Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvosi vizsgálatok, rossz tapasztalatok... fórum

Orvosi vizsgálatok, rossz tapasztalatok... (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 31. 06:05

Meglepetésemre sajnos rengeteg visszaélést és kéretlen hangnemet tapasztaltam a magyar egészségügyben:

Egyet említenék ezek közül:


Az orvosok.hu orvos válaszol rovatban kérdeztem meg egy gasztroenterológust ugyanis vékonybél kontaminált szindrómát állapítottak meg és gyomorfájás miatt nem tudtam az antibiotikus kúrát végig csinálni.

Emiatt az orvos nem mert újabb antibiotikumot felírni, de a puffadás tüneteim, hőemelkedésem visszatért ezért véleményt kértem volna és ezt a választ kaptam.


Kedves Márta!


Kétlem, hogy a Normix okozta volna az említett mellékhatásokat. Orvosának feltehetően jó oka volt arra, hogy ne adjon újabb antibiotikumot.

Helyesnek tartja, hogy internetes információ alapján megkerülje az ő véleményét?Megválaszolta: Prof. Dr. Papp János


Ezek után írtam az adminnak. Én nagyon csalódtam ebben a szolgáltatásban a stílus miatt, mert ezt nem tartom segítségnek. Egy napi szinten fájdalmakkal élő embernek nem erre volna szüksége, mindamellett, hogy tényleges tanácsot nem adott.

44. bededi
2011. okt. 21. 09:10
Le kell írnom a tapasztalatom,úgy érzem.A szegedi női klinikáról.tegnap voltam rákszűrésen.A tapasztalataim eddig is rosszak voltak.Sokan a Márton Virágot dícsőítik,gyakorlatilag engem elhajtott a fenébe,pedig olyan durva fertőzésem volt,hogy a panaszaimat alig bírtam elviselni.na de tegnap mentem ismét.dr.Keresztes Csabához.Én maximálisan elégedett vagyok.A rákszűrés keretén belül mondtam,hogy nem jön össze a baba.Ő meg egyből küldött ultrahangra,hormonszintre stb.Mindezt ingyen.Csütörtökön ismét megyek hozzá.Szóval semmi bájolgás és üres fecsegés,tette a dolgát.Épp néztem a bérpapírom,16000 ft tb-t vonnak a béremből,így nem vagyok hajlandó a magánba 12000 fizetni.nem smucigság,de tudom másra is költeni.A Keresztes doktor nagyon kedves volt,nem fájt semmi,mindent elmagyarázott szóval le a kalappal előtte.Én csak hozzá fogok menni.És tapasztalt nem mai "gyerek"!
2011. máj. 2. 17:18
Én is csak jót tudok mondani Keresztes főorvos Úrról, egyedül neki köszönhetem, hogy a cisztáim miatt megvan még a petefészkem, egyedül ő nem a műtéttel kezdte, hanem hormongyógyszerrel próbálkoztunk elsőre mindig, hogy elmúljon. Amúgy tényleg nem bánik kesztyűs kézzel az emberrel, de voltam másnál is, ott meg annyira finomkodtak, hogy a végén semmit nem tudtak megállapítani, vagyis igen, az egyik azt mondta, gombás fertőzés miatt fáj a hólyagom és petefészkem, felírt rögtön 4 tablettát, amit csak mikor kiváltottam, lett gyanús, mert csak annyit mondott, beveszem este és kész. Na erre lttam a 4 db-ot és telefonáltam, mondta, bocsi, egyet kart írni. :) Ekkor elmentem a Keresztes doktor úrhoz és közölte, felfázás, van, gulladás, antibiotikum és gyulladáscsökkentő. Szerintem megbízható doki, én 16 éve járok hozzá.
42. tope2006 (válaszként erre: 2. - 82a31ed4c7)
2011. ápr. 28. 19:22
Dr. Keresztes Csaba Mátyás szegedi orvos védelmében említeném meg, ha valaki mint páciens normálisan viselkedik a doktor úr is ezt viszonozza mint bárhol másutt az életben. Lassan 1 évtizede hozzá járok és mindig a maximumot nyújtotta és sosem utalt arra, mint más dokik hogy vírítsd a lóvét anyukám. Nem utolsó sorban a 40 éves unokabátyám is nála született. Valamint egyik rokonom gyerekét Gyulán túlhordatták az orvosok ami eredményeként a kislány meghalt, ezután azt mondták nekik nem lehet gyerekük. Elhoztam őket Keresztes doktor úrhoz aki mindent átvizsgált alaposan és közölte nem érti miért mondták nekik, hogy nem lehet gyerekük. A lányuk az idén megy iskolába. Tehát a doktor úr tudása több évtizede elismert. Jobb lenne szerintetek az olyan orvos aki csontig nyal csak a pénzetekért? Nem hinném. Én elnézést kérnék a helyében aki szidja, mert éppen azon dokik egyike aki maximálisan becsületes és jóravaló.
41. Serry
2010. júl. 31. 22:44

Szia nem olvastam végéig a fórumot.. és nem is akarlak kritizálni... Igen sajnos vannak ilyenek Mo-on..

Sajnálom,ohgy megint belefutottál a hazai eü legaljába.

40. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 39. - Agnes1219)
2010. jún. 5. 15:23
Igen, végre valami jó :-)
2010. jún. 5. 14:17
szióka.mindenkinek,szép,napót,végre,süt a nap.és nincs eső.ágnes1219.
38. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 37. - Ed405d6362)
2010. jún. 5. 09:09
Én sem vagyok orvoshoz járó. A körzeti orvosnál is vagy 4 éve voltam utoljára, de most csak azért kell majd felkeresnem, mert lejárt a jogsim és kell hozzá az orvosi vizsgálat.
37. ed405d6362 (válaszként erre: 36. - 82a31ed4c7)
2010. jún. 5. 08:56

Szia, örülök hogy jobban vagy, most már biztos h az orvos cseszett valamit de nagyon.

Én próbálok minél ritkábban dokihoz járni és ilyen kis gyógyteákkal meg homeopátiás bogyókkal próbálom magam helyre rakni, több kevesebb sikerrel.

2010. jún. 5. 07:56

Sziasztok! Már jobban vagyok hála az égnek.

Látom nem csak én vagyok tele rossz tapasztalatokkal.Így bízzunk az orvosokban amikor szükségünk van rájuk, mert hát valakihez fordulni kell mikor baj van.

35. ed405d6362 (válaszként erre: 34. - 07c4794583)
2010. jún. 4. 20:19
mert addig nézik a tv-ben a Mónika shóót:D
2010. jún. 4. 20:16
amúgy meg nem értem, hogy a nyugdíjasok miért este hat után járnak orvoshoz.
33. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2010. jún. 4. 20:15

Az öreg nénik annyira megértőek, hogy én háziorvosnál minden áldott alkalommal három órát vártam, tehát 9 óra munka után harminckilenc fokos lázzal délután öttől este nyolcig kókadoztam a rendelő padján, mert azok a nénik is előttem mentek be, akik utánam jöttek. Ha megpróbáltam egyezkedni, letorkoltak, hogy maga még fiatal, bírja!

Egyszer aztán annyira rosszul voltam, hogy mikor kijött az asszisztens, egyszerűen rádörrentem, hogy kívánja-e, hogy innen a padról hívjak mentőt vagy bemehetek? Na akkor aztán sűrűn elnézést kértek, de legközelebb megint nyolcig kellett várni.


Aztán úgy döntöttem, akkor megyek öt perccel nyolc előtt, akkor meg letorkolt az orvos, hogy miért ilyen későn megyek. Mondtam, mert ha ötre jövök, akkor is most jutok be. Na erre már nem mondott semmit.


VII. ker Péterfy Sándor utcai kórház

2010. jún. 4. 19:44
Undorító!!!! Minden hónapban látom a fizupapíromon, hogy mennyit fizetünk az államnak ezért a mocsokért!!! Itt csak közös erővel lehetne fellépni...szerintem!
2010. jún. 4. 19:40

Nőgyógyász sztorim is van:)

34 éves koromban kezdett el szórakozni a havim. kimaradozott, igy elmentem a dokimhoz. Mindent rendben talált, a méhszájsebemet elfagyasztotta, ami miatt 3 havonta jártam hozzá kontrollra. Egyszer véletlenül úgy jött ki a lépés, hogy szabin volt, amikor mentem. A helyettese kikérdezett, de nem vizsgált meg, mert szerinte az OEP nem fizette volna ki a rákszűrésemet, amit a saját dokim irt elő. Leleményesen kiszúrta, hogy a havim elég rendszertelen, igy rákérdezett, én meg mondtam neki, hogy az első időben csak néhányszor maradt ki, majd rednszeren minden második hónapban, majd csak 3 havonta volt havim, aztán fél évente, most meg már nincs. Végig mért és közölte velem, hogy kövér vagyok és azért nincs havim. 7o kg voltam. Tehát kb 5 kg feleslegem volt. Annyira felháboritott, hogy mondtam neki: Nézze, elmagyarázom önnek úgy, hogy ön is megértse! Elöszőr rendszertelenné vált a havim, ami miatt felkapkodtam pár kilót és nem forditva! A nővérkék jót vigyorogtak, ő meg vörösödött.

Azaz igazság, hogy vissza akartam hozzá menni később, mert azt mondta, hogy ha lefogyok ismét lesz havim, és lefogytam és 57 kg-an sem volt havim, de az időm drágábbnak bizonyult...

30. fdóri
2010. jún. 4. 19:27

Sziasztok!


Én ma elmentem a fogászatra, mert éjszaka fájt a fogam. A kisfiamat is vittem, mert nincs aki vigyázna rá. 3 éves, cukorbeteg. Vártunk 2,5 órát..mondom a dokinak, van még fél órám, mert a gyerekem inzulinos cukorbeteg, időre kell ennie, haza kell érnünk ebédre. Nem válaszolt, gondoltam mindjárt behív...Konkrétan le se szarta, azt mondta mikor a fél óra elteltével elkértem a papírjaimat, menjek vissza ha megetettem a gyereket, ha visszaérek 1-re(2-ig van rendelés) megcsinálja. Hát visszamentem, mert féltem hogy kipurcanok hétvégén, de szerintem az a 3 nyugdíjas néni megértette volna ha behív előttük.

29. ed405d6362 (válaszként erre: 27. - 82a31ed4c7)
2010. jún. 4. 19:27
Remélem holnapra jobban leszel, pihengess esetleg ha van szaunaöved az lehet hogy jót tenne.
2010. jún. 4. 19:26

Én már sok nőgógászaton megfordultam sajnos 21 éves létemre, de egyik rosszabb mint a másik,főleg a higiénia... szörnyű...múltkor eldöntöttem h elmeek egy magánnődokihoz itt Győrben, mert gyógyszert akartam váltani, gondoltam ő precíz lesz megvizsgál h mi is lenne nekem a legjobb.

ÁÁÁÁ dehogy...közöltem h a gyógyszer amit szedek a szervezetemre rossz hatással van mert sokat fája fejem és sokat híztam, ő szépen végighallgatott, majd megjegyezte: "értem a problémáját, ezek szerint gyógyszert szeretne váltani??" //végülis ezt mondtam neki már 20perce egyfolytában de mindegy//, majd hozzáfűzte: "és választott már helette másikat??" én csak néztem mondom nekem kel választani erre ő "hát gondolom már kiválasztotta mit szeretne szedni vagy ennyire felelőtlenül jött ide??:O" végülis nem kaptam semmit nem vizsgált meg, csak közölte nézek körül az interneten barátoktól érdeklődjek kinek mi a jó és akkor menjek vissza...

Csupán 8000ft-mba került:S

2010. jún. 4. 19:25
Csajok köszönöm a mai hozzászólásaitokat, de megyek pihenni, mert még mindig fáj a hasam, és szeretnék lefeküdni, pihenni, de holnap jövök hozzátok.
26. Lilimami (válaszként erre: 25. - 82a31ed4c7)
2010. jún. 4. 19:25
Csak sokan azért nem mennek, mert sajnos nincs pénzük magándokira :( Így inkább befogják a szájukat is.
25. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 21. - Lilimami)
2010. jún. 4. 19:23
Esküszöm nekem is eszemben volt, hogy amikor kijövök a rendelőből kikiabálom, hogy ez egy szatír, és még most menjen innét aki ide vár.
24. Lilimami (válaszként erre: 20. - 82a31ed4c7)
2010. jún. 4. 19:23

Szerencsére nekem nőgyógy. bajaim nem szoktak lenni, vagy rákszűrés miatt megyek, vagy három havonta gyógyszert feliratni. Náéztem már magánorvost, amennyit nekem kéne járni, végülis nem halnék bele, hogy fizetni kéne, de még nem találtam jót. Illetve azt luxusnak érezném, h bogyó felirása miatt a magándokinak fizessek 2-3 ezer ft-ot, míg az sztk-s, a kö..ög, ingyen felírja, csak cserébe no tisztelet.

Röhej, hogy pénzért meg kell vennünk az udvariasságot, figyelmet, tiszteletet...

23. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 19. - Szanya)
2010. jún. 4. 19:22
Megérdemelné. Egyébként sem kedveltem ezt a dokit soha. Olyan nyers, durva.
22. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2010. jún. 4. 19:20
Elképesztő! Minimum egy allergia tesztet kellett volna elvégeznie.
21. Lilimami (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2010. jún. 4. 19:20
Na igen, kapsz időpontot hetek , hónapok múlva. Az nem baj, hogy egyik napról a másikra kezdett fájni, vagy lett valami bajod, miért nem kértél már időpontot jó előre?? Miért nem látsz a jövőbe?? Na ro...janak meg!! Nem szoktam csúnyán beszélni, de félek, egyszer valamelyiket elküldöm a fenébe ott mindenki előtt úgy, hogy nem tesz zsebre. És fogadni mernék, hogy nem én fogok ott égni, hanem az orvos. Ja, idézőjelben orvos...
20. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 14. - Lilimami)
2010. jún. 4. 19:18
Igazad van, nagyon rájuk férne egy kis helyreigazítás. Ki vagyunk szolgáltatva vizsgálat közben, ez amúgy is olyan megalázónak érzem.
19. Szanya (válaszként erre: 16. - Ed405d6362)
2010. jún. 4. 19:18
Hát ez eszméletlen. Hogy ilyen létezik! A nőgyógyász beszólása meg...!!!!! Remélhetőleg kap egyszer egy vesegörcsöt, és élvezheti.
18. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2010. jún. 4. 19:17
Nagyon megfontolom, és lehet hogy meg is teszem, mert dühös vagyok.
17. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 11. - Agnes1219)
2010. jún. 4. 19:15
Te jó ég! Én is halottam már ilyet hogy szinte begyógyult a spirál, ezt emiatt én ki is hagyom. Csak gyógyszert szedek ha annyira muszáj lesz.
2010. jún. 4. 19:14

Az egész országban így van ez sajnos::S Ha nem fizetsz akkor nem hogy nem foglalkoznak veled hanem bosszúból még meg is kínoznak:S

Két hónapja jártam úgy h vesegörcsöt kaptam vasárnap reggel 10kor kihívtuk a háziorvost, aki délután 4re ki is jött közölte nem érti mi a problémám(addigra már szinte sokkot kaptam annyira fájt) majd beküldött a kórházba, persze csak ha van autónk, mert faluról volt szó, ő meg mondta h hétvégén is mennek a buszok... Mindegy volt autónk bementünk, este 9-ig vizsgálatok nőgyógyász küldött a sebészhez sebász a nőgyógyászhoz egyre rosszabbul voltam , egymás után 5ször vizsgáltak meg, és még a nőgógyász közölte is, hogy : "ugye hogy nem fáj ez , sőt még élvezni is lehet, legalábbis én élvezem.." végül semmi konkrétat nem modnták, közölték hogy menjek el az urulógushoz másnap. Ez amúGY Mosonmagyaórváron történt(Győrben tanulok). Másnap kétségbeesve az első busszal hazamentem egyből anukámmal az urulógushoz ott a kis aszsisztens mondta h várjunk ott ültünk reggel 10től 3ig, mire a dr közölte hogy nincs időpontunk nincs beutalónk enélkül ő nem tehet semmit. Következő nap háziorvoshoz beutalóért, aztán vissza az urulógus időpontot kérni, na hát azóta várok mert időőpontot július 15-re kaptam.

Azóta mindennap megiszom egy liter cickafark teát, ilen vény nélkül kapható meg olyan vény nélkül kapható szarok szedek...


De ez van:S

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook