Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezők 2019 ősz fórum

Babát tervezők 2019 ősz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2019. szept. 28. 14:07

Kedves Mindenki! 😊


Képzeljetek...én is abba a táborba tartozom, akinek a legelső alkalommal sikerült összehozni a babát. Tudom...most gondoljátok nagyon szerencsés vagyok, és valóban. Nem is kérkedni akarok ezzel, csak le szeretném írni a történetem, hogy erőt adjak akinek kell!

Tini korom óta rendszertelen volt a menstruációm. De ez annyira...hogy volt olyan év, hogy egyetlen egy alkalommal volt vérzésem. Orvostól orvoshoz jártam. Nem nagyon tudtak segíteni. PCO-s vagyok. Pajzsmirigy problémák, cukorbetegségre hajlam...A méhem tele volt sok kicsi cisztával. Nem is estem teherbe a 8,5 éves kapcsolatomban. Bár mostmár értem ennek az okát,( nem az volt az én utam...),de akkor nagyon bántott a dolog.( És rástresszeltem...ami természetes, de nem segít. Nehez, de valahogy el kell enged i a gondolatot. Nem hőmérőzni, és azért szeretkezni, hátha ebből lesz. Élvezni...és ha akar, úgyis jönni fog a tökmag. Tudom...baromira nem könnyű...de az esetek többségében így szokott hamar sikerülni. )

Aztán találkoztam a férjemmel...és tudtam, ettől a csodálatos embertől kell, hogy kisbabám szülessen. 10 éve vártam már akkor az Anyaságra. 4-en vagyunk testvérek, én nagy családot akartam. Ahol nincs ordítozás...csak sok-sok szeretet. És ez sikerült ..de megszenvedtem ezért az elmúlt 10 évet. Viszont megérte....naaa de visszatérve, elmentem dokihoz, hogy babát akarunk a férjemmel. Azt mondta, mivel akkoriban sem volt 3 hónapja peteérésem, nem sok esély van rá, hogy teherbe essem. De majd gyógyszerrel segítünk. Szedtem 1 hónapig egy étrendkiegeszitőt. Ez a PCO miatt kellett. A neve esetleg ha valakit érdekel..: Inofolic. Ez egy drága dolog...de, mint látjuk megérte. 🤗👶🏻 Szóval...egy hónapig szedtem...aztán gondoltuk...belefogunk, ki tudja meddig kell várnunk a kisbabára. Aztán első alkalom...de megjegyzem...Én is praktikáztam. Leírom, hátha valaki kipróbálja...és segít. 😊🙃

Én lányok, gyertyáztam a végén! De nem akárhogy...rátapadtam a falra...úgy, hogy teljesen párhuzamosan voltam vele. 25 percig. Már kényelmetlen volt a dolog...de gondoltam a sikerért mindent. Ezt úgy képzeljétek...úgy befolyt a "helyére" a dolog, hogy nem viccelek, egy csepp sem folyt ki az eset után. Aztán...9 hónap múlva...Anyuka lettem.

Hátha nektek is bejön ez a trükk! 😉

Sokasodjatok! 😄🤗


Legyen szép délutánotok!

14. BettiBaby (válaszként erre: 6. - Anyaleszekde)
2019. szept. 28. 13:38

Szia Kedves "Anyaleszekde"! 🙂


Rátapintottál...tényleg cukimuki a kisfiam. Persze...most gondolhatod, minden Anyuka ezt gondolja a sajátjáról. És ez így is van. De ez a kissrác elfogulatlanul olyan édes kis lélekkel van megáldva. Képzeld...Csak 3 hónapos volt...a kiskezét még irányítani sem tudta...de amikor egymással szemben feküdtünk, simogatni próbált. Két hónappal később pedig már irányított kézmozdulatokkal.🤗 😇😍

Azóta is állandóan szeretget. Én meg sírok örömömben.

És tudod mit! Nagyon örülök, hogy beszélgethetek veletek! Sosem szoktam írni ilyen helyekre. Sem kommentelni. De tegnap este egészen véletlenül megtaláltam ezt az oldalt. És úgy éreztem megosztom a félelmem, hátha jobb lesz. És tudod mit?! Karácsonykor belevágunk a babaprojektbe. Félek...de egyszer kibírtam. És ha csak fele ilyen cuki babám lesz, mint most a kisfiam..akkor is 100-osan megérte! 😍😘🤗

Köszönöm Neked/Nektek!

13. BettiBaby (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2019. szept. 28. 13:26

Kedves Elliana!

Te egy nagyon erős és kitartó csajszi lehetsz! És valószínű csodálatos anyuka!🤗 Nem semmi amin keresztül mentél a terhességek alatt!

Erőt adtál a történeteddel. Én nem mertem leírni ennyire részletesen a problémáimat, mert attól féltem elveszem valaki kedvét a babaprojektől... De te úgy gondolom így is jóval többet szenvedtél. És belevágnál megint! Igazi Anyukának való vagy!

Jó egészséget kìvánok! Vigyázz a lánykáidra. Aztán.. hátha lesz meg egy, hugi...vagy öcsi. 🤗😉

12. 7700c510ac (válaszként erre: 11. - 7700c510ac)
2019. szept. 28. 12:12
*t (kellett) bocsánat, lemaradt :)
2019. szept. 28. 12:11

Sziasztok! Én is csatlakoznék.

32 éves vagyok, párom 43, 3,5 éve vagyunk együtt (ő 4,5 éve elvált, van egy 10 éves kislánya). Pajzsmirigy alulműködésem van, és a cukromra is nagyon oda kell figyeljek.

Páromnak januárban csináltak spermavizsgálatot, minden tökéletes. Az én eredményeim is rendben vannak, időnként el-el mozdulnak az értékek,de összességében a gyógyszerrel jól kordában lehet tartani a pajzsmirigyemet.

Mi január óta próbálkozunk a babával. Június hónapban sikerült, öt hetesen elvetéltem. Nem kellet befejezni, öt nap alatt elment. Egy hónapot hagytunk ki, azóta ismét próbálkozunk.

Trimesztert és C vitamint szedek.

Ma vagyok a ciklusom 21 napján.

Mindenkinek egészséges babákat kívánok! :)

2019. szept. 28. 11:50

Sziasztok!

Mi is most kezdjük párommal a babaprojektet.

Csatlakozhatok? 🙂

9. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - BettiBaby)
2019. szept. 28. 07:38

Ne aggódj. Ne stresszelj. Akkor vágj bele ha minden rossz száj íz nélkül tudsz rágodnolni.

2 évet vártunk a nagylányunkra (pco +ir) borzalmasan nehéz terhességem volt. 10 vérzésem 3 bélgyulladás a végén toxémia az utolsó 3 hetet bent töltöttem a kórházba.. Inditás majd 8.órában sürgősségi császár elakadt nyakán a zsinórral. A nagylányt automatikusan elszállították másik város PIC osztályára, toxémia miatt "sorvadt baba" 1 hetet volt ott, 4 napig oxigéninkubátorban. A rákövetkező 2 évben minden féle gyulladásom volt, folyamat ki-be járkáltam (méh, bél, húgyhólyag)

2 éves volt a nagy mikor rá 1 hónapra ott virított az újabb poziteszt. Mindenképp szerettünk volna kistesót de nem gondoltuk volna, hogy alig 5 hónap alatt összejön. Ráadásul előtte 9 hónapig szenvedtem a hormonos spirállal.. Először megijedtem, majd össze 💩 magam, de örültem.

A huginál 5 vérzésem, 2cm hematoma, 3 bélgyulladás kezdődő toxémiám volt. Végül fenyegető hegszétválás miatt (mert csak a szentlélek tartotta belül össze) automatikus császár. Császár közben derült ki, hogy mindenem összenőtt, a vastagbelem megcsavarodott, 2 órát műtöttek. Másnap bélgyulladást kaptam még 1 hetet ráhúztunk bent.

De tudod mit? Nagyon vágyom egy harmadik babára 😊 és bármikor végig csinálnám újra. 4.5 és 1.5 éves csajok anyukája 😉

2019. szept. 28. 04:55

Keresnem kellene nekem is egy orvost. Minden hónapban érzem az ovulációmat, rá pontosan két hétre meg is jön a mensim, de ki tudja, hogy valóban volt-e ovu... lehet csak azt éreztem, hogy próbálna kiszabadulni csak nem tud.

Ez a hónap direkt tök kusza nekem. Ovu óta nem ugrott fel alaphő fölé az ébredési hőm (már 3 napja) és peteéréskor sem volt a szokásos vizes folyásom, csak ovu napján a szurkálós érzés

Remélem nem írtam túl sokat:)

7. anyaleszekde (válaszként erre: 4. - Roxa)
2019. szept. 28. 04:55

4 éve és ilyen fiatalon, ebből is látszik, hogy nem megy ám olyan könnyen ez a dolog:( Nagyon sok kitartást kívánok! Egészségesek vagytok és biztosan jön majd

Ha minden rendben van, akkor lehet csak az időzítésen csúszik meg a dolog. Hőgörbét nézel esetleg, vagy használsz ovulációs tesztet?

4 év után, amúgy ilyenkor mi a folyamat? (bocsánat, de még nagyon kezdő vagyok a témában) jársz folyamatosan dokihoz, aki figyeli, hogy nagyjából mikorra fog megérni a tüsző?

Amúgy szerintem a barnázás nem jelent semmit, mármint olvastam rengeteg olyan hozzászólást, hogy pont úgy indult minden, mint mensi előtt, aztán még se jött a mensi. Bár lehet nekik ott a hormon szinttel voltak gondok. Minden esetre szorítok nagyon, kérlek írj majd a fejleményekről

6. anyaleszekde (válaszként erre: 3. - BettiBaby)
2019. szept. 28. 04:47

Gratulálok a kisfiadhoz! Biztos nagy cukimanó lehet. Én is nagyon szeretem a gyerekeket. Ilyen hozzáállással biztos jó érzéked is van a gyerekek nevelésében:)


Első babatervezés, de nem ijeszt meg a kommented, örülök, hogy őszintén leírod, ezért is jó, hogy indítunk egy ilyen fórumot, jó lenne mindent kibeszélni, akár tabuk nélkül

Megértem, hogy félsz, bennem is van egy ilyen természetes félelem, hogy mégis mi lesz majd a szülőágyon, meg milyen úton fogok egyáltalán eljutni odáig. Remélem minden rendben lesz

Az én esetemben még annyi a probléma, hogy még mindig nem kerestem fel orvost! Egyszer csak belevágtunk. A biztonság kedvéért, amúgy lehet nem ártana valami kivizsgálás biztos, ami biztos


Amúgy, ha igyis-úgyis belevágtok, minek is várni a következő csodával? Az első babátok hamar megfogant?

5. anyaleszekde (válaszként erre: 2. - Cirmimirmi)
2019. szept. 28. 04:42

De jó, hogy ennyien irtatok!


Nekem ez még csak az első élesben próbálkozós hónap (eddig úgy voltunk vele, ha jönne, akkor nem lenne probléma), ne nézzetek bolondnak, hogy már most keresgetek a témában

Azért is indítottam a fórumot, mert nem mindenkinek sikerül filmbe illően már rögtön az 1. hónapban, és ezt alá is támasztja sok sok egészséges nő tapasztalata ugye :)

Én nem vagyok ráfeszülve egyelőre, mindent úgy csinálunk, amit eddig. Hőmérőzni eddig s hőmérőztem, de természetesen pont ebben a hónapban, nem alakul valami biztatóan ovuláció óta, de majd még elválik ciklus végén.

9 nap nagyon rövid idő! Szorítok nektek, mindenképp írj majd fejleményeket nekünk

4. Roxa
2019. szept. 27. 23:28

Sziasztok. Mi mar 4 ève probalkozunk. Kb masfel eve jarunk orvoshoz. Az orvos szerint minden rendbe van velunk. Jok a hormonok,a sperma,van peteeres,atharhatosagi is jo csak a baba nem jon.

Ma vagyok a 12.dpo napon, reggeltol barnazok😣 valoszinuleg ismet egy sikertelen honap. Leirhatatlan rossz erzes. Igaz meg fiatalok vagyunk,24 vagyok, de ami 4 ev alatt nem sikerult azon mar az ido nem segit. Lombikkal meg nem probalkoztunk.

2019. szept. 27. 22:22

Sziasztok!

Már van egy kisfiam, aki épp a minap lett 2 éves. 🎂🤗😍 Mindenképpen szeretnénk kistestvért neki. Imádom a gyerekeket. Türelmem is van hozzájuk.

Viszont lányok...őszinte leszek. Én olyan nehezen vágok bele a babaprojektbe.🙄 Félek, hogy megint sok negatív dolog lesz a terhesség alatt. Félek a szoptatástól. Nekem fájt...A rengeteg éjszakázástól. Mostanában azért vannak már éjszakák, hogy aludhatok reggel 6-ig...😴😳 Aztán a legfontosabb...rettegek a szüléstől. Szégyen...tudom. Engem ez tart vissza. Pedig elvileg karácsonykor belefogunk a babaprojektbe.😅 De az az érdekes, hogy akkor is ugyanennyire féltem, amikor nem tudtam mire számíthatom. Vagyis sejtettem..de nem éreztem.

Szerintetek várjunk még a második babával? Arra gondoltam, lehet csak tavasszal kellene belefognunk...🤪👶🏻

Bár ha jobban belegondolok, nem tudom miért várok. A kisfiam is egy csoda! A párom és ő az életem értelmei. És igen megszenvedtem...de újból megtenném, ha arról lenne szó, a lényeg, hogy az anyukája lehessek!🤗😍


Nektek első baba?

Nem szeretném senki kedvét elvenni semmitől! Igazából minden terhesség és gyermek más! De mind egy hatalmas CSODA! Hajrá! 😉

2. Cirmimirmi (válaszként erre: 1. - Anyaleszekde)
2019. szept. 27. 20:35

Szia! Én csatlakoznék. :)

Ez a harmadik hónapunk, még 9 nap van a nem vártig. Ti mióta próbálkoztok?

2019. szept. 27. 14:50

Sziasztok! Nem nagyon találtam aktív forumot a témában, ezért arra gondoltam, hogy nyitok egy újat.:)

Van esetleg még valaki, aki belevágott a családalapításba? Szívesen beszélgetnék veletek

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook