Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Banknak visszaadott "új" autónál az eljárás? fórum

Banknak visszaadott "új" autónál az eljárás? (beszélgetős fórum)

8. sálálálá (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2011. márc. 13. 10:35
de, a kezes polgári peres úton feljelentheti az adóst. az más kérdés, ha a bank nem tud valamit beszedni, akkor egy magánszemélynek erre mennyi az esélye.
2011. márc. 13. 10:22

Bizony ilyen ördögikör alakul ki, ezért ésszerűbb , ha úgy adja el valaki /inkább még akkor is ha veszik a kocsi ára/ , hogy a további részleteket fizeti az új vevő. Legalább akkor tartpzása nem marad.

Én is voltam kezes lakásra. Soha-soha-soha senkinek nem mennék el többet. Biztos Te sem teszed, de estleg, ha valaki beleolvass legyen ez tanulság a számára.

2011. márc. 13. 10:07

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos, az áthidaló kölcsönt is együtt kell, hogy felvegyük, mert csak így adja a bank! :(

Reménykedem, hogy tudja fizetni, ha nem meg fizethetek....

5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Szeglete)
2011. márc. 13. 09:50
nem voltatok sajnos elég körültekintőek a kocsi vásárlásánál, és nem érdeklődtetek , mi a helyzet akkor, ha az adós nem tud fizetni.
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Sálálálá)
2011. márc. 13. 09:47
szerintem az adóst sem perelhetik, hiszen ha kezességet vállalt, az azt jelenti fizetési kötelezettséget vállal
2011. márc. 13. 09:45

a bank mindig csak készfizető kezeseket fogad el, ha nem fizet neki valaki, akár az adóstól, akár a kezestől is letiltathat.

fölösleges ezért a bank ellen bíróságra menni, semmilyen esélyetek nincs sajnos.

ti maximum az adóst perelhetitek magánúton, ha tőletek vonnák.

2011. márc. 13. 09:42

szerintem -sajnos - ezt be kell fizetnetek


(én bizony semmilyen körülmények között nem lennék kezes-még a saját anyámnak sem!)

2011. márc. 13. 09:39

Segítsetek! Kezes voltam 4 éve egy új autó vásárlásánál. Sajnos az adós a munkahelye megszünése miatt, nem tudta fizetni a hitelt. Önmagától visszaadta az autót, melyet a bank áron alul meg is vásárolt. Kb.700.000.- Ft tartozását hoztak maradt így fenn, plussz megtoldották ilyen-olyan kölcségekkel! 1.100.000.- Ft-ról kaptam most én is és az adós is csekket, hogy 8 napon belül fizessük be, vagy áthidaló köklcsönként meghitelezik ezt az összeget! (Belegondolni se merek, mennyi lenne annak az összegnek a vége?!)

Ha bíróságra mennék, milyen esélyünk lenne?

Kocsi nincs, mégis fizessünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook