Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Babona! az esküvőn összetört cseréptányér egy darabját láttam, hogy valaki zsebre vágja, mi volt ezzel a célja? fórum

Babona! az esküvőn összetört cseréptányér egy darabját láttam, hogy valaki zsebre vágja, mi volt ezzel a célja? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 31. 16:49

Germán szokás szerint az ifjú párra leselkedő rossz szellemeket cserép és porcelán tárgyak összetörésével üldözik el.

Általában a menyasszony és a vőlegény töri össze, hogy ezzel boldogságuk tartós legyen, majd az összetört cserepeket közösen söprik össze, szimbolizálva összetartozásukat.

Minél több felé szétrúgják a vendégek és minden szemet össze kell szedni, hogy tartós legyen a házasságuk, mert azt mondják az öregek, minél tovább tart összeszedni, annál tovább fog tartani.

Mi vagy 20 percet söprögettünk anno... :-)))

4. Berbooo (válaszként erre: 3. - BayBanya)
2010. júl. 31. 16:46
te is láttál ilyet ? vagy esküvődön történt ?
2010. júl. 31. 16:45
ez engem is érdekelne ...
2010. júl. 31. 16:44
nem hiszek a babonába de ő biztos, és csak a szándéka érdekel
2010. júl. 31. 16:43
Babona! az eskuvőn öszetört cserép tányér egy darabját láttam hogy valaki zsebre vágja, mi volt ezzelk a célj? nem hiszek babonába
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook