a mi biztonságunkért dolgoznak. Ehhez kívánok sok erőt Mindnyájuknak!
2009. jan. 30. 21:08

Én is nagyon sok rendőrt ismerek. És igazából sajnálom őket, ennyi pénzért én tuti nem csinálnám. És azt sem csodálom, hogy sokan elkezdenek inni...


Főleg miután befejezték a sulit felvezénylik őket Bp-re minimum fél évre. Szerencsétlenek albérletet nem tudnak fizetni ennyi pénzből, szállón laknak, ahol 3 ágyas szobákban nyomorognak, fürdő a folyosón...stb...


Magán életet ott nem tudnak kialakítani, szolgálati lakást ritka esetben kapnak, van aki most 50 év környékén kapta meg.

2009. jan. 25. 17:41
Az én párom is határőrből lett rendőr!Szintén sajnos!Igaz a munkaköre nem változott,de jobb volt mikor határőrség volt!
2008. nov. 8. 10:26
Rengeteg ismerősöm van közöttük. Ők is ugyanolyan emberek, mint bárki ... van magánéletük, hibáik, és van közöttük jó és rossz ember ... mint mi mindenki, akik nem ezt a szakmát választottuk.
2008. nov. 8. 10:06
Ha másképp, akkor az egyenruhát nagyon szeretem a rendőrökön. Főleg a nyárit. Szeretem az okos, határozott rendőröket.
4. mevi
2008. nov. 8. 09:56
Szia!Én rendőrnő vagyok és -ez lehet,hogy kicsit meg fog lepni-,de rendőrpárti.;) Valamint a párom is az. Bár én határőrből lettem rendőr(sajnos). Szerintem manapság nagyon kevés olyan rendőr van, aki "otthon is rendőr". Mondhatnám azt is, hogy ez már régen volt hivatás. Én például nem nagyon szeretek otthon a munkáról beszélni és ha lehetőség van rá, kerülöm is az ilyen jellegű témákat, ami néha nagyon nehéz, mert szinte mi is rendőr dinasztiának számítunk(testvérek,unokatestvérek,stb.).
3. Mion
2008. nov. 2. 21:06

Nekem az édesapám volt rendőr, most már nyugdíjas. Viszont rengeteg rendőr barátom és ismerősöm van, valamint jómagam is annak készülök.

Érthető, hogy rendőrpárti vagyok... persze köztük is akad olyan, aki szemét, vagy olyan, akiről tipikus rendőrvicceket lehetne gyártani :-D

Engem inkább elkeserít, amiket manapság látok... szinte a rendőrök vannak rosszabb helyzetben néha, és ez nem jó így!

2008. aug. 27. 14:04
Szia!Én rendőrcsaládból származom, apu, anyu, barátom is az, én megvagyok velük, problémám még nincs.Talán faterommal, aki olyan otthon is mint a rendőrségen.De elváltak szüleim.Neked gond van?
2008. máj. 28. 08:18
Sziasztok! Olyan érdeklődőket várok kik közelebb állnak a rendőrökhöz!!(feleség, rokon, barát, rendőr) Én rendőrfeleség vagyok, és az érdekelne kinek milyen problémája, kérdése, tapasztalata van. Jó vagy rossz. Írj ha van kedved erről beszélni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook