Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Balkonnövények fórum

Balkonnövények (beszélgetős fórum)


2021. máj. 21. 21:15

Na? Miket ültettél?


A fűszernövényeim nem nőttek ki, de nem izgultam nagyon emiatt, mert elmentem és vettem cserepeseket (tárkonyt, mentát, oregánót, bazsalikomot és rozmaringot), bele ültettem a ládákba és szépek.


Megvettem a szokásos begóniákat, szépen nőnek.

Vettem csüngő begónia hagymákat 5 db-ot, de csak 3 nőtt ki.


Illetve vettem verbénát. Még sosem vettem ilyet, de szépek:

[link]

Remélem az enyémek is ilyenek lesznek;)

Petúniát is ültettem.

Idén a piros futórózsám kezdett el nőni:D Kíváncsi vagyok rá, hogy hány virág lesz rajta...


Illetve vettem néhány csomag virágmagot, amiket az elültetett palánták mellé szórtam és azok is szépen növögetnek. Most még picik és egyformák, majd meglátjuk milyenek lesznek.


Ja, a fűszernövények közül a metélő petrezselyem kihajtott és elég jól né ki.

A metélő hagyma is kinövögetett, de elég ritka...


Ha szép az idő, akkor olyan jó kint ücsörögni az erkélyen. Van, hogy kiviszem a gépemet és kint dolgozok:D

2021. márc. 27. 10:01
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek:)) Megnézem ezeket a virágokat akkor lehet most ilyeneket veszünk majd:) A fűszernövény is jó ötlet, szerintem is még éjszakára be kell hozni, de lassan már csak jön az igazi tavasz:)
11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2021. márc. 27. 09:07

Még ne hagyd kint!

Fagyos szentek után már kint hagyhatod,de addig ne.

2021. márc. 27. 08:52

Most ültettem fűszernövényeket (magról), nagyon kíváncsi leszek rá, hogy kinőnek e, megmaradnak e?


És ha már kertészkedünk: szerintetek kint hagyhatom már éjjelre a növényeimet?


Én ugyan is még csak napozni viszem ki őket és estére behozom...

2021. márc. 27. 08:50

Én muskátlival nem szeretek szórakozni, mert az ugye évelő lenne, de teleltetni kell és nincs helyem ilyenre, illetve egyszer megpróbáltam nem nem volt szép a következő évben, így nem szórakozok. Egy-egy újat veszek minden évben.


Én szeretem a futó petúniát is szintén felakasztható cserépbe, csak az drága.


Illetve, ültettem 2 nagyobb cserépbe futó rózsát, de azok nem igazán olyanok, amit elképzeltem, mert az egyiken 2 éve lett 3 gyönyörű rózsa, utána semmi, majd a következő évben a másikon 2 rózsa. Idén nem tudom milyen lesz.

2021. márc. 27. 08:47

És szoktam még olyan begóniát is venni, ami csüngő, azokat felakasztható cserepekbe szoktam ültetni.


[link]


Ezeket az OBI-ban szoktam venni kb. 1000Ft/cserép.

2021. márc. 27. 08:45

Én begóniát szoktam venni, mert szép magasra megnő és mindig tele van virággal.


Ilyesmit szoktam venni a piacon a termelőktől. 1 cserép, amiben kb. 8-10 cm-es a növény (már virágokkal) 120-200 Ft között van.

[link]


Kb. 50 cm-es ládáim vannak, amibe hármat szoktam ültetni és 1 hónap múlva már ilyen dús szokott lenni:

[link]


Szeretem, mert szép, nem túl igényes és az első fagyig ilyen marad.


Most úgy decemberben dobtam ki a ládákból.

2021. márc. 27. 08:40

Én évekig kínlódtam a balkon növényekkel.

Meguntam hogy minden évben egy vagyont költök rá.

Beültettem a ládákat kaktuszokkal.

Bír napot, szárazságot, de esőt is és virágzik is.

2021. márc. 27. 08:37
A meténget én is ajánlom, de a neten nagyon sok virág van felsorolva árnyékos v napos helyre is.
2021. márc. 27. 08:37
Porcsinrózsa a hivatalos neve a kukacvirágnak.
2021. márc. 27. 08:36
Szia. Kukacvirág esetleg? Keress rá a neten. Szép, színes virágok.
2. Nanda (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 08:28
Rózsás meténg (vinka), kakastaréj, félárnyékos helyre a nebáncsvirág, vagy a díszcsalán is jó.
2021. márc. 27. 08:21

Sziasztok!


A muskátlin kívül milyen olyan virágok vannak amik nyár végéig kitartanának az erkélyen balkonban? Mi általában muskátlit szoktunk venni nagyon szeretjük,mindig megmaradtak egész nyáron és új virágok is jöttek rajtuk, de most kipróbálnánk valami mást. A büdöskét annyira nem szeretjük. Régebben vettünk többször petúniát, árvácskát de sajnos hamar elszáradtak pedig gondoztuk őket. Olyat szeretnénk amiből van több szín is:)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook