Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Első állatorvosi vizsgálatnál mit kellene nyújtania az állatorvosnak? fórum

Első állatorvosi vizsgálatnál mit kellene nyújtania az állatorvosnak? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 11. 09:54
Kutyám van, de nálunk ezek tartoztak bele a vizsgálatba: fog, fül, köröm vizsgálata, hőmérés, súlymérés, általános áttapogatás, oltás, féreghajtás és természetesen lelkiismeretes válasz a sokszor idióta kérdésekre. Nem csak az első vizsgálatnál, minden oltás előtt. Ennek ellenére épp idén váltottunk, mert bár tényleg nagyon értett a munkájához, lelkiismeretes volt, de az utóbbi 4 évben a dupláráa mentek fel nála az árak. Míg az oltás az új dokinál 8000, addig nála már a 20-at közelítette.
22. smartita (válaszként erre: 19. - 745c235007)
2010. nov. 10. 20:19
Úgy értettem ,hogy nem kényes minta nemesített fajta tiszta macskák.Nincs velük annyi probléma kevésbé betegesek.
21. Amyrah (válaszként erre: 20. - Moncsicsi83)
2010. nov. 10. 19:54
Hát, nem tudom van-e a közeletekben másik állatorvos, érdemesebb lenne másik után nézni. :( Igazából mi is átszeljük Bp-et az állatorvosunk miatt, de benne bízunk és cicánk is szereti! Szerintem pár km-t érdemes ezért utazni, végülis nem mindennap jár hozzá az ember. De ha valami oknál fogva nagy baj történne, biztosak legyünk benne, hogy rá számíthatunk! A szeretett állatunk érdekében! ;) :)
20. moncsicsi83 (válaszként erre: 17. - Amyrah)
2010. nov. 10. 19:49
Na ez az, mi kérdeztünk, ami eszünkbe jutott, ezért is mentünk ketten. A legjobb az volt, amikor mondjuk neki, hogy 2 hónapja találtuk, erre megkérdezi, hogy akkor tavaly volt féregtelenítve?
19. 745c235007 (válaszként erre: 12. - Smartita)
2010. nov. 10. 19:47
naa.. mi az hogy csak egy házi macska??? :)))
18. emagdi (válaszként erre: 15. - Moncsicsi83)
2010. nov. 10. 19:46
pedig az alap oltásokat nem árt beadatni a cicának. (az OK, hogy nem kijárós, ezért veszettség ellen nem kell, de a kombinált oltást legalább az első évben én beadatnám)
17. Amyrah
2010. nov. 10. 19:46

Sziasztok!

Nekünk van 1 cicánk.Mikor elöször vittük az állatorvoshoz (az ajánlatos oltásokat beadatni), akkor az állatorvosunk első kérdése az volt, hogy van-e a cicának bármi panasza, észrevettünk-e rajta bármilyen eltérő viselkedést, stb.... Egyébként szerintem egy állatorvosi vizsgálatnak interaktívnak kellene lennie. Kérdeznünk szabad és kell is ha merül fel kérdés. Ha profi és szakmáját szerető állatorvost fogunk ki, akkor bármiben segít vagy tanácsot ad ha kérdezünk! De nem árt egy cica vagy bármilyen állat befogadása elött, kiokosítani magunkat, hogy egy adott állatnak milyen problémáji lehetnek, mivel jár a tartása. :) Mikor a kobór cicust találtad, nyugodtan kifaggathattad volna az állatorvost, hogy tanácsolja a féreghajtást, élösködők eltávolítását a bundájából stb... Szegény á.orvos sem gondolat olvasó, simán hiheti azt, hogy nem érdekel vagy azt, hogy rutinos vagy benne és ezért nem érdeklödsz ezek után. Orvosa válogatja, ők is csak emberek, ki lelkiismeretesebb ki nem az... :) Ne féljünk tőlük kérdezni, szerintem ez a titka! :) Remélem tudtam segíteni!

16. emagdi
2010. nov. 10. 19:45

másik állatorvost kell keresni.

szerintem az állatorvosok többsége kedves és lelkiismeretes, megvizsgálja az állatot, és legjobb tudásának mérten próbálja ellátni. persze közöttük is akad néhány aki már belefásult a dolgába, de ilyenhez legközelebb nem szabad menni!!


főleg utcáról hozott cicánál lett volna nagyon fontos, hogy az alap dolgokat átvizsgálja, féregtelenítsen, bolhátlanítson, oltásokat elkezdje, a látható dolgokat (fül- és szemproblémák) kezelje...

15. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - Smartita)
2010. nov. 10. 19:42
A jobb füle lett pálcikával megtisztítva, és megnézték hogy atkás e. Azt mondta nem. Visszahívni nem hívott vissza minket, az oltásra is azt mondta, hogy mivel lakásban van, felesleges...
14. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2010. nov. 10. 19:41
A szem és fül probléma most jött ki rajta 1 hete, amióta erkélyre ki szoktuk engedni.
13. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2010. nov. 10. 19:40

Akkor se pénzünk, se időnk nem volt elvinni. Szerintem neki ez is életmentő volt, hogy valaki befogadta és gondozni kezdte.

Kapott féreghajtót, meg lett fürdetve, így a férgesség és a tetvesség is gyorsan megoldódott. Kaját meg kapott rendszeresen és a fél kg-os macskából 2 hónap alatt 3 kg-os, fényes szőrű szőrmók lett.

12. smartita (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2010. nov. 10. 19:39
Szia !A fülét nem tisztította ki ?Azt neki kellett volna és utána otthon csináljátok neki az utókezelést És vissza is kellene vinni ,hogy ellenőrizze minden rendben van -e .Bár ezekután inkább más állatorvos után kellene nézni.Az én macskámnak is volt fül problémája és amikor viszem oltásra meg nézi minden rendben van.e pedig csak egy házi macska.
11. andi6020 (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2010. nov. 10. 19:38
Ja, hogy hónapok óta nálatok van, de még nincs rendben?
10. andi6020 (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2010. nov. 10. 19:37

Megkérdezhetem, miért most vittétek orvoshoz?

Én hónapokkal ezelőtt vittem volna, főleg, ha a halál szélén állt, ahogy írod.

De már mindegy is, ha szépen kikezeltétek. Elsülhetett volna ez rosszabbul is. Akkor biztos jobban ráfért volna az orvosi vizsgálat, persze nem az, amit említesz.

9. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - 745c235007)
2010. nov. 10. 19:34
Na igen, azt hiszem keríteni kell egy másik orvost, és ismét megvizsgáltatni...
2010. nov. 10. 19:33
és akkor a lényeg, hogy a cica most hogy van? :)
2010. nov. 10. 19:33
Mondtuk, hogy nézze meg a fülét, szemét. Kiderült mindkettő be van gyulladva. Kaptunk krémet, meg cseppet is, de meg sem mutatta hogy csepegtessünk. Pedig azért ez elvárható lett volna...
6. 745c235007 (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2010. nov. 10. 19:32

Nem szabad többet hozzá menni! :(

A mi állatorvosunk egy egyszerű oltás alkalmával is megvizsgálja az egész állatkát. A kutyát is és a tengerimalacot is. Nincsen különbség! Szomorú hogy egyesek ilyenek....

5. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2010. nov. 10. 19:22
Sajnos van olyan állatorvos, aki a cicát még állatszámba sem veszi...
2010. nov. 10. 19:20
És hát nem vagyok biztos benne, hogy nekünk kellett volna rávezetni, hogy mit nézzen meg. Sem a körmeit nem nézte meg, nem tapogatta meg, semmi extra vizsgálat nem volt, amit pl neten első vizsgálatként videón látunk...
2010. nov. 10. 19:19

Találtunk egy cicát pár hónapja az utcán és most jutottunk el vele az orvoshoz. Mi lett volna a dolga a dokinak első vizsgálatkor, főleg egy talált utcacicával kapcsolatban, aki nem régiben még a halál szélén volt férgesen, tetvesen, csontsoványra fogyva?

Úgy kellett mondani a dokinak, hogy a fogait, fülét, szemét nézze meg, semmihez nem nyúlt magától. Még a nemét is nekünk kellett megmondani.

2. 745c235007 (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2010. nov. 10. 19:18
mire vagy kíváncsi pontosan???
2010. nov. 10. 19:18
Első állatorvosi vizsgálatnál mit kellene nyújtania az állatorvosnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook