Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezők 2019 ősz fórum

Babát tervezők 2019 ősz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
165. zsuzska86 (válaszként erre: 164. - Panna07)
2019. dec. 3. 15:20
Látta persze vissza vittem az eredményeket és ráadásul magánba járok. De most akkor neki futok és majd el megyek célzottan. Több embernek is mutattam az eredményeket, de senki nem mondta, hogy anyukám ez nem jó 😱
164. Panna07 (válaszként erre: 163. - Zsuzska86)
2019. dec. 3. 15:16
Akkor sürgősen fel kellene keresned endokrinológust vagy diabetológust, az ehgyomri inzulin max 5-6 lehet. Ezt a 45,7-es értéket látta orvos?
163. zsuzska86 (válaszként erre: 159. - Panna07)
2019. dec. 3. 15:07
Éhgyomori volt az inzulin érték igen..
162. zsuzska86 (válaszként erre: 159. - Panna07)
2019. dec. 3. 15:06
Elküldtem az eredményt privátba neked. Köszönöm a segítséget.
161. zsuzska86 (válaszként erre: 160. - TAndi86)
2019. dec. 3. 15:05
Basszus ebből is látszik az ember mennyire nem tud semmit ezekről a dolgokról. 😔 Igazából neki csak ez a vizsgálat volt a minta amit be kellett vinnem. Amúgy páromnak van egy kisfia már. Bár tudom sok minden változhat és az évek is sokat számítanak meg az életmód.. Azért remélem, hogy nekem is megadatik majd és sikerül. Mindent meg fogok tenni érte...
160. TAndi86 (válaszként erre: 158. - Zsuzska86)
2019. dec. 3. 14:36

Egyetértek. 30 voltam mikor kiderült, hogy a férjemnek annyira alacsony a spermaszáma, hogy csak a lombik jöhet szóba. Itt vagyok, 33 éves elmúltam, zéró eredménnyel, pedig 3 lombikon vagyunk túl.


Ezzel véletlenül sem riogatni szeretnélek, csak valóban gyorsan telik az idő, jó ha mielőbb kivizsgáltatjátok magatokat.


A vércukor és inzulin vizsgálatból érdemes 3 pontosat csináltatni, az ad átfogó képet, ha esetleg ott van valami az könnyen orvosolható.


Panna is jól írja, fontos, hogy tenyésztés, illetve fehérvérsejt vizsgálat volt-e a párodnál.

159. Panna07 (válaszként erre: 156. - Zsuzska86)
2019. dec. 3. 14:21

TAndi86 jól írja, az AMH a petefészek kapacitását mutatja, az értéked teljesen jó, nem kell korai petefészek kimerüléstől tartanod. A progeszteron értéked nagyon jó, az igazolja a peteérést. Az éhgyomri inzulinod volt 45,7? Mert az nagyon durva lenne. A 3. napi hormon értékeid jók.

Az is jó, hogy voltál HyCoSy-n. Ha megírod a párod főbb értékeit (össz.sperma mennyiség, progresszív motilitás, morfológia), akár privát üzenetben, szívesen megnézem. Mi férjemmel voltunk többször andrológusnál, eléggé “képben” vagyunk. Azt is kellene tudni, hogy néztek-e nála fehérvérsejtszámot.

158. zsuzska86 (válaszként erre: 157. - TAndi86)
2019. dec. 3. 14:20

Csak ez a két vérvételem volt ebben az irányban. (09.05 és 09.20). Voltam a meddőségi centrumban, ahol azzal az indokkal utasítottak vissza, hogy összeférhetetlenség miatt menjek vissza a nőgyógyászomhoz és ha Ő esetleg nem lép akkor segítenek. De ugye ez még akkor volt, amikor az első vérvétel után fel szerettem volna minél előbb íratni a gyógyszereket. Aztan végülis elindult a dolog még kaptam a gyógyszereket, szedem őket még volt az átjárhatósági vizsgálat is és azóta nagy csend.

Én nem szeretnék semmiképpen sem tovább várni és szerintem már annyira fiatal sem vagyok, hogy várjak még éveket, mire elindul valami aztán akkor derül ki, hogy ja meg ez meg az kell és ez meg az nem jó. Ezért is próbálok tapasztalataitokból gyűjteni infókat merre menjek tovább.

157. TAndi86 (válaszként erre: 156. - Zsuzska86)
2019. dec. 3. 13:36

Az AMH nem a peteérést vizsgálja, hanem a petefészkeid tartalékait. Az inzulin és a vércukor vizsgálat csak egy vérvételből állt?

Én nem várnék a helyedben, igaz, hogy még fiatal vagy, de 1 éve nem jön össze, lehet, hogy egy meddőségi centrum több vizsgálatot is kiírna és esetleg kiderülne valami, amit nagyon könnyen orvosolható.

156. zsuzska86 (válaszként erre: 154. - Panna07)
2019. dec. 3. 12:16

UH akkor volt, amikor csinálták az átjárhatósági vizsgálatot. Akkor azt mondták, hogy korai secretios fázisban vagyok.

Azt mondta az orvos, hogy van peteérés... elméletileg az Anti-Müller teszt is ezt vizsgálja.

155. zsuzska86 (válaszként erre: 153. - Panna07)
2019. dec. 3. 12:14

Szia.Volt átjárhatósági vizsgálatom UH vezérelt októberben.Az rendben volt azt mondták, bal oldalt kicsit nehezebben ment át a kontrasztanyag, de végülis át jutott.

Progeszteron 59,2,Inzulin :45,7,Vercukor:4.6,HOMA -IR:1.3

FSH:6,7,LH:8.0,Ösztradiol :152,Tesztoszteron :0,7,DHEA-S:6,9

Párom eredményét pedig az egyik ismerősöm nézte, a meddőségi centrumból. Szerinte teljesen jó az eredménye. Én meg sajnos ehhez a részhez nem értek.

154. Panna07 (válaszként erre: 152. - Zsuzska86)
2019. dec. 3. 11:48
Kifelejtettem a középidős ultrahangot, az volt? Az egyik legfontosabb lépcső a kivizsgálás kezdetén, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy van-e a ciklus közepe előtt domináns tüsző, milyen a méhnyálkahártya, de a peteérés kapcsán a progeszteron értek a másik fontos adat.
153. Panna07 (válaszként erre: 152. - Zsuzska86)
2019. dec. 3. 11:44
Szia! Szerintem érdemes lenne tovább vizsgálódni, a petevezeték átjárhatóságot meg kellene nézni, plusz 3 pontos vércukor-és inzulin terhelés kéne. Mi a helyzet a 3. napi hormonokkal és a progeszteronnal? Párod spermaleletét ti is megnéztétek? Sajnos nem elég ráhagyatkozni, ha az orvos azt mondja, hogy rendben van, jobb utánajárni. Megértem, hogy stresszel az egész, az idő csak megy.. De bízni kell benne, hogy előbb-utóbb sikerül, csak közben tényleg alapos kivizsgálás kell.
2019. dec. 3. 11:31

Kedves Mindenki !


Én egy régi, új tag vagyok itt. Olvasni mindig szoktam a fórumokat, de nem írtam soha sehova. Most mégis meg teszem. 33 éves vagyok. Jelenleg (saját) gyermektelen. Párommal 4.éve vagyunk együtt. Nagy küzdelmek árán elértünk oda, hogy közös babát szeretnénk, eddig talán csak én akartam jobban. Egy éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Szeptemberben úgy gondoltam, hogy nem bízom a véletlenre a sorsomat, hisz időnk fogytán párom is 42 éves, szóval szeretnénk, ha már valami történne. Először elmentem a nőgyógyászhoz el mondtam neki mik a terveink és hogy teljesen mindegy mikor, hogy mit számolok, hogy vannak az együtt létek nem jön össze a baba. Ráadásul amióta abba hagytam a fogamzásgátló szedését a menstruációs ciklusom is össze meg vissza van. Elküldött laborba. Ahol két értéken is határ eset.. Normál tartományba van, de ahhoz, hogy természetesen úton terhes legyek ahhoz nem jó. (TSH:2,670 normál :0,270-4,690)(Prolaktin :498 normál :100-500) ez a vérvétel 09.05 - én készült , kaptam ezekre gyógyszert is Euthyrox és Bromocriptin. Majd kontroll labor, 09.20-án készült TSH+t ugye most nem nézték csak prolaktint ami 276-ra ment le. Csináltattam Anti-Müllerian tesztet is 2,72 az értéke, ami jónak számít. Páromat is meg nézték Ő is rendben van. Eddig még nem estem teherbe. Szerintetek menjek tovább vagy várjak még, mert ez eltarthat hónapokig amíg alakul a hormon?

Kicsit már stresszelek annyi csalódás után ez a hónap hogy alakul...

Köszönöm előre is válaszotokat.

Szép napot!

151. nikky21 (válaszként erre: 149. - Anyaleszekde)
2019. nov. 17. 16:14
raktam fel megint képet.
150. nikky21 (válaszként erre: 149. - Anyaleszekde)
2019. nov. 17. 16:12
tegnap reggel voltunk együtt meg ma este leszünk. ☺️ megjon érzésem van de 29.re nem várom.
149. anyaleszekde (válaszként erre: 148. - Nikky21)
2019. nov. 17. 10:29

szerintem egyértelműen erősödik :)

Egyén függő de amikor nekem kb ilyen erősségű volt, rá 2-3 napra volt ovum

de szerintem mindegy is mikor lesz, ha mostantól 2 naponta együtt vagytok, az bőven jó, ha a katonákkal nincsen probléma!

148. nikky21
2019. nov. 15. 12:53
sziasztok rá néznétek az lh tesztemre? erősödik? raktam fel képet. Kb mikor lesz ovulációm ha ilyen a teszt? vasárnap? köszönöm ☺️
2019. nov. 14. 16:18

Sziasztok! Nem kellett fagyasztani ✌️🤜💪👍

De kaptam 2 havi norculotot 😔 aztán meglátjuk.

146. 5236d12e25 (válaszként erre: 144. - BorosAdri1986)
2019. nov. 14. 16:17
Mi is a 3.ra gyúrunk 🙂
145. 5236d12e25 (válaszként erre: 143. - Ellarie)
2019. nov. 14. 16:16
Gratulálok! 🤞👏
2019. nov. 11. 14:03

Sziasztok 🥰


Gratulálok minden kismamának 😊


Mi is babát tervezünk pár hónapon belül. 2 gyermekünk van már, ők 10-10.hónapban sikerültek. Remélem hármaska hamarabb jön 😁


Én létrehoztam egy zárt klubbot ahol csak az olvassa aki klubtag. (2020-ba babázunk)

Támogassuk egymást 🥰

143. Ellarie
2019. nov. 11. 13:15

Sziasztok! :)) Végre elmondhatom, sikerült újra! Ott a kis halvány 2. csík, a digitális clearblue pedig egyértelműen jelzi, babát várunk. :)))

Csütörtökön megyünk dokihoz, igaz még nagyon korai, de muszáj a gyógyszer szedések miatt egyeztetni mit hogyan tovább.

2019. nov. 9. 12:53

Sziasztok!


A citológiám jó lett de a fagyasztás nem tudom mikor lesz mert időközben megjött és moat ez miatt 2 hétig vérzek, a dokim meg csak következő hétig van. Utána szabin lesz és még nem tudja melyik kórházban fog dolgozni 😑

141. élni (válaszként erre: 139. - 5236d12e25)
2019. nov. 2. 17:16
Drukkolok :-)
140. élni
2019. nov. 2. 17:15
Sziasztok...még mindig nem jött meg viszont nagyon úgy érzem meg fog...ma csináltam tesztet igaz hogy nem reggel és nem első pisiből...de akkor is negatív...hasam szurkál derekam fáj és mintha a mellem nem feszülne annyira...hát már azt várom megjöjjön és legyek túl rajta.
2019. nov. 2. 14:10
Ha minden jó jövőhétre kész a citológiám. Utána elvileg mindenképp kell egy méhszáj fagyasztás. Remélem csak ennyi. Ahogy olvastam - de a sokim úgy is elmond mindent- 1 hónapig nincs házasélet. 😳😩
2019. nov. 2. 07:21

Sziasztok lányok

Szeretnék csatlakozni, és egy kis erőt adni nektek.

35 éves vagyok, van egy 12 éves lányom. Sajnos a testvér nem jött. Voltunk a Kaáliba, volt inszemináció 3 sikertelen. Ez eléggé megviselte a házasságunk, főleg engem. Nem találtam a helyem, sokat vitatkoztunk. Kezdem elhinni, hogy minden okkal történik, hogy az inszeminációk nem véletlenül nem sikerültek. Utólag kiderül, a férjem nem is igazán akarta...

Ekkor gondoltam egy nagyot, össze csomagoltam a lányom és elmentünk egy másik megyében. 2 évig éltünk ketten lányommal, nagyon szép időszak volt. Idén februárban megismerkedtem valakivel. Kedves volt, figyelmes, lányommal is nagyon jól kijönnek. Meséltem neki, hogy nálam kicsit problémás ez a gyerek dolog. Ezt fontosnak tartottam, mert ha ő még szeretne gyereket, az lehet velem nem fog menni. Ő is elvált, egy gyerekkel, úgyhogy nem okozott gondot. Az esélytelenek nyugalmával élveztük egymást...

Október 21-én kórházba kerültem 40 fokos lázzal. Október 22 reggel közölte az orvos, hogy pozitív a teszt. Fel sem fogtam, fogtuk.... Október 28-án jöhettem ki a kórházból, vesegyullasásom volt, 6 hetes terhesen... Volt petezsák, benne embrió, szivhang még nem volt. Van két miomám is. Jövőhéten kell vissza mennem ultrahangra, biztosan lesz szivhang. 😊

Azóta kicsit fáradékony vagyok, a melleimet érzem.

Ez a mi kis csodánk, Isten ajándéka....

Mindenkinek kitartást kívánok, és még talán annyit, hogy kicsit próbáljátok meg nem annyira rá görcsölni a dolgokra. 😊

2019. nov. 1. 16:40
Sziasztok!Remélem itt tud nekem vki segíteni.3 év után lombikkal sikerült teherbe esnem ami csodálatos és ráadásul ikrek, viszont idő közben IR- t diagnosztizáltak ,tehát diétáznom kell.Eleinte nem volt probléma de az utóbbi időben már mindentől rosszul vagyok és nemigazán tudom betartani a diétám mert visszaköszön. Rendszeres éjjeli rosszulléteim vannak, gyomorsavra kaptam szuszpenziót de nem használ. Bármi ötlet ,jó tanács nagyon jól jönne.
136. Fniki88
2019. nov. 1. 14:48

Sziasztok!

Bocsi hogy el voltam tűnve de beteg voltam. Még most sem gyògyultam meg teljesen de azèrt lènyegesen jobban èrzem magam. 😊 A negatìv teszteseknek fel a fejjel. Ùj hònap ùj remèny. 🤗 Szòval voltunk mi is dokinàl. Akkor voltam 7+4 hetes. Màr volt szìvhang. Jò helyen van ès 11 mmre mèrték. Ùgyhogy legközelebb 12 hetesen kell mennünk. 😊 Màr vàrom nagyon hogy megint làthassuk mennyit fejlődött. Ti hogy vagytok?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook