Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bepisilés miatt orvosi vizsgálat fórum

Bepisilés miatt orvosi vizsgálat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
6. Ikebana3 (válaszként erre: 4. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 19. 09:53
Teljesen egyetértek!
5. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 19. 09:53
Mégis mit vársz a gyerekorvostól? Továbbküld esetleg gyermek urológushoz, aki megvizsgálja hatalmas stresszt okozva és megállapítja, hogy szervi baja nincs. A húgyhólyag erős, a veseműködése rendben stb. De attól még ugyanúgy előfordulhat az éjszakai becsurgás. Megkímélheted a fiad egy csomó félelemtől.
2017. jún. 19. 09:52

Ovatosan az orvosi torturaval.

A meghurcolas meg inkabb erosithet benne betegsegtudatot, hogy valami nem stimmel vele.

3. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 19. 09:47

Arra még nem gondoltál, hogy lelki okok vannak a háttérben? Ha szervi okok lennének, akkor nem tudná tartani nappal sem.

Talán szorong, stresszel valami vagy valakiktől. Még az is lehet, hogy túl sokat foglalkozol a témával és ez feszültséget kelt benne.

A fiam amikor kisiskolás volt akkor az iskolai stressz okozott nála ilyen problémát. A lepedő alá gumilepedőt tettünk, így védtük a rekamiéját. A közös együtt töltött időt tettük tartalmasabbá, beírattuk karatéra, hétvégeken kirándultunk, családi progi volt több. Esténként a zuhany helyett kád meleg vízben fürdött. (sok habbal:D)

Szépen lassan oldódott a helyzet, de a legjobbat mégis az iskolaváltás tette.

(Szerintem az ovival van a gond vagy ott valakivel) Próbálj meg kevesebbet problémázni ezen és átlépni rajta. Becsurgott, hát becsurgott! Egy kedvenc plüss "vigyázhat esetleg rá legközelebb! :)

Előfordulhat esetleg, hogy kistesó okozhat benne feldolgozatlan stresszt.

De ha orvoshoz viszed vagy ezzel riogatod, még több félelmet keltesz benne. Ne tedd!

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 19. 09:45

Az normális, hogy 18: után semmit nem iszik? 5 éves, gondolom 21:körül fekszik le.

Ha úgy érzed, leráz a doki, mondd neki, hogy szeretnél komolyabb utánajárást. Most, nem 1 év múlva.:))

2017. jún. 19. 09:13

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, ha valakinek volt már hasonló problémája.

Van egy 5 és fél éves kisfiam. 2,5 éves kora óta határozottan nappali szobatiszta. Viszont éjszaka egyszerűen nem érzi, ha pisilnie kell. Már beszéltem védőnővel, és mindenféle módszert alkalmaztuk. Ha én felkeltem éjjel akkor nem pisil be.

De! Nem tudok minden éjjel felkelni. Sőt volt nem egy alkalom, hogy felébresztettem hajnali 3-kor és nem jött belőle semmi. Be van téve hozzá éjjelre egy bili, kérem, hogy ha megébred pisiljen.

Nagyon arra gyanakszom, hogy valamilyen szervi baj okozza ezt nála. Mert pszichésen rendben van, kiegyensúlyozott, jókedvű kisfiú. Viszont annak ellenére, hogy korlátozzuk -védőnői tanácsra- az esti órákban történő ivást, így is összepisili magát. Van, hogy délután 6 után már semmit nem iszik, többször elmegy wc-re lefekvés előtt, mégis rengeteget tud pisilni (akár felébresztem, akár szegénykém maga alá vizel).

Délben fogom felhívni a gyermekorvost, szeretnék tőle egy beutalót vizsgálatra. Viszont nagyon szeretném, ha -a kora miatt- nemcsak egy karlegyintéssel intéznék el ezt a dolgot. Hanem tudnék konkrétan kérni valamilyen vizsgálatot a dokitól. Sajnos 6 év alatt sokszor nem foglalkoznak ezzel, mondván van még ideje. De most már szerintem ez nagyon nem normális. :((

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook