Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Többen írtátok, hogy kellett már meztelenre vetkőznötök orvosi vizsgálathoz. Elmesélnétek, hogy is volt? fórum

Többen írtátok, hogy kellett már meztelenre vetkőznötök orvosi vizsgálathoz. Elmesélnétek, hogy is volt? (beszélgetős fórum)


1 2
35. tsaba8 (válaszként erre: 34. - Globus)
2015. máj. 24. 12:39
Ma már lehet, hogy indokolatlan a bugyi levétele az iskolaorvosnál, de anno nekünk le kellett vennünk az alsónadrágot is. Ráadásul több fiúnak egyszerre egymás előtt + még ott volt a védő néni is az orvos mellett. A sulidoki amúgy férfi volt. Úgy emlékszem, a lányoknak is meztelenre kellett vetkőzniük. Nem tudom ez mennyire volt általános gyakorlat, de a mi sulinkban így volt. Gyanítom, ha manapság egy iskolaorvosnál az alsónemüt is le kéne venniük a gyerkeknek, akkor abból országos botrány lenne. Jó sokat változott a világ.
34. globus
2015. máj. 21. 20:42

Néhány embernek a részleges vetkőzés is nehezen megy. Anyu mesélte, hogy volt egy kolléganője, akinek diónyi seb, fekély volt a mellén, és azért nem ment orvoshoz, mert akkor meg kellett volna mutatni... hát csak nem képzelik, hogy ő a mellét mutogatja? Aztán mikor már folyt és enyhén szaglott is, kénytelen volt.

Műtét előtti vetkőztetés teljesen érthető. Mondhatnánk, hogy bugyi miért ne maradhatna, ha felül operálnak, és ha valamilyen szövődmény adódik, neadjisten kómába esünk, akkor majd úgy fognak hömbölgetni, hogy meg tudjanak katéterezni, lemosdatni? Esetleg levágják ollóval a legszebb bugyingót. Nyilván nem az ócskát vettük fel :)

Iskolaorvosnál a bugyi levetése indokolatlan, de a gerincoszlop, csontrendszer vizsgálata ruházatban nehéz lenne.

2015. máj. 21. 20:19
De sok aberált orvos van!
2015. máj. 21. 19:21

Mindig torok és fülfájós voltam. 19 éves koromban egy 50+ orrfülgégész úgy vizsgált meg, hogy kérte, vetkőzzek le teljesen és még sétálgassak is előtte,levetkőztem és sétálgattam. Nagyon kis hülye naiv csaj voltam, a barátnőm a vizsgálat után nekem támadt, hogy miért vetkőztem le, fel kellene jelenteni, stb.

de a doki nem nyult hozzám, csak a fülemet és a torkomat vizsgálta, igaz ruha nélkül, csak nagyon bámult. Még vissza is rendelt, de másik orrfülgégészt kerestem. A barátnőmöm kivül senkinek nem mondtam el. Anyukám nem értette, hogy miért nem felel meg a jóhírű klinikai professzor.

Fiatal voltam és csinos, engem, nem zavart a meztelenség , 30 éve nem is jutott eszembe az eset.

31. tsaba8
2015. máj. 13. 19:04

Nekem az elmúlt rendszerben sokszor kellett meztelenre vetkőznöm orvosi vizsgálaton. Majd apránként ideírogatom őket. A rendszerváltás után már csak egyszer fordult elő. Viszont a mai napig nem tudom, hogy mi értelme volt az egésznek? Ha van valaki, aki akkoriban praktizált, megírhatná, hogy miért volt ez így.


Röviden: Idő a ’70-es évek vége, a ’80-as évek eleje. Akkoriban 6-16 éves korom közt, igazolt sportoló voltam. Félévente sportorvosi vizsgálat volt. Olyankor a sportorvos kijött az egyesületbe, nekünk pedig 1 órával előbb kellett az edzésre menni, hogy a kezdésig meglegyünk a vizsgálattal. A sportklubban volt egy kis orvosi szoba, ott vizsgáltak minket. Kettesével kellett bemenni külön a fiúknak és külön a lányoknak.


9 éves voltam, mikor először kellett meztelenre vetkőznöm a sportorvosin. Új orvos volt. Férfi. Sose láttam még. Azt mondta, ha levetkőztünk, jöjjön be az első kettő, mikor ők végeztek, mehet a következő kettő. Én a barátommal mentem be. Akik előttünk végeztek nem említettek semmi különöset. A váró helységben alsógatyára vetkőztünk. Addig ugyanis az volt a szokás, hogy a vizsgálatkor csak alsógatya lehetett rajtunk. Bementünk. Én álltam elöl. Kérdezi, miért nem vetkőztetek le odakinn? Nem jöttem rá, mire céloz. Értetlenkedtem. Erre ő, vetkőzzetek le rendesen! Még akkor sem értettem, mit akar. Mondom le vagyok vetkőzve, csak ez az alsógatya van rajtam. Vedd le az alsónadrágod te is! Mi az hogy én is? Hátranéztem a barátomra. Ő elsőre felfogta, és addigra levette az alsónadrágját. Levettem én is. Nem éreztem kellemetlennek, hogy meztelen vagyok. Kicsi voltam még, különösebben nem is szégyellős, a doki férfi volt, és a barátommal amúgy is sokszor láttuk egymást meztelenül a zuhanyzóban. Szóval nem éreztem kínosnak, csak nagyon meglepőnek. Később, mikor kitárgyaltuk, senki se mondta, hogy szégyellte volna magát, bár ez semmit sem jelent.


Maga a vizsgálat mindössze a következőből állt: magasság mérés, testsúly mérés, meghallgatta a szívünket a fonendoszkóppal, pulzusmérés, lecentizték a mellkasunkat, hogy mekkorát tudunk lélegezni. Ezután 30 db négyütemű fekvőtámaszt kellett végezni, majd újra pulzusmérés és fonendoszkópos hallgatózás. Ennyi. Semmilyen nemi szervekkel kapcsolatos vizsgálat nem volt. Nem vettem észre, hogy nézegette volna, nem fogta meg, semmi nem volt vele.


Később, az elkövetkező sportorvosikat már más orvosok tartották. Ez a doki is jött még párszor, de mások is, köztük egy doktornő. Náluk is meztelenre kellett vetkőznünk. Kb. 13 éves koromtól kezdett zavarni, ha a doktornő tartotta a vizsgálatot. Különösen akkor lett kínos, mikor a nemi szervemen már meglátszottak az érés jelei. Ráadásul addigra kicsit nagyobb lett a mérete is, és a négyütemű fekvőtámaszok alatt, össze-vissza csapongott. A férfi orvosok előtt viszont nem szégyelltem magam. Gondolom, a lányok pont fordítva éreztek. Serdülőkorban a sportorvosi előtt az volt a kérdés, hogy aznap a doktor, vagy a doktornő jön-e? Az egyiknek a fiúk, a másiknak a lányok „örültek”. 15 éves koromban kellett utoljára meztelenre vetkőznöm a sportorvosin. A következő évben megint fönn maradhatott az alsógatya. Utána meg már nem tudom, hogy csinálták, mert abbahagytam az igazolt sportolást.


Azóta sem értem, hogy fenti vizsgálatokhoz miért kellett évente kétszer meztelenre vetkőznünk? Gondoltam arra, hogy esetleg rátekintéssel ellenőrizték a herék leszállását a zacskóba. De akkor miért félévente, úgy tudom, ha a herék egyszer leszálltak, akkor már nem mennek vissza? És akkor a lányokon mit néztek? Arra is gondoltam, hogy talán a normális nemi fejlődésünk nyomon követése volt a cél? Tudja valaki a választ?

30. Nicol2000 (válaszként erre: 15. - Frankaaa)
2014. máj. 16. 19:20

itt a jó példa amiről beszélek,mind két esetben meg lehetet volna úgy vizsgálni a gyerekeket hogy az ne legyen megalázó,mert amit leírtak az nem korrekt és nagyon is megszégyenítő.


A kislányt meglehetet volna alul úgy vizsgálni hogy még sem meztelenül feküdjön az ágyon,azért ha marad némi ruha és minnél kevesebb ember lát ebben a kiszolgáltatott helyzetben(Mert akárki akármit mond ez egy igen kiszolgáltatott és megalázó helyzet)akkor kevésbbé lett volna kínos a gyereknek.A kis sráctól is lehetet volna másképnt víizeletet venni,nem kell hogy bárki is nézze hogyan veszed elő a nemiszerved és pisilsz,már egy 7 éves is bele tud pisilni egy üvegcsébe.


Nem kell így,de hogy kell így vizsgálnia.Lehetet olvasni ahol kislány kénytelen volt vizsgálatra menni gyerekgyógyászhoz és nem kellett meztelenül feküdnie,beterpeszteni,beszélt hozzá az orvos,hogy mi fog történi és csak alul kellett levetkőznie,nem teljesen meztelenre.Vízeletet is szoktak kérni még igen kicsi gyereknél is és nem kell azt az orvos előtt csinálni,nagyobbnak meg főleg nem.



Én ezekről beszélek,amikor nem figyelnek oda hogy az kínos vagy megalázó lehet.



Igen van amikor vetkőzni kell,de sok esetben egyáltalán nincs szükség hogy mindent levegyen az illető és nem azt kell nézni hogy mi kényelmes az orvosnak,hanem az orvosonak a beteget kellene nézni,hogy mi lenne kevésbbé kínos a betegnek.Az orvos is tanul beteg jogot,hogy mikre kell figyleni és jó lenne ha ezt észre is vennék.



Sajnos a sok ilyen tapasztalat miatt van annyira rossz hírük az orvosoknak és a sok rossz vélemény.


Az orvosnak tapintatosnak kellene lennie,a betegre figyelni,nem tárgynak tekinteni.


Na meg az idős néni esete:Az orvost tenném a szoba közepére hogy tessék letolni a gatyát és majd a többi kollega oda megy és megvizsgálja.

Durva,na ez az ami megalázó!!!


Tuti másképp is meg lehetet volna oldani!



Amit az orvos nem tenne meg magával azt ne tegye meg a beteggel se!!

Ami az orvosnak kínos lenne és elkerülné azt ne tegye meg a beteggel sem!!!



Odafigyelés és tapintat hol marad?

2014. máj. 16. 19:11

Szerintem egy vizsgálatnál sem kellene igazából meztelenre vetkőzni,a vizsgálat az orvoson múlik,hogy valóban figyel a betegre vagy sem.Majd ezt részletezem is.


Oké hogy orvos(tehát látott már meztelen testet,de ki nem?),de ha ebből indulok ki vajon a közvetlen kollega előtt levetkőzne nyugodtan,gátlás és zavar nélkül,hiszen az is orvos,az is látott már meztelen testet, induljunk ki ebből:-)


Ha az orvos sem vetkőzne le gátlás és szégyen érzet nélkül más orvos társa előtt akkor egy civil embernek is úgyanúgy kellemetlen érzés ebből kell kiindulni!


De ha meztelen testet veszük alapul,akkor mindenki látott már,akkor most senki ne legyen senki előtt szégyenlős vagy mi,vagy ha valakinek van egy fia,akkor minden fiával egykorú gyerekhez nyugodtan benyitogathatna,hiszen ugyis látott már ilyet?Jó most csak vicceltem.De ezen is el lehetne gondolkodni.


De ha valaki elmegy urologushoz,nőgyógyászhoz akkor sem teljesen meztelenre vetkőzik,alul vetkőzik le hiszen az alsó testet vizsgálják!


Nőknél sem minden nőgyógyász nézi meg a melleket ha igen akkor egy odafigyelő és értelmes orvos megvárja míg a beteg alul felöltözik és csak úgy kéri meg hogy a melleket megnézhesse,tehát nem meztelenül vagy a szó teljesen értelmébe!


Műtétnél is megkérnek hogy vegyed fel a műtős köppenyt,de ha valamire való az az orvos,vagy ápoló,műtős aki éppen átadja a köppenyt akkor nem fog ott állni és végig nézni hogyan vetkőzöl le teljesen és veszed magadra a ruhát,hanem kisétál és megvárja hogy te nyugodtan felöltözhess !!



Itt minden az orvosom múlik,igen is meg lehet úgy vizsgálni bárkit hogy annak ne kelljen anyaszült meztelenül feküdni,sok helyen van külön vizsgáló,vagy válaszfal,válaszfüggöny ha odafigyel az orvos akkor elhúzza,ha odafigyel akkor ha vizsgál valakit éppen nem fogja az asszisztens nyitogatni az ajtót hogy bármilyen illetéktelen belásson.


A lényeg és a fontos amit elfelejtünk hogy kortól és nemtől függetlenül oda lehet figyelni a betegre hogy azt ne hozzuk feleslegesen kellemetlen helyzetbe,ne kelljen feleslegesen úgy mond túlvetkőzni,ha át kell műtős ruhába öltözni ahogy itt példként itt is van akkor azt lehet úgy tenni hogy ne legyen ciki,vagy megalázó,hiszen nem kell ott állni és végig nézni ahogy levetkőzik a gyerek,vagy oda lehet figyelni arra hogy amikor átvetkőzik,vagy mondjuk úgy levetkőzik a gyerek akkor ne nézze azt végig a többi gyerek is.


Csak odafigyelés és tapintat!!!

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Marlenka70)
2014. febr. 14. 20:53
:)))))
27. b486c9cf7d (válaszként erre: 26. - Marlenka70)
2014. febr. 14. 19:11
:D
2014. febr. 14. 19:02
Ismerős mesélte a belgyógyász ffi orvosnál mikor hasfájásra panaszkodott mondta a doki vetkőzzön le és feküdjön az asztalra.Mire a doki megmosta a kezét,a csjszi anyaszült meztelen feküdt az asztalon.Az orvos majdnem kiesett a cipőjéből és meglepődve mondta elég lett volna a hasát szabaddá tenni.
2014. febr. 14. 18:45
Egyszer MRI elott a tokos nover Madridban azt mondta, hogy a vizsgalathoz vetkozzek meztelenre (en kerdeztem, hogy konkretan mit kell levennem). Mint kiderul viccnek szanta. Le nem vetkoztem, de mig nem mondtak, hogy csak vicc volt, eleg pocsekul ereztem magam. (Eleg ego lett volna puceran totyorogni :0
24. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 23. - Marlenka70)
2014. febr. 14. 18:43

Első mondat vicces, a második sajnos igaz.


Egyre igazabb!

2014. febr. 14. 18:40
Már kiöregedtem abból a korosztályból akiket levetkőztet a doki teljesen. Ja és elvesztettem a bizalmam az orvosokat illetőleg ezért kerülöm őket.
2014. febr. 13. 20:21

Èn 12évesen kerültem kórházba mandula kivétel miatt egyedül.Az orvos idős bácsi,az ápoló negyvenes pasi.Az ápoló hozta a háló inget hogy vegyem át,allatta csak bugyi maradjon.A doki meg az ápoló ment a következő beteghez nekem meg ott akkor át kellett venni a háló inget.Mind a 8 kisbeteg így járt.


Èrdekes módon nem voltam zavarban és nem éreztem megalázónak semm.

21. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2014. febr. 13. 20:11
Jóóó az első mondat vége!
20. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2014. febr. 13. 20:10
Hát, teljesen meztelenre még nem kellett, hanem részlegesen. Pedig volt néhány jóképű dokibácsi.
2014. febr. 13. 07:28
Itt nem az a gond, hogy meztelenre kell e vetkőzni vagy sem valahol. Mert van, amikor szükséges. Hanem az, ahogyan az orvos kezeli a helyzetet. Még nem találkoztam személy szerint olyannal, aki előtt megalázó lett volna. Gyerekkoromban volt egy nekem kellemetlen, de nem túl rendkivüli élményem a doki bunkósága miatt, de ott azért bugyiban lehettem.
2014. febr. 12. 21:36

Van sok vizsgálat, ami elég necces. Ilyen a nőgyógyászati, urológiai vizsgálatok és még sorolhatnám. A legneccesebb a boncolás, csak arról már nem tudunk:)



Én nőgyógyászhoz mindig szoknyába megyek és pólóba, mert ilyenkor csak leveszem a bugyit amikor az asztalra felmászok, akkor fel a szoknya és kész, ha meg akarja nézni a mellemet, akkor ledobom a pólót és még mindig van rajtam egy szoknya:) Kellemetlen, de szükséges.


röntgenezésnél volt már olyan élményem, hogy a pasi nem bírta levenni a mellemről a szemét és úgy mutattam neki, hogy nem itt, hanem itt fáj:) Ő jobban zavarba jött, hogy lebukott:)

A nőgyógyász is viccelődött már velem a korom miatt. De jó magának, hogy ilyen kis fiatalka. Akkor Önnek is, hisz kb. egy idősek vagyunk:)

De ez is inkább poénkodás volt, mint megalázás.


Igen, a gyerekekkel bármit megcsinálnak.

17. csengu (válaszként erre: 5. - Frankaaa)
2014. febr. 12. 21:13

Szerintem semmi kiszolgáltatottság nincs benne!

Orvos előtt miért kéne szégyelni magad? nem értem!

Látott már szerintem elég testet szinte mindegyik...

És mindenkinek van mindene "remélhetőleg".. akkor ?

Az már más kérdés, hogy egy idegen előtt kell leöltözni, de ha nem akarod, hogy komoly bajod legyen, akkor igen is öltözz le! Semmi nincs benne!!

2014. febr. 12. 21:06

Na nekem van egy durva történetem:

Nagyim mesélte hogy mikor kórházban volt, a kórteremben 6-an voltak kb, annyi személyes volt a szoba. Nyilván mind nők, és idősek voltak, 70-80 közöttiek. És az egyik néninek nem volt valami rendben a székletével vagy az aranyerével vagy mi, de mondta a mamám hogy bejött a doki és mondta a néninek hogy húzza fel a hálóinget, a bugyit meg le. Ott a kórterem kellős közepén, úgy hogy közben a másik 5 bent volt. A néni mondta hogy "De doktor úr itt? Most?" és mondta az orvos hogy igen, csak 1 pillanat. És ott mindenki előtt megvizsgálta alulról....

Mondta a nagyim hogy ő pl akkor kiment inkább, mások meg elfordultak stb. de hogy ilyet megtenni???

2014. febr. 12. 20:00
Hallottam olyat, hogy valaki gyerekkorában kórházba került hasi panaszokkal (lány). Mindenféle doki nézte, gyereknőgyógyász is. Utóbbi úgy, hogy rászólt: vedd le a pizsamád. Nem az alsót, hanem az egészet. Utána meg kellett fognia a bokáját, fölhúzni a lábát, és saját magának tartania, mert a belgyógyászaton nem volt olyan vizsgálószék. Na, kicsit sem megalázó vagy kiszolgáltatott? Másik: fiúgyereket a nővér pisiltetett vizeletvizsgálathoz. Ott előtte kellett csurrantania, a nővér tartotta elé az edényt középsugaras vizelethez (előtte letörölgette a fütyijét a sterilitás érdekében). Bizonyára így kell, de attól még nem kínos/kiszolgáltatott/megalázó?
2014. febr. 12. 18:15

Szüléskor is éppen elég kiszolgáltatott az ember lánya. Aki arra jár, az megvizsgál:)

Azt hallottam, hogy bizonyos korig rakatják le a textilt a dokik. Bizonyos kor után viszont maradhat a nagykabát is?)

2014. febr. 12. 18:11
Nem kellemes élmény egy idegen ember előtt levetkőzni, de sokkal kellemetlenebb lenne, ha a szégyenlősség vagy gátlásosság miatt nem derülne ki valamilyen betegségem vagy ez miatt nem kezeltetném magam. Én bízok benne, hogy az orvosok többsége nem a saját szórakoztatására vetkőzteti le a betegeit, hanem a gyógyítás érdekében. Egyébként meg ha nem inzultál, akkor magában tőlem gondolhat, amit akar, nem érdekel, mert nem ezért megyek hozzá.
2014. febr. 12. 17:56
Nälunk volt egy öreg doki,a munkaalkalmassägin,ö csak a jo csajokat vetköztette meztelenre.:)
2014. febr. 12. 17:27

Háááát...először átölelt...aztán meg is csókolt,igen...aztán...pont-pont-pont...

Na jó.Tudom,hogy nem az érdekel,hogy egy orvos hogy csinálja,hogyan kezd neki,csak ezt nem hagyhattam ki,bocsesz...:)))


Totál mezítelenre ugyan hol kéne vetkőzni,nemtom...talán ha nyaktól lefele amputálnak,akkor.Am...a nőgyógyász is kíváncsi az alsóbb fekvésű dolgokra,neki is le kell vetkőzni bizonyos szintig.De ezt én általában diadalittasan és kuncogva élem meg,mert szörnyen pasik ők is.Nehez bírják,ha csak egy kapucnis felsőben és mütyür tangában libegek be hozzájuk,na azt a fejet látnod kéne,az egyik az ott felejtette magát az előtérben,ahogy beengedett az öltőzőből,hát állati jó volt,nagyon cukik...:)))

10. 3290f12f06 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2014. febr. 12. 16:59
Oszi felulvizsgalatnal pl. nem indokolt anyaszult-meztelenul allni (telidoben). Fel is jelentettek a hohert.
2014. febr. 12. 16:54
Én gyűlölök nőgyógyászhoz járni a vetkőzés miatt,de pl mikor az első fiamat szültem, és medencében vajúdtam,nem volt időm a kiszolgáltatottsággal vagy a szégyenlősségemmel foglalkozni,pedig minden alkalommal,mikor kimásztam a vízből (vizsgálat,pisi,stb) egy nővérke törölt szárazra.
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Frankaaa)
2014. febr. 12. 16:49

szükséges vizsgálat, mi a fenéért éreztem volna magam kiszolgáltatottnak?


Nem is értem a felvetést.

2014. febr. 12. 16:48
Igen, úgy képzelem. Ez érdekes, hogy Te nem. Lehetne bővebben?
2014. febr. 12. 16:46

én nem éreztem magam kiszolgáltatottnak


Azt hiszed, minden esetben annak érzi magát egy vizsgálat alatt álló személy??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook