Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bankkártya terminál beállítása fórum

Bankkártya terminál beállítása (beszélgetős fórum)


15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Channa*)
ápr. 18. 11:15

A terminalt megveszed uzletben media ,euronics barhol..a gyartot lehet hivni de ehhez nekik igazabol semmi kozuk.

A hasznalati utmutato pedig kb arrol szol hogyan kapcsold be es toltsd le az appot

A kerdesem pedig nyilvan azokhoz szolt akinek volt mar dolga terminallal:)

Koszonom mindenkinek a valaszt,kozben megoldodott ,ki kell kapcsolni a héa felszamitast,es az adoszamot kivenni mindenhonnan,mivel ők kozossegit kértek a mienk meg nem az

Koszi mindenkinek hogy probaltatok segiteni valahogy:)

ápr. 18. 10:30

A google ezt írja


Hozzáadottérték-adó (HÉA) azonosító szám

Ebbe a mezobe a munkaadó közösségi adószámát (VAT Nr.) kell beírni. Ez a szám az ország-azonosítóval kezdodik és nem tartalmaz üres karaktert (pl. DE123456).


Svájc (CHE-999.999.999) és Liechtenstein (CHE99999999+ellenorzo betu) esetén a közösségi adószámot is fel kell tüntetni.

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 18. 07:56

Igen, az is fura, de ha nem megy, akkor fogd a terminálodat és menj be valahová személyesen és állítsátok be. A neten is találhatsz leírást erre.


Itt max. az tudna válaszolni, akinek van szintén terminálja és hasonló vállalkozása van, mint neked.

Andi írt valamit, azt megpróbáltad? Azt hiszem ő tapasztalatból írta.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
ápr. 17. 21:56
Fura?Az a fura ,hogy a navnal se tudjak es egy konyvelo sem..nah az fura
11. timycat (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 17. 19:22
HÉA az a HU(magyar adószámod törzsszáma) egyben. Azt írod alanyi mentes vagy nyilván mert nem számítasz fel hozzáadott érték adót.
10. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 17. 18:59

A közösségi adószám: HUxxxxxxxx (x - az adószám első nyolc számjegye) (HU - az országkód, ha Magyarországon bejegyzett a vállalkozás)


Az adózási alapelv (tudtommal), hogy mindent be kell vallani, bármilyen mentességet is élvezel. Ezt a könyvelődnek tudnia kell. Azt is tudnia kell, hogy a termék, amelyet értékesítettek az áfaköteles-e vagy sem (talán csak egy-két szellemi termék vagy szolgáltatás van ilyen), illetve annak mértékét.

ápr. 17. 18:23

Leírást nem kaptál?

Nem tudod, hogy kell e héa szám?


Fura, hogy bevállalsz valamit és ekkora gondot okoz.

ápr. 17. 17:01
Andi a biztos hülye velem.
ápr. 17. 16:59
Adószámot soha nem kérnek.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
ápr. 17. 15:29

Az adoszamot irtuk be a rendszer ele irta hogy HU..

De hogy bekapcsoljam a héa felszamitast vagy ,nem tudjak megmondani.

Afa torveny ala tartozok de alanyi mentes.En errol a héa-rol az találtam hogy unios,ha pl kulfoldi termekekrol lenne szo akkor kell.

Nem ertem az egeszet:(

ápr. 17. 15:27
Sajnos nekem se tud senki,se a terminal os,se a konyvelo,se a nav.Vicc ..de ha elrontunk valamit majd jon a nyakunkra a nav kb.
ápr. 17. 15:25
A közösségi adószmot kell beírni. Ez a szám az ország-azonosítóval kezdodik és nem tartalmaz üres karaktert
3. zsoffka002 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 17. 15:24
Sajnos tanácsot, segítséget nem tudok adni! a héa szám - talán -egy próbát megér, az adószám ÁFA-kód előtti számok, próbáld úgy.
ápr. 17. 15:21
OTP ugyanez, az sem tud telefonon segíteni a hétvégén megbuherált internetbank belépéshez! El kell menni személyesen a fiókjukba! Minek a telefon - sok pénzért? A fene vinné a sok "szerelésüket"!! 20 éve sokkal jobban működött minden! Nem volt ennyi bénaság...
ápr. 17. 14:41

Sziasztok!

Akinek van pos terminálja tudna segíteni?

Letöltöttem appot,beregisztráltam a vállalkozásom,héa számot kér

Oda az adószàm kell?

Igy viszont kéri az app hogy állítsam be héá-t de kérjem adóhatóság segítségét.Hivtam öket de nem tudnak segiteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook