Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségeteket szeretném kérni válás elindításával illetve gyermekelhelyezéssel kapcsolatban fórum

Segítségeteket szeretném kérni válás elindításával illetve gyermekelhelyezéssel kapcsolatban (beszélgetős fórum)

6. edibest (válaszként erre: 5. - 0ae50a5e6b)
2012. ápr. 16. 21:49

nem kértem a gyerek elhelyezéséről semmit, mert egyértelmű volt, hogy nálam lesz a gyerek.Az apja még tisztába se tudja rakni, meg se tudja fürdetni, etetni, és még sorolhatnám.

És én költöztem el a házból, hiába az enyém, mert akkor ő azt mondta, h neki kell és kifizeti nekem, csak amikor megtudta az összeget, letört a lelkesedése....azóta én lakok a házba, megvolt a bontó, hamarosan lezárul a hitel mizériánk is.

5. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 3. - Edibest)
2012. márc. 30. 21:39

Szia!


Köszönöm hogy válaszoltál,lenne egy kérdésem te nem kértél ideiglenes gyermek elhelyezést míg külön éltetek..gondolom a férjed költözött el akkor ha tied a ház és nem te..


Köszönöm

4. 7823df1f23 (válaszként erre: 3. - Edibest)
2012. márc. 30. 10:30

30 e????az igen....végül is infláció van vagy mi?!

4 éve lesz lassan,hogy elváltam,de akkor volt 6e ft+illeték,ami asszem 5 e ft volt..nekem a költség mentességet felajánlották,mint lehetőséget..mondták,hogy egy hónap..mondtam,hogyha költségmentesség nélkül kérem,akkor gyorsabb az eljárás??azt mondták,hogy nem és ez nekem jár..nem kellett kérnem külön...

nekünk nem volt ügyvéd,nem is volt rá szükség..végig kuncogtuk a tárgyalást..meg is kérdezte a bíró,hogy miért is akarunk válni??

mondtuk neki,hogy ez nem mindig volt ám ilyen...

azt mondta,mivel ilyen normálisan állunk a dolgokhoz,így az ebédszünetét ránk áldozza pontosan egy hónap múlva.így is volt..déli 12 órakor volt a gyerek elhelyezési mizéria..kiadták a papírokat és mehettünk...

2012. márc. 30. 08:58

Szia!

Én is pont most élem át, 2 hét múlva megyek a bontóra, de nálunk sikerült megegyezni ügyvéd előtt, úgyhogy remélem nem lesz több tárgyalás.

A gyerek elhelyezéssel kapcsolatban csatlakozom az előttem szólóhoz, az nem csak úgy van, ahogy Apa gondolja...a gyereknek az anyjánál a helye.

Jan.1-től 30000Ft körül van az illeték a válási keresetre, de mindenképpen kérj illeték mentességet, hivatkozhatsz a két gyerekre.

És még az fontos, hogy a szétköltözésetek óta legalább 2-3 hónapnak el kell telnie a válás beadásáig, mert indokolatlannak fogja tartani a bíró.

Az ügyvédi költség sem kevés, de ha ilyen gondod van, hogy nem tudsz megegyezni a férjeddel, akkor jobban jársz,ha fogadsz ügyvédet.Még az is lehet, hogy az ügyvéd rá tudja beszélni bíróságon kívüli egyezségre. Nálunk is így volt. Csak nálunk a ház volt a vita tárgya, ami teljesen az enyém, de ő igényt tartott volna rá. A gyerekére meg sz@rik rá.

2012. márc. 29. 15:43

szia..


az eljárás a következő:

megkeresed a helyileg illetékes bíróságot..általában szerda a panasznap...

beadod a válási kereseted,és ami nagyon fontos,kérj költségmentességet...aki nem kér,az eljárás lezajlása után kifizettetik vele az illetéket..nekem 5 éve lett volna 6000 ft,de költségmentes voltam és nem kellett fizetnem..az exemnek kellett,mert az nem mondták,hogy a másik félnek külön kell a költségmentességet kérni...ezért ő fizetett 6 e ftot + illetéket valamennyit,mivel Ő volt az alperes..

kapsz majd kb 1 hónap múlva egy papírt..idézést..

ha vita nélkül megy,akkor a második tárgyalás után vége,ha nem,akkor sajna addig húzódóik,még nem lesz egyezség...

meg kérdezi a bíró,hogy van-e megállapodás..ha nincs,akkor ő mond valamit..ha elfogadjátok jó,ha nem,akkor folytatódik tovább..

a gyerekeket általában az anya mellett helyezik el,ha csak erre a férjed nem tud olyan bizonyítékot felmutatni,ami az ellenkezőjét bizonyítja...pl alkohol vagy drog problémák,brutalitás,elhanyagolás és egyéb tényező....

tőlünk megkérdezték miért válnánk el?

mi az elhidegülésre hivatkoztunk....

röviden ennyi...

2012. márc. 29. 15:32
Sajnos nem megy tovább a válás az egyetlen lehetőség...de sajnos a férjem nem akarja hogy a két kisfiamat vigyem magammal:-( így nem lesz egy könnyű helyzet..szeretném tudni aki már túl van ezen az egész felhajtáson ossza meg velem a tapasztalatait..mik az első lépések...és persze a piszkos anyagiak..lehet esetleg illeték mentességet kérni..stb...bármi ami eszetekbe jut..nagyon meg köszönném..!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook