Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavállalás 40 év körül fórum

Babavállalás 40 év körül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. Vinx (válaszként erre: 94. - Ágnes1971)
2017. márc. 28. 19:21

A nőgyógyásznál én is több negyvenes kismamával találkoztam, van aki párkapcsolati okok miatt, van aki egészségi okok miatt volt kénytelen ennyit várni. Nekem jó érzés, hogy nem vagyok egyedül. Változnak az idők, már nem kirívó eset, ha valaki negyven fölött szül. Egy barátnőm 45 évesen szülte kislányát.

Szerencsés vagy a három egészséges gyermeketekért. Lehet, hogy ez a drága negyedik baba, aki csak rövid ideig volt veled, azért választott mást, hogy oda is boldogságot vigyen, ahol még nincs. Persze semmi olyat nem lehet mondani,ami tompítana egy ilyen fájdalmat.

95. Vinx (válaszként erre: 92. - 9c1bea05b7)
2017. márc. 28. 19:06
Akkor mozgalmas tavasznak nézel elébe :) Remélem a nyár már eredményesen fog telni :)
2017. márc. 28. 11:46

Jaj! Nagyon nagyon kedvesek vagytok!


Nekünk van 3 egészséges, és meglepetésként ért minket a hír...Sohasem terveztünk negyediket. Pláne, hogy kaptunk kisfiút és kislányt is.

Természetesen megvisel, hogy gond van és a műtétkor sem lesz talán egyszerű lelkileg. De hálás vagyok azért, hogy pár hétig részese lehettem újra ennek a csodának. Annak, hogy nem vagyok egyedül, hogy van egy icipici cinkostársam a testemen belül.._Hihetetlen volt, egy ajándék!!!!Nem számítottam rá, hogy részese lehetek valaha még ennek az érzésnek, és hiába van még mindig bennem...a kis lelke már nincs..Egyszerűen érzem: Ismét egyedül vagyok.

Most látom csak igazán, hogy a Férjem megnyugodott. Borzasztóan féltett és bármilyen önzőn hangzik féltette a felnőtt életünket. Hogy egyre többet tudunk kettesben lenni egymásra figyelni! És mire a pici megszületett volna én majdnem 46 Ő pedig 49 lett volna...Senkit de senkit nincs jogom elítélni, aki ilyen idősen válik szülővé...De azért elgondolkodtató!

MÁS: Van egy majdnem teljes levél Femibion1-em nem kell valakinek? Szívesen elpostázom

Most jöttem a vérvételről, de szólt a doktornő, hogy feltétlen végez majd csütörtökön egy Uh-t....

egyébként kb 10 kismama is volt ott , ők főleg CTG-re vártak...Nos a nagy részük negyvenes volt :-)

93. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 86. - Ágnes1971)
2017. márc. 26. 20:46

Nagyon sajnálom,együtt érzek veled!😔

Sok erőt, kitartást kívánok!

92. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 90. - Vinx)
2017. márc. 26. 20:44

Rendben!😊

Április 4-én megyek konzira, megbeszélni a műtétet és május 17-én a Kaáliba.

Elvileg május közepe felé kezdünk.

😊

91. Vinx (válaszként erre: 86. - Ágnes1971)
2017. márc. 26. 17:20
Kedves Ágnes! Mérhetetlenül sajnálom ami történt!
90. Vinx (válaszként erre: 85. - 9c1bea05b7)
2017. márc. 26. 17:15
Köszi Beepemp! Te pedig írd majd meg nekünk, hogy hol tartotok programban.
89. Andi.Bobi (válaszként erre: 86. - Ágnes1971)
2017. márc. 25. 21:42

Szia Ágnes!

Sajnálom,hogy így alakult,napközben gondoltam rád ,mi lehet,mit mondott az orvos,de ezt nem gondoltam volna.Kitartást kívánok neked! Együtt érzek veled!🌷

88. Shigella (válaszként erre: 86. - Ágnes1971)
2017. márc. 25. 21:08
Sajnálom. Kitartást neked!
87. Magni1 (válaszként erre: 86. - Ágnes1971)
2017. márc. 25. 17:46

Istenem! Nagyon együttérzek!

Kívánok mielőbbi testi és lelki felépülést.

Nagyon szimpatikusan állsz hozzá

86. Ágnes1971 (válaszként erre: 72. - Ágnes1971)
2017. márc. 25. 17:35

Sziasztok!

A természet meghozta a nehéz döntést helyettünk!

Ma voltam orvosnál...Sokáig nézegette a Monitort a doki...Nem mutat életjeleket az embrio...6.5 napos,ennek megfelelő magzatvíz mennyiség.(8 hetesnek kellene lennie...) Jobb ez így. Ha élne, egészséges lenne nem nyúlnánk hozzá...Rengeteg kérdést vetne fel, kapnánk hideget-meleget

De nem vetettem volna el. Nem, mert Ő minket választott. Így viszont arra gondolok, hogy amikor a kis szíve elkezdett volna verni kialakult volna a lelke..Mégsem minket választott.

Persze sírtam és még fogok is...Jövő héten lesz a műtét. Egyébként pont tegnap kezdtem el racionálisan megközelíteni a témát és tudtam végre olvasni a szakmai ajánlások sorai között...

Gyakorlatilag, ennyi idősen spontán teherbe esni lehetetlen...Annyira károsodtak ill kevés a petesejt, Ez az egyik. A másik, hogy az egész belső szerv nem nagyon képes megtartani a terhességet. Most én a 45 év felettiekről írok. Czeizel szerint is az a felső korhatár, bár Ő támogatóbb...Az én esetemben vszínű kromoszóma rendellenesség áll fenn.

[link]

85. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 83. - Vinx)
2017. márc. 25. 11:38

Én pedig a leendő kisfiadhoz gratulálok!

😊

Szuper, hogy már mocorog!

Vigyázz magatokra!😚

84. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 82. - Vinx)
2017. márc. 25. 11:32

Szia!😊

Köszönöm szépen, aranyos vagy!😊

83. Vinx (válaszként erre: 78. - Andi.Bobi)
2017. márc. 25. 10:03
Hella Andi! Köszi! Én csak most kezdem felismerni, hogy amit korábban éreztem, és bizonytalan voltam benne, hogy a babócám e, most úgy tűnik megerősítést nyert. Nekem egy picit olyan érzés, mint amikor egy ér lüktetését érzed, csak nem periódikusan, hanem hébe-hóba egyszer :) Most már gyakrabban érzem, ilyenkor mindíg kivirulok :)
82. Vinx (válaszként erre: 77. - 9c1bea05b7)
2017. márc. 25. 09:56
Hella Beepemp! Gratula a nagylányodhoz. Szorítok, hogy sikeres legyen a lombik és hamarosan pocaklakóval áldjon meg a sors!
81. Vinx (válaszként erre: 76. - Hanga05)
2017. márc. 25. 09:53
Szia Hanga! Úgy tűnik alkatban is hasonlóak vagyunk. Én 43-44 között mocorogtam már évek óta, aztán az első trimeszterben úgy szaladtak fel rám a kilók, hogy csak kapkodtam a fejem. 9 kilót szedtem fel, holott azt olvastam, hogy átlagos terhességnél, az egész terhesség alatt szednek fel 10 kilót. Aztán a második trimeszterben egy picit lassabb tempót vett a a hízás, így most tartok 10 kg-nál. Pedig úgy hallottam, most szoktak igazán felszedni a kismamák. Hát nálam úgy tűnik totál fordítva van :(Neked viszont gratulálok, a három kiló eddig tök normálisnak számít.
80. NataliaWeiss (válaszként erre: 79. - Andi.Bobi)
2017. márc. 24. 20:45
Köszönöm Andi.Bobi. kedves vagy.
2017. márc. 24. 19:53

Szia Natália!

Részvétem nektek!kívánok nektek erőt és kitartást tovább lépni. A szivetekben veletek lesz mindig a kis angyalkátok!

78. Andi.Bobi (válaszként erre: 74. - Vinx)
2017. márc. 24. 19:45

Köszi aranyos vagy!

Én is drukkolok nektek a kis pocaklakóhoz.

Én a 18. Héten voltam amikor megéreztem őt a hasamban mozogni,tenyleg olyan volt mint ha pillangok lebegnének. Aztán szép lassan erősödik,míg végül egy kis foci meccs lesz bent😊

2017. márc. 24. 18:55

Sziasztok lányok!

Én is csatlakoznék!😊

Én 42 vagyok,mi is szeretnénk babát az új párommal.

Már van egy lányom, ő 21 éves.

3.lombikra készülünk...

76. Hanga05 (válaszként erre: 69. - Vinx)
2017. márc. 24. 17:43
Szia Vinx! Hát, ahhoz képest, hogy kb 20 éve tartom a súlyom, és max 44-45 kg szoktam lenni, most már biztos híztam 3 kg-ot, de most annyira nem érdekel. De most már, hogy túl vagyok a kritikus időszakon, megpróbálok többet mozogni, sétálni, jógázni.
75. Vinx (válaszként erre: 72. - Ágnes1971)
2017. márc. 24. 15:29
Szia Ágnes! Hát tényleg nem vagy könnyű helyzetben. És apuka hogy viszonyul a kérdéshez?
74. Vinx (válaszként erre: 70. - Andi.Bobi)
2017. márc. 24. 15:20
Szia Andi! Gratulálok pici fiadhoz! Tényleg rendesen megszenvedtél érte. Remélem hamarosan meglesznek az eredményeid, és minden rendben lesz veled. Majd írd meg, hogy mi lett.
73. Andi.Bobi (válaszként erre: 72. - Ágnes1971)
2017. márc. 24. 13:47

Szia😊

Gratulálok a babához. Most ,hogy nekem se jött meg azt hittük jön a második késői babuci.

Így hogy 43 évesen lett meg a mi kis angyalkánk,én is sokat gondolkodtam azon hány éves leszek ekkor akkor..A párom 49 éves,biztos ő is gondolkodik ezen,bár nem mondja,ő mindig próbál pozitívan nézni előre ,én vagyok aki pánikol. Jó lenne az időt vissza forgatni és mikor először akartunk babát és nem jött rohannék az orvoshoz. De nem lehet sajnos. Ezt a sors csinálta vagy az égiek,hogy lett nekünk a kisfiúnk. Ahogy elhatároztuk az esküvőt majd 17 év együtt élés után máris terhes lettem.

A mi kis "történetünket" leírtam kicsit lejjebb.

Boldog babavárást kívánok!

72. Ágnes1971 (válaszként erre: 71. - Ágnes1971)
2017. márc. 24. 11:16

Most 8 hetes...Holnap megyek először orvoshoz...

Csak a férjem és a Barátnőm tud róla.

Bizony nehéz kérdés. Annyira le volt zárva nálunk a baba-téma, hogy nem is voltam képben babakocsi ügyben. Viszont a teszt utáni harmadik napon már azokat böngésztem. A teszt másnapján az örökbeadási fórumokat....Fura, mert olyan az agyam, mint aki csak októberig lát előre .Nem nézem mi lesz 10 -20 év múlva. Sztem ez test természetes baba-megtartó mechanizmusa...így védi babát nehogy elvetessem!

2017. márc. 24. 11:11

Sziasztok!

45 éves vagyok.3gyermekünk van.Teljesen lezártuk a babás témát, a legkisebb 7 éves és már mindenhova tud velünk jönni, legyen az biciklizés kisebb túrák, síelés. Már nem kell a néhány órás kimenőkre felnőtt felügyelet, mert a legnagyobb 16 éves...ezeket csak azért írom: Lássátok, kerek az életünk...Szerencsére minden szempontból aktív az életünk, szóba is jött: mi lenne ,ha véletlenül még ennyi idősen teherbe esnék, simán rávágtam: elvetetném(sosem volt abortuszom...)Erre, most február végén borzasztóan fájt a mellem bekeményedett, TESZT....Természetesen pozitív....ahogy megláttam a két csíkot elkezdtem kötődni a babához. Percről percre, napról napra...

2017. márc. 24. 09:13

Sziasztok!

Én 43 éves voltam amikor megszületett az első kicsink,most 10 hónapos édes kisfiú. Mi 17 éve vagyunk együtt a párommal/neki volt már kettő gyermeke,közösen neveltük őket,már felnőttek/ több mint 8 évig próbálkoztunk és nem jött a baba,orvoshoz nem mentünk ,csak telt az idő...2013 nyarán kiköltöztünk Bécsbe,nagy változás történt mindenben.2015 nyarán én már nem bírtam nagyon akartam babát,felhivtunk egy nőgyógyászt,időpontot kérni,szeptemberre kaptunk. Eközben az esküvőt is elterveztük így ennyi év után. Két hét szabadságra haza utaztunk Budapestre és mint utólag kiderült kisbabával a pocakomban jöttünk haza. Az elején jól viseltem,aztán jöttek a rosszul létek,kórházba is kerültem 10 hetesen,a máj értékeim az egekben voltak és a terhesség alatt végig emelkedtek. Mindig hánytam, állandó viszketés gyötört végig,aztán kaptam gyógyszert ami az epére hatott meg ezáltal a májra/epehólyag műtétem volt a terhesség előtt/ meg a viszketésre is,talán egy kicsit jobb lett tőle,az éjszakák borzalmasan teltek a vakarózás miatt. Januárban megtartottuk az esküvőt,már 5 hónapos voltam. Aztán kb. Egy hónap múlva egy éjjel arra ébredtem hogy megfulladok rosszul vagyok sírtam,pánik rohamot kaptam. Ami sajnos ezek után mindig előjött,nem maradtam egyedül itthon mindenhova mentem a páromnal még dolgozni is. Aludni csak úgy tudtam pár órát,hogy kaptam gyógynövényes cseppeket meg tablettát. Nagyon nehéz időszak volt. A kórházban a szüléskor három napig vajúdtam,végül császár lett. Ahogy kivették a kisbabámat végre boldog voltam. A pánik lassan elmúlik ,most már így tíz hónap után...Most új problémám lett,16 kilót híztam szülés óta,/terhesség alatt csak a baba súlyát/nem jött meg ebben a hónapban,állandóan izzadok ,rosszul vagyok,voltunk orvosnál nem vagyok terhes,vérvételen voltunk a hormonokat nézik. Itt tartok most. Sajnos én nagyon sokat szenvedtem hogy ez a kis édes manócskánk meglegyen. De mindenért kárpótól. Neki élünk mindketten férjemmel.

Bocsi kicsit hosszú lett..

69. Vinx (válaszként erre: 68. - Hanga05)
2017. márc. 24. 08:21
Hella Hanga! Hát aggódásban sajnos én is ott fagyok az élen, de szerencsére eddig alaptalanul. A hányingert én is megúsztam az első trimeszterben, bár a másodikban előfrodult kétszer is hogy gyomorrontást kaptam és hánytam. Pedig régen a vasszöget is megemésztettem :) Az első trimeszterben a 11. héten volt egy kis vérzésem, na akkor bepánikoltam nagyon. Szerencsére a vizsgálat megállapította, hogy minden rendben, a vér nem a méhből jött. Meg tudom érteni az aggódásod azután hogy kétszer is tragédia ért. De drukkolok, hogy most minden rendben menjen. Én tegnap voltam nőgyinél, szépen növöget a kis huncutom, dokim megnyugtatott, hogy ilyenkor még természetes ha nem egyértelmű hogy a babóca mozgását érzem, vagy valami mást, de most már kezdek gyanakodni hogy valóban ő a hunyó :) Egyébként te hogy állsz a hízással? Én veszettül megugrottam az elején :)
68. Hanga05 (válaszként erre: 66. - Vinx)
2017. márc. 23. 17:45
Szia Vinx! Mondhatjuk azt, hogy eddig nagyon könnyű terhességem van, de az igazság az, hogy közben szétizgultam magam, hogy rendben van-e minden, megvan-e még a pici. 2010-ben és tavaly is volt missed ab-m, ezért alig mertem hinni, hogy most minden jól alakul. Most már csak azon aggódom, hogy egészséges legyen, de próbálok bízni benne. Én is nagyon várom már, hogy érezzem, hogy mozog. Legközelebb 2 hét múlva megyek nőgyógyászhoz. Te hogy éled meg? Remélem, te nem vagy ilyen aggódós.:)
67. NLbaby (válaszként erre: 64. - Ursula33)
2017. márc. 23. 12:46
Koszi, de nincs szuksegem ilyen szinten tovabbi olvasgatasra. En elsosorban angol nyelvu tudomanyos publikaciokat szoktam olvasni, klinikai tanulmanyokrol.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook