Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Banki tartozás fórum

Banki tartozás (beszélgetős fórum)

14. 432d0af620 (válaszként erre: 13. - Aktucs)
2011. szept. 19. 15:16
Nem csak egy behajtócégnek adják a követeléseket. Én is foglalkoztam erstésekkel
13. Aktucs
2011. szept. 19. 15:00

Én a banknak fizettem közvetlenül.


Egyetlenegyszer kaptam levelet a behajtóktól, felhívtam őket, elküldetem őket melegebb éghajlatra és ennyi.

az Erste "behajtó cége" egy pasi meg a felesége. Én a feleséggel beszéltem, aki nem találta a papírokat.

12. Bcicus
2011. szept. 19. 14:59

Elengedni nem fogják és ilyen kevés pénzre részletet sem nagyon fognak adni, viszont ha nem fizeted ki, rengeteg plussza költséget is rád fognak terhelni, mert ha bíróságra kerül a végrhajtó díját is ki kell fizetned. Akár több szárezer ft is lehet belőle pár hónap alatt.

A bankhoz hiába fordulsz ők a teljes hitelanyagot átadták a behajtó cégnek innentől semmi közük hozzá.

11. 432d0af620 (válaszként erre: 9. - B46d5f3a55)
2011. szept. 19. 14:41
a bankhoz már hiába fordul, nem foglalkoznak vele, onnantól h eladták, mossák kezüket. Azért adták el, mert nem foglalkoznak vele többet, azért a behajtócégnek fizet plusz összegeket, mert velük beszél, ők hívják fel, ők küldenek levelet, nem a bank.
10. 432d0af620 (válaszként erre: 1. - Silene)
2011. szept. 19. 14:40

Miért engednék el? Ez olyan, mintha vennél a boltban 5 zsemlét és visszaadnák az árát, mire fel?

Ne írj ilyen levelet, mert csak kiröhögnek.

Kérj több összegű részletfizetést, ez a max.amit tudnak adni, ha tudnak adni.


u.i.: behajtó cégnél dolgoztam, tudom miről beszélek, soha egy jogos követelést nem engedtünk el.

9. b46d5f3a55 (válaszként erre: 7. - Silene)
2011. szept. 19. 14:40
Igen, szerintem is a bankhoz kéne inkább fordulnod, ezek a behajtó cégek még genyóbbak, mint ők.. és behajtási díjat nem számoltak fel?
8. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Silene)
2011. szept. 19. 14:39

Nekem pont náluk volt tartozásom,és ugyanígy behajtócégnek adták,de elég sokáig elhúzták mert a felmondástól számítva 1 év volt mire bíróságra ment volna az ügy.

Mi 4 gyereke nevelünk a párom jövedelméből és az én családim és gyesemből.Írtam, hogy méltányosságból,az anyagi helyzetünk miatt elengednének e belőle,de a válasz,nem.Így kénytelen voltam kifizetni mert már azzal fenyegetek, hogy a házra terhelik és elárverezik, és van ilyen ismerősöm,akinek "csekély"összeg miatt tényleg elárverezték a lakását.Mivel nekünk ez nagy összeg volt emiatt is nem tudtam fizetni,és megijedtem.De jól rá is csesztem mert feletek a bárlistára 3 nap miatt!!!

Azóta kifizettem,e passzív bárosként 1 évig fent leszek:-((

7. Silene (válaszként erre: 2. - B46d5f3a55)
2011. szept. 19. 14:38
elöször is köszönöm,hogy reagáltatok!:)egy 56.000ft-os folyószámla hitelről van szó,az kamatozott fel 73.000ft-ra.azt mondta az ügyintéző hölgy,hogy örüljek,ha 2 részletben engedélyezik a törlesztést,mert millió tartozás alatt nem is szoktak könnyítést adni!na én ekkor küldtem el a fenébe!:)
2011. szept. 19. 14:38

Próbálkozzál..De sztem sem engedik el a tartozást...

Talán több részletben való fizetésben sikerülne mégis megegyezni....

5. 410b0a7789 (válaszként erre: 1. - Silene)
2011. szept. 19. 14:38
A tartozást nem fogják elengedni. Mindegy milyen részletfizetést adnak, lesz egy számlaszám feltüntetve meg egy ügyfélszám. fizesd ahogy tudod! Mást úgyse tudsz csinálni, nekik meg kell a pénz. Én is így csináltam, hol 5000 ft-ot, hol 10et..stb utaltam át, megjegyzésbe pedig az ügyfélszámot kell beírni. Telefonálgattak..stb, de egyszer letelt. Amúgy meg ha bíróságra adják, a bírósági végrehajtó meg 10-12 hónapra is megadja részletre. A behajtónak is inkább több havi részletfizetést kérvényezz, elengedni úgyse fogják. Nekem annak idején csak családi és gyes volt, férjem akkor munkanélküli,az se hatotta meg őket.
2011. szept. 19. 14:35

Szia!

Nekem Anyukám tartozását (vagyis sajnos tartozásait...) kellett kifizetni. El nem engedték, sajnos erre esélyt sem látok, viszont csökkentették a kamatot és felajánlották a részletfizetést. Az utóbbit nem vállaltam, mert addig is ketyeg rá a kamat.

Szóval méltányosságból lehet, hogy mérsékelik a fizetendő összeget, de mivel "nem túl nagy" az összeg, ez sem biztos.

2011. szept. 19. 14:34

Szia, mi voltunk ilyen helyzetben, szintén Erste, és egy összegben akarták, kértünk részletet, de nem adtak.

Én eléggé bepöccentem, de közvetlen az Erstének kifizettük akkora részletekben, ahogy bíruk. A behajtócéget meg elküldtem melegebb éghajlatra.


Elengedni nem fogják, az tuti. :( Segíteni se nagyon, nem jellemző rájuk.

2. b46d5f3a55 (válaszként erre: 1. - Silene)
2011. szept. 19. 14:33

Szia!


Elengedni biztos nem fogják! A két részlet elég kevésnek tűnik, biztos lehet többet is,nem?


Azt megkérdezhetem, hogy milyen jellegű tartozás, miből jött össze?

2011. szept. 19. 14:30
Sziasztok!Nekem az Erste bank felé van egy 73.000 ft-os tartozásom,amit átadtak egy behajtócégnek.Ettől a cégtől felhívott egy ügyintéző,hogy beszéljünk róla mikor tudom a tartozásomat kifizetni egy összegben.Mondtam,hogy nem mostanában,mert bérpótló juttatást kapok meg a családit,ez az össz.jövedelmem és erre vagyunk ketten.Részletfizetés max 2 részletben ennyi részükről a könnyítés.A lényeg a lényeg:írni fogok nekik egy levelet,hogyha egy mód van rá,engedjék el a tartozást és kíváncsi lennék,hogy van-e köztetek olyan,aki hasonló cipőben járt már anno és elengedték neki a tartozását?Előre is köszi a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook