Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Baxi kombi kazánnal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? fórum

Baxi kombi kazánnal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 26. 15:22

Ne a legolcsóbbat vegyétek! Ha módotokban áll akkor szerintem turbósat érdemes, ez nem a helységből szívja el a levegőt, hanem egy ventillátor kintről szívja be és küldi vissza kifele.


A kondenzációs kazánok drágábbak, de plusz b 20% energiamegtakarítás érhető el velük a legmodernebb hagyományosokhoz képest is. Nézzétek meg, hogy mennyi árban a különbség a kettő között és döntsétek el, hogy megéri-e nektek...


Egy jó turbós kazán névleges energiahasznosítása 90% körüli, egy kondenzációsé pedig 110% feletti is lehet. (azért lehet 100% feletti, mert nemcsak a gázt égeti el (ez lenne ideális esetben a 100%), hanem a forró kipufogott füstgázból is visszaszedi a hőt egy plusz hőcserélővel.

4. 3da688d0af (válaszként erre: 3. - Nyta)
2010. febr. 26. 14:26
Köszönöm. Az ára kedvező, de még nem hallottam róla korábban, ezért nem ismerem. Elég nagy beruházás, így megfontolom milyet vegyek.
3. nyta
2010. febr. 26. 08:16
nekem az van és semmi gond nincs vele,2002 óta használjuk:)
2010. febr. 26. 07:23
Most tervezünk kazánt venni és ezt ajánlotta a gázszerelő.
2010. febr. 26. 07:23
Baxi kombi kazánnal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook