Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Békák mindenhol!!!! fórum

Békák mindenhol!!!! (beszélgetős fórum)


2011. júl. 11. 08:28
nálunk is sok van sajnos már a konyhába is volt,pedig az előszoba jó messze van és a köcsög béka még ott is idegesít,szinte rettegek tőlük.
28. novigyöngy (válaszként erre: 27. - Pista55)
2010. júl. 18. 10:34
Köszi, lehet megfogadom, mert jó ötletlen tűnik. Tudom, teljesen kizárni nem tudom őket, de hátha kevesebb lesz. Időközben túlestem a fűnyráson, most egy hétig nyugi lesz, elgalábbis ezen a téren. De tényleg nem normális, hogy nem tudom élvezni a kertes ház örömeit, a hülye fóbiám miatt. Nagyon tudom utálni önmagamat is ezért.De beszéltem az Ausztráliában élő barátnőmmel, ahol hatalmas békát keserítik meg az ott lakók életét.Szóval, minden csak viszonyítás kérdése...
27. pista55 (válaszként erre: 26. - Novigyöngy)
2010. júl. 17. 13:56
Szerintem ha ennyire írtózol tőlük megérné a kerítés aljára keskeny fóliacsíkot kihúzni. Magasra nem ugranak, biztos nem mennének át rajta.
2010. júl. 17. 10:07
Sziasztok!Tudom, ez legyen a világon a legnagyobb baj, de számomra maga a "béka" szó is rettegés.Ez elismerem már betegség. És az idei nyár tényleg felülmúl minden eddigt, már ami a békák számát illeti. Hetente kell lenyírnom a füvet kb. 1500m2-en. És ma szombat van, a fűnyírás. Már a sírógörcs kerülget. Ha meglátok egyet, olyan érzés, mintha a bőröm alatt lenne. Iszonyú!!!! Senkinek nem kívánom ezt az érzést. Még az ellenségemnek sem. Reggel óta húzom az időt, de tudom elkerülhetetlen, és mennem kell szembe néznem velük. Ó, ha elmúlna ez az érzés....Szóval nagyon sokat jelentene nekem is, ha valaki használható ötlettel állna elő a távol tartásukra. A lányom hősiesen mindennap összeszed őket, és elviszi messzire, de így is rengeteg van. Meddig lesz ez még így.....? :-((((
2010. júl. 15. 09:03
Nálunk is rengeteg van.Bántani nem akarom őket,félni nem félek tőlük,csak attól,hogy rájuk lépek,és kitrancsírozom őket.Na meg volt,hogy iszonyúan megijesztettek,mert mindenhol ott vannak.
2010. júl. 15. 00:17

Nálunk is több száz van..Engem nem zavarnak ha a kertben,vagy az udvaron vannak..sőt..elnézegetem őket,ahogy ugrabugrálnak..a picikék meg olyan kis helyesek..

Egyébként a sót tényleg nem szeretik..az csípi őket..

ha nem akarod,hogy randalírozzanak a bejárati ajtó előtt,akkor azokat a részeket szórd le esetleg..

egyébként meg ők félnek az embertől..ha meglátnak,gyorsan eliszkolnak..

2010. júl. 14. 23:14
Szegény békák, jönnek a vízre mert ki vannak tikkadva :((
22. pista55 (válaszként erre: 21. - Mártus3)
2010. júl. 14. 21:46
Ha van életterük akkor maradnak, de ha összeszedné valaki az megoldást jelentene.
2010. júl. 14. 21:38
sztem elmenni nem fognak maguktól.azért van ilyen sok mert volt hol kikelniük - a sok eső,ugye. tavaly 1-2 volt de nagyok.most rengetg kicsi van! rosszul vagyok tőlük...
2010. júl. 14. 21:33
Mártus, keress valakit aki nem fél tőlük, és össze meri szedni őket! Jó messzire el kell vinni és azok már nem mennek vissza. Ha nem, akkor is tovább ugrándoznak azok, csak ki kell várni.:))
2010. júl. 14. 21:32
Ja azt nem írtam ,hogy hozzánk beudrott egy az ajtó nyitásakor. Kicsike. De a szobába fedezték fel a gyerekek. Undorító. És meg se találtuk. Lehet itt nő fel:O(
2010. júl. 14. 21:31
nÁLUNK IS RENGETEG VAN. lOCSOLTAM A VIRÁGAIM,ÉS SORRA UGRÁLNAK ELŐ. MI LESZ HA MEGNŐNEK? aZ EMBER AZT MONDJA ADDIGRA ELMENNEK. TÉNY,HOGY TAVALY PL NEM VOLT ENNYI:o)
2010. júl. 14. 21:31
sajna semmi konkrétat nem tudtam meg de majd utánanézek valahol a neten. egyébként vakondriasztónk nincs és nem is kell mert van egy jó kutyám :) kár h a békákat nem szereti
16. nedi
2010. júl. 14. 21:25
Remélem segít,mert a viccet félre téve tényleg nagyon rossz,ha valamitől rettegni kell.Én a rágcsálokat kedvelem hasonlóan.A világból is kifutnák miattuk.Brrrrrr
2010. júl. 14. 21:19
köszi! megnézem.
14. nedi
2010. júl. 14. 21:16
Itt a hoxán belül egy másik hozzászólásban olvastam,hogy állítólag van vmi riasztó,amit ki kell tenni a kertbe és a békát,egeret,sünit távol tartja.(A fórum címe:Kerti medence)
2010. júl. 14. 21:12
Vmi Green Peace-est nem ismertek? Hátha eljönne és összeszedné őket...
2010. júl. 14. 21:11
sajnos asó nem válik be.ma locsoltam a lépcsőt meg a járdát és előjött vagy 20 ! gyorsan kiszórtam egy kiló sót, de később láttam,hogy ugyanúgy visszaugrándoztak a repedésekbe,nem nagyon hatotta meg őket...:( Gólya kéne tényleg...a madarakat szeretem:)
2010. júl. 14. 21:08

Nálunk is rengeteg a béka, én sikítórohamot kapok tőlük, de az 5 éves lányom és 3 éves fiam oda van értük. Ha csak tehetik fogdossák őket, gyűjtögetik, nagyon élvezik, hogy folyton mozog a fű.

Nem tudom, mit lehetne velük tenni.

10. nedi (válaszként erre: 7. - Katinkaboszi)
2010. júl. 14. 21:07
:)
9. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Mártus3)
2010. júl. 14. 21:07
detto...én se megyek ki este az udvarra, nem hiszem hogy lenne megoldás...:-(
2010. júl. 14. 21:06
Szórj ki sót. Állítólag ha bőrükhöz ér csíp.
7. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - Nedi)
2010. júl. 14. 21:06

nem gyereket akarnak :))


én is bocsi :DDDD

6. nedi (válaszként erre: 1. - Mártus3)
2010. júl. 14. 21:03

Esetleg egy gólya..

:D

Bocsi.

2010. júl. 14. 21:02
békák
2010. júl. 14. 21:02

váááá

nálunk is rengeteg van!

mi lekapcsoljuk a teraszon a villanyt,h a bogarak nem jöjjenek ide,mert a békék miattuk jönnek.

2010. júl. 14. 21:00
sajnos ezt nem vettem észre...
2010. júl. 14. 20:59
Legalább kevesebb a szúnyog :-))
2010. júl. 14. 20:58
Segítsetek! Rettegek a békáktól és az idén rengeteg van a házunk körül.Este nem megyek ki mert biztos rálépnék egyre! Mit csináljak velük????? Megölni azért nem szeretném őket.Van vmi riasztó féle,vagy nem tudom...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook